Damborden Damschpen Schaakspelen bii groote Winkelweek Ziet Etalage s. Ziet de Prijzen. Steunt de ingezetenen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. de heer L. B. A. ROLFF, C. B. ANTHEUNIS. Ie prijs: Wasehmachine. 2e 3-deelige Matras, Peluw en Kussens. 3e Ledikant benevens 33 prachtige prijzen. Zie voor verdere bijzonderheden aanplakbiljetten. Faillissementen. De arr. Rechtbank te Middel burg heeft failliet verklaard J. Valkier, koopman, wenende tt VH, Arendskerke J. A Koert, landbouwer, wo nende Wolpbaartedyk. Het faillissement van J. den Dekker-Richivel, wonende te Nieuwvliet, is opgeheven wegens gebrek aan baten. AXEL, 18 Novembar 1880. Ofschoon nog jeugdig, zet de winkeliersvereniging „Eendracht maakt macht" alhier, een bijzon dere actie op touw, ten bate van hare leden, ten bate van den winkelstand, ten bate van geheel onze gemeente ten slotte. Met het doel toch om zooveel mogelijk de ingezetenen bij inge zetenen te doen koopen, wordt, blijkens achterstaande advertentie, van 22 November tot en met 6 December in den vorm van re clame een nummer (lot) gegeven aan ieder die voor 50 cent be steedt, of zooveel nummers als veelvouden van 50 cent. Die nummers worden later uitgetrok ken in een loterij, waarvoor be nevens 3 hoofdprijzen nog 33 andere zeer fraaie prijzen gegeven worden. Is dit dus reeds een aansporing tot koopen, ook op ander gebied wordt reclame gemaakt. Zoo zal St. Nicolaas voor de vereeniging langs de winkels der leden rijden, om de aandacht op de étalage's te vestigen en als een bizondere attractie wordt Woensdag 3 Dec. nog een openluchtvertoning ge geven met lichtbeelden, ten einde zooveel mogelijk menschen op de been te krijgen. Natuurlijk wordt dan na die voorstelling een omwandeling ge maakt langs de winkels en zal wel weer hier en daar iets in 'tlaadje komen. Zoo geeft dan de vereeniging en vooral het ijverig bestuur blijk, dat zij niet alleen met woorden, maar ook met daden haar taak verstaat. We vernemen nog, dat behalve in dezen vorm, ook op andere wijze zooveel mogelijk zal ge tracht worden, om de zgn. vlie gende winkels te weren, en te bewerkstelligen, dat de gelden die hier verdiend worden, ook ten bate der ingezetenen worden besteed. NIEMEUER'5 VOOR FUN PROEVERS. De Waterleiding. Naar de „Z. Koer." verneemt, zal Woensdagvoormiddag te Ter Neuzen de Raad van Toezicht vergaderen en namiddags de Raad van Commissarissen van de N.V. „Zeeuwsch-Vlaamsche Wa terleiding-Maatschappij". Zulks zal vermoedelijk verband houden met een ontbinding der oude vennootschap en omzetting in een nieuwe N.V. Te Hulst zal Woensdagavond een openbare vergadering van ingezetenen worden gehouden ter bespreking van het besluit tot toetreding door den Raad tot de waterleiding. Inleider zal zijn de heer H. A. van Dalsum, notaris aldaar. Vrijdagavond laat geraakte dhr. J. Wieles uit Terneuzen, komende uit de richting Gent, met zijn boodschapauto tusschen Sluiskil en Neuzen in het kanaal. Door het stuk slaan der ruit wist W. zich van achter het stuur te verwijderen en nog zwemmen de den wal te bereiken, waarna hij te voet huiswaarts ging. De auto is Zaterdag opgehaald Wegens stijging van he leerlingental van de Chr. schoo' voor M. U. L. O. aan de Grenu- laan te Ter Neuzen, is met in gang van 1 Jan. a s. benoemd lot onderwijzer aan die inrichting de heer C. Missu te Zaamslag, De heer Missu was thans reeds tijdelijk als zoodanig werkzaam. Term Crt. De ontvanger der directe belastingen, enz. P. P. H. van de Ven is verplaatst van het kantoor Sas van Gent naar het kantoor Heerlen. Door den Minister van Wa- teistaat is met ingang van 16 November a s. benoemd tot bui tengewoon opzichter bij 's Rijks wegenbouw, standplaats Rotter dam, de heer J. C. Jansen te Driewegen. flooit) staat van dienst. Naar men ons schrijft, zal de ïeer W. C. van der Wiele, vroeger te Axel, thans kassier bij de dir. belastingen enz. te Utrecht, den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar als klerk bij den Rijks Ontvanger alhier in dienst trad. T.h.c.-bsstrydlng. Bij het te Goes gehouden examen voor diploma als huis bezoekster voor tuberculosebe strijding zijn oa. geslaagd de zusters Kruithof te Axel, Van Leeuwen te Neuzen en de relig. zusters Maria te Koewacht, Wil- helmina te Sluis en Eugenie te Hoofdplaat. Mej. E. A de Feijter. kwee- kelinge met akte te Zaamslag, is met lingang van 1 Jan. 1931 be noemd aan de Chr. school te Ooltgensplaat. Toch gevonden. Een vrachtrijder te Paal, gem. Graauw, was een door hem ver voerde naaimachine kwijt geraakt. De rijkspolitie hielp mee zoeken ende bewuste machine werd gevonden in zijn eigen stal, onderste boven in een ton liggend. Zei. J. A. van Rompu. Gisteren herdacht te Terneu zen de heer J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zeeland, voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen en tal van andere corporaties zijn 75sten verjaardag. Hij werd bij deze gelegenheid gecomplimenteerd door een deputatie uit Gedepu teerden en het gemeentebestuur van Terneuzen, terwijl hem van wege de Kamer van Koophandel door den loco-voorzitter den heer P. A Neeteson als blijk van waar deering voor zijn langdurige werk zaamheden ter bevordering der economische belangen van Zeeuwsch Vlaanderen met een gelukwensch werd aangeboden de legpenning der Kamer in goud, met een oorkonde. Den jubilaris die onder meer reeds 35 jaren lid ts van Ged- Staten, vielen zoowel uit binnen- als buitenland talrijke blijken van belangstelling ter deel. Splitsing. Nu de vereeniging voor Chr. Middelbaar en voorbereidend Hooger onderwijs in Zeeland met meerderheid van stemmen besloot om het te stichten Chr. Lyceum te Goes te vestigen, hebben een aantal personen, die zich daarmee niet konden vereenigen, te Mid delburg ook een vereeniging tot bevordering van Chr. M. O. en voorbereidend H. O. voor Zeeland opgericht, met Middelburg als plaats van vestiging. Met algemeene stemmen wer den de statuten vastgesteld. Tot leden van het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren Ds. D. Scheele, Geref. pred. te Mid delburg, Dr. K. Huizinga, dir. der Chr. Kweekschool te Middelburg en A. Bakker, burgemeester van Koudekerke. romr daaronder iets voor ben te vinden was. Ook in de slaapkamer van het nichtje werd een bezoek gebracht. Door het gestommel werd deze wakker, doch was zoo verschrikt, dat sij geen tulp kon en durlde haleD. Hier werd een kastje onderzocht en de inhoud van een portemonnaie, groot t 13, naesgenomen. Ten slotte zijn de perronen vertrokken na nogmaals met een revolver te hebben ge dreigd, vooral niet op te staan, daar zij anders terug zouden komen om de vrouwen dood te schieten. Ia cei kelder hebben de dieven nog wat vleeschwaren gestolen. De politie doet ijverig nasporingtn. Watersnood.. Opnieuw hebben in Zuid- Frankrijk overstroomingen plaats gehad. Bij Parijs is Je Seine buiten haar oevers getreden. Aan de Zuidwest kust heerscht storm achtig weer. In de nabijheid van Bordeaux is een stoomschip op een zandbank geloopen een ander schip is in de golf van Biskaje zoo iwaar beschadigd, daf het nauwelijks eea nabijge legen haven kon bereiken. De dyk, die de Vendeesche Moerassen bij Nantes moest be schermen, is tengevolge van de hevige stormen der laatste dagen bezweken. De schade wordt op vier en een half millioen francs geschat. Goed afgeloopen. Een anstig oogenblikje heeft de kinderjuffrouw bij een zende ling te Hove in Atrika, die door bet woud naar Ninanduna, Mas- 8usi fietste, gehad, toen zij ver dwaalde. Het werd reeds donker toen zy afstapte en haar weg te voet verder voortzette. Plotseling hoorde zy «en vreeselijk gebrul en uit de struiken stapte een groote leeuw. Rustig stapte het meisje verder, daar zy begreep dat het dier haar zou achter volgen wanneer zy hard wegliep. Zij maakte met haar fietsbel zooveel mogelyk lawaai, in de hoop hiermede het beest af te schrikken. En inderdaad draai de de leeuw zich om, maar bleef baar toch in de struiken onge veer een half uur volgen. Daar na boorde zy geschreeuw en zag op eenigen afstand een vuuröits. Den volgenden dag werd de leeuw dood aangetroffen en bo vendien een tweede neergescho ten leeuw. By de weduwe Plaggen- marsch te Ambt-Hardenberg is een brutale inbraak gepleegd. Genoemde vrouw woont met een nichtje. Door middel van een koestal- raampje hebben ongenoode gas ten zich toegang tot de woning verschaft en nadat zy de oude vrouw met een revolver hadden bedreigd om in bed te blyven, hebben zij het geheele vertrek doorzocht en de kasten overhoop gehaald. Zelfs de hoofdkussens waarop de vrouw lag, werden weggerukt ten linde te liee of Buitenland. krijgt gevangenisstraf van 6 tot 10 maanden. Teekenend. Alles wat aan den godsdienst herinnert, dus ook aan de oude, geliefde, eerwaarde gebruiken van het Russische volk, moet worden verboden en uitgeroeid. Men weet hoe in deze „republiek" de Zon dag is hervormder is een ge wone werkdag van gemaakt. De godsdienst, althans elk godsdien stig gebruik, moet aan het volk worden ontnomen. Wég dus zelfs met de Kerstboomen, met de spar- reboomen Zoo wordt heel het leven ver- materialiseerd en vergrofd. Zeker, wij weter. wel dat het onder de regeeringen der Czaren in Rusland ook niet alles even goed is ge weest, en er ook toen misstanden waren. Maar wat heeft de „be vrijding" daarvan het arme Rus sische volk gebracht Steenen voor brood. Marktb@rich.ten. Voorbereidende ontwapenings conferentie. De leider van de Duitsche de legatie Graaf Bernsdorf heeft bij de voorbereidende ontwapenings commissie een voorstel ingediend volgens hetwelk alle aan de toe komstige wereldontwapeningscon ferentie deelnemende landen zeer gedetailléerde opgaven kunnen doen omtrent den tegenwoordi- gen stand van hun bewapeningen. De voorbereidende ontwapen ingscommissie zette de debatten over de beperking en verminde ring van het oorlogsmateriaal voort, De Fransche gedelegeerde Masstgli verklaarde dat op het oogenblik slechts de indirecte methode practisch doorvoerbaar is. De beperking moet dan langs den weg der begrooting worden doorgevoerd. De Nederlandsche gedelegeerde Rutgers bepleitte directe beperk ing voor het reeds bestaande oorlogsmateriaal en indirecte be perking voor de bewapening in de toekomst. De Japansche gedelegeerde Sato verklaarde, dat hij principieel de voorkeur heeft gegeven aan pu bliciteit omtrent de bewapening zonder meer. Doch hij verklaarde zich bereid mee te werken aan beperking langs den weg der be grooting. De conferentie is intusschen weer op niets uitgeloopen. Het vertrouwen is zoek. Steenen voor brood. De Russische Regeering met het oog op het naderende Kerst feest heeft den verkoop van sparreboomen weder verboden. Wie daarmede in strijd handelt, Gedurende de maand Oct. 1930 BOSCHKAPELLE. Gehuwd. 14. Oef. Petrus vau Overmeeren vvan Sloppeldijb) 27 j-, en Emma Gelderland, 26 j. 21. Francies de Vos, 51 j weduwn. en Maria van Laar, 51 j-, wed. Geboren S. Gerardus, z. van Leon de Schepper an Addc Pie- ters. 19. Emma, d. van Antbo- nius Pieters en Seraphiiia Kroes. 26. Recé, a. van Lto Hermans en Floreotina Pieters. HONTENISSE. Gehuwd. 3. Eduardus van Swaal, 27 j en Anna Verschuren, 2' j 14. René Lurinck, 24 j. en Augusta Boo- gaart, 25 j. Geboren. 1. Theodorus, z. van Theod. Kindt en Maria Bauwens. Julia, d. van Alph. van Damrae en Leoaie Steijaert. 2. Emery, z. van Job. Cambeen en Maria Neve. 8 Josephus, 7. van Petrus Sponselee en Melanie de Kerf. Gerard, z. van Johannes Heme- laar en Corn, de Wilde. 10. Johanna, d. van Rob. Lambooij en Jeanne Smeets. 14. Rosalie, d. van Jan de Backer en Sophia Verras. 15. Maria, d. van Aioijs. da Nijs en Irma de Roeek. 16. Joseph, z. van Jos. Menu en Magd. van Hijtre. 17. Alouisius, z. van Alph. Nave en Louisa van Meele. 23. Maria, d. van Eduard Asselman en Maria da Weal. 24. Gerardus, z. van Joseph Burm en Martha Verschooten. 26 Cor nelia Josepha, d. van Aloijs. Platjouw en Apolonia de Bakker. 28. Ilda, d. van Johannes Pen- nemaD en Isabella Boogaert. Overleden. 9. Maria Lemsen, 55 j., wed. van Desiré van Kam pen. 10. Ludovica de Booy, 36 j, d. van Jud. de Booij en Anna van Zwaai. 15. Jacobus Neve, 77 j., echtg. van Apollonia Pica- vet. 21. Catbarica da Bjoy, 46 j., echtg. van Eduard Maas. 26. Joseph Menu, 10 d., z. van Jo seph en Magdalena van Hijfte. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,a f 6,Rogge f 4,50 af 5.—. Wintergerst f 6,— a f 7,— - Zomergerst f 6,— a f 7,-. Haver 15,— af 6,— Eiwten f 8,—a f 10,-Paarden- boonen f 7,— a f 8,—. Duiven- boonen f 8,— a f 10. Bruine- boonen f 10,a f 13,Lijn zaad f 11,— af 12,Blauwmaan- zaad fa f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,5. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f —,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0.40 Aardappels f2,25 a f2,50. Stroo f 10,— a f 12 Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f— Boter f 1,70 a f 1,75, Eieren f 11, a f 11,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 6,a f 7,—. Rogge f 5.— a f 6,Wintergerst f 6, af 7.Zomerg. f5.— a f6. Haver f 5.a f 6,Erwten f 8.a f 9,50. Paardenboonen f 9.a f 10.Duivenboonen f 10.a f 11Witteboonen f -af Bruineboonen f 11.af 12.Boekweit f a fLijnzaad f 10.a f 12,—Blauw Maanzaad f— a fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f O.OO a f 0.00. Koolzaad f 10.a f 11. Stroo f—Eieren 26 stuks f2,34. Slachtvee aangev. 13, verk. 6- Varkens aangev. 57, verk 44. Eierveiling stuks f O,per 100 stuks. Bekendmakingen. De gemeente ontvanger W'van Axel herinnert bij deze aan de betaling der SCHOOL GELDEN, waarvan de eerste termijn is vervallen 1 November laatstleden. Heden overleed onze lieve Man, Zwager en Oom in den ouderdom van ruim 53 jaar. Namens de Familie, Wed. L. B A. ROLFF- Klaassen Axel, 15 Nov. 1930. ~W inkeliers vereenig-iug- E E. Vanaf ZATERDAG 22 'NOVEMBER tof en met ZATERDAG 6 DECEMBER a.s. van bovengenoemde Vereeniging. Bij aankoop van f 0,50 bij een der leden, ontvangt U een lot recht gevende op mededinging naar een der prijzen in de GROOTE VERLOTING. Koopt bij de leden der Axelsche Winkeliersvereeniging. Namens de Winkeliersvereeniging, L. P. BAKKER, Voorzitter. P. A. WONDERGEM, Secretaris5 10-18 cents per half ons

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3