Axetscbe Courant. KOËKA GOOIBOTEG Prima Rand-, Varkens- en KalfsYleesch. Dragées Garphyl Dragées Garphyl J. C. VINK, Boekhandel, Axel. A, VAN MAAL! - Sigarenhandei. MISSEGHERS Opfok- en OchtendYoer. Axel. £1. 1ÏSS13IEB& Voor de aanstaande Feestdagen Heeren-, Dames-, Jongens-, Meisjes- en Kinderschoenwerk. Yetlederen WERKSCHOENEN. Met de aanstaande Paaschdagen Yandenbiissche Ducloy's Geneesmiddel. Belangrijke Prijsverlaging Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 1. Vrijdag 3 April 1931 Landbouw. Gemengd Nieuws. Ad verten tiën. 85 cent per pond. J. VERSTRATEN-BOER. P. J. VAN DRIEL, B. BLANKERT, Uit de hand te koop: Keelpijn, Keelontsteking, Heeschheid, Ontsteking van Tandvleesch, bij C. B. ANTHEUm, Wit Kastpapier Rood Kastpapier Blauw Kastpapier Kastranden Crêpepapier alle kleuren Punaises 6, 8 en 10 cent. Eens gerookt, blijft gerookt. Ieder, die voor f2,— kleinhandelsprijs besteedt, ontvangt gratis een lot op de V. V. V. loterij. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Redacteur-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede JBlad. Geen bieten. Te Hoofddorp rijn ongeveer 200 leden van den Bond vai> Suikerbietenverbou wers in Noord Holland in vergadering bjjeen geweest. De Centrale Suiker Mij. heeft den boeren een contractprijs aangeboden voor de as. cam pagne voor bieten met een ge halte 7an 17 pet. f 10.88 per 1000 kg. (voor 16 pet. t 1 lager). Met algemeens stemmen werd besloten voor dien prjjs geen bieten te zaaien. Een telegram werd aan den minister gezonden, waarin werd aangedrongen den prijs tot f 15 te verhoogen. Een aardig taf reel tjo. Het handjevol wandelaars, dat in de mooie omgeving aan het einde van den B^zuidenhoutsche- weg achter het huis ten Bosch van den eersten Lente-Zondag genoot, is daar onverwacht ge tuige geweest vau een aardig tafreeltje. Io de aldaar langs den weg loopende sloot waren een vier tal dames in twee roeibootjes aan het spelevaren. Het airdige clubja bleek weinig last van wa tervrees te hebben, althans zij genoten zichbaar volop van de gezonde watersport, totdat op een gegeven moment iets de vreugde kwam verstoren. De bootjes waren nl., aldus de R?sb., genaderd tot de bekende brug in de oprijlaan naar het Huis ten Bosch.' De dikke mod der in de niet al te diepe sloot scheen het plan der roeisters, om onder de brug door te varen, te zullen verijdelen. Het viertal gat z ch echter niet zoo gauw gewonnen en boomde er met de roeispanen dapper op los en met succes, want ten laatste schoot het bootje, waarvan een tweetal dames van middelbaren leafty d de equipage vormde, langzaam voort over den modderigen bodem, waarna hot weldra onder de brug vandaan kwam, tot groot plezier van de inzittenden. De weg was nu gebaand voor het volgende bootje, dat be stuurd werd door een jonge dame. Deze liet het tegenover haar gezellinnen niet onder zich zitten en met forschen slag joeg Pnnses Juliana het bootje onder de brug door, haar Koninklijke Moeder achterna Mooie legaten. Wijlen de heer Jb. Kasters te Arnhem heeft, naar aan de ,N. R. Ct." wordt gemeld, een be langrijk deel van zijn vermegen tot een bedrag van ongeveer f 40 000 gelegateerd aan de Geref. Kerk aldaar. Van dat be drag is f20.000 bestemd voorde diaconie en f 20 000 voor de kerk. Dezer dagen werd te Kame rik het lijk gevonden van den 64-jarigeu v. d. M., uit Vinke- veen, die iu een turfschuit ver blijf hield. Als oorzaak van den dood werd hartverlamming veronder steld. Uit een door een familie lid in de schuit ingesteld onder zoek is nu echter gebleken, dat in de kachelpijp een bos gras gestopt was, die den rookafvoer versperd had. De politie stelt thans een nader onderzoek in, op ▼erraoodon van misdaad, Te Den Haag heeft een brutaal geval van opensluiting plaats gehad. Een onbekende is n.l. door opensluitiDg van de straatdeur de woning van me vrouw M. C. E. binnengedron gen en verdwenen met mede neming van f 220 en 40 ga9pen- ningen. In een plaatsje bij Boeda pest, kropen tijdens de afwe zigheid der ouders drie kinderen bij het spelen in een oude kist. Plotseling sloeg het deksel neer en viel het slot dicht, zoodat de kinderen niet meer uit de kist konden. Toen de ouders eenige uren later terugkwamen vonden zij de lijken der kinderen, dje jammerlijk waren gestikt. De Berlijnsche politie-pre- sident heeft, naar verluidt, er van afgezien de communistische Goddeloozenbetooging, die op Paaschmaandag te Berlijn ge houden wordt, te verbieden. De communisten hebben voor deze demonstratie reeds groote loco- liteiten gehuurd. In een ju woliers winkel te Keulen kwamen twee heeren, die een sigarenaansteker wensch ten te kooDen, die in een hoek van de étalage lag. Om het voorwerp te kunnen bereiken, moest de verkoopster zich ver in de étalage voorover buigen. Van deze omstandigheid hebben de bezoekers gebruik gemaakt, om een standaard, waaraan 30 diamanten ringen waren beves- I 'igd, te bemachtigen. De dief moest zich daarbij over de juf frouw beanbuigen. Deze heeft hiervan niets bemerkt. De „hee ren" kochten en bataaldeo de sigarettenaansteker en gingen snel heen. Deu volgenden dag ontdekte de eerste verkoopster, die den vorigen dag afwezig was geweest, de diefstal. Het gestolene heefc een waarde van 25 000 Mark. Een 15-jarige leerling van een middelbare school te Mül- beim (D) was van school weg gebleven, daar hij geloofde, dat zijn verzuim niet zou worden opgemerkt, daar een aantal katholieke leerlingen vrij-af had den gekregen, om deel te nemen aan een begrafenis. Ongelukki gerwijze ontmoette hij op straat zijn leeraar, die hem baval, zich onmiddellijk bij den rector ta melden. Uit angst voor straf en vreezende niet naar ren hoogere klasse te worden ver hoogd, verkocht de jongen zijn schoolboeken, schafte zich voor het geld een revolver aan, waarmede hij zich een kogel door het hootd joeg Hij was op slag dood. hoogte weer bjj kwam, slaagde zij erin, hoewel zij een eind zee waarts was afgedreven, de kust in glijvlucht te bereiken. Het toestel werd bij de landing ernstig gehavend, m,iar de be stuurster kwam met onbeduidend letsel vrij. Naar men uit Melbourne meldt, wordt tusschen Sydney en deze stad het vliegtuig de „Southern Cloud" met zeven in zittenden vermist. In alle rich tingen zijn vliegtuigen uitgezon den om de machine te zoekeD, maar tot dusver zonder resultaat. Ook Kingsfora Smith heeft aan de opsporingspogiDgen deelge nomen. Ongeveer 2000 werkloozen, uit Weina en omgeving, zijn het slachtoffer geworden van eenige oplichters, die hen voorspiegelden dat zij bij een kanaal, dat van de Oostzee naar de Zwarte Zee zou worden gegraven, te werk zouden worden gesteld, indien zij een bedrag van oDgeveer 25 gulden siortteD. Toen zij na eenige maanden niets meer hoor den waarschuwden zij de politie. De oplichters waren echter niet meer te vinden. naast de woning was geweest, het huis binnenkwam, was het 2-jarige kindje reeds dood, ter wijl de beide andere kinderen nog leefden, doch zoo zwaar ge wond bleken te zijn, dat zij niet meer vervoerd konden worden. De man had inmiddels door ophanging zelfmoord gepleegd. Alles wijst er op, dat de man in eeD aanval van verstandsver bijstering gehandeld hecft, aan gezien bij reeds verscheidene dagen zwaarmosdig was prima (Rijksmerk) va\i af heden Alleen verkrijgbaar bij - De Ver. Staten hebben weer eens een moordzaak om aan te smullen. Temeer omdat de vermoedelijke dader „een jongmensch is van goede fami lie". Dat verleent aan zulke, uit den aard der zaak droevige ge beurtenissen, een pikant smaakje, waar het groote publiek wel van houdt, aldus de N. R. C. De verdachte is een zekere Elliott Hathaway, zoon van een parle mentslid in den staat Massachu setts. Het slachtoffer was een 30-jarige verpleegster, mej Verra Russell, die dikwijls tochtjes had meegemaakt in den auto van den jongeman hij was 28. Het meisje was dood op een esnzamen weg gevonden en de auto van den jongen Hathaway stond daar dicht iu de buurt. Hathaway zelf is zoek maar een vriend kwam het geval mededeelen aan de politie Hij had Hathaway gesproken en deze had hem verteld van een aan randing door twee struikroovers, d;e het meisje hadden vermoord. Maar de politie wil nu toch eerst maar beginnen met het opsporen en in verhoor nemen van Hathaway Jr. Een Amerikaan8che avia- trice, Miss Ellinor Smith, die op Long Island tN.-York) was op gestegen om het hoogterecord voor vrouwen te breken verloor op een hoogte van 8000 Meter bet bewustzijn, daar de toevoer buis voor zuurstof uit haar mond yiel. Toen z\j op 3000 Meter Aardbevingsramp Vermoedelijk meer dan 1000 dooden. Blijkeus een bij het Ameri- kaausche Departement van Ma rine ingekomen mededeeling heeft een hevige aarbeving in Nicaragua, groote schade aange richt. De hoofdstad Managua zou grootendeels verwoest zijn er moet iu de. stad een felle brand gewoed hebben. Aange zien de aardschokken nog voort duren, heeft president Hoover order gegeven, dat leger, vloot en Rooda Kruis onverwijld hulp expedities naar het geteisterde gebied zdlen uitzenden. Naar wij mot betrekking tot het lot van de stad Managua nader vernemen, zou deze plaats volkomen verwoest zijn. De puinboopeu vormen één groote vuurzee. Volgens de laatste berichten is geen enkel huis gespaard ge bleven. Het aantal dooden moet zeer groot zijn. Volgens een te New- York ont vangen, tot dusverre onbevestigd bericht, zoudeu er bij de aard beving te Managua in Nicaragua 400 menschenlevens te betreu ren zijn. Een ander bericht meldt dat in het aardbevingsgebied van Nicaragua, tot dusverre 40 lijken ge-ouden zijn. Marinierstroepen verrichten te Managua politie dienst teneinde plunderingen te voorkomen. Verscheidene Ame- rikaansche oorlogsschepen liggen in het gebied van Panama ge reed om hulp te verleenen. Ook vliegtuigafdeelingen en Roode Kruis-colles ziju gemobiliseerd. In den namiddag werden te New-York telegrafische berich ten ontvangen, waaruit blijkt dat de ramp, welke de stad Managua heeft getroffen, alle beschrijving te boven gaat. Het aantal doo den is zeer waarschijnlijk hooger dan 1000. Vele vrouwen en kinderen, familieleden van Ame- rikaansche zakenlieden en mili tairen, behooren tot de slacht offers. Ook een hooggeplaatst marine-officier werd gedood. Tot dusver ziju ruim 500 ljjken ge vonden en het aantal gewonden moet eenige duizenden bedrageD. In het centrum der stad ?ijn alle hotels en regeeringsgebou- wen verwoest. Ook de banken en winkels liggen geheel in puin ot zijn tot den grond afgebrand. Binnen een tijdsverloop van 2 minuten werden elf sterke aardschokken waargenomen. De brand woedt in volle hevigheid voort, zoodat naar alle waar schijnlijkheid de geheele stad in de asch gelegd zal worden. V"oorradig- Eerste kwaliteit. Ook prlina kwaliteit Alles aan lage prijzen. Beleefd aanbevelend, Schoenhandel, Weststraat. verkrijgbaar Aanbevelend, Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, Weststraat D 53. Telef. 79. Te bevragen bij L. BRFEPOEL, Armendijk H 47c, Axel. worden met succes en zeer spoedig genezen door de bereid met Menthol, Boorzure Soda en Cocaïne. MENTHOL het geconcreti seerd product van Menthe-essence wordt erkend als het beste ont smettingsmiddel der ademhalings organen. Door hare vluchtige werking, brengt ze haar ont smettende en pijnstillende hoe danigheid in de luchtpijptakken en geeft een zeer spoedige en blijvende verzachting. Zij ver nietigt de onwelriekende geuren der mond en geeft een aangenaam frisch gevoel aan de slijmvliezen van mond en keel. COCAINE versterkt de pijn stillende hoedanigheden en stilt de prikkelingen veroorzaakt door de ontsteking der slijmvliezen. BOORZURE SODA vult de ontsmettende en verzachtende werking van de Menthol en Cocaine aan en maakt dat deze een onontbeerlijk middel zijn voor redenaars, zangers en rookers en als voorbehoedmiddel tegen griep en ziekten der ademha- 'ingsorganen. Een Per doos f 0.60 Markt C 46a, AXEL. - VAN Vreeseiyk familiedrama. Te Utschendorf by Bad Rei- nerz (D.) heeft zich een vreese- lijk familiedrama afgespeeld. De 55-jarige oorlogsverminkte Paul Zedler, trachtte met een stomp voorwerp zyn drie kinderen van 2, 6 en 8 jaar, dood te slaan. Tobb de vrouw, dis in dsa stal OPFOKVOER No 1. 50 K.G. fli._ 25 6- 5 165 27s 0.85 No. 2. K.G. flO.- ,550 50 25 5 21/» Alle voeders zijn van prima samenstelling en worden gegarandeerd onder A. H. V. Geen machtige reclame, maar waar voor je geld! 1.60 0 80 OCHTENDYOER. 50 K.G. f 6.75 25 8 50 5 095 21/» 0.50 Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3