Siroop Tan Zuster larie. Chr. Landbouwschool Siroop THYMOBROM. EEN WONDER! EÜCALMOL CACHETS UIENTEELERS Belangrijke Vergadering C. B. ANTHEUNIS - AXEL. Burgerlijke Stand. Advertentiën. AXEL II - GRAAUW I. AXEL I - SCALDIS S.C. Tegen HOEST en VERKOUDHEID ZUIGELINGEN In flacons A f 0.85 C. B. Antheunis, Axel. Tuinbouwonderwijs. Tegen KINKHOEST Per flesch f 1.25 C. B. Antheunis, Axel. Openbare Verkooping. Dinsdag 23 September a.s., op morgen ZATERDAG 13 SEPTEMBER om 3 uur by Mej. de Wed. GILIJAMSE, in verband met de op 15 September in gaande controle uitvoerwet op uien. Wo«Dsdag waren twee jon gens aan de Greuns, onder Leeuwarden met een zeilboot aan het varen. Door verkeerd manoeuvreeren met het roer had een aanvaring plaats met een ledige modder schuit, welke werd gesleept. Beide jongens geraakten te water. Een van hen, de 18-jarige K. W. werd door opvarenden van de modderpraam gered. De andere jongeD, de 18 jarige J. Brandstra, uit Huizum, ver dronk. Na eenig6n tijd werd het lijk opgehaald. Door een slager te Amers foort is bij de politie aangifte gedaan dat den laagten tijd uit ein kaat in de huiskamer geld werd vermist tot een totaalbe drag van ongeveer 1200. De werkvrouw, die by de tamilie in dienst is, werd aangehouden en bekende geld te hebben weg genomen. In het café van T. v. d. V. te Charlois is Dinsdagavond een gevecht geleverd tusschen 7 Duitsche zeelieden en den kaste lein en zijn kellner. De Duitschers hadden al heel wat biertjes ver werkt en de kastein gat zijn kellner order, geen glazen voor de „heeren" meer te tappen. ,De gasten" wilden den kell ner te lijf, doch de kastelein kwam tusschen beiden. Met stoelen, tafels, flesschen en wat dies meer zij werd er op los geslagen, zoodat ernstige ver wondingen werden opgeloopen. De caféhouder heeft een hoofd wonde opgedaan, terwijl hij zijn neusbeentjo brak. Een paar Duitschers moesten naar het ziekenhuis. Te Amsterdam is een motorrenner, die op het Stadion bezig was met trainen van de baan geslingerd en in het zie kenhuis overleden. Te Alem heeft 's nachts om 2 uur een roofoverval plaats gehad ten huize van den heer W. A. Otten, kassier van de Boerenleenbank. Vier gemas kerde mannen wisten zich toe- gaüg tot zijn woning te ver schaffen en dwongen den heer Otten zyn brandkast te openen. De indringers hebben f 3000 weten te bemachtigen en zijn •r vandoor gegaan. Nabij Borculo brak Dins dagavond door onbekende oor zaak brand uit in de kapitale boerderij van Oosterhaus te Neede. De geheele boerderij ging in vlammen op. Het woon huis, dat afzonderlijk was gele gen, bleef gespaard. 53 varkens kwamen in de vlammen om. Groote voorraden fourage, de geheele oogst, veel landbouw werktuigen, een tractcr, melk machines, enz., gingen verloren. De schade is zeer aanzienlijk. De boerderij was een bekend fokstation voor varkens. De schade wordt slechts gedeelte lijk door verzekering gedekt. Uit het raam gevallen. Te Amsterdam zijn in de Laurierstraat 2 meisjes, resp. 2 en 3 jaar oud, uit de tweede verdieping eener woning op straat gevallen. Het ongeval geschiedde kort nadat de moe der der beide kinderen naar beneden was gegaan em den vuilnisemmer buiten te zetten. De deur van de achterkamer, waarin de kinderen aan bet spelen waren, had zij afgeslo ten, doch de kleinen wisten haar open te maken, in het voor kamertje gingen zij toen nit het raam hangen met het gemeld gevolg. Behalve eenige kneu zingen, hebben de kinderen door den val een lichte hersen schudding gekregen. Ontvoering. Zaterdagavond is Charlois in fep en roer gewekt, doordat de tQare ging, dat een man een meisje ontvoerd zou hebben. Inderdaad was een 10-jarig meisje niet thuis gekomen en vermoedelijk door een man op een flets meegelokt. Uit het onderzoek bleek, dat het meisje ®ot enkele andere kinderen had gespeeld aan de Waalhaven. Er was een man met een fiets by de kinderen gekomen en hij had aangeboden, hen allen een eindje mee te nemen. Eerst heeft hij een 4-jarig jongetje op zijn fiets meegenomen, daarna kwam by terug, en nam een 4-jarig meisje mee. Opnieuw kwam hij spoedig terug en toen vroeg hij aan het 10-jarig meisje of ook zij epns een eindje met hem mee ging. Het kind beeft dit gedaan. Toen zy na verloop van tyd niet terugkwam, zijn de andere kinderen naar huis gegaan. In den loop van den avond werd de man met het meisje gezien. Dadelijk zette men hem na. Hij stapte van zijn flets, liet meisje en flats in den steek en ging er van door. Kort daar na heeft een agent hem aange houden. By heeft een volledige bekentenis afgelegd is ter be schikking van den zedendienst gesteld en opgesloten. Avp. Ongelukkig einde. Te Rotterdam werd d£ politie geroepen voor het feit/^dat de 36-jarige A. van Ryt haar kamer deur afgesloten had en geen teekenen van leven gaf. Da politie heett de deur opengebro ken en heeft de vrouw op bed gevöndeD, verborgen onder een deken, zonder kleeding, met een ernstige scheurwonde aan het hoofd, die vermoedelijk toege bracht was met een scherp voor werp eD bovendien was haar een punt van het kussen met geweld in den mond gewrongen, zoodat zij waarschijnlijk door verstikking om het leven is gekomen. In de kamer werd niets aan getroffen, dat aanwijzingen gaf voor den dader, alleen in het bed waren sporen van een korte worsteling. Een beurs werd leeg op het buffet gevonden. Mede bewoonsters van dit huis, dat voornamelijk bewoond wordt door vrouwen van verdachte zeden, hebben het slachtoffer omstreeks kort na 12 thuis hooren komen in gezelschap van een man. Men heeft dezen man hooren weggaan kwart over 4 in den nachtniemand heeft hem ge zien. Waar de vrouw voortdurend voorbijgangers van straat mee bracht, heeft men geen enkel vermoeden, wie deze man kan geweest zijn. De politie doet onderzoek doch ieder spoor ontbreekt. De vrouw was gescheiden. Men moet maar boffen Lóón G. is dichter en negen tien jaar oud. Een poos geleden is hij uit La Rochelle, zyn ge boorteplaats, te Parys aangeko men, met heel, heel weinig geld en heel veel droomen van roem en glorie. Als hoevelen voer hem 1 Het heeft niet lang geduurd of het beetje geld van Lóón was ophij sliep 'a nachts op een bank in een park, eten kon hij niet meer koopen en Woensdag heeft Léon een wanhoopsbesluit genomen. Hy vond, dat hij twee dingen kon doen een eind aaD zyn leven maken door in de Seine te springen ot zich melden bij de politie. Léon besloot tot 't laatste. Maar hier komt een verschrik kelijk maar. Léon werd slecht Léon rammelde echter van den honger. Als ik dan toch bij de politie terecht moet komen, over woog hy, zal ik me er laten brengen En hij ging een goed restaurant binnen, waar hy zich een uitstekenden maaltijd liet voorzetten. En zich dien liet smaken Maar de goede oogen- blikken snelden voorbij en het spook van de rekening begon werkelijkheid te wordenhet onweer kon iedere minuut los barsten. Op dit moment was een man, een AmerikaanBch toerist, die naast Léon had zitten eten en juist zyn eigen rekening had betaald, opgestaan. DeAmerikaan ging naar den uitgang van het restaurant en zou in een taxi gestapt en weggereden zyn, had hy zich niet hooren aanroepen door een jonkman, die uit het eethuis naar buiten kwam rennen, {waaiend met een leeren voor werp. De jonkman was Léon C., het voorwerp da zeer gevulde portefeuille van den Amerikaan. Dsze overtuigde zich met een oogopslag, dat de inhoud van de portefeuille onaangeroerd was gebleven, lachte, schudde Léon krachtig de hand, waarin hij, vóór hij in zijn taxi verdween, twee biljetten van duizend frank drukte. Léon G. werd nu terstond weer braafhij betaalde op royale wyze zijn vertering en vertelde aan den eigenaar van het res taurant zyn heele avontuur, met het even onvoorziene als geluk kige slot. Vrijdag ontstond in den nacht een grooten brand in de opslagplaatsen van koloniale waren te Londen. Het vuur was naar ean tweede magazijn over geslagen, dat eveneens totaal verwoest werd. De bewoners der aangrenzende huizen moesten hun woningeD verlaten. De to tale schade wordt op een millioen pond sterling geraamd. Het vuur heeft eecigen tyd ook de in de nabijheid gelegen gasfabriek bedreigd, doch met groote moeite gelukte bet den brand verder te localiseeren. Gedurende den nacht beeft de brandweer met zeventig stralen het vuur bestreden. Autobus verongelukt. Op den weg naar Bulhaut in de nabijheid van Casablanca heeft Maandag een ernstig auto- ongeluk plaats gehad, waardoor acht personen om het leven zijn gekomen. Een autobus met 15 passagiers reed in volle vaart, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom en werd geheel vernield. De chauffeur, een Franschman, en vier inlanders werden op slag gedood, terwyl negen inzittenden ernstige verwondingen opliepen. Van hen zijn drie aan de beko men verwondingen overleden. Te Galatz heeft Vrijdag avond een dolle hond eeD meisje gebeten, dat spoedig daarop in een heftigen aanval van honds dolheid door de straten holde en vyftiee personen door bijten en krabben verwondde. Onder ver schrikkelijke pijnen is zij ge storven. Van twee gewonden is de toestand zoo bedenkelijk, dat zy geïsoleerd zijn. Noodweer boven Ierland. Gedurende twaalf uren heeft een hevige storm, gepaard met voortdurende donderslagen en bliksem en een tropischen regen val over Dublin en het grootste gedeelte van Ierland gewoed. Te middernacht aangevangen, hield het noodweer aan tot twaalf uur 's middags. Enorme schade werd aange richt aan de te velde staande gewassen. Tal van huizen wer den door den bliksem getroffen, terwyl veel vee in het land werd gedood. Coöperatieve Vruclitenveiling Zeenwsch-Vlaanderen g a. te Terneuzen. Veiling van 10 Sept. 1930. PEREN: Triomph de Viënne 29 tot 35 ct.Williams Duchesse 13 tot 17 ct.Cofl'eboutsperen 12 ct.Beurre de Merode 16 tot 21 ct.Beurre Hardy 22 ct. Bonne Louise 25 tot 33 ct. Duifjesperen 16 ct.Peren (vol) 4 tot 6 ct.Stoofperen 12 ct. Beurre Alex Lucas 31 ct. per K.Q. APPELS: Bismarck appels 18 ct.Jax Lebel 13 tot 18 ct. Transparant de Croncel 32 tot 35 ct.zoete Appels 13 ct.di verse Appels 10 tot 18 ct. Eierpruimen 15 ct.Reine Vic toria 14 ct.Abrikoospruimen 14 tot 16 ct.Snijboonen 10 tot 13 ct.Princessen 5 tot 11 ct. Wortelen 5 ct. per K.G Prei 2 ct. per stuk; Tomaten 6 tot 11 ct. per K.G.Bloemkool 6 tot 13 ct. per stuk; Uien 2 tot 3 ct. per K.G.Komkommers 4 ct.Kropsla 3 ct.Meloenen 31 ct. per stuk; Spruiten 10 ct. per K.G.savooye Kool f 6 50 per 100; witte Kool 2 ct, per K.G. roode Kool 2 tot 4 ct. per stuk Augurken 3 tot 31 ct.blauwe Druiven 57 ct.Eigenheimers f3.50 per 100 K G. Voor de vele blijken ©•*8* van belangstelling bij de herdenking van hun 55-jarig huwelijk ondervonden, betuigen ondergeteekenden, mede namens hunne kinderen, behuwd- en kleinkinderen hunnen harte- lijken dank. R. SCHEELE EN ECHTGENOOTE. Zondagmiddag om 2 nnr (Competitie Z. V. B.) Om 4 nnr 2e klas Kon. Belg. V. B. van Eeckeren. bij is het beste geneesmiddel Deze Siroop beteekent gezondheid voor het kind en vreugde voor de Moeder. bij Telefoon 81. A. X E Ui. Bij voldoende deelneming zal a. s. winter een TUINBOUW- CURSUS voor volwassenen worden gehouden. Deze cursus kan gevolgd worden door oud leerlingen van de Landbouw school en door alle andere belang hebbenden, die minstens 21 jaar zijn. Aanmelding bij ondergeteekende vóór 1 October a. s. P. LE FEBER. Onmiddellijke verlichting. Spoedige genezing. b ij Telefoon 81. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den MOERSPUI- POLDER (Dijkgraaf dhr. B. C. Puylaert te Sas van Gent), op des voormiddags 11 uur (zomer tijd), verkoopen staande op den Moerspuidijk te Zuiddorpe. Vergaderen aan het Waterhuis. Betaling contant. WERKEN DE tegen HOOFDPIJN, ZENUWPIJN of KWALEN, TANDPIJN, KOORTS, GRIEP, RHEUMATIEK ENZ. De EUCALMOL-samenstelling is het gevolg van een langdurige onderzoeking, tevens bevattende de nieuwste bestanddeelen en ontdekkingen, der laatste jaren. EUCALMOL geneest daarom koorts en alle mogelijke pijnen zonder maar eenigszins schadelijk te zijn voor lichaam of gezond heid. Doozen van 6 Cachets f0 45. Doozen van 12 Cachets f0 80. Waar niet verkrijgbaar, tegen vooruitbetaling plus 15 ets. voor frankeeringskosten aan het depöt voor Zeeuwsch-Vlaanderen Giro 32578. Telefoon 81. Gedurende de maand Ang. 1930. BOSCHKAPELLE. Gehuwd 20. Petrus Maenhout, 47 j., weduwn. en Maria Ferket, 46 jd. Geboren 9. Rosalia, d. van Aloij- sius Heijens en Maria Vink. 12. Hilda, d. van Augustinus Herman en Emma O jes. 17. Andries, t. van Willem Westerbeeke en Wilhelmina de Feij- ter. 31. Agnes, d. van Alouisius Ingels en Maria Dankaart. 31. Anna. d. van Pieter Gelderland en Emerentia van Damme. HOEK. Gehuwd. 7. Willem Rie- mens, 46 j., weduwn. en Maria van Wijck, 49 j., wed. Pieter Haak, 23 j., en Magdalena Riemens, 25 j. 8. Mari- nus Janse, 23 j. en Magdalena Bakker, 19 j. 13. Jacobus de Groote, 24 jen Cornelia van Es, 22 j. 21. Johannes Meertens, 25 j.. en Dingena Herre- bout, 22 j. 28. Adriaan Meertens, 25 j., en Jacomina Dieleman, 22 j. Geboren 10. Sara, d. van Johannes Deij en Cornelia Pijpelink. 13. Izakk, z. van Pieter Verhelst en Anna de Pooter. Gilles, z. van Leendert Maas en Suzanna Kolijn. 17. Geertruida, d. van Klaas Knol en Wilhelmina Meeu- sen. Overleden 17. Elizabeth van Wijck, 58 j., echtg. van Leunis Sol. 27. Catha- rina Eekman, 69 jwed. van Jacobus Drabbe. HONTENISSE, Huwelijks-voltrek* kingen 7 Aug. Quirijn Bax (van Wormer), 28 j., ei» Maria Damsté» 25 j. Hendrik Baron Collot d'Escury, 35 j. en Juliette Vogelvanger (van j Sf. Gilles, B.), 25 j. 8. Hector de I Roeck, 33 j. en Maria Tieleman. 29 j. 12. Francies Verschuren, 67 j. wedn. en Virginia de Vijider, 60 jwed. Daniël de Koster (van Kruiningen), 25 j., en Pieternella de Feijter, 29 j. Geboren 2. Theodoor, z. van Honoré Leenknegt en Rosalia Freijser. 3. Pau- lus, z. van Petrus Tieleman en Doro thea de Lavoir. 9. Apolonia, d. van Eduardus de Vulder en Maria Duvi- vier. 11. Paulina, d. van Eduardus Mattens en Maria Hiel. 12. Liza, d. van Petrus Mangnus en Maria de Schepper. 13. Anna, d. van Alousius Neve en Helena Aarssen. 20. Theo, z. van Aloislus Herrewegh en Maria Rottier. 21. Albertus, z. van Eduard van Goethem en Martina Pauwels 28 Aibertus, z. van Constantinus de Ko ning en Anna Hemelaar. 31. Jacomina d. van Pieter Wolfert en Janna Die- leinan. Overleden 10. Gerardus Schelfout, 10 j., z. van Desiré en L. Kindt. 12. Paulina Maas, 32 j., echtg. van Lec- nardus de Smit. 17. Pieter Kuijpers, 68 j., wedn. van Ludovica Goedhart. 21. Anna Compiet, 58 j., d. van Cor nells en Maria de Waal. 28. Rosalia, Maas, 44 j., d. van Jan en 1. vanjoie. 29. Maria de Feber, 81 j., wed. van Johannes Wouters. WESTDORPE. Geboren. 11. Os car, z. van Bernardus de Ridder en Maria de Witte. Cecilia, d. van Richard Janssens en Bertha de Coninck. 15. Lucien, z. van Emile Adam en Maria Goethals. 19. Richardus, z. van Johan nes Maas en Emma de Kraker. 27. Eugène, z. van Maurice Janssens en Emma van Hecke.

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3