Voorzichtig! uitsluitend PUROL Afd. Axel „Volksonderwijs' taele's Hemelvaart. Anemoone in soorten. Renonkels in soorten. Lelium in soorten. Goede C. B. Antheunis. Een Huis met Erf i i r ine. Vulpennen Jongens- en Meisjesboeken J, C. VINK, Boekhandel. scharen trottoirs, stoepen of klinkerpaden. C. B. Anthounis. C. B. Anthennis. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. VERBOD Advertentiën. Mejuffr. TRUUS HOOYER, Groote sorteering. Lage prijs. Nat. Chr. Geh, Onth. Yereeniging Kindervoorstelling om 4 uur. fief verhaal van Darsij en aardige Kinderfilms. De Siroop van Zuster Marie Aangeboden D. MANTEL Jb. Hz., Openbare Verkooping. TE KOOP: KOLINE Springende- en Winterhanden C. B. Antheunis. in de prijzen van 55 ct., 90 ct., f 2.50,13.- enz., enz. Bet vertrek, waarin de kinderen sliepen, stroomde vol en toen'de moeder boven kwam, deed ze de vreeselijke ontdekking. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, mochten niet meer bstan. De kiDderen waren van 1 maanden tot 7 jaar oud. Ingezonden Mededeelingen Bij verwonde of bij ruwe huid Sterfgevallen door den mist. In vijf gemeenten in de om geving van Luik hebben zieh, naar de tslegraafagentscbappen melden, Vrijdag plotseling sterf gevallen voorgedaan van perso nen, die aan bronchiën lydende waren. In het geheel zijn volgens de jongste berichten 43 perso nen overleden. Deze sterfge vallen moeten worden toegeschre ven aan den dikken mist die er heerschte. Aanvankelijk dacht men dat de gassen uit de zinhfabrieken ia de omgeving de oorzaak wa ren, doch deze fabrieken staan reeds gernimen tijd stil. Voorts dacht men dat da mist met een of ander onbekend vergifiig gas gemengd was, doch zooals ge meld bliek de mist zelf da oor zaak te zijn. In de omgeving van Engis, een dorp tusschen Luik en Hoei, alleen stierven 16 personen van 30 tot 70 jaar, die aan asthma leden. Dergelijke sterfgevallen deden zich voor te Flemalle Haute, Flemalle Grande, te Yvoy Ramet, te Jemeppe a d. Maas en te Othée. Tien zieken zijn oaar het ziekenhuis te Ougréa overgebracht. De dood ging met verstikkings- verschijnselen gepaard. Volgens de bladen is er ook veel vee omgekomen. Voor de huisvrouw. Soep van donker wild- of ge- vogeite-rc8ten. Resten van wild of gevogelte, 1V» L water, 71/, G. afge- itreken eetlepel) zout, foelie, lau rierblaadje, paar takjes peterse lie, klein stukje Spaansche paper, 1 ui, 40 G. (4 afgestreken eet lepels) bloem, 40 G. (2 afgestre ken eetlepels) boter of vet van overgebleven wildjus, 2 theele pels Maggi's Aroma. Laat de wild- ot gevogelteres- ten met het zout, de verschillende kruiden en het water zachtjes een paar uur koken giet dan alles door een zeet. Fruit de fijngesnipperde ui met de boter (of het jusvet) licht bruin, strooi er de bloem in en laat die ook mee bruin worden. Verdun het mengsel langzamer hand met den gezeetden bouillon en laat de soep op een zacht vuur nog minstens l1/, uur ko ken. Giet ze ten slette door een teef in de soepterrine, roer er de Maggi's Aroma door en pre senteer bij de soep een schaaltje broodcroütons (dobbelsteentjes oud brood, die in boter rondom goudbruin zyn gebakken). Sportnieuws. Voetbal. Axel-De Zeeuwen 1—1. Buiten verwachting zyn de Oranjemannen er Zondag niet in geslaagd om De Zeeuwen fen nederlaag toe te brengen. Uten we er direct aan toevoe gen, dat de Vlissingers met het gelyke spel meer kregen dan ton toekwam gezien de krachts verhouding in het veld hadden onze stadgenooten best met een paar doelpunten verschil mogen binnen. De Zeeuwen beschik ken echter over een pittig elltal, ijjQ weg in de declasse wel zal vinden, als zo het spel van Zondag kunnen blyven ontwik kelen. Za hadden bovendien een groote dosis geluk, terwijl Axel alles tegenliep. Onmiddellijk na het begin waren onze stadgenooten aan vallend, en daarby bleek al dirsct, gelyk trouwens in den geheelen wedstrijd, dat de gasten een prima doelverdediger had den, die een menigte seboten onschadelijk maakte. Ofschoon Axel over het algemeen sterker was, maakten De Zeeuwen het eerste doelpunt. Met 1—0 ging de rust in. In de tweede helft zette Axel er alles op. Een fraaie, snelle stryd volgde, doch het geluk was niet met da Oranjemannen. Zelfs een strafschop, hard tegen den binnenkant der paal ge schoten, leverde geen doelpunt op. Tien minuten voor het einde liet da Vlissingsche doelman een bal glippen en was de stand 1 1. Luide aangemoedigd viel Axel nu overweldigend aan, doch met man en macht werd door de stoere Zeeuwen verdedigd tot het einde, dat met gelijk spel (1—1) aanbrak. De heer Joh. Metz, van de Kon. Mil. Academie te Breda, leidde den snellen en sportieven wedstrijd voortreffelijk. Axel II speelde te Graauw voor de 2e Klasse Z.V.B. tegen Graauw en verloor daarvan met 4—2. Zecuwsche Voetbalbond. Wedstrijduitslagen yan 7 Dec. 30. Ie klasse A. Sinoto 2Middelburg 3 5 -1 Zeelandia 3— Zierikzee 2 3—2 Vlissingen 3 Hansweert 0 5 le klasse B. Sas. Boys—Terneuzen 2 1 1 2e klasse A. Hansweert 2—Midd. Boys 2-3 Goesche Boys—Goes 2 01 Middelb. 4Vlissingen 4 uitg. 2e klasse B. Oranje-S.T.E.E.N. 1—5 Graauw—Axel 2 4-2 2e klasse C. Breskens 2 Breskens 3 10 Phivo 2—Phivo 1 8—4 3e klasse A. R.C.S. Zeelandia 4 16—0 3e klasse B. Koewacht—Stoppeldijk uitg. Hontenisse 2—Sas. Boys 2 Sas. Boys 2 niet opgekomen. Gedurende de maand Nov. 1930. ZAAMSLAG. Gehuwd. 13. Jan Verheist (ran Heek), 22 j., en JaeomiDa WillemseD, 21 j. Geboren. 2. Cornelia, d. van Jan Bakker en Adriana Bolle- man. Martiaus, z. van Willem van Ham en Elizabeth Schieman. 7. Geertruida, d. van Aaruout Rouw en Neeltje Hamelink. 17 Elizabeth, d. van Marinus Fle- russen en Willemiua Wolfert. Michiel, z. van Jacob de Visser en Eüzabath Rouw (te Axel). 23. Suzanna, d. van Krin Dieleman en Suzanna Riemens. 26. Antho- nie, z. van Willem Willemsen en Maria Molhoek. Overleden. 3. Willemina Scbie- man, 78 j., wed. van Johannes Moens. 9. Debora Blok, 83 j., echtg. van AnthoDie vbd Fraejjeu- hove 19. Marinus de Jonge, 61 j., eehtg. van Suzanna Verheist. STOPPELDIJK. Gehuwd. Edu- ardus Boeijkens, 34 j. en Louisa Zaman, 28 j. 18. Victor de Theye, 20 j., en Maria Fruytier, 30 j. 26. René Peersman, 27 j., en Cornelia de Ruyter, 25 j. Geboren. Alphonsus, z. van Recé Kouwyzer en C. Fruytier. FraDciecus, z. van Charles Aerts en J. Rosier. Cornelia, d. van Francois Kos ter en Adriana Koster. 4. Marie, d. van Fcrdinandns Lambert en Rosalia de Schepper. 12. Marga- retha, d. van Jacobus Pieters en Apolonia Dribbelaar. 20. Josephus, z van Paulus Vergeer en Ange lina Hoefeijzers. Overleden. 12. Apolonia Scheer» ders, 65 jwed. van Jacobus Danekaart. PHILIPPINE Ge'uwd. 6 Maurica de Clerq, 34 j. en Mar garetha Cornells, 28 j. 18. Octave Cornells, 33 j., en Forra Wis- kerke, 22 j. GeboreD. Maria, d. van Edmuc- dus Wijne en Calina Rammeloo. 14. Helena Zoë, d. van Francis- cu8 Lauret en Virginia van Heesvelde. Overleden. 5. Sophia Koning, 86 j wed. van L Segers. 25. Rosalia Ploegaert, 78 j., d. van Fr. Ploegaert en A. van Wijns- berghe. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 6,— a f 7,—. Rogge f5, af 5 50. Wintergerst f 6, a f 7,— Zomergerst f 6,— a f 7,—. Haver f 5,— a f 6,— Erwten f 7,— a f 10,- Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 8,— af 12,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,4. Gebookt Vlas f0,0,3 af,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0.40 Aardappels f2,25 a f2,75. Stroo f 12,a f 13—Koolzaad f a f Mosterdzaad f A f— Boter f 1,50 a f 1,60, Eieren f7,50 a f8,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 6,— a f 7,50. Rogge f4.— a f5,Wintergerst f 6, af 7.Zomerg. f5.— a f6.— Haver f 4.a f 5,Erwten f 9.a f 10,Paardenboonen f 8.k f 9.Duivenboonen f 10.a f 11Witteboonen f af Bruineboonen f 9.a f 10.Boekweit f a fLijnzaad f 10.a f 12,—Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 10.— a f 12.— Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee aangtv. 12, verk. 8. Varkens aangev. 55, verk. 41. Eierveiling stuks f G,per 100 stuks. Coöperatieve Vrachten veiling Zeenwsch-Vlaanderen ga. te Terneozen. Veiling van 5 Dec. 1930. APPELS: Rembours 17 tot 21 ct. Goudreinette 23 tot 26 ct. per K.G. Stoofperen 16 ct. per K.G. GROENTEN Tomaten 12 ct. per K.G.Bloemkool 4 tot 12 ct.Savoye kool 2 tot 5 ct Roode kool 1 tot 3 ct.alles per stuk. Witlof 20 ct. per K.G., Spruiten 7 tot 10 ct. per K.G. Audijvie 1 tot 3 ct. per krop; Schorseneeren 10 tot 11 ct. per K.G.Berlicum wortelen f 1,60 per 100 K.G. De Burgemeester van AXEL vestigt de ingezetenen, in verband met den a.s. winter, de aandacht op artikel 38 der Algemeene Politieverordening dezer Ge meente, hetwelk aldus luidt „Het is verboden, bij vriezend „weder aan den openbaren „weg, glazen en gevels te „wasschen de trottoirs, stoe- „pen of klinkerpaden te „schrobben, te schuren, te „dweilen of op eenige andere „wijze water op den open baren weg te laten vloeien „of te werpen". Axel, den 8 December 1930. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Tooneel- en Voordrachtkunste nares te Voorburg, op de boven zaal van dhr. De Lozanne, hotel „Het Gulden Vlies", optreden voor de leden der AfJ. Axel met hunne dames. Toegang uitsluitend op vertoon der contributie-kwitantie 1931. Aan den ingang der zaal kan men zich nog voor het lidmaat schap opgeven. Contributie min stens één gulden per jaar. HET BESTUUR. Aanbevelend, uitgaande van de op Woensdag 10 December 1930, in het Zondagsschoolgebouw. Aanvang 7 uur. Toegang 25 cent. HOOFDFILM: Toegang 10 cent. Geleiders 25 cent. HOOFDFILM: Bewijzen van toegang zoover de voorraad strekt bij P. A WONDE RGEJI, Nieuwstraat is speciaal voor zuigelingen bereid tegen hoest of ver koudheid, is absoluut on schadelijk en neemt binnen enkele uren de ongemakken weg, om binnen een paar dagen genezen te zijn. Per flesch f 0,85. Aanbevelend, met grooten keuken en bergplaats, zeer geschikt voor winkel en verschillende be drijven, staande op goeden stand van AXEL. Te aanvaarden nitcriyk 18 Januari 1931. Te bevragen Koestraat D 70, AXEL. Vraagt inlichtingen zonder verplichting. kweeker, „Veldhuis", VENHUI ZEN (N.-H.) en b ij De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wed. J DIELEMAN, in het café vap Mej. Wed. Gilijamse te Axel, op Zaterdag 13 Decem ber 1930, des namiddags 3 uur, verkoopen te Axel, aan den Nieuwendijk, kadaster sectie G no. 1950, groot 65 c.A. Aanvaarding bij de betaling, zijnde uiterlijk 1 maand na de toewijzing. JOZ. SCHEELE, Koestraat, AXEL. worden genezen door Behalve dat deze de eigen schappen bezit van gewone gly cerine, is ze beter, omdat ze dieper in de poriën dringt, wat beter de kloven heelt, terwijl de huid direkt droogt en niet kleverig gemaakt wordt. Per flacon 10,50. Aanbevelend, TIP-TOP-SER1E in prachtband f 1. Op Donderdag li De cember 1930, zal w ïjnon Likeuren Aan de Zenuw achtige Personen. De zenuwlijder is te beklagen. De minste prikkeling geeft hem hoofd pijn en ongemakken een verande- ring. een onbeduidende verplaatsing ontroert hem pijnlijk. Om niets is hij van kwade luim. Overspan- ning, ontroeringen, zorgen, schrik, buitensporigheden,' kunnen het zenuwstelsel zoodanig schokken, dat men de gevolgen waarneemt: hoofdpijnen, kram- pen in de lenden, pijn in rug z en lenden, pijn in het gezicht, den 5 hals, de armen en de gewrichten. 7 bloedaandrang, hartkloppingen, X slapeloosheid, droevige droomen. 5 beklemmingen, duizelingen, angst, 5 ziekelijke gevoeligheid, vooral 's mor- J gens bij het opstaan, gejaagdheid. J onverklaarbare slechte luim, verlies van het geheugen, loomheid, ver- 1 moeienis in de ledematen, beven van 1 handen en knieën by de minste 1 ontroering, blauwe randen om de 1 oogen. oorgesuis. vrees zonder blijk bare oorzaak. Zoodra die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toevlucht 1 tot de echte zenuwhersteller 1 KOLINE van Apotheker H. van 1 Aken, Apotheker-Specialist te Sel- 1 zaete. die reeds duizenden zenuw- 1 lijders volkomen genezen 1 heeft. w is verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. 1 ad. f 2,50 per flacon. Hoofddepot voor Holland x SSCHULTE en THIEM1 Postbus 55 Middelburg.

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3