I Het Festival. Binnenland. Anti-waterleiding partij P. Bauwens, M. Blommaert, L. de Koek, J. B. de Cauwer, J. J. Hemeiaar, J. van Waterschoot, P. Buijsrogge, M. A. de Maat, Th. van Wesemaal. Hontenisse. le R. K. lij.t: J. Staal, P. A. de Klerk, P. Joossen, Alouis van der Poel. 2e R. K. lijst: P F. Voet (aftr.), P. J. Adri- aansens—van Haelst (aftr J. F. Baart—Bogaart. 3e R. K. lijst P. F. Vermorken (aftr.) Liberale Partij J. J. Jansen (aftr.), H. A A. Baron Collot d'Escury, W.J.An- thonisse, J. L. Broer. 4e R. K. lijst Em. Ivens (aftr), Fr. Neve. 5e R. K. lijst Alph. van Damme Cornelis- sens (aftr.), S. Moorthamer. 6e R. K, lijst Joseph Fr. Asselman, Francies Arends, Em. Fr. Vaal, Alouis F. Burm, Cyr. Lud. van Kerkhoven. Petrus El. Neve, F. J. Tieleman, 7e R. K. lijst J. F. P. de Meijer, A. F. Roe lans. 8e R. K. lijst Jos. de Rijcke, L. J. de Cauwer. 9e R. K. lijst: Cam. Vercauteren. 10e R. K. lijst: A. Adriaansens-Buijsrogge (aftr) Alph. Weesepoel, Alouis Jos. de Nijs, Th. J". van Jole. lie R. K. lijst: Th. C. Vereecken (aftr.), Lud. Cornelissens—Har.richs (aftr.), Eduardus Dobbelaar, Josephus de Vijlder. Stemming op 9 Juni. St. Jansteen. le lijst F. Smet. 2e lijst P. J. J. Vael, P. C. van Hels land, H. Vergauwen, F. P. Schif fer, C. L. Martinet, P. J. Pluijm, C. L. Braem, H. S Peeters. 3e lijst: P. J. de Potter. 4e lijst C. H. M. Plasschaert, O. de Buck, J. Ferket, P. J. Stevens, E. Ivens, J. A Vinck, B. J. Hesters, A. F. Mangnus, H. A Jansen, P. F. Vonck. 5e lijst J. C. Coppenolle, M. Ferket, 2e R. K. lijst Th. A. Adriaansens, J. C. Ver eecken, C. de Cock en Th. A. Peersman. 3e R. K. lijst P. L. S. de Maat. Ter Neuzen. Christelijk Historische Partij A. de Bruin, W. Bedet, J. van Riet, F.. Dekker Fz., J. Witte, J. Filius, Jac. de Bruijne, J. Visser, Jac. Donze en D. van Aken. Vrijheidsbond L. J. Geelhoedt, C. A. Verlinde, M. de Jonge, A. de Bruijne, C. de Smidt, P. Risseeuw, J. A. Donze, A. de Vrieze, N. J. Harte en L. J. de Vries. Anti-Revolutionairen J. J. de Jager, Jac. den Hamer, J. A. Meertens, H. R. J. van der Veen, Jac. van Drongelen, P. J. van Strien, A. J. Klaassen en Jac. C. Oostdijk. Roomsch-Katholieken Fl. de Bakker, H. J. Colsen, A. F. Mannaert, E. Kalle, Adr. Reuneker, E. Hamerlinck. S. D. A. P. L. J. van Driel, J. H. van Doe selaar, C. van den Bulck, A. J. Harte, C. Hofman, J. B. Doorns Gzn.. Jac. Aleeusen Czn., W. A. Riemens Azn. en Jac Riemens Cz. Staatkundig Gereform. P. van Cadsand, F. Dekker Az., G. Klaassen, J. A. Afuller, M. Dieleman Vrije Anti-Revolutionaire lijst: D. Scheele Az., J. J. Huijssen- de Koeijer, G. Dees JrJan Kiel- man Cz-, Abr. van Doezelaar en Abr. Wieland. Vrije Soc. Dem. lijst: N. A. Hamelink. Vrije Katholieke lijst Petr. David, A. P. J. F. Begheijn en A. Goethals. Stemming op 10 Juni. Philippine. R. K. Staatspartij F. J. Dhooge, C. A. Barbé, R. F. Everaard, Edm. de Graeve en mevr. C. P. van Hurck-Rammeloo. 2e R. K. lijst E. E. A. Abrosscheer, W. F. Voerman, E. A. Rammeloo, J. Moe!ker,^Adolf Lauret, Cam. E. Bauwens en Alf. Lauret Jz Stemming 8 Juni. Sas ran öent. S. D. A. P. J J. de Leux, P. J. Seijbel, C. Machielsen, G. van Ham, R. Briquet, E. Brouwer, H. Teunis- sen, J. C. Neissen, F. J. de Wagenaere, O. J. Troch en A. de Lessine. R. K. partij V. Verschaffel, E. C. van Goe- them, C. L. de Maaijer. Ch. C. A. de Mul, A. C. Ververs, A. J. Goethals, Ed. van de Putte en A. P. F. Kindt. Gemeente-belang A. A. Marquinie, L. F. B. de Meijer, H. Wauters, A. Stout- hamer, A. Vernaeve, L. Warrens, J. V. Vermoet Lz., J.A. Wehrens, M. J. B. de Vriend en C. J. H. Ammon. Vrijheidsbond P. A. Neeteson. Vrije Katholieken W. Tak, P. J. Kaas, C. J. M. van Rompu, L. Colpaert, P. F. Schauwvliege en M. F. Steppe Stemming 16 Juni. Stoppeldijk. R. K. Arbeiderslijst P. Baart, P. A. v. d. Veeken, J. F. de Poorter, C. P. Eijsackers, A. de Booij, A. van den Bergen, E. de Rijck, A. Mangnus en P, van Eek. le R. K. lijst. H. Ch. Kerckhaert, W. P. Staal, P. F. van Campen, P. Mangnus, E. Th. de Maat, J. Cammaert en E. Serrareni. Niettegenstaande de weerbe- richtingen en alfe andere mensche- lijke voorspellingen en teekenen, die erop wezen, dat het met het weer een dubbelje op zijn kant zou zijn dat er zelfs meer kans was op ongunstige weersgesteld heid, dan op een voor volksfeesten gewenschte lentedag, is toch het festival hier gisteren begunstigd geworden door heerlijk weder. De stormachtige wind in den ochtend verminderde na den middag in kracht, de dreigende wolken dre ven uit elkaar, zoodat de zon overhand kreeg en licht en warmte verspreidde over de aarde en in de harten van ohs menschen voor zoover we er ontvankelijk voor waren. Men moest al snood ondank baar zijn, indien ons dat heerlijke weer niet trof, bij een herdenkings dag, een dag van dankbaarheid en verheerlijking als Hemelvaarts dag is En men kan bij dit feit hebben stil gestaan of niet, maar zeker is, dat zoo'n weertje de feeststemming verhoogt. Niet weinigen staken dan ook de driekleur uit om hun instem ming te toonen met dit feest en eigenlijk begrijpen we niet, dat niet al wie zijn deur open zet om de zeer vele gegadigden, die deze binnentreden om versnape ringen, voedsel of andere inkoo pen te doen, de vlag uitsteekt als welkom of uit waardeering voor wat dit feest hun in het laadje brengt. Maar laat ons niet vooroordeelenwellicht, dat zij die niet vlagden nog een aardig winstaandeel bijbrengen in de kosten, die de opzet van dit feest meebracht. Zooals veelal gebruikelijk is, werd op den vooravond van het festival een concert gegeven door Concordia", dat door velen werd bijgewoond. Herhaaldelijk applaus gaf blijk, dat hetgeen ten gehoore werd gegeven, goed was. Inder daad is ook „Concordia" weer een heele schrede voorwaarts, wat blijkens een particuliere gift op prijs wordt gesteld. Op zich zelf is dit ook wel achtens waardig, want de liefde moet niet van één kant komen. Intusschen was de kiosk wat vergroot, waren in het perk bloei ende bloempjes geplant en waren ook de lantaarns nagezien, zoo dat een zee van licht uit de tribune scheen, wat altijd een ge^elllgen aanblik geeft- Aan het station was een ver sierde en gesloten tent opgesla gen om de zang meer tot zijn recht te doen komen. Tegen den middag arriveerden reeds enkele korpsen per tram of autobus en zochten hunne lo kalen op en daarna zag men het ieder half uur drukker worden op straat, tot het op een wereld verkeer geleek, toen de tijd van opstelling voor de stoet was aangebroken. Een paar gezelschappen lieten wat lang op zich wachten, door dat zij van de tram gebruik maak ten, die evenwel ook een vroegere correspondentie bood. Men be sloot dus op tijd te vertrekken. Met het bestuur van V. V. V. voorop trokken de verschillende gezelschappen met hunne bestu ren vroolijk spelend van af de Markt door de Weststraat, Noord straat, Nieuwstraat, Stationstraat, Wilhelminastraat, Julianastraat, Oosterstraat, Kerkdreef en West straat naar het punt van uitgang, waar de stoet ontbonden werd. Tijdens den rondgang was een algemeene belangstelling van de burgerij waar te nemen en waren de trottoirs zoowat overal bezet. Ook het verkeer was goed gere geld, zoodat geen storingen plaats hadden. Toen men weer op het markt plein was aangekomen, schaarde zich een breede massa menschen rond de muziektent en zette Con cordia de rij der concerten in. Onderwijl had op de raadzaal van het stadhuis de officiëele ont vangst plaats van de gezelschap- pe Aanwezig waren hier het Dug Bestuur der gemeente, tevens vormend het eere-comitié, het bestuur van V.V.V., benevens de onderscheidene voorzitters en af gevaardigden van de deelnemen de gezelschappen. Nadat allen gezeten warenstond de heer F. Blok op en riep als burgemeester en als eere-voorzit- ter van V.V.V. allen het welkom toe en waar hier ook enkele Bel gische corpsen waren vertegen woordigd drukte spr. zijn bizon dere waardeering uit over hun medewerking en sprak hij den wensch uit, dat door deelname aan wederzijdsche feesten de goe de verstandhouding moge worden versterkt tusschen de Nederland- sche en Belgische grensgemeen ten. Met genoegen constateerde spr., dat niet alleen de vereeni- gingen, maar ook zeer vele met gezellen zich hadden opgemaakt om in Axel, het centrum van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, dezen dag feestelijk door te brengen. Hij hoopte dat allen bij hun vertrek de meest aangename herinnering zullen meedragen aan hun verblijf in Axel. Vervolgens herdacht spr. het 5-jarig bestaan van V.V.V. en wenschte het bestuur en in zon derheid den heer Van Maale als ijverig voorzitter van de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer geluk met dit feit. Spr. hoopte, dat V.V.V. tal van jaren op dezen weg zal voortgaan en groeien en bloeien zal tot heil der gemeente. De heer A. van Maale dankte voor deze woorden als voorzit ter van V.V.V., maar kon ook niet nalaten om allen van harte te danken voor hunne medewer king aan het welslagen van dit festival, dat ter herdenking van het vijfjarig bestaan van V.V.V. wordt gehouden. Spr. wees op de beteekenis van dit jubileum en voorzeker zal die het best begrepen worden door degenen, die in 1926 aan de oprichting dezer vereeniging hebben gehol pen en al die jaren hebben ge streden voor hare belangen. Zoo kostte het ook nu weer strijd om ondanks malaise en finan- ciëele nooden een festival te houden. Maar het waren ook juist die omstandigheden welke hen deden besluiten om het fes tival op bescheiden schaal in te richten en zich o.a. van trak tatie's, commissarissen en andere zaken te onthouden, die gelde lijke offers eischen. Alzoo kon men van een collecte afzien en trachten door een loterij de kos ten te dekken. Spr. beval die loterij in ieders belangstelling aan en noodde lot het koopen van loten, opdat ieder een steentje bijdrage, terwijl daarbij de kans bestaat op een aange naam souvenir. Vervolgens dankte spr. voor de waardeerendé woorden van den 'burgemeester, maar wenschte de eer voor zich alleen niet te aan vaarden, daar zonder de krach tige samenwerking zijner mede bestuurders dit resultaat niet be reikt zou zijn. Spr. dankte ten slotte ook den redacteur van het plaatselijk blad voor de onmisbare medewerking en overige verslaggevers voor de wijze, waarop zij hun sympathie uiten voor V. V. V. te Axel. Na de mededeeling dat het muziekcorps van Kwadendamme wegens daar heerschende griep, .a. ook bij de muzikanten, ver hinderd was om te komen, werd door de dames-leden van „Orelio" de eerewijn rondgediend. Met een toast op het welzijn van V. V. V. noodde de burge meester de aanwezigen het glas te ledigen. De heer Joz. Verstraeten, van Sinaay (België) dankte de heeren voor het gulle en vriendelijke onthaal, dat zij als Belgische vrienden hier genoten. Spr. vond het jammer, dat niet nog veel meer van zijn landgenooten naar hier waren gekomen, want zei spr. we zijn niet alleen geburen, maar we zijn ook familie en zijn allen bewoners van Vlaanderen en gevoelen ons als zoodanig ook broeders. Hij hoopte daarom, dat als Sinaay in Augustus feest viert bij de onthulling van het gedenkteeken van zijn grooten burger, wijlen den heer Edgard Tinei, als gewezen toonkunste naar, ook de Noordelijke broe ders zullen overkomen en zijn voorbeeld volgen. Eveneens sprak de heer L Bruinooge, van Breskens, woor den van danken huideen beval wederkeerig bezoek van Oosten West Zeeuwsch Vlaanderen aan tot bloei der streek. De heer Van Maale dankte de heeren en zeide zijnerzijdsch medewerking toe, opdat de broe derband hoe langer hoe nauwer zal worden toegetrokken. Ook dankte hij nog het Dagelijksch Bestuur voor de medewerking en de steun, die op zoo velerlei wijze wordt ondervonden. Nogmaals werden de intusschen gevulde glazen geledigd, thans op de vriendschap tusschen de Zuider buren en ging men over tot het uitreiken van de fraaie verguld zilveren herinneringsmedailles. Achtereenvolgens werd ieder de medaille door den eere-voor- zitter met een wit zijden lint om hangen, waarvoor elk op zijn wijze dankte. Hierna had de loting plaats voor de beschikbare prijzen, waar van de uitslag was als volgt 1. Concordia, Axel niet 2. Uit het Volk, voor het Volk, Breskens f50 3. Weldoendoor Vermaak Clinge fio 4. Exelcior, Terhole niet 5. Eikels worden boomen, Westdorpe niet 6. Vrijheid Eendracht, Lamswaarde f 30 7. De Volharding, Zaamslag niet 8. De Vereenigde Vrien den, Sas van Gent f 20 9. De Albrechtsvrienden, Clinge (België) f40 10. St. Cecilia, Sinaai (Waes) niet 11. Concordia, Overslag f25 12. Eendracht maakt macht, Koewacht niet 13. Or.s Genoegen, Zuiddorpe f 10 14. Elk naar zijn krachten, Hoek niet 15. Luctor et Emergo, Wemeldinge (zang) f25 16. Crescendo, Hoek f20 17. Orelio, Axel -niet Aan Wemeldinge werd boven dien nog f 15 uitgeloofd wegens de verst komende vereeniging Nadat de prijzen waren uitge reikt, wenschte de burgemeester allen een gezelligen dag toe, waarmede de officiëele ontvangst werd gesloten, Zooals gezegd waren de con certen begonnen en onafgebro ken zag men zoowel op de Markt als aan het station rond de kiosk een aandachtige schare luisteren naar de onderscheidene muzieknummers. Na het concert maakte ieder corps resp. een muzikale wan deling door de straten, hetgeen met de vele vreemdelingen, die „meewandelden" een levendige drukte aan ons stadje gaf tot in de late avonduren, toen trein, tram en autobussen de gasten weer deed vertrekken, voorzoo ver deze niet per fiets of parti culiere auto waren gekomen, want ook dit vormde een aan zienlijk deel. Op verscheidene plaatsen zag men honderden fietsen bewaakt door oppassers, die heel wat dubbeltjes in han den kregen. Velen bleven ook wachten naar het slotconcert, van de Kon. Harmonie van Hulst, dat om 8.30 aanving. Met hoorngeschal kwamen de Hulstersche vrienden binnen en onder leiding van den heer Van den Brouck, muziekdirigent te Lokeren werden een 8-tal num mers uitgevoerd ten aanhoore van een dichte menigte. Vóór het slotnummer betrad de heer Van Maale de kiosk en dankte bestuur en directeur voor de medewerking en het gepres teerde. Omdat de Kon. Harmo nie reeds haar medewerking had toegezegd voor het festival, werd ook haar een herinneringsme daille geboden. Ten slotte dankte hij het publiek en allen die mede gewerkt hadden om dit festival op zoo uitmuntende wijze te doen slagen. En terecht. Want wat kunnen we anders doen, dan woorden van lof neer schrijven over het verloop. Geen enkele wanklank, alles ordelijk, veel drukte, veel bezoek, veel genot, prachtig weer en den anderen dag de straten en trot toirs vol papieren, snippers, krui mels, bananenschillen, enz. dat de straatreiniging werk bezorgt, maar welke overblijfselen ge tuigen van veel vertering. We zouden nog heel wat kunnen schrijven over het succes, dat het festival heeft gehad, maar we moeten ons beperken. We kun nen volstaan met te constateeren, dat het doel „een goede dag voor Axel" is bereikt. En we willen er nog even op wijzen, dat men toch begrijpe, dat dit succes voor een groot deel is te danken aan hetgeen V. V. V. uit werkt en deze dus krachtig ge steund dient, te worden, inzonder heid door degenen, die daarvan profiteeren. Terloops zij nog medegedeeld, dat bij het vernemen van een 40-jarig huwelijk op dezen dag de harmonie van Breskens spon taan besloot om daar een sere nade te brengen ook „De Vol harding" van Zaamslag volgde dit goede voorbeeld en compli menteerde het echtpaar Witte Speelman. GELAATSMASSAGE. Altijd een mooie en gezonde huid door een of twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna men de niet in de huid gedrongen Purol met een droog doekje kan afvegen. De door massage in de huid gedrongen Purol zal dan gedurende den nacht een ver zachtende en reinigende werking op de huidweefsels uitoefenen en bij eenigszins regelmatige toe passing der hierboven aangegeven eenvoudige behandeling, aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint geven. Verkoop tabaksfabrikaten. Het comité van actie tegen den verkoop van takaksfabrikaten be neden banderolle-prijs heeft plati om een audiëntie aan te vragen bij den Minister van Justitie, waar- in onder aanbieding van een adres, de wenschelijkheid van strafrech telijk optreden tegen het eitvêi van den verkoop van tabaksfabri* katen beneden banderolle-prijs na* der bepleit kan worden. e I

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 2