Telefunken-Luidsprekers Aanbesteding. Het bouwen van een Woonhuis met Schuur, Hebt U Hebt geen Electr. leiding in huis? Service-station blauwe Aardappels, ƒ102.50, Telefunken Service-station, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Ad verten tien. Groote prijsverlaging Profiteert hier van. Grond- en Metselwerk. Timmer- en Ijzerwerk. Glas- en Verfwerk. Lood- en Zinkwerk. de 40 W van Telefunken al gehoord? J. H. PEETERS, Suzanna de Patter, id., Ma- grette N 56, naar St. Piilips- laud. Evert Hazelhoff en echtgen. ingenieur, Sluiskil P 34, naar Brussel. Adelène B. J. de Block, scho lier, Nieuwstr. G 93, naar Hulst. Adriana Bom, zonder beroep, Nieuwstraat G 85, naar Utrecht. Joh. J. C. de Kraker, stuur man groote vaart, Zeestraat A 25a, naar Emmastad (Curasao). Magda'.ena C. Swets, dieast- bode, Oudewijk F 28, naar Ter- neuzen. Corn. J. van den Bergen, coupeuse, Noordstraat B 45, naar Middelburg. Jacoba J. Rottier, huishoud ster, Gentsche Vaartstaat C 57, naar Kortgene. L Padmos, marechaussee, Buthdijk J 26, naar Terneuzeo. Maria El. Cové, dienstbode, Oudenweg I 36b, naar Terneu- zen. P. J. Maurits en gezin, uit voerder, Walstraat C 33, naar Mont Saint Martin (Fr.) J. J. de Ridder en gezin, hootdonderw., Noordstraat B 21, naar Zaamslag. Sportnieuws. Voetbal. Zondag speelde Axel III alhier tegen EMM van Ter Neuzen. Axel 111 won met 12 1. Be moordzaak Lans. Het Haagsche Gerechtshof heett heden den gewezen procu ratiebouder van O. wegens dood slag gepleegd op zijn patroon Lans te Rotterdam, en wegens meerdere malen gepleegde valschheid in~geschrif(e en ver duistering veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De Rotterdamsche rechtbank had 15 jaar gevangenisstraf ge vorderd. Steun door bedrog. Naar de ,Tel.'' verneemt heeft de politie een werkloozen haven arbeider te Amsterdam gearres teerd, die 7alsche stempels op zijn stempelboekje plaatste en zoodoende de gemeente sinds geruimen tyd benadeeld heeft. De werklooz8 havenarbeiders moeten eenige malen per dag ten kantore der havenarbeiders Reserve hun boekje laten af stempelen. Een van hen heeft zelfs op zeer bedriegelyke wijze de stempels nagebootst. Verschei dene zijner kameraden wisten hiervan en profiteerden tegen betaling van een kwartje van dit foefje. De politie heeft thans verschei dene der boekjes in beslag ge nomen. By een huiszoeking werd by den havenarbeider De V. volledig stempel-materiaal aan getroffen. De politie gaat thans na, bij welke firma de valsche stempels gesneden zijn, daar zy niet gelooft, dat de firma, welke dit gedaan heeft, niet wist voor welk doel zy moesten dienen. Te Amsterdam heeft de 23-jarige chauffeur N. na een geringe woordenwisseling een of meer revolverschoten gelost op zijn stiefvader, den 30-jarigen H. De getroffene is aan de bekomen verwondingen overleden. De dader is aangehouden. Valsche rijksdaalders. Door de gemeentepolitie te Princenhage zyn op verschillende plaatsen valsche rijksdaalders in beslag genomen. In het geheel elf. Deze valsche rijksdaalders zijn uitgegeven door den koop man J. S. uit Ginneken, die voor den Officier van Justitie is ge leid en in het Huis van Bewaring te Breda is ingesloten. Nadat namens een firma In koloniale waren aaDgifte was gedaan, dat in den laatsten tijd uit de pakhuizen der firma in de Koggestraat verschillende ar tikelen worden vermist, heeft een techercheur een 29-jarigen ma- sra7ijnbediende, in dienst lij die firma, aangehouden. Hij bekende meermalen zich aan diefstal van aas de firma toebehoorende goe deren te hebben schuldig ge maakt. Later zijn nog 2 andere ma gazijnbedienden aangehouden, die eveneens worden verdacht van diefstal van koloniale waren. Bij de electrische betbrug over do Dedcmsvaart bij Nieuw- leuxen is gister een droevig on geluk gebeurd. Toen de irug- wachter de brug opendraaide, hoorde by een gil, waarna hy zag, dat het 6-jarige kind van B. te wafer viel. De kleine werd spoedig op het droge gebracht, maar was reeds overleden. Het kind moet met het hoofd bekneld zyn geraakt en onmiddellijk ge dood zijn. Daar schuld van den brugwachter niet is uitgesloten, is het lijkje door de politie in oeslag genomen. Doodeiyk ongeval in een brouwery. Te Hengelo had zekere B., werkzaam op de Bierbrouwerij, door onverwacht uitglijden het ongeluk met bet hoofd tusschen een vatenwaschmachine te val len. Zijn schedel werd verbrijzeld en d8 dood trad onmiddellijk in. In verband met het dezer dagen gemelde verzoek om op sporing vao een boekhouder, die verdacht werd 14000 te hebben verduisterd, wordt medegedeeld, dat zich Vrijdag aan het politie bureau to 's-Gravenhage heeft aangemeld de 23 jarige boek houder J. v. d. P., die bekende 14000 te hebben verduisterd ten nadeele van de Ned. Mij. tot Ontginning van Steenkolen, Nassaulaan 4, Den Haag. Hij verklaarde het geld, waarvan hij nog slechts enkele guldens in zijn bezit had, in het buitenland te hebben opgemaakt. Op de cokesafdeeling van den „Eschweiler Bergwerkver- ein" in Mariëndorf zijn 4 arbei ders tydens bun werkzaamheden in aanraking gekomen met een electrischen draad, waarop een stroom van 500 volt stond. Zij vielen bewusteloos neer. De on middellijk ingestelde pogingen om de levensgeesten weer op te wekken hadden slechts by twee der geëlectrocuteerden sue ces. De beide anderen waren laat in den avond nog buiten bewustzijn. Volgens berichten uit Pe king is de provincie Honan in de nacht van Zondag op Maandag door communistische rooverben- den overvallen. Dorpen en steden werden geplunderd. Talryke meisjes en vrouwen werden ge rootd. Op verscheidene plaatsen moet een verschikkelijk bloedbad zyn aangericht. In het gebied van Joshien zouden in totaal 48 dorpen geplunderd zyn. Het juiste aantal dooden is niet be kend, doch schijnt zeer groot te zijn. Angstige spanning. Naar uit Parys wordt gemeld, zijn na den joDgsten storm, die de Fransche kust heelt geteis terd, nog 60 visschersbooten □iet thuis gekomen. Daar iedere boot vijf 6 man aan boord heeft, verkeert men in onzekerheid omtrent het lot van 350 visschers. Geen wonder, dat tal van familie's in angstige spanning eenig bericht afwachten omtrent hun verwanten. In een dorp in West Ga- licië werd in een groep jonge lieden, die van den arbeid terug keerden, door tot nu toe onbe kende daders een handgranaat geslingerd, die tusschen de jon gemannen, ontplofte. Twee van hen werden gedood, zes ernstig en acht licht gewond. Luchtschip verongelukt. 46 menschen verbrand. Het Engelsche luchtschip R 101, dat Zaterdagavond te 19,36 uur van Cardingfons is vertrokken voor zijn eersfe vlucht naar Egypte en Britsch-Indië, is in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half drie nabij Beauvaia (Dept» Oise), ruim 80 KM ten Noord- Westen van Parijs, neergestort. Er zijn 46 dooden en acht over levenden. Lord Thomson, de Britsche Minister voor Luchtvaart, en Sir Sefton Brancker, de Directeur van den Civielen Luchtvaartdienst, Kolonel Richmond, de ontwerper van de R 101de Wing-Comman- dant Colmore en Majoor G. H. Scott, commandant van de R 100, behooren tot de dooden. Het luchtschip had een zeer moeilijke reis gehad, en vele uren tegen den storm gevochten. Ten slotte was de bemanning niet in staat, het luchtschip meester te blijven, en is het door den storm tegen de aarde geslagen. De R 101 vloog onmiddellijk in brand en is totaal verwoest. Daar de ramp in het holst van den nacht geschiedde, duurde het geruimen tijd voordat hulp aan wezig was. Vaz Dias meldt nader: De ramp van de 101 heeft in den vroegen Zondagochtend dui zenden uit de omgeving naar Beauvais getrokken. Toen wij ter plaatse arriveerden, bleek ons, dat de ramp had plaats gehad op ongeveer 5 mijl afstand van het stadje. Het luchtschip is op een zeer afgelegen plaats neer gekomen, zoodat het moeilijk was, de plaats van de ramp spoedig te bereiken. Toen wij bij het door militairen ajgezette terrein arriveerden, bo den de overblijfselen van het luchtgevaarte een treurigen aan blik. De ruïne smeulde nog en het reddingswerk was buitenge woon moeilijk. Voor zoover wij konden ver nemen, heeft de ramp plaats ge had toen de meeste opvarenden in hun kooien lagen. Voor de navigatie en de bediening der motoren deden twaalf personen dienst. Plotseling was het ge vaarte niet meer te houden, en sloeg het tegen den grond. De gevolgen waren ontzettend, daar het luchtschip onmiddellijk in brand vloog. De autoriteiten namen onmid dellijk de noodige maatregelen om zoo mngelijk nog opvarenden te redden. Zooals reeds geseind, konden acht personen levend uit het luchtschip komen. De ove rige 45 personen,zijn omgekomen. De meeste lijken waren onher kenbaar verminkt. In de omgeving van de plaats, waar het wrak van de R 101 op Frankrijk's bodem is neergeko- men, liggen tallooze voorwerpen, van het luchtschip afkomstig, verspreid. Toiletartikelen, schoe nen en andere eigendommen van de opvarenden worden overal teruggevonden. De verslagenheid over deze ramp is groot, niet alleen in Engeland, maar in alle omgevende landen, en tal van hooge autori teiten betuigden hun deelneming aan de Engelsche Regeering met deze catastrophe voor de Engel sche luchtvaart. Over de oorzaak valt niets te zeggen, omdat zelfs deskundigen niet begrijpen kunnen, wat die wezen zou. Te zware belasting door olie of regenval wordt niet mogelijk geacht. Een radicaal middel. Bobbie was uit logeeren bij zijD oom op een boedery. Op een keer kwam hij buiten adem de kamer inrennen. Er zwemt een muis in het melkvat, riep by uit. Heb je hem er uitgevischf, vroeg oom. Welnee, ik heb er de kat by gegooid. Voor de hnlsvroHW. Pikante soep maakt men van 1 liter kokend water met 4 maggi bouillon blokjes, 1 uitje, stukje Spaan- sche peper, laurierblaadje, stukje tyra, 2 kruidnagelen, takjes pe terselie, 1 worteltje, 1 theelepel tomatenpuree, 3 lepels bruin van jus, en een half ons kalfs gehakt. Het gesnipperde uitje met Spaansehe peper, laurier, tym, kruidnagelen, peterselie en gesnipperd worteltje, laat oen in da boter e?n kwartier zacht jes fruiten, zonder de boter bruin te laten worden. Dan strooit men er een volle lepel bloem by en 1 at alles bruin worden. Dan de tomatenpuree erby en langza merhand voortdurend roerend, den bouillon. In goed gesloten pannetje een half uur heel zacht doorkoken. Soep zeeven, bijkleu ren met bruin van jus, aan de kook brengen en de gehaktbal letjes er gaar in laten worden. (10 minuten) Gedurende de maand Sept. 1930 HOEK. CLidertr. 18. Cornells de Ruyter, 27 j. en Anthonina Meertens, 25 j. Geboren. 19. Izaak, z. van Adriaan de Pooter en Jacomina van der Peyl. 26. Neeltje, d. van Jan de. Kraker en Adriana Hamelink. Overleden. 3. Lieia de Feyter, 55 j., echfg. van Hendrik Wolfert. 7. Pieter Pijpelink, 6 m., z. van Jacob en Adrians Zegers. SINT JANSTEEN. Oodertr. 17. Cornelis Bosschaart, 27 j. en Sophia van de Wiele, 34 j. 18. Carolus Schout, 24 j. en Clementine Nachtegael, 19 j. 20. Jozef van Hooste, 29 j. en Maria van den BergeD, 19 j. Gehuwd. 27. Albertus Pica- vet, 26 j. en FiorentiDa Vlees ken», 23 j. Geboren. 15. Elsehe, d. van Mindert van der Meuleo en Pie- temella Montaan. 27. Annie, d. van Balthazar Verdunnen en Emma van Vooren. Overleden. 2. Johannes de Hooghe, 15 j., z. van Petrus en Emma Steyaert. Joseph Vael, 86 j., weduwn. van Seraphina de Moor. 20. Nathalie Want 64 j., echtg van Cornelis Maas| BOSCHKAPELLE. Huwelijks aangiften. 25. Petrus van Over- meereD (vau Stoppeldijk) 27 j. en Emma Gelderland, 26 j. Gehuwd. 25. Abraham de Kra ker (van Zaamslag), 25 j. en Maria de Feijter, 20 j. Geboren. 3. Bernardus, z. van Petrus Blok en Sulma Mei. 13. Maria, d. van Petrus vaa der Veen en Leontina van der Mey- den. 29. Petrus, z. van Macha- rins de Bakker en Mathilda Giele. Overleden 8. Maria MangDus, 3 m., d. van Jozet en Maria van L°uven. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe i 6,— a f 7,—. Rogge f5, af 5 50. Wintergerst f 5, a f 6,— Zomergerst f 6,a f 6,50. Haver f 5,— a f 6,— Erwten f 7,— a f 10,- Paarden- boonenf 0,— af 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 12,— A i 15,—. Lijn zaad f 13,af 15,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 A f 0,6,5. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,07 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0.40 Aardappels f2,50 a f2,80. Stroo f 10,a f 12—. Koolzaad f A f Mosterdzaad f A f— Boter f 1,80 A f 1,85, Eieren f8,— A f9,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,— A f 6,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f 6,— Af 7.—. Zomerg. f5.— a f5.50 Haver f 4.a f 5,Erwten t 9.a f 10,—. Paardenboonen f 9.A f IC.Duivenboonen f 10.a f 11Witteboonen f A f Bruineboonen f 12.— A f 13.—. Boekweit f «i f— Lijnzaad f—A f Blauw Maanzaad f Af—,—. Mosterdzaad f— A f—Groen Vlas f A f Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f A f Stroo f—Eieren 26 sluks f 2,08. Slachtvee aangev. 28, verk. 15. Varkens aangev» 47, verk. 29. Eierveiling stuks f 0»per 100 stuks. Burgemeester en Wet houders van AXEL maken bekend, dat in den Ge meenteraad van heden, de navol gende Heeren zijn benoemd, als Leden van de Gascommissie, t.w. J. DE FEIJTER Lza. A. TH 'T GILDE. CE. G. CLAESSENS. Axel, 30 September 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. SIHAPHOON 52, van f85, nu f70. SIHAPHOON 51, van 167,50, nu f52,50. SIHAPHOON 50, van f35, nu f25- J H PEETERS - AXEL. Namens zijn lastgever, zal ondergeteekende op Donder dag 9 October a.s., 's avonds om 7 «ar, in het hotel van den heer H. P. D1ELEMAN Koole trachten aan te besteden In vier perceelen. 1ste perceel 2de perceel 3de perceel 4de perceel Inschrijvingen alleen voor aan nemers wonende te Axel. Bestek met teekeningen a f S,— (rest. f2,— bij teruginlevering) verkrijgbaar Nieuwstraat G 62. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Dit is het allerbeste Radiotoestel, dat heden wordt verkocht. Vraagt eens een demonstratie aan, bij Tctcfnnkcn Service-station Axel, TE KOOP: PUIKE ZEEUWSCHE voor winterprovisie, thuis be zorgen. R. DIELEMAN, Buthdijk, Axel. Geen nood: Telefunken zorgt ook voor U. De 4 A, een vierlamps-Accu- toestel van de allerbeste kwaliteit voor slechts met inbegrip van lampen, kan door gebruik van andere lampen zonder verandering van Uw toestel voor wisselstroom inge richt worden. J. H. PEETERS - Axetw

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3