agaslja „Hieuw Louden". UITVERKOOP van alle WINTERONDERGOEDEREN, alsook van alle CONFECTIE, courante en wollen Manufacturen bij A. KULFER. Huiduitslag Te huur: 1DB, Alsook op onze groote sorteering SCHORTEN, wollen SOKKEN, FLUWEEL, TRUIEN, PULLOYERS Aan alle werkloozen Niet werkloozen nog tijdelijk 10-15 en 20 procent korting Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. „Steunt Elkander" Vanaf Zaterdag 24 Jan. tot en met 7 Februari zooals: Gostuums, Damesmantels, Overjassen, Regenjassen, Demi-saisons a 10 procent korting. Aanbevelend, F. J. DIELEMAN-WINNE. geven wij voor onbepaalden tijd op alle 20 procent korting. De Y. V. V. Ter aanvulling van het kort verslag in ons vorig nummer van de jaarvergadering der Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer alhier, diene het volgende. Ofschoon weinigen tegenwoor dig zijn, waarvan wellicht ook ziekte de oorzaak is, opent de voorz., dhr. A. van Maale met een welkom aan allen en voegt daar bij den wensch, dat het den leden in 1931 in gezin en zaken wel inag gaan. Speciaal wijst spr. op het overlijden van de h. h. van Dixhoorn en Dregmans, waardoor de vereen, twee donateurs van beteekenis heeft verloren. De secretaris, dhr. A P. Essel- 'brugge Azn., geeft een uitvoerig jaarverslag, waarin hij herinnert aan het welslagen van het con- cours-hippique, dank zij de mede werking van de Belg. renners en het bestuur van den Vlaamschen Bond. Ook de winkelweek en de muziekuitvoeringen zijn best verloopen, terwijl aan het Ko- pinginnefeest ook weer verschil lende bestuursleden van de V.V.V. konden medewerken als lid der feestcommissie. De voorz. dankt voor het uit voerig verslag en hoopt er zulke nog veel te mogen hooren van den secretaris. Het financieel verslag gaf even eens reden tot tevredenheid. Dhr. A. van Sabben, penning meester noteerde als inkomsten contributie f 161.75, concours f 1937.53, winkelweek f 1083,10, rente f33, totaal f3215 38. Uitg. voor concours f 1412,09, winkelweek f 1057.33, alg. on kosten f 134.62, zangconcours f60.10, totaal f2664.14' Na af schrijving van enkele goederen is er een batig saldo van f 551 24. Begonnen met een tekort van f 15, is het bezit zoo resp. ge stegen van f 956 51 in het 2e jaar, f367.27 in het 3e f 1009 58 in het 4e, tot f 1524.85 in het 5e jaar. Nu de fam. Speenhoff een tour nee door Zeeland maakt, was het een welkome gelegenheid om die hier te doen optreden voor de leden bij wijze van herdenking aan het eerste kroonjaar der ver- eeniging. Een bestuursvoorstel in dien zin vond algemeene goed keuring. Hierna geeft de voorz. een plan voor 1931. Het genoemde kroon jaar geeft ook aanleiding om te trachten een festival te houden en wel op Hemelvaartsdag. Ter voorkoming van het houden van een collecte, wat in deze tijden niet aan te bevelen is, zal men de kosten dekken door een ver loting, Voorts zal weer het concours- hippique worden gehouden op 2e Pinkster en zal getracht wor den nog een betere klasse paar den te krijgen. Als attractie wil men er een motorwedstrijd aan verbinden, in samenwerking met den Z. bond. Vervolgens staat op het plan weer een huisvlijttentoonstelling met winkelstanden a f 1 per Ms, met gratis licht. Waar op me dailles minder prijs wordt gesteld, zullen de prijzen bestaan in luxe voorwerpen of gereedschappen. Hierbij wordt de vraag gesteld, of het niet wenschelijk ware zich in verbinding te stellen met de vereeniging Ambachtsbelang, teneinde hun jaarlijksche tentoon stelling van werk en teekeningen te verbinden aan de tentoon stelling van V.V.V. Waar een bloemententoonstel ling hier niet wel mogelijk is wordt van dezelfde zijde in over ging gegeven om aan de le den stekjes of bollen te verstrek ken, die dan gekweekt en later tentoongesteld konden worden. Beide wenschen worden met dankbaarheid aanvaard, Men hoopt er zijn nut mee te doen. Plannen omtrent een vereeni- .Singsgebouw zijn tot heden niet I geslaagd. Daar verder niets meer te be handelen is, sluit de voorz. de 'erg. onder dankzegging aan «n, die belangstelling toonden "tzonderheid dankt hij ook den 'edacteur-uitgever van het plaat- Wijk blad, voor de sympathieke wjize, waarop deze de vereeni- steunt. Aangenomen het beroep naar Groenlo door ds.J.B. Nete lenbos te Roermond, vroeger te Middelburg. T. B. C. tentoonstelling te Sas van Gent. Op 25, 26 en 27 Januari a.s. zal in het Patronaatsgebouw te Sas van Gent door het Wit Gele Kruis een tentoonstelling georga niseerd worden. Wij kunnen er niet met genoeg nadruk op wijzen van welk groot nut een T. B. C. museum is voor de voorlichting der bevolking ten opzichte der zoo gevreesde ziekte de tuber culose. Wie in de gelegenheid is verzuime daarom niet deze tentoonstelling te bezoeken, welke zal geopend zijn van 3 tot 9 uur des avonds. De entrée bedraagt slechts één dubbeltje. De verwoestende ziektede tuberculose, zij moet zooveel mo gelijk door iedereen voorkomen en bestreden worden, zulks tot heil der geheele gemeenschap. Want ieder heeft den plicht, niet alleen te waken voor eigen ge zondheid, maar ook voor die van zijn geheele gezin. In het T. B. C.-museum zal aanwezig zijn de Directrice, die gevraagd en ongevraagd alle in lichtingen zal geven. Zegt niet er is in mijn gezin geen T. B C., wat voor nut kan 't dus voor mij hebben Wie verzekert U dat ge morgen nog zoo gelukkig zijt en zoo zult kunnen spreken Gaat dus het T. B. C.-museum bezichtigen! Tevens zullen de heeren dr. Puylaert, dr. Hoorweg en dr. Benter v. d. Berg lezingen houden. De erven wed. Van Nelle zor gen weer voor het gezellige door kosteloos een smakelijk kopje thee aan te bieden. Aan den heer J. M. Polder man te Goes is de prijs V2n f 5000 toegekend van de uitge schreven prijsvraag, om een goe den weg aan te wijzen om de bezitters van radio-distributie van drie stations te doen genieten, zonder dat bij de twee bestaande een derde lijn moet worden aan gelegd Er is octrooi op deze uitvinding aangevraagd. Midd. Crt. Predikbeurten te Axel. Zondag 25 Januari 1931. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Ya ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Pural op, en bij jeukende of vocht-afscheiden- de uitslag en eczema bovendien nog wat Puro'poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Arroad. Rechtbank te Middelbnrg In de zitting van Maandag 19 Januari werden de navolgende vonnissen uitgesproken Overtreding Jachtwet: L, v. C., 46 jaar, jager, Axel, vernie tiging van bet vonnis van den Kantonrechter f20 en f10 en t 10 b. s. 5 en 2 en 2 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het geweer Zonder vergunning geld inza melen H. J. H., 53 jaar, evan gelist, Amsterdam, bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter, f 3 b. s. 3 d. h. Faillissementen. Opgegeven door v.d. Graaf ót Co. N.V. Afd. Handelsinformaties. 19 Jan. Jacob Jonker, landb,, Haamstede. R.-c. mr. J. H. Bybau, Cur. mr. C. J. B. du Croo, Zie- rikzee, 19 Jan. F. Gillissen, koopman, Sas van Gent, R.-c. mr. Th. Port- heine, Cur. Mr. G. Tichelman, Terneuzen. 19. H J. Kasteleijn, bankwer ker, Middelburg. R. c. Mr. A v. d. Hoop, Cur. Mr. P. C Adriaan- se, Middelburg. Kantongerecht te Terneuzen. Strafzitting van 23 Dec. 1930. Veroordeeld wegens overtre ding Motor- en Rijwiel Regl. F. W., Axel, f 1 of 1 d. h. J. v. L, Axel, 5 ol 3 d. b. I. v. K., Terneuzen, 5 of 3 d. b.J. K., Sluiskil, 5 ot 3 d. h.E J. R Hulst, 5 of 3 d. h.W. BTerneuzen, 2 ot 1 d. b G-. A v. P., Zaamslag, 5 of 3 d. h. Politie-verord. Axel. J. R., Roosendaal, 2 of 1 d, b.P. J. N., Sluiskil, 15 of 10 d. h.; Arbeidswet. H C F. E., Brussel, 100 of 10 d. h.P. J. P., Axel, 2 maal 10 ot 2 maal 5 d. h.A. D., Axel, 25 of 10 d. h. A. D., 40 of 10 d. h J. J. K., Ter- neuzeD, j 7 of 4 d. b.A. J. d. V., Zaamslag, dagvaarding nietig, Rustdagbesluit. A. J. d. J., Terneuzen, 6 of 3 d. h. Dronkenschap. G. d B Zaamslag 30 of 10 d. b.J. v. H., Terneuzen, 40 of 10 d. b.J. v. d. B., Leeuwen, 10 of 5 d. h.G. B., Barlin- gen, 10 of 5 d. b.L A Axel, 10 of 5 d h. C. A., Westdorpe, 15 of 10 d. h. Het niet hebben van een register. L. M Axel, 10 of 5 d. h. L. M Axel, vrijspraak. Ordeverstoring. L. v. F., Zaamslag, drie d. h. P. d. W Terneuzen, 25 of 10 d. b. Regl. wegen en voetpaden. C. L. v. D., Zaamslag, 1 ot 1 d. b.M. P. CPhilippine, 3 of 2 d. h. Art. 455 W. v. S. A. S, Terneuzen, 25 of 10 d h. Overtreding tegen de zeden. J. M., Hoek, 25 of 10 d. h Politie-verord. Hoek. T. M., Hoek, 10 ot 10 d. h. F. D., Hoek, f 10 of 10 d. h. Jachtwet. F. v. H Axel, 10 ot 5 d. fa.; J d. K., Terneuzen, 15 ot 25 d. h.L v. C., Axel, 40 of 10 d. h. Opgeven van een valschen naam. G. d. R Axel, 25 of 10 d. b. Politie-verordening Terneuzen. A. M, Axel, 10 of 5 d h. F. M Axel, f 10 of 5 d. h G. d. R, Axel, 3 of 2 d. h. M. H., Terneuzen 10 of 5 d. h. Tem. Crt. Laffe kerels. Te Stadbroek-Sittard hebben onverlaten een lathartigen over val gepleegd. De ruim 80-jarige grijsaard J. H. die op weg naar huis was, werd plotseling door twee kerels aangevallen, die hem mishandelden, van zijn geld beroofden en hem vervolgens iD een sloot gooiden. De grijsaard heeft zichzelf met veel moeite weten te redden. De daders, die onbekend zyn gebleven hebben ongeveer tien gulden buit ge maakt. Een uit Hedel naar Zalt- bommel verzonden postzak met f 1100 wordt vermist. Inbrekersbende. De Eindhovensche politie is de inbrekers op het spoor geko men, die zich hebben schuldig gemaakt aan de inbraak, ge pleegd b\j de Hema in de Reok- lestraat aldaar, waar een brand kast met 12200 is gesloten. De politie heeft in samenwer king met de marechaussees, die zich hadden verborgen, de inbre kers gearresteerd. Het zyn de beruchte H. en de 23-jarige W. M. v. d. B. uit Baardwijk ds 26-jarige A. H. en de 27-jarige G. C. beide laatsten uit Nijme gen, en nog een zekere W. v. H., die verdacht wordt van mede plichtigheid. De bende werd naar het po litiebureau overgebracht. Bij fouilleering werd op hen gevon den een aantal gouden tientjes, bankpapier, zilvergeld, sigaren aanstekers en andere kleine He- ma artikelen. Bij huiszoeking werd nog gevonden bankpapier tot een waarde van f 3u0, een linnen zakje met oageveer 800 gulden, een hoeveelheid uit het kantoor der Hema ontvreemde sigaren en een met scherp ge laden, klein model, browning. In totaal is f 1700 van de f 2200 terug gevonden. De brandkast werd in eeD schuurtje achter het huis ontdekt. Da huiszoeking wordt heden nog voortgezet. De daders heb ben alle reeds bekend. Vermoedelijk als gevolg van deD zwaren mist is een be stelauto van een brood-bakkerij te Haarlem op den onbewaakten overweg, nabij de halte Santpoort, door een electrischen trein uit de richting Haarlem gegrepen en totaal versplinterd. De bestuurder, da 40 jarige A. Preijder, te Haarlem, werd op slag gedood. De auto is over een afstand van 180 Mi meegesleurd. Van de twee Nederlanders, de 43-jarige fabrikant Polak uit Amersfoort en de 42 jarige G. H. Rinck uit Rotterdam, die na bij Al berg door een lawine wer den overvallen, zijn thans de lijken gevonden. Kinderen past op. Te Loosduinen is een jongetje, de 6-jarige J. T., door ean vracht auto overleden. Het rechterwiel ging over bet hoofd van den ar men knaap, dieonmiddellyk werd gedood. De oorzaak van het ongeval wordt toegeschreven aan onvoor zichtig spelen van het jongetje. Tengevolge van den dich ten mist is Woensdag het En- gelscbe vrachtschip Asperitby, nabij West-Kapelle, gestrand. Het schip is op een paalhoofd geloo pen en zit vast Het is te voet te bereiken. De „Asperitby" is geladen met Melasse en was op weg naar Antwerpen. Bij hoog water, is het schip ep eigen kracht weer vlot ge komen. Naar uit Dtwitt, in Ar kansas (V.S.), gemeld wordt, is in de dichtbezette rechtzaal daar ter s'ede een man doodgescho ten door een 17-jarig meisje. De man stond terecht wegens moord op den vader van het meisje. CORRESPONDENTIE. F. Het stukje zal in ons vol gend nummer worden opgenomen. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder MAARTJE v. d BROEKE, Wed. J. Sarels van Rijn, betuigen wij onzen innigen dank. Uit aller naam, J. P. v. RIJN. ST*" De ondergeteekenden betuigen bij deze na mens alle gewone leden hunnen hartelyken dank voor de wijze waarop en de bereidwilligheid waarmede het bestuur ons steeds heeft bijgestaan om de vereeniging aan haar doel te doen beant woorden, n.l. het verlichten van de huishoudelijke zorgen bij ziekte en voor de vele moeiten, die de heeren zich daarbij hebben ge troost. Ook aan de buitengewone leden en donateurs onzen hartel(jken dank voor den be- langeloozen geldelijken steun, die zij zooveel jaren verleenden. En ten slotte ook dank aan onze medearbeiders, die het door hun lidmaatschap moge lijk maakten dat genoemde ver eeniging 34 jaren heeft bestaan. De Commissarissen, C. MARTIN. C. R1NN. B. SEGHERS. M. DE KRIJGER. J. VAN DE VELDE Cz. (directe aansluiting op 't lichtnef) bij G. P. VLAANDER, Telef. 58 te AXEL. en alle andere bijbehoorende artikelen. Nieuwstraat G 45, AXEL. Ziet onze prachtige sorteering FANTASIEBROEKEN en PETTEN. amtrnaammmanmmmmnmbbmmmbmm—mmmmmmmmmmmmmtmtmiMMmmmm

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3