V. V. V. Axel. vlaggen. Coöp. Boerenleenbank Puike Eetaardappels opdoen van mutsen. De Weg Terug J. G. VINK, Boekhandel. Huiduitslag Yereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer Gebruik WRIGLEY'S de Heer J. FANOY, Notaris, Prins Hendrikstraat EE 27 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Beslissing over ingeleverde candldatenlljsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Advertentiën. Verpachting CONSUMPTIETENT Concoursterrein. 4 oude Kinderwagens BIJ INSPANNEND WERK Axelsche Burgerij!!! VBUDAfl 15 HEI 1031, versche KROPSALA. VERHUISD Joh. van Bendegem, Voorhanden: tracht de moeilijke en toch nood zakelijke schifting der candida- ten te bewerkstelligen. Volgens Wet en Besluit moet dit geschie den door een examen, doch ge lukkig geven de desbetreffende bepalingen aan de Middelbare school de gelegenheid zich om trent dit examen te verstaan met de leerkrachten der lagere scho len. Van deze gelegenheid wordt in Ter Neuzen steeds gebruik gemaakt. Ook onlangs is er weer een vergadering gehouden van de leeraren der H. B. S. met de hoofden en onderwijzers van lagere scholen. Deze vergadering werd ook bijgewoond door den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs. Aan alle scholen in O. Zeeuwsch-Vlaanderen was een oproeping voor deze vergade ring verzonden. De besprekin gen omtrent het op te geven examenwerk op deze en derge lijke vergaderingen hebben dit goede resultaat, dat de kans op een verkeerde beoordeeling zoo klein mogelijk wordt. Gevonden. Aan ons bureau werden als gevonden opgegeven de onder staande goederen, welke verkrijg baar zijn aan de daar achter vermelde adressen een kinderportemonnaie met inhoud een bos sleutels een sleutel met ring een huissleutel J. Oosting Predikbeurten te Axel. Sportnieuws. Donderdag 14 Mei Hemelvaartsdag. Voorm. 9\', ure Ds. Q. P. A. Ruysch vai Dugteren. Geref. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Geref. Gemeente. Onderwijzeres aangerand. Zaterdag is de onderwijzeres, mej. DykmaD, uit Zutphen werk zaam aan de R.K. School, te Cla- renbeek, door een onbekenden man aangerand. Zy liep te Clarenbeek, over het boschpad, dat den korsten weg naar da school vormt. Op een stil gedeelte werd zy onverhoeds aangegrepen, geblind doekt en op den grond gewor pen. Een hevige worsteling volgde, waarbij zij den man een vinger heeft afgebeten. De aanrander gaf haar hierna met een mes twee steken in den buik en in den hals. Verder bekwam zy nog eenige snywon- den aan de handen. Door haar luid en onvermoed voortgezet hulpgeroep vluchtte de man tenslotte in hei bosch. Da ontboden geneesheer, dr. van Heuven, uit Voorst, heeft het meisje, dat hevig blaede, naar het ziekenhuis te Zutphen ver voerd. Hoewel haar toestand vry ernstig is kon zij hedenmid dag worden gehoord. De gemeentepolitie heeft met een politiehond de geheele om geving afgezocht, doch tot op enkele kleine voorwerpen na, zonder resultaat. De politie heelt echter vermoedens, in welke richting zij moet zoeken en als vermoedelijke dader is reeds een man uit Apeldoorn gearresteerd. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purol- poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad geelt de Commissaris van Poli tie te Zeist in het algemeen be lang een ieder in overweging bjj hem inlichtingen in te winnen alvorens in relatie te treden met het Comptoir du Nord (A. Don- nay) te Brussel, dat credieten verstrekt en voor welk Comp toir J. Bascherini, wonende te Utrecht, Obrechtstraat 30e de hoofdvertegenwoordiging voor JK»d«rl»Rd heeft. Voetbal. Een combinatie van de V.V. Axel speelde Zondag te St. Jan steen een bekerwedstrijd tegen Clinge I. Bij de rust hadden onze stad- genooten een voorsprong van 2—1, terwijl het einde hen een 7—2 overwinning bracht. Een ander gecombineerd elftal, bestaande uit spelers van het 2e en 3e elftal, bond hier den strijd aan tegen Koewacht. De bezoekers bleken tegen het Axelsche elftal niet opgewassen en verloren met 4—0. De Pinkster-wedstrijden. Voor de Pinksterdagen heeft de V.V. Axel enkele belangrijke wedstrijden op het programma staan. Zondag le Pinksterdag ont vangt Axel 1 hier het reserve elftal van den Sint Niklaasschen Sportkring, de bekende voetbal vereniging, spelende in de le divisie van den Kon. Belg. Voet balbond. Maandag 2e Pinksterdag komen zoowel Axel I als Axel II in het veld tegen Belgische elftallen. Het Belgische gezelschap, dat uit ongeveer 150 personen zal bestaan, arriveert aan de Sassing met de salonboot „l'Avenir." Axel I zal dan eerst spelen tegen het Brusselsche elftal „Union Sportive Financière", een ploeg, die volgens ingekomen berich ten, voetbal van hooge klasse speelt. Na afloop van dezen wedstrijd zal Axel 11 den strijd aanbinden tegen „Amicale Sportive" van Rieme. Het Belgische gezelschap zal ook vergezeld zijn van het muziekkosps „De Riemsche Gal men", dat beide wedstrijden zal opluisteren. Postduiven. Zondag werden door de Luchtbode alhier een tweetal concoursen ge houden, nl. van uit Breteuil en Moescroen. De uitslag was voor Breteuil le en 12e R. Dieleman, 2, 4, 10, 13 J. A. Breepoel, 3e G. Kaij- ser, 7 en 11 L. Kaijser, 9 E. van Damme, Koewacht, 14 Th. Da vid, Koewacht, 15 L. Deij, 6 en 8 H. Elegeert, Koewacht, 5 O. Waelput. Moescroen 1 en 6 „N. N", 2, 10 en 13 R. Dieleman, 3, Ch. Scholter, Koewacht, 4 en 15 A. de Block, Koewacht, 5 A. van Nieulande, 8, 9 en 12 F. deSmet, St. Jansteen, 7 E. van Dorsselaer, 17 Jos. Engels, 11,14 en 18 Cam. Hamerlinck, Koewacht. De liefhebbers bij wier naam geen plaats is vermeld, wonen te Axel. Meeuwis, z. van Acdries Koster en Jacoba de Putter. 26. Theo- philus, z. van Johannes de Cock en Augusta Herwegh. Overleden. 6. Clementina Maersschaert, 67 j., echtg vau Carolus Ringoot. 14. Philomena de Kort, 52 j echtg. v&n Jacobus Schijvenear8. 16. Maria Vore'?, 72 j wed. van Petrus Poppe. 29 Charles van de Velde, 21 j. TER NEUZEN. Gehuwd. 18 Maart. Marinus Moerland, 28 j. en Geertje Basrs, 23 j. 2 April. Abraham vau Hoave, 21 j. en Maria Dekker, 27 j. Geboren. 13 Maart. Jacobus, van Fiar^iis Verbrugge eD Pieteruella Wagerair. 15. Ur- baiD, z. van Philemon Verschelden en Eoaerentia de Mey. 16. Arie, z. van Willem Kaijser en Elena iaan. 19. Geertruij, d. van Lub- bertus de Jonge Baas en Jacoba de Klerk. August, z. van Jan Dooms en Louisa de Back. 31. Adriana, d. van Gijsbertus West- strate en Catharina de Blaeij. Overleden. 16. Sara Blok, 79 j wed. van Adriaan Loof. Gedurende de maand April 1931. ST. JANSTEEN. Ondertrouwd. 8 Franciscus Sanaan, 26 j. en Maria van Goethem, 20 j. 24. Emilius D'hauwer, 51 j. en Maria van Vlierberghe, 54 j. August Ringoot, 28 j. eu Maria Mortier, 26 j. Gehuwd. 3. Cyrillua Casteels, 26 j. en Anna Martens, 23 j. 8. Ludovicus Lockefeer, 27 j. en Eugenia Bleijenbergh, 23 j. 10. Joseph van Waes, 25 j. en Anna Rotthier, 21 j. Robert Lockefeer, 25 j. en Irma Vlassenroot, 24 j. Johannes VerstraeteD, 49 j. en Maria van Avermate, 45 j. Ge- rardus van Damme, 25 j. en Jo- sephina Kegels, 24 j. Pharaildus de Bloek, 35 j. en Adolphina Vonck, 26 j. Alphonse deSmet, 23 j. en Julma Paelinck, 23 j. 21. Ferdinandus Dobbelaer, 31 j. en Germana van Hove, 25 j. 24. Petrus van Guijze, 32 j. en Frederica de Geest, 30 j. 30 Wouter Klerks, 29 j. en Maria Zwartelé, 26 j. Geboren. 3. Amede, z. van Alois de Witte en Eulodia de Block. 7. Maria, d. van Ber nardus Danckaert en Elisa Roe lans. 9. Camillus, z. van Emi lianus de Beule en Lueia Martens, 12. Joanne, d, van Carolus Schout en Clementine Naehtegael. 15 De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de Gemeente AXEL maakt bekend, dat het Hoofd stembureau op 16 Mei 1931, des voormiddags 10'/9 uur in het Gemeentehuis in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 Mei 1931 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voor komende candidaten. Axel, 12 Mei 1931. De Voorzitter voornoemd, BLOK. t e .A X B Ij. H.H. Leden der V.V-V., welke wenschen in te schrijven voor het pachten der consumptietent op bovengenoemd terrein ter gelegen heid der HARDDRAVERIJEN op 25 Mei (2e Pinksterdag) worden hiervoor in de gelegenheid gesteld. Het Bestuur van V. V. V. behoudt zich het recht voor, ijscowagens op het terrein toe te laten). Ook wordt onder de leden verpacht het recht tot het in bewaring nemen van rij wielen op het terrein. Inschi ijvingsbiljetten voor bo venstaande gelegenheden moeten worden ingeleverd op DINSDAG 19 MEI a.s. op de Bestuursver gadering, welke zal gehouden worden bij den heer Verhulst, des avonds ten 8 uur precies. Onmiddellijk nadat de biljetten zijn ingeleverd, worden deze in tegenwoordigheid der inschrijvers geopend en de verpachting ge gund. Het Bestuur van V. V. V A. VAN MAALE, Voorzitter. A. TH. 't GILDE, Secretaris. Het BESTUUR van bovenge noemde vereeniging vraagt te koop. Zij, die in het bezit zijn hiervan kunnen zich vervoegen bij den heer J. J. de Lozanne vóór 18 Mei a,s. De maximum prijs welke gegeven wordt is f2 50. Het Bestuur van V. V. V., A. VAN MAALE, Voorzitter, A. TH. 't GILDE, Secretaris, Wie verantwoordelijke arbeid verricht, moet zijn zenuwen de baas blijven. Ieder die in zijn werk over stalen zenuwen moet be schikken, beseft eerst recht hoe Wrigley's Kauwgom rust en kalmte geeft. Ook voor sportmenschen is Wrigley's onmisbaar om win nend uit den strijd te komen. Wrigley's - na elke maaltijd - reinigt het gebit, houdt de mond frisch, bevordert de spijsvertering. i Directeuren van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij, gevestigd te Amsterdam, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat is aangesteld als correspondent van bovengenoemde Maatschappij voor Axel en naaste omgeving, bij wien voortaan alle verlangd wordende inlichtingen te bekomen zijn. Mei 1931. Directeuren voornoemd, DE JONG Co. Onder referte aan het bovenstaande beveelt de onder- geteekende zich in genoemde functie aan. Mei 1931. J- FANOY. De Rechter-Commis- saris in het faillisse ment van P1ETER DEKKER Pz., landbouwer te Axel, heeft bepaald le. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten zijn ingediend vóór 4 Juni 1931 2e. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden op Zaterdag 20 Juni 1931, des voormiddags om half elf, in een der zalen van het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg. Middelburg, 8 Mei 1931. De Curator, Mr. H. VAN DER BEKE CALLENFELS. Roept op DONDERDAG a.s. den vreemdeling het welkom toe door het uitsteken der Het Bestuur van V. Y. Y. Ter Neuzen. De jaarlijksche algemeene ver gadering van de Coöp. Boeren leenbank voor de gemeenten Ter Neuzen, Axel, Hoek en Zaamslag gevestigd te Ter Neuzen, zal gehouden worden op des namiddags te twee uren (Zomertijd), in het Hotel „Du Commerce" te Ter Neuzen» u f3,50 de 50 K.G. Ook alle dagen Aanbevelend, XTI. DB NEYE, Noordstraat, Telef. 38. van WESTSTRAAT D 15 naar A. DB ZBBUW, Timmerman en Kuipenhandel. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het G. v. D. VELDE— Verpoorte. Axel, Beooslenblij L 42a. a f6,50 per 100 K.G. Ook aan huis bezorgd. Nieuwendijk I 90. DOOR REMARQUE. Prijs geb. f3,90, Voorm. 9 ureLeeskerk. Twee soorten: P.K. met zuivere peper muntsmaak en Spearmint met een pittige smaak van versche kruizemunt. Beide even verrukkelijk door hun tot 't eind toe blijvende smaak. 5 cent per pakje - geen andere versna pering is zoo goedkoop en zoo gezond. GLEY HL-8

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3