UwZenuwen kalmeeren en AANBESTEDING. E£ü DE KOSTER Co. 4 pCt. Nederlandsche Staatsleening 1931, Mijnhardt's Zenuwtabletten Woensdag 29 April 1931, Gevraagd tegen Mei: Een Dienstbode. Gemengd Nieuws. Advertentiën. aanbesteden Het gedeeltelijk omleggen van den Lageweg, met bijko mende keibestratingen. A. F. v. B., 27 j., leurder, en J. S., 32 j., arbeider, beiden te St. Jansteen, wegens mishande ling van Eduard de Block, v. B. f20 of 20 d. h S- f 10 of lOd.h. E. v. H., 27 j., schilder te West dorpe, wegens mishandeling vn J. F. Vermeulen, f 15 of 15 d. h. R. B„ 37 j., arbeider te Clinge, wegens mishandeling van L. Bracke, f 10 of 10 d. h. F. M. Th. F., 20 j., metselaar te Hulst, wegens mishandeling van R. J. Spelman, 14 d. gev. en f42.50 schadevergoeding. J. D., 40 jmelkverkooper te Terneuzen, wegens mishandeling van een paard, f 10 of 10 d. h. Arrond. Rechtbank te Middel bnrg In de zitting van Vrijdag wer den de volgende vonnissen uit gesproken openbare dronkenschapJ. d. K 31 j. arbeider te Axel, ver nietiging vonnis kantonrechter, 3 d. h. overtreding veiligheidswet: A. M., 65 j. en N. F., industriëelen te Axel, ieder f50 of 10 d. h. strooperijH. P. P., 44 j. land bouwer te Zaamslag, bevestiging van het vonnis van den kanton rechter, f 10 of 5 d. h. overtreding Jachtwet: J. d. F., 51 j., landbouwer, bevestiging van het vonnis van den kantonrech ter, f3 of 1 d. h.S. d. F., 16 j. beiden te Axel, bevestiging van het vonnis van den kantonrech ter, geen straf opgelegdG. Th. M. S., 24 j., landbouwer te Stop- peldijke, bevestiging van het von nis van den kantonrechter, vrij spraak overtreding Motor- en Rijwiel- wetH. M P. G., 18 j., slagers knecht te Sluiskil, vernietiging van het vonnis van den kanton rechter, vrijspraakW. E. K. G. 26 j. chauffeur te Terneuzen, ver nietiging van het vonnis van den kantonrechter, f40 of 10 d. h. C. W. V., 32 j., arbeider te Koe wacht, bevestiging van het von nis van den kantonrechter, vrij spraak. Verder werden o.a1 de vol gende zaken behandeld A. J. d. V., 27 j., aannemer en metselaar te Zaamslag was ten laste gelegd dat hij als hoofd van een bouwonderneming te Terneuzen niet heeft zorg ge dragen dat de bepalingen van de Arbeidswet werden opgevolgd. Bij vonnis van den Kanton rechter werd de Ambtenaar van het O.M. niet ontvankelijk ver klaard in de vervolging. Eisch vernietiging van het von nis en f 10 of 10 dagen hecht. P. B., 43 j., brillenkoopman te Bergen op Zoom, werd ver dacht dat hij te Biervliet Emma van den Hemel heeft opgelicht voor een bedrag van f20. Eisch 2 maanden gevangenis straf. worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vriezenveen geteisterd. Het dorp Vriezenveen is Vrij dag omstreeks vier aur door een feilen brand geteisterd. Het vuur, waarvan de oorzaak onbe kend is, ontstond in een krui denierswinkel, welke in korten tyd in de asch werd gelegd. Van den inboedel kon weinig wor den gered. De brand sloeg over op de naast gelegen boerderyen. Ook deze perceeleD brandden in een minimum van tyd geheel uit. Een brandend stuk hooi woei naar den overkant van de straat en kwam terecht op het stroodak van het achterhuis van een kruidenierswinkel dat even eens vlam vatte. Nog kon men aan het alles vernielende vuur geen weerstand bieden en spoe dig stond de vierde boerdery in lichte laaie. De brandweer was spoedig met twee autobrandspuiten aanwezig, doch kon tegen de geweldige vuurmassa weinig uitrichten en moest zich beperken tot bet nat ^9udea van d« aangrenzende psrceelen om verdere uitbreiding te voorkomen. Dit gelukte ten slotte. Behalve de perceelen, zijn alle inboedels een prooi der vlammen geworden. Voorts ging nog een bedrag van 150 gulden aan geld verloren. Persoonlijke ongeval len kwamen niet voor, terwijl de schade door verzekering wordt gedekt. Dr elgbriefschrfj ver. Maandagavond werd in de woning van de weduwe Dry dijk te Overzande een brief binnen- geworpen, waarin de vrouw werd gedreigd, dat baar huis in brand zou worden gestoken, indien ze niet onmiddellyk 100 gulden buiten haar woning legde. De vrouw voldeed daaraan, waarna de schryver van den brief met het geld er Vandoor ging. Gistermiddag gaf de vrouw dit geval aan by de politie, die er in slaagde als den dader, ze keren J. V., te arresteeren. Hij is in het arrestantenlokaal te Overzande opgesloten. De po litie zoekt verband tusschen dit geval en de inbraak te Baarland, by vreuw Steketee, die in den nacht van Zaterdag 11 April is gepleegd. Een duister drama. Sedert meer dan 20 jaren stond te Wanroy als directeur aan het hosfd der zuivelfabriek de ongeveer 45-jarige hear v. d. W., ia zijn omgeving algemeen geacht. Zaterdagavond is de heer v. d. per autobus van een driedaagscbe reis teruggekeerd en heeft zich nog in de avond uren naar zijn kippenkoei bege ven, om als naar gewoonte voor de kippen te zorgen. Daar scbynt zich een drama te hebben afgespeeld, waarover nog min of meer de sluier der geheimzinnigheid hangt. Vast staat, dat de heer v. d. V. een hevigsn slag op het hoold heeft ontvaDgen, dat zyn lichaam ver volgens met petroleum is over goten en in brand geraakt. Ongeveer 9 uur heelt de 20- jarige neef, die tijdens de afwe zigheid van den heer v. d. V. het beheer der iabriek heeft gevoerd, zich in overspannen toestand by den veldwachter aangemeld, met de woorden .Neem mij maar gevangen, want ik heb myn oom gedood 1'' De veldwachter begaf zich naar de fabriek en vond in de directeurswoning den getroffene met bloedende hoofdwonden en ten deele verbrand lichaam. De geneesheer, dr. Arntz te Mill, werd terstond gewaarschuwd en deze heelt de eerste hulp ver leend. De heer v. d. V. is ech ter, na ongeveer 36 uren vree- selyke pijnen doorstaan te heb ben, bezweken. De justitie te's-Hertogenbosch werd gewaarschuwd en heeft na onderzoek den neef in hechtenis genomen en gevankelyk naar 's-Hertogenbosch doen overbren gen. Naar de „Tel." vernam, is ne echtgenoote van den verslagens door den rechter-commissaris ten gemeentehuize aan een lang durig verhoor ondorworpen en daarna op vrye voeten gesteld. Omtrent de motieven, die tot de vermoedelijke misdaad heb ben geleid, is nog geen klaar heid verkregen. Het vermoeden is gerezen, dat men met een liefdesdrama te doen zou heb ben. De aangehouden neef staat gunstig bekend. De verboorden scbynen weinig of niets omtrent de toedracht der zaak te willen uitlaten. De overledene was ongeveer 15 jaar gehuwd en had 2 kin deren. Op de spoorlyn Kanton— Kowloon (China) had een trein ramp plaats, waarbij tenminste 30 personen zijn omgekomen, 20 zwaar- en 30 lichtgewond wer den. Door hevigen regenval was de Bpoorbaan verzakt, als ge volg waarvan de locomotief en drie wagens in een ravijn stort ten. Tusschen de versplinterde wagons vond men de lijken en de gewonden. Half gek van angst ontvluchtten de overle venden het terrein van de ramp. Al de reizigers in den ver ongelukten trein waren Chinee- zen. Onmiddellijk zijn hulpbri gades uitgezonden. Hoog water. Door het snelle smelten van de sneeuw zyn vooral in het Noordelijk deel van Estland over stroomingen ontstaan. In de na bijheid van het Peipus-meer is een spoorbrug door het hooge water verwoest. Talryke boeren hofsteden staan onder water. Het aaDtal der door het hooge water verwoeste verbindingen is zeer groot. Ook in de omgeving van Dorpat heeft het hooge water groote schade aangericht. De stad loopt gevaar onder water te geraken. De stad Narva is reeds voor het grootste deel over stroomd. Ook aan de Lettisch- Estlandsche grens in Walk staat het water zeer hoog, zoodat de spoorlyn Reval-Riga in gevaar verkeert. Ook de overitroomingen in het Wilna-gebied hebben de laatste twee dagen onrustbarende af metingen aangenomen. Eenige stadsdeeien van Wilna staan reeds zoo hoog onder water, dat het verkeer te voet geheel onder broken is. Enkele oude buizen zijn reeds ingestort, doordat de fundamenten onderspoeld waren. Ook het stedelijk ziekenhuis, dat in het oevergebied gelegen is, moest ontruimd worden. De spoorbruggen op het traject Wilna-Dunaburg loopen gevaar door het water te worden wegge slagen. Het reddingswerk wordt zeer bemoeilijkt door de enorme ijsmassa's. Talryke dorpen moe ten worden ontruimd. Er is reeds veel vee in het water omgekomen. Tot dusverre zyn zes districten door het hooge water gateisterd. Ook zyn er reeds menschenlevens te be treuren. By Cornigliano botste een motorrijder tegen een beom en bleef dood liggen. Men deelde het ongeval aan zyn vrouw mede, die in de buurt woonde. Zij snelde onmiddellijk naar de plaats des onheils, maar ver zuimde in haar haast in haar woning een brandend spiritus- toestel uit te dooven. Tijdens haar afwezigheid gingen de kin deren met het brandende toestel speleD, waardoor het plotseling ontplofte. De kinderen werden zoo zwaar gewond, dat zy weldra overleden. Toen de vrouw van het lyk van haar man naar huis terugkeerde en daar haar ge storven kinderen zag, werd zy krankzinnig. Liefdesdrama. In de nabijheid van het Bois de Boulogne te Parijs, heeft eon mecanicien de lijken gevonden van een 50-jarige vrouw en een 34-jarigen taxi-chauffeur, beiden van Russische nationaliteit. De vrouw was gedood door een schot in het linker-oor. De taxi-chauffeur, zekere Gabowski, bad een schat in de rechterslaap en hield nog een revolver in de band. Hy leefde nog, doch over leed spoedig na aankomst in het ziekenhuis. Uit hetpolitie-onderzoek kwam vast te staan, dat de vrouw, mevr. Wawilow en haar echtgenoot in 1917, na het uitbreken der Rus sische revolutie, uit Tou'a ie Rus land waren vertrokken en zich naar Praag hadden begeven, waar zy een pover bestaan had den geleid. De man overleed eenige maan den geleden. De vrouw vertrok met haar dochter naar Parys, waar laatstgenoemde werk kreeg op een kantoor. Zes maanden later knoopte mevrouw Waros- low liefdesbetrekkingen aan met den chauffeur Gobowski. Tusschen hen beiden kwam het evenwel vaak tot heftige scènes, aangezien deman wensch- te, dat de dochter het huis zou verlaten. Waarschjjnlyk heeft de man zyn minnares in zyn auto mesgenomen met de bedoe ling baar en zichzelf van het leven te berooven, De auto werd in de nabijheid van ds plaats de* enhelli aangetroffen» Gered. Dinsdag j.l. zijn drie studen ten uit München aan den Noor delijken kant van de Finsteraar- horn langs een 200 meter hoo- gen ijswand 'omlaag gestort. Zij vielen, tot hun geluk, in een dikke laag versch gevallen sneeu w Een vierde student, die achter gebleven was, snelde zijn drie kameraden te hulp en slaagde er met groote moeite in hen één voor één in de Finsteraarhorn- büsche te brengen. Hij ging daarna hulp balen. Na een zeer inspannenden marsch door de hooge sneeuw bereikte hij ein delijk het Jungfraujoch. 15 gid sen trokken er op uit en brach ten de verongelukten over naar het Joch. Vandaar zyn zij per trein naar Lauterbrunnen ver voerd. Hun verwondingen zyn wel ernstig, maar niet levens gevaarlijk. Roolmoord Op den landweg tusschen Gusteuchel en Schloin (Did.) is een auto gevonden, waarin het lijk van een man lag. Bij onderzoek bleek het een agent te zyn van een filiaal der rijksziekenkas. De slaap en het hart waren door revolverkogels doorboord. Men vond op het lyk noch een portefeuille, noch een horloge, zoodat meD aanneemt, met eeD roofmoord te doen te hebben. Boven het vliegveld van Saloniki stortte direct na het ver trek een militair vliegtuig van 60 meter hoogte omlaag. De bei de inzittende luit.-vliegers waren op slag dood. Het toestel werd vernield. Een man. die door een hersenkwetsunr zijn reuk had verlooren, kwam te Fürstenwal- de aan de Spree om 10 uur thuis. Hy stak in de keuken een siga ret op, doch de keuken was met gas gevuld, hetgeen de man niet bemerken kon. Een zyner huis- genooten had waarschijnlijk ver geten, de gaskraan te sluiten. Eea geweldige ontploffing jvolg- de en groote schade werd aan gericht. De man en zijn doch ter werden licht gewond. In de buurt heerschte groote verwar ring, waarvan inbrekers gebruik maakten, om in een tegenover gelegen winkel voor heerenklee- ding de etalageruit in te slaan en de vitrine te plunderen. Sportnieuws. Vlissingen II—Axel 1—3. Voor de 3e klas K. N. V. B. speelde Axel Zondag te Vlissingen tegen Vlissingen II. Bij de rust was de stand 10 voor onze stadgenootenhet einde bracht hen een 31 overwinning op de Scheldestadbewoners. Axel 11 had hier een wed strijd moeten spelen tegen E.M.M. uit Terneuzen. Deze zijn echter, waarschijnlijk tengevolge van het minder gunstige weer, niet opge komen. Nederland—Dnitschland 1—1. In het Amsterdamsche stadion werd Zondag deze landenwed- strijd gespeeld ten aanschouwe van 32,000 menschen. Voor de rust wisten onze landgenooten een 1—0 voorsprong te behalen daarna maakten de Duitschers gelijk en ten slotte bleef de wed strijd met 1 1 onbeslist. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,—. Rogge f4,- af 4.50. Wintergerst f 6, a f 7,— Zomergerst f 6,a f 7,—. Haver f 4,50 a f 5,— Erwten f 6,—af 8,—Paarden- boonen f 0,a f 0,Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,A f 0,Lijn zaad f 8,af 9,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,5. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,07 Gezwingeld Vlas f0,30 af0.35 Aardappels f 5,75 a f 6,—. Stroo f 9,A f 10—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f 1,50 a f 1,55, Eieren f3,50 a f4,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen ais volgt Tarwe f 5,— a f 7,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f5. af 6.Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.a f 5,Erwten f 6.a f 8,50. Paardenboonen f 7.a t 8.— Duivenboonen f 8.a f 9.— Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 6.a f 8.Boekweit f a f Lijnzaad f 7.— A f 9,Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f A fGroen Vlas f A f Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f 0.a f Stroo f—Eieren 26 stuks f 0,91Slachtvee aangev. 13, verk. 9. Varkens aangev. 57, verk. 44. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN- en BEWESTEN- BL1J, zal op des nam. 4 uur, in het hötel „Het Gulden Vlies" bij J. J. de Lozanne te Axel AANWIJZING op den dag der aanbesteding te 1 uur. Samenkomst te Drie Schouwen. Het bestek is tegen betaling van fl,te verkrijgen bij den Ontvanger-Griffier te Axel. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. AdresBureau van dit Blad. ANNO J830 J. JB. J. JIJRRY Uitgifta A 99% in «tukken groot f 1000.-, f SOO- en f 100. Inschrijvingen worden kosteloos aange nomen tot Maandag 4 Mei a.s. Prospecti en inlichtingen worden gaarne verstrekt. TER NEUZEN, VLISSINGEN, AXEL, Nieuwstr. 14 Wilhelminastr. 19 Kerkstr. B 73 I

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3