Dank U wel, ik gebruik Persil alléén Persil Bij Hoofdpijn 4' Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak ofander werk, Iv- die toon een ouder goed Te zien en te hooren hoe zoo'n on derwijzer, die als groot mensch, als geleerde in de oogen van leeken en kinderen zoo echt kameraadschappelijk in de ge dacht nsfeer van die jonge her sentjes praat, lacht en gebaart Kinderen, zoo vervolgde spr. nogmaals mijn dank en bij liet afscheid druk ik uit voor jullie en je ouders mijn oprechte beste wenschen voor je verder leven. Past altijd goed op en zorgt, dal je brave menschen wordt, opdat je ouders, als jullie groot, en vader en moeder oud zijn geworden, nog net zooveel van jullie houden als nu en de gedachten aan jullie hun levensavond moog verhelde ren. Denkt allemaal aan het ge^ bod :„Eert je vader en je moeder En nu eindig ik met den wensch dat ik vooral van de kleine kleu tertjes nog eens voor 't laatst een handje krijg. Hierna ontvingen alle leerlingen een tractatie, waarmee ze na een handdruk van meester Dijkwel, vroolijk huiswaarts trokken, niet beseffend, wat er in de ziel om ging, van hem, die wist, dat dit de laatste groet was van zijn leer lingen. lienkelï 5 I V - voor mijn wasch uitsluitend Persil en niets einders. Ilt heb dit schit terende waschmiddel reeds jaren lang tot mijn groote tevredenheid gebruikt en weet, dat het aan alle eischen voldoet. Waarom zou ik dus wat anders nemen? Ik lai|£ me niet beïnvloeden door gezeg den als „even goed als Persil" of „beter dan Persil" en kan met de grootste overtuiging verklaren i Ook voor de volwassenen was gelegenheid gegeven tot een persoonlijk afscheid, al was dit beperkt tot een bepaalde kring. Het is toch in de praktijk moei lijk om allen te bereiken, zonder daaraan meer dan wenschelijk is, ruchtbaarheid te geven. En daar om had men zich bepaald tot de autoriteiten, de ouders van leer lingen ter plaatse en hen, die direct en indirect met het onder wijs in eenig verband staan. Zoo waren dezen dan ook Dinsdagavond vergaderd in het zelfde lokaal, als gasten var. de Oudercommissie, toen dhr. A. Lenos, de aanwezigen aldus toe sprak Geachte dames en heeren Als voorzitter der Oudercom missie heet ik u allen hartelijk welkom. In het bijzonder wil ik hierbij naast ouders en perso neel der school welkom heeten den heer Inspecteur bij het lager onderwijs, de heeren van het Gemeentebestuur, de heeren van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, het bestuur van Volksonderwijs. De heer Dijkwel als genoodigde bij deze ook voor hem zoo belangrijke gelegenheid, den heer Smeenk, als opvolger van den heer C. Dijkwel en verder allen die door tegenwoordigheid van hunne be langstelling blijk geven. Zooals bekend, is deze bijeen komst belegd, om officieel afscheid te nemen van den heer C. Dijk wel, als onderwijzer aan deze school, wat voor hem tevens zal beteekenen een afscheid van het vak, dat hij zoo'n lange reeks van jaren met liefde en volle overgave tot algemeene tevreden heid heeft gediend. We achten ons gelukkig er op te kunnen bogen van dat, aan het onder wijs gegeven leven, ongeveer 40 jaren te hebben kunnen profi teered En wel zelden zal men dan ook een zoo moeilijk te ver vangen kracht als dhr. Dijkwel zien vertrekken. Maar aan den anderen kant zal men ook zelden iemand zoo al gemeen en welgemeend een rus tigen genoeglijken en langen levens avond toegewenscht hebben als wij u, meester Dijkwel, met dank voor al het gepresteerde voor deze school, op dezen, voor ons, maar zeker voor u onvergetelij- ken dag, doen. Als blijvend aan denken aan deze onze geluk- wenschen en woorden van dank, bieden wij u namens de Ouder Commissie dit geschenk aan. Moge het u gegeven zijn dit so ber getuigenis van onze waardee ring voor u nog lang te kunnen bezitten. Hiermede open ik deze vergadering en geef den vertegen woordigers van verschillende in- stantie's gaarne het woord Spreker overhandigde nu een fraaie schilderij in lijst, en gaf het woord aan den heer F. Blok, als burgemeester, die met de beide wethouders en den secetaris het gemeentebestuur vertegenwoor digde. De burgemeester wees op den staat van dienst, dien dhr. Dijk wel met trouw en ijver bijna 40 jaren had vervuld. Toen dan ook het verzoek om ontslag kwam, heeft de Raad geen oogenblik ge aarzeld om dat op de meest eer volle wijze te verleenen. Spr. noemde hem een goed ambtenaar, vanwien men steeds de beste getuigenissen hoorde en het was spr. aangenaam dit hier te mogen uitspreken. Geve God zoo eindigde spr. dat u, mijnheer Dijkwel, nog vele jaren in gezondheid van uw rust mag genieten. De heer H. van der Weijer, inspecteur van het lager onder wijs in Zeeuwsch-Vlaanderen zei- de gaarne te hebben voldaan aan de uitnoodiging om bij dit afscheid tegenwoordig te zijn en rekende dit zelfs tot zijn plicht als amb tenaar. Ofschoon de tijd voor spr. zeer bezet is, wegens het uitgebreid ambtsgebied, heeft hij dezen dag vrij gemaakt voor dit feit, uit hoogachting voerde per soon van dhr Dijkwel. Ik heb u aldus vervolgt spr. gadeslagen bij de uitoe fening van uw vak en dan waart gij in den vollen zin des woords onderwijzer. Met liefde, kennis en toewijding gaaft gij uw ge- heele persoon aan de school. En niet alleen ik verklaar dat, maar ook in de archieven van mijn inspectie zag ik, dat de rapporten met waardeering van uw werk getuigenis gaven Het doet mij genoegen, dit hier in uw tegenwoordigheid en die der aanwezigen te kunnen uitspreken. Spr. schetste vervolgens in 't kort de taak van den onderwij zer, die zwaar is, veel zwaarder dan velen meenen, al is er wat meer vacantie aan verbonden. Het is niet waar, dat een onder wijzer maar 5 uur per dag werkt, als hij steeds met denzeltden ijver en liefde voor zijn kinderen staat en bijbrengt wat zij moeten weten. Dhr. Dijkwel deed dat 40 jaren op een wijze, die lof verdient. Ook van de oud-leerlingen gaat die waardeering uit en spr. gaf getuigenis van de hoogach ting die oud-leerlingen nog heb ben voor zijn onderwijs en tact Spr. weet, dat dhr. D. er niet om verlangt, dat hem die lof wordt toegezwaaid, omdat hij zich dat alles tot plicht rekende, maar spr. vindt er teveel vol doening en dank in om het te verzwijgen en daarom mag het wel eens gezegd worden, hoe men over u denkt, nu het schei den daar is Spr. hoopt dat het dhr. D. gegeven mag zijn, dat hij nog lang va'i zijn welverdiende rust mag genieten. Ook is spr- overtuigd, dat als een beroep mocht worden gedaan op zijn hulp men kan nooit weten hij dan gaarne bereid zal zijn die te verleenen. We zien ons helaas genood zaakt het verslag hier af te bre ken en het slot in het volgend nummer op te nemen. en ziek door gevatte koude, als mede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpenMijnhardt's Kiespijnpoeders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoud- heidspoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiek- poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. AXEL, 3 April 1931. De maansverduistering was gisteravond kort na de opkomst der maan goed waarneembaar. Alleen later op den avond ont stond er een nevel voor en kwam er een kring rond, zoodat de schaduw van de aarde minder scherp was atgeteekend. Gisteren had alhier ten overstaan van Notaris Callenfels als waarnemend het kantoor van wijlen notaris Dregmans alhier, de verkooping plaats van het woonhuis met toebehooren en tuin, in de Nieuwstraat alhier, vroeger bewoond door de wed. J. Boer en groot 1 are 56 c.A Kooper werd de heer I. W. Almekinders alhier voor f 2400 Raadsverkiezing. In een dezer dagen gehouden vergadering van de afd. s- d. a. p. alhier heeft men voor de gemeen teraadsverkiezing voorlóopig de volgende candidatenlijst opge maakt: 1. C, Hamelink 2. Corn van Bendegem Pz.3. P. Huijs- sen; 4. F. J. de Danschutter; 5. J. Dieleman 6. J. Overdulve 7. J. Meijer'. 8. L. van Cadsand. Gemeld wordt, dat de heer A. P. de Ruijter zijn candidatuur (no. 4 op de lijst der anti-rev- kiesvereeniging) heeft aanvaard. Leger des Heils. Men verzocht ons de aandacht te vestigen op de propaganda van het Heilsleger alhier aanst. Maandag (zie advertentie). leder weet, dat het een evan gelische zending is en dus kan men geen kwaad doen door dat goede werk te steunen. Het Festival. Meldden we reeds in een vroeger nummer, dat er van de zijde der muziekgezelschappen in de omgeving voor het festival op 14 Mei a.s. groote belangstel ling bestaat, thans zijn daarvan reeds de bewijzen geleverd. Er hebben zich nl. 16 vereenigingen aangemeld, waaronder 3 zang gezelschappen, nl. Orelio te Axel, Crescendo van Hoek en een dameskoor uit Wemeldinge. De muziekkorpsen zijn naast Con cordia van Axel, afkomstig van Zaamslag, Overslag, Zuiddorpe, Westdorpe, Koewacht, Hulst, Clinge, Terhole, Lamswaarde, Kwadendamme, Breskens en Klein Chinay (B) Vermoedelijk zal ook nog de Harmonie van Moer- beke medewerking verleenen, ter wijl men nog in correspondentie is over het geven van een extra concert in de avonduren. Zaamslag. In het hotel „De Appel" bij den heer C. P. de Regt werd Dinsdag ten overstaan van den Notaris Ph. J. Callenfels te Ter Neuzen publiek verkocht: Het woon- en winkelhuis met schuur, erf en tuin te Zaamslag, Veerstraat, samen groot 5 Aren 25 c.A. eigendom van N. van Antwerpen. Kooper werd de heer C. de Bokx alhier voor f 2220. Raad van St. Jansteen (Slot.) De omvraag was dezen keer als bet ware de hoofdschotel van bet maal Dhr. Martinet vroeg nl. hoe het zat met de verbetering van den weg via Heikant naar Zuid dorpe en was daar blijkbaar niet erg gerust in. De Voorz. zeide, dat de be handeling daarvan zal plaats hebben in de voorjaarszitting der Staten an dan die weg con form besluit van Ged. St. op het wegenplan wordt gebracht. Dhr. Vael tapte uit een ander vaatje en meende te weten, dat die weg ernstig tegenwerking ondervinden zal, met name van den wethouder Plasschaert. Deze schynt hef met de belangen van de gemeente niet zoo nauw te nemen en interesseert zich zeer voor den weg naar Koe wacht, vermoedelijk om eigen belang te dienen. Spr. hoopt daarom, da t het college van B. en W. in deze zoo belangrijke zaak actief zal blyven. Myn heer de .Voorzitter aldus zeide dhr. Vael ik voor mij ben van oordeel, dat dhr. Plasschaert in deze zaak de belangen van de gemeente op den achter grond stelt en ik vind de han delingen van weth. Plasschaert onverantwoordelijk. Spr. stelt daarom de volgende motie voor: ,De Raad der gemeente St. Jansteen, overwegende, dat alles in het werk dient gesteld te worden, om den weg naar Hei kant en Koewacht te verbeteren dat wetb. Plasschaert de tot standkoming van dien weg tegen werkt en daardoor de belangen der gemeente grootelyks bena deelt spreekt over deze handelwijze zijne afkeuring uit en gaat over tot de orde van den dag." De Voorz. kon deze uitdruk kingen niet toelaten en gelooft ook niet dat dhr. Plasschaert zijn persoonlijke belangen zal tienen teu oadeele van de ge meente. Zonder bewijzen mag zooiets niet gezegd worden. Dhr. Vael zal er toch geen woord van terugtrekken, omdat hij weet, dat dhr. Plasschaert er reeds met andere persooen over heelt gesproken om aan een anderen weg de voorkeur te geven. Dhr Plasschaert zride niet te hegrijpen, hoe uten daar aan komt. Spr. heeft wel gesproken met ir. van L^euweD, die den weg door Absdale van het wegen plan wilde afvoeren, waar spr. tegen opgekomen is. Ze mogen wegen ontwerpen zooveel ze willen, zeide spr maar niet om den weg Hulst—Drieschouwen van het plan ai te voeren. Dhr. Vael: Ge zijt ook nog bij anderen geweest. Dhr. Plasschaert: N^en, maar bjj één adres, maar wa zullen ook nog verdere pogingen doen. Ge moogt dat gerust weten, want dat is mijn plicht als dyk- graaf. Dhr. VaelDat bad je vroe ger moeten zeggen. Ik vind dat de weg naar Heikant van groot nut is en ben daar hard voor. Dhr. P.asschaertDaar ben ik óók voor, maar als ge iets zegt, moet ge weten, hoe de vork in den steel zit. De Voorz. zei, dat hem ook ter oore was gekomen, dat pogingen werden gedaan, om dien weg op het plan te houden, maar spr. wist niet ot dhr. Plasschaert dat deed als wet houder ol als dykgraai. In dit geval is het zyn recht daarvoor op te komen. Maar het is niet juist, dat hy dat deed, nu hij als wethouder wist, dat over den weg naar Zuiddorpe overleg werd gepleegd. Het was beter geweest, als dhr. Plasschaert B. en W. in kennis had gesteld met zijn plan, want dan had hij zeker B. en W.aan zijn zijde gevonden, als hij den weg via Absdale wilde verbe teren. Ook zouden we dan geen kans loopen elkaar in de wielen te ryden. Spr. beschouwde he* feit niet als opzettelijk en i eigen belang, maar achtte hc niet de juiste manier van db( Plasschaert om zoo te handelet Spr. zou het hierby willen latei en dhr. Vael in overweging geven zijn motie in te trekken. Dhr. Vael zou dit doen, indien by niet beter wist, maar nu hg zoo goed was ingelicht, trok hij niets in. Dhr. Plasschaert herhaalde, dat hij niets dan zijn plicht ge daan heelt. Hy heelt ook in de verg. van B en W. gezegd, dat hij niet tegen den weg naar Zuiddorpe was, mits daardoor de verbetering van den weg over Absdale niet verviel. De Voorz.U had toch beter gedaan door B. en W. op de hoogte te houden, in verband met het plan voor de andere weg. Dhr. PlasschaertOver die aDdere weg heb ik geen zeggen schap. De Voorz.U zult toch wel meenen, dat de Raad ervoor is, dat de weg naar Hulst go 3d is,ter wijl bovendien U toch niet ge schaad was door ons op de hoogte te houden Uw polder trekt nu een wissel op de toe komst en als die toekomst ver af is, dan is dat wel degelyk ten nadeele van den weg naar Heikant. U spreekt van geen zeggenschap, maar voor hetgeen we hier voorstellen is niet de .M men vooral avonds inwrijven me. Purol, San aljn reed. den volgenden morgen wee, gaaf en zacht. Pnrol In doo«envan30,60en90ct. B„Apoth.«nD,o, lil V* 1 ■- - V - '•''""ÏSi E. Oitermann Co."» Hondel Mii. N.V.. Amsterdam

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 2