Weploopen Bood Duitsche Herdershond Denk om de filmavond Groote Jabiieum-Recianie. rrXt'iE SprekerWelEerw. Heer Ds. F. Lindeboom Propagandarede Gen Bakkerslserling Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Advertentiën. „De Concurrent". Groothandel in alle soorten Rookersbenoodigdheden. Humoristische Scheurkalender cadeau J. V. op G. G. „Ora et Labora", Axel. a.s. WOENSDAG half zeven, in de Gereformeerde Kerk. „Een groene faft en een sfevig blijvenden boom". komen, is enkel een gevolg, voortvloeiende uit de instructies, hoewel dat het werk van den secretaris niet vermindert en deze bijgevolg niet kan worden ge mist. Waarom wij U dringend ver zoeken, die te handhaven en onze organisatie niet te ver zwakken. Hetwelk doende, Het College van Brand meesters, enz. 78 Contributie Brand weervereniging f 12 79. Aanschaffing brand- bluschmiddelen f 375. Bij deze post is bij het afdee- lingsonderzoek de wenschelijk- heid uitgesproken om voor de manschappen van de Vrijwillige Brandweer laarzen aan te schaffen. Bij de laatste brand is de noodzakelijkheid daarvan ten zeerste gebleken. Een ander lid wilde hieraan zijn stem met vrijmoedigheid geven, al was het als blijk van waardeering over hun flink op treden, tijdens den laatsten brand. Ook anderen spraken vol lof over de prestaties van de Brand weer. De VOORZ. heeft met den opperbrandmeester gesproken over laarzen en vernomen, dat gummilaarzen f229,50 en leeren laarzen f459 kosten voor de 15 paar. De voorkeur werd gegeven aan leeren laarzen, daar deze onverslijtbaar zijn en gummi laarzen soms bij eenmaal gebruik we? zijn. B. en W. stellen voor om 15 paar leeren laarzen aan te schaf fen, die dan bij het materiaal bewaard zullen worden. Dhr. VAN DE BILT denkt, dat dit niet goed uit zal komen, want die laarzen moeten toch onderhouden worden ook. De VOORZ. heeft daar wel vertrouwen in. Spr. is wel niet bij den laatsten brand geweest doch heeft toch algemeen ge hoord, dat de menschen goed hun werk gedaan hebben. En dan zijn wij ook verplicht de menschen goed materiaal te ver schaffen. Dhr. OQQEL zegt als waar nemend burgemeester bij den brand te zijn geweest en kan constateeren, dat de menschen zich buitengewoon hebben ge kweten van hun taak. Dhr. VAN DE BILTDat is ook plicht, leder ambtenaar is verplicht zijn werk naar behoo- ren te doen; dat moeten we niet zoo hoog opschroeven als er een beetje hard gewerkt wordt Dhr. ESSELBRUQE Maar het zijn geen ambtenaren. Dhr. OQGEL: Als men weet, dat die menschen dag en nacht gewerkt 'hebben in hagel en regen, zoodat ze allerlei hulp middelen moesten te baat nemen om droog te blijven, dan is het toch de plicht van de gemeente dat ze de noodige materialen hebben om hun werk naar be lmoren te doen. Dhr. VAN DE BILT: Neen, dan moeten ze voldoend salaris hebben, dat ze die kunnen aan- schaffen. Dhr. D1ELEMAN heeft, nu hij in de buurt van den brand woonde, van nabij kunnen zien hoe de brandweer is opgetreden. Hij kan zeggen, dat de men schen gewerkt hebben als leeu wen ondanks het noodweer. Ze hebben regen, storm, hagel en zelfs onweer getrotseerd. Het is aan hen te danken, dat een na burige schuur gespaard bleef en nogmaals den manschappen komt allen lof toe. We hebben nu degelijke spuiten, maar wat zou den we ermee doen, als we geen goed personeel hadden En nu er dat is, moeten we ook niet zien op een paar gulden en hun flinke laarzen geven; die kunnen ze niet missen. Dhr. P. DE FE1JTER brengt ook lof toe aan het optreden van de brandweer bij dien brand, Dhr, DIELEMAN meent, dat er zich echter een moeilijkheid voordoet. Voor één paar leeren laarzen heeft men twee paar gummi-laarzen en leeren laarzen zijn ook weg, als ze bij 't vuur ponten. De VOORZ. stelt nu voor om voor de laarzen f 300 beschik baar te stellen en dan aan de brandweer over te laten, wat het best is. Z.h.s. wordt dit voorstel aan genomen. Dhr. P. DE FEIJTER zegt, dat hij het op prijs stelt, dat B. en W. zorgen voor telefonische door verbinding ten behoeve van de buitenwijken en vooral Sluiskil. Hij zou ervoor zijn, als dit werk gereed is, dat het dan bekend gemaakt wordt, dan weten de menschen hef, als het noodig mocht zijn. De VOORZ. zegt, dat dit per advertentie bekend gemaakt zal worden. Art. 80. Onderh. materialen f 150 Dhr. KOSTER vraagt of er al een drooginstallatie is voor de slangen. De VOORZ. antwoordt, dat die gemaakt is aan de gasfabriek. 81. Onderh. brandspuit huis f 200. Hierbij is begrepen het aan leggen van electr. licht in het brandspuithuis, daar bij het aan wezig zijn van benzinedampen open gasvlammen gevaar ople veren. 82. Straatverlichting, enz. f4200. Dhr. P. DE FEIJTER zegt, dat de lantaarn bij Qoossen op Spui niet goed functioneert. De fitters kunnen het blijkbaar niet ver helpen, want ze zijn er al bij geweest. De VOORZ. zal het den direc teur der gasfabriek mededeelen. 83. Voorziening bij glad heid van wegen f150. 84. Premiën Ziektewet f20 85. Pensioneering van politie, enz. f 735. 86. Brandverzekering f 20. 87. Rente geldleening brandspuit f 250. 88. Aflos idem f 400. 89. Burgerwacht f 200 Voor deze oost vraagt dhr. 'T GILDE hoofdelijke stemming. De post wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen de h.h. 't Gilde, Esselbrugge en Kruijsse. 90. veiligheidsmaatrege len op het ijsf 25. 91. Onderh. Schietbaan f 150. 92. Subs. Politiehonden- dresseervereeniging f 10. 93. Toeslag pensioen f283 Bij dit hoofdstuk kwam ook ter sprake een verzoek van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, om toetreding als lid, waarop z.h.s. besloten werd niet in te gaan. Hoofdstuk 4. Volksgezondheid. 98. Toelage Gezond heidscommissie f117. 100. Bestrijding besmet telijke ziekten f250. 101. Aandeel vleesch- keuringsdienst f 150. 103. Aandeel in de keuringsdienst volgens de Warenwet f 850. 104. Pensioenkosten f 12, 105. Brandverz. slacht- lokaal f 10. 106. Subsidie Gr. Kruis f 1000. en Wit-Gele Kruis f 250, 107. Aankoop drinkwater f 250, 108. Toezicht op noodslachting f 28, 109. Afslager van visch f 20, 110. Subsidie alg. vereen. Groene Kruis f5, Hoofdst. 5, Volkshuisvesting. Art. 113. Annuïteit aan het Rijk, wegens voorschot f 12765 114. Rente en aflos f5600. 115 Toeslag op de huur f 1500. Hoofdst. 6, openbare werken. 118. Jaarwedden Gem. opz. en stadsarbeiders, resp. f2100 en f3691, f5791. 119. Bureaubehoeften gem. opz. f 50. 120. Onderh. gebouwen f275. Bij deze post deelt de VOORZ. mede, dat het College over tuigd is van den slechten toe stand, waarin de muziektent ver keert, doch B. en W geen vrij moedigheid hebhen om met een voorstel te komen voor den bouw van een nieuwe muziek tent. Wanneer er uit den boezem van den Raad een voorstel zou komen, zou dit hunnerzijds geen bezwaar ontmoeten. Bij het afdeelingsonderzoek werd deze houding op prijs ge stel!, doch er is een strooming merkbaar, die gaarne een nieuwe muziektent op de Markt zag ver rijzen, welke aan de eischen van muziek en zang zou voldoen. Dhr. 'T GILDE meent, dat dit een post is, die jaarlijks over schreden zal worden. Als er iets te doen is, blijkt telkens de tent te klein en ook is ze zeer slecht. Het volgend jaar bestaat er plan voor een festival op Hemelvaartsdag, wegens het 5- jarig bestaan van de V.V.Ven dan staat men weer voor het zelfde geval. Ook is hem van deskundigen verzekerd, dat de tent voor het klankeffect onprac tisch is. Spr. is echter huiverig, om een voorstel te doen, nu hij al zooveel heeft aangestuurd op bezuiniging, zoodat het niet in orde zou zijn, om nu een nieuwe muziektent te vragen, maar aan gezien ook het nageslacht ervan kan profiteeren, zou het z.i. te vinden zijn met een leening. Een rente van f20 per jaar zou toch niet bezwarend zijn. Dhr. ESSELBRUGGE kan zich met dat voorstel wel vereenigen. De VOORZ. merkt op, dat als overal op bezuinigd wordt, dan klopt het toch zeker niet om het met dezer, post niet te doen. Dhr. VAN DE BILT denkt, dat als er een tent staat van f 3000, er nog jaarlijks f'100 onderhoud bij komt. Dhr. 'T GILDEMaar als we dan in 30 jaar aflossen De VOORZDat zou veel te duur komendat is 30 jaar rente en het is toch een luxe uitgave. Dhr. OGGEL meent ook, dat als op het secretariepersoneel wordt bezuinigd, terwijl uitbrei ding noodzakelijk is en ook ver bouwing van het stadhuis niet kar, dan moeten we toch zeker niet overgaan tot vergrooting van dezen post. Dhr. 'T GILDE Dus omdat ik de bezuiniging heb betracht en uit den boezem van den Raad een voorstel komt, dat in anderen zin is, nu zijn B. en W. er tegen Dat is belachelijk. Spr. zou echter gaarne het voor stel in stemming zien. Het wordt verworpen met f tegen 5 stemmen. Vóór de h h. Wolfert, 't Gilde, Esselbmgge, Claessens en Kruijsse. Tegen de h h. Oggel, Koster, van de Bilt, Dieleman, J. en P. de Feijter. (Wordt vervolgd). Lflffe overval. Toen een taxi-chauffeur zich 's nachts om halt drie te Vincen- nes naar huis begaf, ontdekte bij aan den kant van den weg, on der een boom een man, die om hulp riep. Bij zijn nadering be merkte hy, dat de man met tou wen aan den boom was vas'go- bonden. Na hem bevrijd te heb ben, ram by hem in zijn auto mee naar het politic-burean. Het slachtoffer, ren 24-jarigen Italiaan, werkzaam op een fabriek vertelde, dat, toen hij zich dien nacht naar zijn werk begaf, bij werd aangesproken door drie personen, die in een auto zaten. Zij vroegen hem naar een fa briek te Saint Mandé, en ver zochten hem in den auto mee te ryden, om hen den weg te wy zen. Te Saint-Mandé aangekomen stopte de auto echter niet, doch reed «nel door. Plotseling haal den de man en de vrouw, die naast den Italiaan zaten, een revolver te voorscbijn, waarme de zy dreigden hem te dooden, indien hij zich verzette. Zij bon den zijn handen en voeten en namen zijn portefeuille af, in houdende 350 Irancs en bet testa ment van zijn vader. Daarna stopten ze hem een prop in den mond en boDden een doek voor zijn oogen. Midden in het bosch van Vincennes werd het slacht offer op den grond gezet en aan een boom vastgebonden in welken toestand by door den taxi-chauffeur werdaa- gestroffen. Te Berlijn is brand uit gebroken in de stallen van de renbaan Ruhlebon. De brand werd pas bemerkt, toen de vlam men uit het gebouw naar bui ten sloegen. ToeD de brandweer arriveerde, was van een der stal len niets meer te redden. Zeven paarden, tusschsn de éèn en twee jrar oud, waren reeds in de vlam men omgekomen. De brandweer kon echter de andere stallen, waarin verscheidene kostbare paarden stonden, tegen het vuur beschermen. Gadurende de maaai Oct. 1930 TERNEUZEN. Gehuwd. 1. Oct. Francois Vorbrugge, 57 j., wedn. en Johanna Jurry, 49 j jd. 2. Pieter Verbeek (van Retterdam) 28 j., en Cornelia van der Peyl, 25 j. 9. Anthonie van de Velde, 30 j en Cstharina Buijze, 23 j. 16 Hendrik Orerdalve (van Zaam- slag), 25 j., en Cstharina Donze, 26 j. 22. Gerrit Hendrikseü, 40 j., wedn. en Mathilda Derrez, 27 j. Willem van Petegem (van Hoek), 20 j., en Pleuntje Kiel cnao, 19 j. Evert S.eendijk (vbd Zaamslag), 29 j., en E izabeth Dieleman, 25 j. 23. Andié de Clercq (van Westdorpe), 24 j en Julma D'Hert, 24 j. Corns lis Willemseo (van Rotterdam), 25 j., en Elizabeth Scheeie, 21 j. Geboren. 6. Willy, z. van Alphonsus Vanbijfta en Maria de Koek. Abraham, z. van Jacobus S'outjesdijk en Suzanna Volker. Maria, d. van Josephus Baert en Anna Doppegicter. 8. Johanna, d. van Jacobus van der Gouwe en Martina van Zweden. 13 Isaak, z. van Abraham Hubreglse en Jacoba Audreassen. 15. Ivonna d. van Alphocs van Maele en Berthina Maas. Overleden. 6. t Emma d'Hont 47 j., d. van Francies en Paulina de Bakker. 8 Marinus Leunis 54 j., weduwn. vaD Elisabeth Harte. 11. Anthonie Wisse, 41 j. echtg. van Catharina B;det. Anna Laernoes, 68 j., wed. van Jan van Fraaijenhoven. 14 Domini cus Daelman, 71 j„ echtg. van Melanie de Rijcke. 15 Neeltje de Smit, 83 j., wed. van Cornelia Lansen. Suzanna de Groot, 66 j echtg. van Jan Vroegop. 18 Sophia van der Weyde, 28 j echtg. van August Hoornaert 20. Pieter vaD Langereldc, 60 j weduwn. van Cornelia deVuser 21. Francoise de Zeeuw, 54 j echtg. vau Marinus Harms. 22 Anthonina de Feytor, 7 m d. van Willem en P^teri e la de Bruyne. HENGSTDIJK. Gehuwd. J F. van den Bergen, 26 jen A. M. de Rijk, 22 j Geboren. 15 Remondus, z. van E. A. Kost en L. Beogaert. 23. Jesephus, z van R. Lossie en M. M. Ma s. 24 Marie, d. van A. van Leemput en A. Hen- doril s Overleden. 25 R. Cambeen, 81 j., wed. van P. Roelans. 14. Anth. de Rooij, 52 j., echtg. van E Manuaert. 24. P. J Verachue- 3 m., z. van A. D. H. Ver- Hermsns. In deze gemeente aangiften plaats ren. schuertn en M OVERSLAG, hebben geene gehad. Opgevangen reu, donkerbruin, kortharig, met corten staart. Eigenaar wordt verzocht, zich vóór Maandag 1 December a. s. te melden bij den BURGEMEES TER van AXEL. V r ij d a g 7 uur. Kaarten aan de zaal. Om 4 uur voorstel ling voor schoolkinderen A 10 cent. Wegens weigering tot eenige medewerking van het Hoofd der School kunnen de kinderen der Bijzondere School Nieuwstraat een kaartje krijgen aan het Zon dagsschoolgebouw. DE COMMISSIE. TERSTOND GEVRAAGD bij W. VAN PEETEGEM, bakker, Sassing. WIJN- en SIGARENHANDEL. Verzuimt niet, alvorens Uwe SINT NICOLAAS-CADEAUX te koopen bij ons een kijkje te nemen. Nergens vindt U schooner en grootere sorteering of billijker prijzen. Bij ieder Sint Nicolaas-cadeau waarvan de waarde minstens één galden bedraagt, geven wij als reclame een mooie Bovendien gratis bons en sigarenzakjes voor de Daar ik lid ben der Winkeliersver- eeniging en het Bestuur mij echter niet op de lijst heeft vermeld, ook geen lootjes heeft aangeboden, de oorzaak hier van mij onbekend is, zoo zal gedurende de geheele maand December bovenstaande Re clame duren. (40) Te Chilwell (Eng.) is een 32 jarige gehuwde vrouw, na achttien maanden aan éèa stuk te hebben geslapen, overleden. De slaapziekte overviel haar, toen zij zat te luisteren naar een radio- uitzending. Ze werd naar bed gebracht, niet in staat om te spreken, te hooren ot te eten en werd kunstmatig gevoed. Na ruim een jaar gaf zy tee kenen van terugkeerend bewust zijn. Zy opende haar oogen, be woog baar ledematen en was in stommen-alfabet, dat zij als kind had geleerd. Zy viel echter weer spoedig in baar toestand van al- geheele gevoelloosheid terug en overleed tenslotte, met het onderwerpt VRIJE TOEGANG* HET BESTUUR»

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 7