„Vooruitgang is ons Streyen HOFJE wollen en zijden Kousen, wollen SokkaD, Ski-sokjes en Sportkousen, aan fabrieksprijzen, Jongens- en meisjesboeken. op ZATERDAG Overwerkte Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Rechtszaken. Advertentiën. „Naar het Licht" Getrapten en 2 komische voordrachten. Het bouwen van een SCHOOL met 6 lokalen a x e; l. 48700 Kg. Ammoniak Super Kg. Leuna Salpeter 06 °/°- 0000 Kg. Kalizout 40 Openbare Verkooping. Donderdag 19 Februari 1931, Het perceel Bouwland, op Woensdag en Vrijdag a.s. van een zeer groofe partij fraai gebonden en aantrekkelijke J. e. VINK, ndel. subsidie in de kosten van stich ting eener R K. Kerk in die buurtschap. B. en W. stelden voor lo. voor 1931 eene bijdrage te verleenen van 50 pCt. in de kosten van aanvoer van grond voor ophooging van het terrein, waarop die Kerk met pastorie wordt gesticht tot een maximum van f 1500, en onder .bepaling, dat uitsluitend door de gemeente aan te wijzen werkloozen zullen worden tewerkgesteld en dat, indien van Rijks- of Provincie- wege voor dit werk een bijdrage in de kosten zal worden toege kend, deze door de gemeente en het Kerkbestuur ieder voor de helft zal worden genoten. Opge meakt werd intusschen, dat van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het vol gende schrijven was gekomen Door U is subsidie verzocht voor a. afgraven van een dijk en b. het ophoogen van een terrein nabij de te stichten R.-K. kerk. Ik acht het beter, indien eerst het werk sub a als werkverschaf fing wordt aangevat en dat tegen den tijd dat dit werk afloopt, wordt nagegaan, of met het oog op de eventueel dan nog heer- schende werkloosheid, nog noo- dig is het werk sub b als werk verschaffing onderhanden te ne men. U kunt tegen dien tijd overleg plegen met den heer Ir. Const. Stevens, adj. inspecteur van de werkverschaffing te Goes Voor het werk sub a wordt de Rijksbijdrage bepaald op 25 pCt. van de ioor.en en kosten van rentezegels, mits Uwe gemeente 40 pCt. van genoemde uitgaven draagt en het R.-K. Par. kerk bestuur 25 pCt. Wellicht zijn Ged. St. bereid alsnog 10 pCt. van de meergenoemde uitgaven te vergoeden. Voor rekening van het kerkbestuur komen alle uit gaven, waarvoor geen subsidie aan derden in rekening kan wor den gebracht, zooals toezicht, materialen, kosten Ziekte- en Ongevallenwet, enz. Aan mijn toezegging zijn de volgende voorwaarden verbonden: le voor plaatsiag mogen alleen werklooze hoofden van gezinnen en/of kostwinners die plaatsing noodig hebben, door U worden aangewezen. Uit een gezin mag slechts 1 persoon voor tewerk stelling in aanmerking komen. 2e. Al het werk moet zooveel mogelijk in „accoord" worden uitgevoerd en wel tegen zoo danige tarieven, dat een arbeider die flink werkt, gemiddeld 24 cent per uur kan verdienen. 3e op de tewerkgestelden moet de halve ingevolge de Ziekte wet verschuldigde premie worden verhaald. 4e de afrekening moet door U geschieden door inzending van nominatieve loonlijsten, vermel dende o.m. het aantal uren, dat iedere tewerkgestelde van week tot week gearbeid heeft en het hem uitgekeerde loon. Ook een declaratie moet worden bijge voegd. 5e Elke week gelieve U mij, via den heer Stevens een opgave te doen toekomen van het aan tal geplaatsten, benevens van het gemiddelde uurloon. Gaarne verneem ik, of U dit subsidie, dat geldt tot den laat- sten Zaterdag in Maar, a. s., wenscht te aanvaarden. Dhr. Vael had liever gezien, dat het kerkbestuur 40 en de gemeente 25 pCt. toeslag gaf. De Voorz. merkte hiertegen op, dat de Kerk het ook gratis ge daan kan krijgen, maar het bij wijze van werkverschaffing wil doen uitvoeren en dus een offer van 25 pCt. brengt. Het spreekt dus vanzelf, dat aan deze wel willendheid geen eischen zijn te stellen. Hij raadde aan om het voorstel nu ongewijzigd aan te nemen. Met alg. st. werd ook alzoo besloten. Een 2e voorstel hield in, om met 1 Jan. 1932 tot wederop- ?egging, doch ten hoogste 10 jaren een jaarlijksche subsidie te geven van f500. Dhr. Schiffer zou dit voorstel eigenlijk liever bij de begrooting voor 1932 hebben behandeld, Goch da Voorz. merkte op, dat dit niet ging, want net eerste voorstel werd slechts door het Kerkbestuur aanvaard, als het 2e wordt aangenomen. Dhr. SchifferDus zitten we eraan vastdat is een diploma tieke zet 1 Nu moeten we wel vóór stemmen. De Voorz. wees erop, dat het wellicht niet noodzakelijk blijkt, dat die subsidie 10 jaren be taald wordt. Daarover kan ieder jaar beslist worden. Dhr. StevensDan moeten we dus nog een jaar wachten om ons terug te trekken. Het voorstel werd hierna met alg. st. aangenomen. Verder werd ingevolge advies van Ged. St., ingetrokken het raadsbesluit van 9 Dec. tot op heffing der zekerheidsstelling van den boekhouder van het vroegere Gem. Ei. bedrijf, daar eerst de rekening 1939 moet zijn vast gesteld. Voor kennisgeving werd aan genomen de mededeeling van Ged. Stdat de pensioengrond slag van den burgemeester op f 3500 wordt bepaald. Bij de omvraag wees dhr. Mar tinet op den slechten toestand van het rijwielpad naar Heikant, doch de Voorz. merkte op, dat hieraan niets gedaan is in ver band met de plannen van Ged. St. om die straat te verbreeden. Dhr. Martinet: Dat kan nog wel een jaar duren en daarom zou ik de ergste punten toch willen verbeteren. Evenzoo ook de Magdalenastraat. Dhr. Vael vond het in 't belang van St. Jansteen, dat de toegangs wegen tot de gemeente in goede conditie waren, anders gaan de menschen naar elders koopen. De Voorz. zal het met B. en W. bespreken. Dhr. Schiffer had een bereke ning gemaakt, dat het grondwerk te Heikant aan 24 personen 12 weken werk kan geven. Nu zijn er 84 werkloozen, dus is het de vraag, wie zullen te werk gesteld worden Hij zou daarom een commissie willen benoemen, waar in ook de vakbonden zitting hebben. De Voorz. wees op het schrij ven van den Minister en heeft telegrafisch gevraagd om te kun nen beginnen. Dhr. Schiffer geloofde echter, dat men voor de menschen, die werkloos blijven toch een steun regeling zal moeten maken. De Voorz. erkende, dat het moeilijk zal gaan om voor allen werk te vinden. Dhr. de Buck vroeg of de Min. op die wijze ook de landbouw tegemoet kon komen. Deze heb ben ook nogal wat werk en dan de vlassers? Een paar jaar ge leden is dat ook gebeurd. Dhr. Vael meent ook, dat er veel werk is, als er maar mee gewerkt wordt, maar de polder besturen zijn niet genegen. De wegen liggen treurig en dus kon den er veel menschen te werk gesteld worden. De Voorz. zou het op prijs stellen, als men hem meedeelde, waar werk is. Dhr. de Buck Dat hangt van den Min. af, of we steun krijgen, maar dat is ook al eens tegen gevallen. De Voorz. vroeg en verkreeg machtiging om in deze naar be vinding te handelen en zei een ernstig onderzoek toe. Dhr. Vael vroeg hoe men zich de verbetering van de gevaar lijke bocht bij Absdale voorstelt, nu daarvoor f150 is uitgeloofd en drong op spoed aan. Na nog enkele vragen aan gaande straatverlichiing en radio- muziek in café's wed de ver gadering gesloten met de belofte, dat de Voorz. rekening zal hou den met de uitgedrukte gevoe lens van den Raad. Sportnieuws. Zeelandia II—Axel 4—2. Vol moed en vertrouwen op een nieuwe overwinning trokken de Oranjemannen Zondag met 1 invaller naar Middelburg, om daar op het gemeentelijke sport terrein den strijd aan te binden tegen Zeelandia II. Onze 8tadgenooten troffen het echter bijzonder slecht, daar ook het eerste elftal van de Middel burgers vrij was, die daar munt uit sloegen sportiet is dit inmiddels niet om hun tweede elftal aanmerkeljjk te versterken, zoodat het geheel meer weg bad van een zuivere combinatie Zaelandia I II. Toch had het er aanvankelijk allen schjjn van, dat Axel ge makkelijk van deze versterkte ploeg zou wiunen, daar reeds in de eerste 10 minuten een 2 0 voorsprong was behaald. Onge lukkigerwijze werden toen kort achter elkaar twee strafschoppen op den Axelschen doelverdediger gelanceerd. Da eer3te werdgf- stopt, doch moest overgenomen worden, waarbij da bal laag in den hoek gekogeld werd. Zoo werd ook de tweede strafschop onhoudbaar ingezet, waardoor de stand gelijk was. Nog voor de rust wist Zeelandia, niettegen staande een gering Axelsch overwicht, den stand op 4-2 te brengen. Na de thee pakte Axel direct stevig aan, doch het wilde nu eenmaal niet vlotten op het glibberige Middelburgsc.he k'ei veld. Bovendien had Zeelandia ihaDs het windvoordeel, zoodat het Axelsche doel meermalen heftig beschoten werd. Het mas sieve Oranje-drietal verdedigde echter resoluut en mat talent. Een prachtkans om den achter stand te verkleinen werd Axel vervolgens geboden door het nemen van een strafschop. Tot groote teleurstelling werd de bal echter op de lat geschoten. Zeelandia zette verder de tanden op elkaar om den voorsprong te behoudeD, wat gelukte. De eerste nederlaag in deze competitie is Axel alzoo toege bracht door een elf ial ofschoon voor dezen wedstrijd wat sterk gepeperd 1 waarvan men dit het minst verwacht had. kalmecren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Ze nuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Kantongerecht te Terneazen. Ia de strafzitting van 13 Janu ari 1931 zijn o.m. veroordeeld wegens overtreding Motor- en Rijwielregl. L D, Zaamslag, 2 of 1 d. h. J. C. S Zaamslag, 0,50 of 1 d. h.A. H., Axel, 2 of 1 w. tuchisch.J. B., Z .amslag, 2 of 1 d. h. J. R Axel, 6 of 3 d. b.C J. de K., Westdorp?, 15 of 10 d. h.A. H. M., Sluiskil, 2 maal 3 of 2 maal 1 d. h. J. F. J d. J., Zaamslag, 5 of 3 d. h.J. H,, ZaamBlag, 3 ot 2 d. h. en 2 ot 1 d. h.A. J. Z., Zaamslag, 4 of 2 d. h. en 2 of 1 d. h. Dronkenschap. C B„ Hoek, 6 of 3 d. h.; C. R Terneuien, 10 of 5 d. h.A. S, Philippine 6 of 3 d. h.J. C. W., Siuiskii, 10 of 5 d. h. C J. v. d, G., Terneu zen, 15 ot 10 d. b.B W. Axel, 7 ot 3 d. h.P. A. V., Terneuzen 10 of 4 d. h. Hinderwet. G. P. V., Axel, vervallen ver- klaard. Marktberichten. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 4,— k f 5,50. Rogge f 4.— a f 5,Wintergerst f 5.50 &f 650. Zomerg. f6.— a f650 Haver f 3.50 f 5,Erwten f 6.— a f 7,—. Paardenboonen f 7.k f 8.— Duivenboonen f 8.k f 9.Witteboonen f k f 0.Bruineboonen f 6 50 k f 7 50. Boekweit f k f—Lijnzaad f 9.— fll,—Blauw Maanzaad f 4 f—Mosterdzaad f— 4 f—Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 9.a f 10. Stroo f—Eieren 26 sluks f 1,30. Slachtvee aangev. 16, verk. 7. Varkens aangev. 44, verk 30. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Voor de vele blijken van belangstelling bi ons huwelijk ondervonden, be tuigen wij ook namens de weder- zijdsche familie onzen oprechten dank. P. WARNIER. A. M. S. WARNIER-Fermont. door de arbeiderstooneelvereen. te AXEL op 12 Februari 1931 op de bovenzaal van de Wed. GIL1JAMSE. Aanvang 7]/2 our. Opening der zaal 7 uur. Opgevoerd zal worden dramatisch tooneel in 4 bedrijven, Entrée 40 cent. Werkloozen 20 cent. Het R.-K. KERKBESTUUR te AXEL, is voornemens op 17 Februari a.s des middags 2 uur, in het café van den heer H. de Moor aan de Walstraat te Axel, aan te besteden op een terrein aan de Walstraat te Axel, in massa of in perceelen lste perceel GROND- en METSELWERKEN. 2de perceel TIMMERWERKEN. 3de perceel IJZERWERKEN. 4de perceel LOOD- en ZINKWERKEN. 5de perceel GLAS- en VERF WERKEN. Aanwijzing Donderdag 12 Fe bruari a.s. om 2 uur op het terrein. Bestek met teekeningen ver krijgbaar bij ondergeteekende k f7 50 voor 1 en 2, en h f4.— voor 3, 4 en 5, franco per post na storting van het bedrag op postrekening. Bij inlevering op den dag van aanbesteding wordt resp. f4.—en f2 terugbetaald. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr., Nieuwstraat 62, Axel. Postrekening 158618. Telef. 52. MAATSCHAPPIJ Bovengenoemde Vereeniging zal trachten aan te besteden op Maandag 9 Februari 1931, des avonds ten 5 ure bij de Wed. J. van Doeselaar te Axel-Sassing, onder de volgende voorwaarden Te leveren 2e helft Februari, vrij voor den wal Axel-Sassing, onder A. H. V. en in staat van goede balen, waar nauwkeurig op gelet zal worden. Verdere Inlichtingen te bekomen bij ondergeteekende. Plus minus V. V Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris, De Notaris PH J.CALLENFELS te Terneuzen, belast met de waar neming van het vacante kantoor van wijlen Notaris DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van SERAPH. STEENAERT te Koe wacht, op verkoopen r» des voormiddags 101/, uur, in het café van Cer. Steen- aert te Koewacht, 't Zand KOOP 1. Het thans nog door verkooper bewoonde te Koewacht, 'tZand, be staande inHuis, Schu ren, Erf, Tuin en Wei land, kadaster sectie F nos. 1023 en 1024, samen groot 15 A. 70 c.A. (106 roeden). KOOP 2. aldaar, kadaster sectie E no. 307, groot 1.18.80 H.A. (2 gemet 200 roeden). Boom- prijs f150.—. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen: uiterlijk 14 Maart a.s. b's namiddags 1 uur, op ge- meld hofje 2 Loopvarkens, Bietenmolen, Snij- paard, Windmo len, Ladder, Bascule met ge wichten, Kuipen, Handegge, 2 Kruiwagens, 100 Balen en Zakken, Manden, 2 rollen effen Draad, Bijl, Zaag, Kap messen, Kappers, Rieken, Schelfbalken, 50 nieuwe Planken, 150 Mutsaards en een mijt Brandhout, +2000 K.G. Hooi en Strooi, 2000 K G. Voederbieten, 1000 K.G. kleine Aardappels, een partij Mest, enz., enz. Voorts eenig HUISRAAD, als: 2 Kasten, 2 Ledikanten, Stoelen, Tafels, Kachel, Re gulateur, Zeil, Bak trog, Wasch- en Schuurge- rief, Potten, Pannen, enz. enz. Betaling contant. van 2 uur tot 9 uur 12 uur n.m. tot 9 uur n.m. in het gebouw der oude NORMAALSCHOOL, Stationstraat. TIP-TOP-SER1E Prijs één gulden. Steeds voorhanden bij

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3