Verzuim niet tijdens de schoonmaak „VooruitgangisoDS Streyen" versche Spinazie. MISSEGHERS Opfok- en OchtendYoer. AXIL, km. mmn eerstelingen Belangrijke Prijsverlaging Burgerlijke Stand. Advertentiën. Hendrika Adriana Millenaar, Pieternella P. Schede, Echtg. van K. v. Arenthals, te Zaamslag, in den ouder dom van 22 jaar. 8700 K.6. CHILI. 4900 K.G. KALKSALPETER. 5000 K.G. AMM. SOPER. 16100 K.G. CHILI. D. JANSEN, TE KOOP: Een Kinderstoel en Vouwwagentje. nieuwe streek verf - C. B. ANTHEUNIS. Uw handen ook vooral 's avonds in te wrijven met Purol, dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. volkomen slaagde, doch de twee de maal geraakte hij met op vol toeren loopenden motor te dicht by den grond, met het noodlot tig gevolg, dat het toestel ie plet ter sloeg. Het Amsterdamsche torendrama De instructie tegen den Haag- schen leidekkerspatroon G. Mah- riog, verdacht zijn compagnon A. Arkenbout ie de toren van de Majellakerk te Amsterdam van het levm te hebben beroofd, duurt nog steeds voort. Zooals we eerder mededeel den, schrijft de .Nieuwsbron" is bij deze instructie onomstoote- lijk komen vast te staan, dat de heer Arkenbout vermoord is. Door wien of wie, zal nog later moeten worden uitgemaakt. Vast staat echter, dat daardoor slechts twee personen in aan merking komen nl. de zich thans in voorarrest bevindende Mah- ring ot diens gewezen knecht Wessendorp of en dat is een derde mogelijkheid beiden. Beiden zijn op het oogenblik verdachten. Echter met dat verschil dat Mahring zich in voorarrest bevindt, terwijl Wes sendorp na het afleggen van voor zijn gewezen patroon bezwarende verklaringen uit het voorarrest is ontslagen. Mahring blijft ontkennen en be schuldigt zijn gewezen meester knecht den moord te hebben ge pleegd. Bazwarend voor Mahring ie echter het feit, dat hij reeht- streeksch belang had bij deB dood van zyn compagnon, aan gezien hij op diens leven een verzekering van f50.000 had loopen, welk bedrag hem inder daad is uitgekeerd. Bezwarend is voorts ook dat Mahring ten tijde van het ge beurde in financieels moeilijk heden verkeerde alsmede het feit dat Mahring reden had Ar kenbout. gunstig gezind te zyn. Dezer dagen is echter in deze zaak een verrassende wending gekomen, waardoor de vermoe dens tegen hem ten zeerste wor den versterkt. M. beeft nl. aan een mede in bef Amsterdamsche Huis van Bewaring vertoevende gedeti neerde een briefje ter hond ge steld, waarin hij dezen trachtte om te koopen tot bet afleggen van een valsche verklaring, waar door de vermoedens tegen Wes- sandorp zouden worden verstrekt Mahring had dit briefje ver stopt in een stuk brood, welke bij daarna dik met boter, hem uit de cantine verstrekt, had be smeerd. Tydens het luchten trachtte hij dit stuk brood aan den mede gedetineerde te overhandigeu, hetgeen door een bewaker werd gezien. Deze nam bet brood in beslag en ontdekte daarbij het briefje, dat aanstonds aan den lechter-commissaris is ter band gesteld. Treinramp by Etampss. Naar nader gemeld wordt in zake het ernstig spoorwegonge luk in Frankrijk is de restau ratiewagen van den sneltrein Parijs—Bordeaux ontspoord bij het binnenloopen van het sta tion te Etampes, juist op het oogenblik, dat op de ernaast loopende rails een lokaaltrein stopte. De restauratiewagen werd met zoo'n kracht tegen den lokaaltrein geslingerd, dat deze geheel vernield werd. De omvang van het ongeluk schijnt te grooter te zijn, daar de restau ratiewagen juist tijdens het on geluk druk bezocht was. De oorzaak van het uit de rails springen van de twee laatste wagons van den snel trein Parijs—Heudaye is nog niet vastgesteld. Volgens de laatste berichten is het aantal dooden tot 9 ge stegen. Tien personen bevinden zich nog in levensgevaar. Op het oogenblik van de ramp had de trein een snelheid Tin 90 R.M. per uur. Bjj Lyon is een particu lier vliegtuig naar beneden ge stort EeD der beide inzittenden werd gedood, terwyl een tweede zwaar gewond werd. Een 27-jarige man, die tot levenslangen dwangarDeid was veroordeeld wegens moord op zijn vrouw, heeft kans gezien uit te brekeD uit de gevangenis van Evreux, waarin hy was op gesloten in afwachting van zijn overbrenging naar het lie de Ré en zyn transport naar Guyana. Hij had een gat weten te maken in het hout van de deur zijner cel, de knip aldus kunnen te rugschuiven, en toen een tweede deur geopend die uitkwam op een muur, welke hy schrijlings een eind had gevolgd. Vervol gens was hy op de luchtplaats gekomeD, vanwaar hij een ring muur van zes meter moes; ne men. Hy deed dit, zegt het „Hdbld." met behulp van een touw met knoopen dat men aan den muur voud hangen na de ontdekking van zijn vlucht, waar bij hij hulp van buiten moet hebben gehad. Door het buiten de oevers treden van de Save zijn in Hon garije uitgestrekte landerijen overstroomd en enkele dorpen aan den oever staan geheel onder water. Het verkeer kan slechts door booten in stand worden gehouden. De aangerichte schade is aan zienlijk. In een buskruitfabriek te Wittenberg (D.), had eene ont ploffing plaats, waarbij vier ar beiders werden gedood en twee gewond. De aangerichtematerieele scha de is slechts geriDg. Omtrent de oorzaak der ont ploffing tast men in het dnister. De Amerikaanschs kust wacht heeft weer eens succes gehad bij haar strijd tegen de alcohol smokkelaars door twee schepen van de drankvloot buit te maken. Voorbij Long Island werden de schepen gezien en met een waarschuwingsschot tot bydraai- en gesommeerd. De smokkelaars gaven hieraan echter geen gevolg, zoodat na eenige waarschuwingsschoten de kustwachtposten er ernst van maakten en met scherp schoten. By een poging tot ontvluchten kwam de motorschoener 650 H in ondiep water terecht en liep vast, zoodat de kustwacht het vaartuig gemakkelijk in beslag kon nemen. Er was voor een waarde van 10.000 dollar aan alcohol aan boord. De andere schoener had een waarde van 80.000 dollar aan boord en gaf tenslotte den Btrijd op. De bemanning van beide booten werd gearresteerd. Zondagnacht is te Stolzen- bergen (Duitschland) een alleen wonende vrouw in haar winkel door een roover overvallen. Hy sleurde haar naar de woonkamer, waar hij baar mishandelde. Daar op knevelde hij de vrouw, at haar avondeten op, stal in den winkel 90 mark en vulde zijn rugzak met koopwaar. Daarop begat hij zich naar de eerste verdieping, waar hem nog 200 mark in handen viel. Iutusschen wist da oude vrouw zich van haar banden te bevrijden en de straat op te snellen. Op haar hulpgeroep vluchtte de roover eu slaagde er in te ontsnappen. Tegen de deur van het kerkhof vond dezer dagen de doodgraver te Breteuil (Fr.) een brief, welke aan hem geadres seerd was. Ean gemeenteraads lid deelde hem in dit schrijden mede, dat hy zelfmoord ging plegen. Tyd en plaats waren nauwkeurig vermeld. Toen de doodgraver en de veldwachter samen een onderzoek gingen in stellen, kwamen zy tot de ont dekking, dat de man zich werke- lyk op genoemde plaatB en t^d had opgehangen. Uit Indië. De Preangerbode meldt, dat in de desa Indragiri onder district Penowangoen, regentschap Tjia- mis, Zondag een zeer ernstige natuurramp heett plaats gevon den. Vermoedelyk tengevolge van zware regeDs is een heuvel afgeschoven, over een opper vlakte van 13 baboes. Zes men- schen werden bedolven. Het zoeken naar hun lijken wordt zeer bemoeilijkt. Tot op heden is er pas ééu gevonden. Zondagmiddag vond wegens inslaan van den bliksem op het boorterrein Badjoebang van de Ned.-Ind. Aardolie Maatschappy, een ontploffing in de boorput no. 8 plaats. De assistent boormeester Wim- mers werd gedood. Vier Euro peanen werden niet levensge vaarlijk gewond. De in de boor put ontstane brand kon tot nog toe niet worden gebluscht, Sportnieuws. Voetbal. Axel— Zierikzee 8-1. Het Zierikzeesche elftal trof de Oranjemannen Zondag in een bij zonder goeden vorm, tengevolge waarvan de bezoekers met een zware nederlaag de terugreis naar Schouwen-Duiveland konden aan vaarden. Zooals gezegd, waren onze stadgenooten bijzonder op dreef. Uitblinkers waren er feitelijk niet maar het geheele elftal vormde een solied geheel, met een goed verzorgd linie-verband. Het sa menspel was meermalen subliem, zoodat een voortdurend gevaar bestond voor het Zierikzeesche doel, dat bij de rust reeds drie maal doorboord was. Toch was Zierikzee niet zoo zwak als de uitslag zou doen vermoedenliet geheele elftal heeft dapper volgehouden tot het einde. In de tweede helft had Axel den stand spoedig op 6—0 ge bracht, waarna Zierikzee een tegenpunt maakte. Onze stadge nooten bleven het spel daarna volkomen beheerschen, hoe Zie rikzee zich ook inspande om meer doelpunten te maken. Nog twee maal wisten de Axelsche voor- waartsen het net te vinden en daarmede den eindstand op 8—1 te brengen. Volgende Zondag moet Axel naar Terneuzen. Kan daar het zelfde spel ontwikkeld worden, dan zal het een spannende strijd worden tusschen de nos. 1 en 2 van de ranglijst. Axel II trok met vele invallers naar Terneuzen om daar tegen Terneuzen lil te spelen voor de 2e klas van den Z. V. B. Zooals te verwachten was, hebben de Axelsche reserve's verloren en wel met 0—2. Van 1 tot en met 28 Februari. BOSCHKAPPELLE, Gehuwd 5 Pieter de Bakker, oud 25 j., en Amelia Rome), oud 24 j. Geboren. 5. Hermina, d. van Jacobus Hermans en vaD Anna Weemaes. 6. Agues d. van Fiorent Naessens en Rosalia van Laar. 8. Dorothea d. van Jacobus van Hoove en Maria de Klerk. 24. Maria d. van Jozef Marcus en Maria Michielsen. OverledeD. 9. Hermina Her mans, ood 5 d., d. van Jacobus en Anna Weemaes. 13. Maria Eeman, oud 76 j., wed. van Pieter Dnllaert. WESTDORPE. Gehuwd. 17. Philemon van Pottelberghe (van Zuiddorpe), oud 26 j., en Martha Thomas, oud 23 j. Geboren. 16. Paulina d. van Cesar Wuyticek en Hermina Ver- vaeek. 28. Agnes d van Richard IJsebaert en Irma Janssens. Overleden. 1. Willy van Acker, oud 8 m., z, van Philemon Augost en van Lauisa Lusie, 13. Cornelia ZtuQkB, oud 34 j„ eobtg. van Ed- mundus de Clercq. 8. Justina da Boever, ond 51 j., echtg. van Petrus de Smet. Mathilda Graene, oud 81 j., wed. van Eduardus Goethals. 13. Lucien van Hijtte, ond 5 w,, z. van Maurice en Bertha Thomas. 20. Jacobus Kaas, eud 69 j echtg. van Natalia de Calu wé. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,— a f 6,—. Rogge f4,- af 4.50. Wintergersl f 6, a f 7,Zomergerst f 6,— a f 7,—. Haver f 4,— a f 4,50 Erwten f 6,—a f 8,—Paarden- boonen f 0,a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,A f 0,Lijn zaad f 9,af 12,Blauwmaan- zaad f a f Qroen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,5. Qebookt Vlas f 0,0,4 a f ,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 af 0,40 Aardappels f4,75 a f5,Stroo f 10, f 12—Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f 1,50 af 1,60, Eieren f 3,50 k f4,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,a f 6,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f5. af 5.50. Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.— a f 5,—. Erwten f 7.af 8,—. Paardenboonen f 8.f 8.50 Duivenboonen f 9.a f 10.— Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 6.a f 8.Boekweit f a f Lijnzaad f 0.a f Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f— A f—Groen Vlas f A f Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f 0.— a f Stroo f Eieren 26 stuks f 0,91Slachtvee aangev. 16, verk. 7. Varkens aangev. 52, verk. 31. Eierveilingstuks f 0,per 100 stuks. Heden behaagde het den Heere zacht en kalm van onze zijde weg te nemen onze geliefde Zuster en Tante Wed. C. F. Dieleman, in den ouderdom van 77 jaren en 5 maanden. De Familie MILLENAAR. Axel, 22 Maart 1931. Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen mijn zeer geliefde jongste Zuster Hare bedroefde Zuster, SARA C. SCHEELE. Axel, 23 Maart 1931. MAATSCHAPPIJ te AXEL. Bovengenoemde Vereeniging zal trachten aan ta besteden, op MAANDAG 30 MAART a.s., des avonds om 5 «re, bij de Wed. Jac. van Doeselaar te Axel-Sassing, de levering van (1 tot 15 April) Van 1 tot 15 Mei leveren: Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorz. P. DEES, Secr. DageliJKs Aanbevelend, Fruit- en Groentenhandel. Tel. 77. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Tot zoolang de voorraad strekt, nog (Pootaardappelen) te koop. C KA IJ SER, weger, Nieuwendijk. be-! zal Uw huis. Uw schuur of meubelen niet alleen flink opknappen, maar beschermt ze tegen verrotting en derf. Wij leveren U alle gewenschte verf voor bin nen- en buiten-schildering, Ripolin Terpentijn Olie Beits Stopverf Kwasten Vernis enz. eniA Vakkundig advies gratis. Alle chemicaliën voorradig. Markt C 46a - Tel. 81, AXEL. - VAN - OPFOKVOER No 1. No. 3. OCHTENDYOER. 50 K.G. f 11.— 50 K.G. f10.- 50 K.G. f 6.75 25 6.- 25 550 25 3.50 5 165 165 5 0.95 2 V g n 0.85 21/. 0 85 2Vg 0.50 Alle voeders zijn van prima samenstelling en worden gegarandeerd onder A. H. V. Geen machtige reclame, maar waar voor je geldl Aanbevelen d| Uw gezondheid ia Uw hoogato goed. Sanatogen versterkt Uw ge> atel en geeft U weeratandsvermogen. 5

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3