en V. V. V. - Axel. Wij geven mooie gekleurde ballons. Waarom beeft nog geen iedere Axelaar Radio 120 gulden. J. H. PEETERS, Noordstraat. DEMONSTRATIE 120 gulden. BRESKENS' BAD Rechtszaken. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Advertentiën. Rondmarsch door de stad kortingen of loten C. B. ANTHEUNIS, Tel. 81. Een ongekend lage prijs. Een ongeëvenaard schoone weergave. Een pronkstuk in Uw huiskamer. Luidspreker ingebouwd. Plaatstroom-apparaat ingebouwd. Voor AXEL en omgeving bij Zondag 7 September 1930 Turnvereeniging „RUST ROES T", (Bekerwedstrijd) Brugge-Vlissingen, Na afloop groot CONCERT op hot Spuiplein door de muziekvereenigingen van Terneuzen en Breskens wmMMtmrnvmnm farer." te Aardenburg, S. M. Sijt- tema, hoofdkommies der directe belastingen, invoerrechten en ac- cijnsen te Hulst. Besmettelijke ziekten Het aantal aangegeven geval len van besmettelijke ziekten over de vveek van 17 tot en met 25 Aug. in de prov. Zeeland bedroeg Roodvonk Middelburg 1, Oost en West Souburg 2, Vlissingen 1. DiphterieBruinisse 1, Grijps- kerke 1, Hulst l,Neuzen 1, Oost- kapelle 2. Er werden geen gevallen van encephalitis ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksge- zondheid gebracht. Politierechter te Middelburg. ]n de zitting van 26 Aug. werden de volgende personen veroordeeld. E. B. K., 28 j., bankwerker te Sas van Gent, wegens mis handeling tot 15 boete of 15 dagen hecht. E. Th. T., werkman te Nieuw- Namen, wegens diefstal van een rijwiellantaarn tot 15 boete of 15 d. b. J. A. van V., 19 j., arbeider te Olinge wegens verzet tegen politieambtenaren tot 20 boete of 20 d. b M. P. V 64 j., koff ehuis- wegens mis- b of 5 d. b. houdster te Clinge, handeling tot 5 Faillissementen. Failliet verklaard Alois van Pottelberghe, landb. te Koewacht Rechter-commissarismr. J. H. Byb^u, Curator mr. A. J. van der Weel te Middelburg. Brand in de Suikercentrale. Te 8 uur brak Zaterdagavond brand uit in de fabriek aer Centrale Suiker Maatschappij aan de Mark te Breda. De brand, welke 2 uur duurde, richtte een schade aan van een ton. Twee gebouwen van het complex werden vernield. De schade wordt door verzekering gedekt. Het filiaal der Kon. Petroleum My. aan den overkant van het water liep groot gevaar, maar kon behouden worden. Drie jongens verdronken. Donderdag zijn te Urmond in de Maas drie jongens van om streeks tien jaar verdronken. De kinderen waren zooals ge woonlijk met z'n vieren met kramerijen in het dorp gaan venten. Dei middags gingen zy in de Maas baden, waarbij zy zich waarschijnlijk te ver hebben gewaagd en door een draaikolk gegrepen zyo. Drie der kinderen zyn jammerlijk verdronken, ter wyl de vierde nog juist gered kon worden. Het zyn twee kinderen van de familie Swakhalen en een van de tamilie Schmeitz, wo nende in het woonwagenkamp te Sittard. Twee lijkjes zyn reeds opge haald. Vier gezinnen dakloos. Vrijdagavond ontstond er brand in een gevulden hooiberg, staande naby de woning van de erven F. van Ommen, in de kom van het dorp Wezep. Spoedig sloe gen de vlammen over naar de woning en de daarnaast staande kapitale boerderij, bewoond door den heer H. de Boer Jzn als mede naar de woningen der gezinnen H. Bleyenberg en A. Siebrand. Behalve deze drie woningen, werden mede een viertal hooibergen en eenige schuren een prooi der vlammen. In de woning en Bchuur van de erven Van Ommen kwamen 1 paard, 1 kalf en een 7-tal varkens in de vlammen om Van de inboedels der bewoners kon een gedeelte worden gered. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch daar door de dichter bebouwing aldaar een groote uitbreiding werd gevreesd, werden spoedig motorbrandspui ten uit Oldebroek en Zwolle gerequireerd, welke spoedig ar riveerden, waarna men er met veretade krachten in mocht slagen een verdere voortschrij ding van den brand te bateu- gelen. Een viertal gezinnen werd door dezen brand dakloos. Vreetelijk. Gisteren heeft zich in een dorp naby Arras •en vreeselyk drama atgespeeld. Een 3l-jarige Hongaarscbe vrouw, dia door haar echtge noot verlaten was wierp zich uit wanhoop met haar beide kleine kinderen onder den trein. Eerst veel later op den dag werden de drie lijken op den spoorweg gevonden. Baas boven baas. De vrouw van een kapper te Keulen heeft meer dan twintig klanten van haar man voor een totaal van verscheidene honderdduizenden mark opgelicht, door hen wijs te maken in staat te zijn het geld zoo te plaatsen, dat een rente van 30 pCt. zou worden verkregen. Een restaurateur had haar alleen reeds een paar honderdduizend mark toever trouwd. De vrouw betaalde den eersten keer altyd Btipt een paar duizend mark winst uit, zoodat de klanten niet aarzel den haar steeds hoogere bedra gen toe te vertrouwen. Het geld werd door de kappersvrouw verbrast. Ze reisde veel en dit uitsluitend per vliegtuig of per auto, hetgeen niemand verwon derde, want iedereen was er van overtuigd, dat ook zyzelf gelukkig speculeerde. Ze is intusschen verleden jaar zelf door een jongen Pool, die haar het hof maakte, voor 100 000 mark opgelicht. Op het station te Luik bleet de trein WarschauParijs op korten afstand van het station voor een onveilig signaal staan. Een dame en beer uit Polen, die dachten, dat de trein reeds op het station stond, stapten uit en werden gegrepen door een passeerenden trein. Beiden werden gedood. Vreeselyk. Toen een arbeider te Ham burg van zyn nachtdienst huis waarts keerde, vond by in de slaapkamer zijn 41 jarige vrouw en zyn 18-jarige dochter dood in hun bed liggen. Over de lyken waren bloemen gestrooid. Uit het onderzoek van de politie die weldra ter plaatse was, bleek, dat de twee vrouwen door re volverschoten waren gedood. By het echtpaar woonde sinds ge- ruimen tyd een makelaar uit het Rijnland, wiens verloving met de dochter des huizes weldra zou worden gevierd Deze make laar heett de dubbele misdaad gepleegd. In zyn kamer vond men een briefje, waarop hij had geschreven aan de zyde van zijn bruid te hebben willen sterven. De revolver bad ech ter niet meer gefunctioneerd. De moordenaar kondigde aan op een andere wijze een einde aan zijn leven te zullen maken. Het is onbekend, wat hem tot het plegen van den dubbelen moord heeft bewogen. In het ziekenhuis te Hastings is een berentemmer overleden aan de verwondingen, die zijn beren hem hadden toegebracht toen bij ze eten gaf. De beren waren, naar men gelooft, woest geworden van de warmte. Zy vielen den temmer aan en sloegen hem de oogen uit, rukten hem de ooren en den neus ai en beten hem vreeselijk in schou ders en borst. De temmer was een Tsjecho- Slowak ea stond bekend als een der bekwaamste temmers ter wereld. Zeeuwsche Voetbalbond, Aanst. Zondag wordt het voet balseizoen geopend voor de ver- eenigingen in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor de 2e klasse B zal Axel II hier dan uitkomen tegen STE.E.N. Zwemwedstryd. Bij de internationale zwemwed strijd te Breskens op 23 Aug. jl. behaalde Mejuff. Lauwereins van Ostende den lsten prijs. Zij zwom van Breskens naar Vlis singen in 2 u. 11 min. en 4 sec. Van de 23 deelnemers kwamen er 12 aan het eindpunt w.o. L. Klaassen uit Breskens die het laatst aankwam. Hij had den afstand afgelegd in 2 u. 53 min. Bij terugkomst met de Prov. boot werd hij opgewacht door den burgemeester van Breskens en andere heeren en het muziekge zelschap van Breskens, dat onder het spelen hem begeleidde, naar het hotel Adriaansen, waar hij door den burgemeester gecom plimenteerd werd. Opwekking Geachte Heer Redactieman, Wat volgt, moet rijmen, als het kan. Als onze V.V.V. Een winkelweek gaat houën, Dan doen niet alleen mee De V.V.V.-getrouwen, Neen, velen zijn er bij, Die V.V.V. niet steunen. Komt, menschen, sluit nu aan Wil V.V.V. toch steunen De kosten zijn niet groot Het kost U slechls een daalder. Dat is toch niet te veel Het maakt Uw beurs niet schraalder, Maar geeft U vast gewin. 't Bestuur van V.V.V. Maakt het U naar den zin. Het zal vast ieder jaar Weer iets organiseerer, Opdat de vreemdelingen Ons niet den rug toekeeren, Maar steeds in grooter tal Naar 't oude Axel stroomen. Dan kan bij iedereen Het geld in 't laadje komen. Voert daarom 't ledental Van onze V.V.V. Mee op. Het moet omhoog Het moet veel grooter worden! Gij mannen en gij vrouwen Stelt in ons kloek bestuur Gerust Uw vol vertrouwen, En wacht daarmee geen uur. O, mocht dit krenpeldicht Meewerken aan den bloei Van onze V.V.V., Het had zijn plicht gedaan. En dan kan ik als steeds Weer proza schrijven gaan. Als particulier ben Ik reeds vele jaren lid. k Zit niet in het bestuur. (Daar geef ik ook niet om). Duf, loven zal ik 't uur, Waarin 'k vernemen zal, Door middel van de krant Opmerker, 't ledental Is aan de stijgend' hand. Axel, 30-8-'30. OPMERKER. f 0.00. Koolzaad f A f Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee aangev. 27, verk. 15. Varkens aangev. 68, verk. 54. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Coöperatieve Vruchtenveilfng ZeeuwschVlaanderen ga. te Ternenzen. Veiling van 27 Aug. 1930. PERENClopp. Favorite 16 'tot 22 ct Beurré d'etmanlis 12 tot 16 ct; Triomph de Viënne 16 ctSeigneur d'Espere 9 ct Beurré de Merode 13 ct.diverse peren 6 tot 8 ctper K.G. APPELSZoete Ribbing 14 ct. Transparant de Croncel 18 ct. Codlin Verwich 6 tot 9 ct.Cox Pomona 10 ct.mans Codlin 23 ct.diverse appels 6 tot 8 ct. (val) appels 1 tot 4 ct.per K G. PRUIMEN Reine Victoria 11 tot 25 ct.Jefferson 18 ctGele eierpruimen 20ct.; Belle de Lou- vain 10 ct.per K.G. PERZIKEN7 ct. per stuk. DRUIVEN: Frankenthaler 51 ct.Alicant 90 ct.Tomaten 15 ct. per K.G Meloenen 29 tot 35 ct.Komkommers 5 tot 7 ct. Savooije kool 10 ct. per stuk; Augurken (klein) 33 ct.Augur ken (id.) 9 ct.Uien 4 ct.Aard appelen f3.30 tot f4.30 per 100; Princesseboonen 5 tot 7 ct.Snij- boonen 14 tot 16 ct. per K.G. op 3 Sept a s., ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. DE KONINGIN. Aantreden op de markt des morgens om 6 uur 15 min. De Commandanten, JAC. VAN MEURS. B. J. KNIERIEM. Wij raden het publiek aan indien door de drukte sommige winkeliers zou den vergeten te geven, de betrokkene winkeliers hier onmiddellijk op attent te maken. HET BESTUUR. ook bonnen voor Aanbevelend, Marktberichten. Sportnieuws. Voetbal. De Sportclub Rood-Groen uit Antwerpen bleek hier Zondag niet opgewassen tegen Axel I. Wel behaalden de bezoekers tot twee maal toe de leiding, doch overi gens bleef hun spel zeker een klasse minder, De rust ging in met 5—2 voor de Oranjemannen. In de tweede helft maakten onze stadgenooten nog een viertal doelpunten en wonnen alzoo met niet minder dan 92« AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 7,a f 14,-.Rogge f 6,— a f 7.—. Wintergerst f 6,50 a f 7,50 Zomergerst f 6,50 a f 7,50. Haver f 6,— a f 7,- Erwten f 8,— a f 12,— Paarden- boonen f 0,k f 0,Duiven- boonen f 0,a fBruine- boonen f 10,A f 13,Lijn zaad f 14,—af 16,—. Blauwmaan- zaad f—a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,5. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f —,07 Gezwingeld Vlas f0,35 Af0,40 Aardappels f2,25 a f2,50. Stroo f 10,— f 12—Koolzaad f 11,— A f 15, Mosterdzaad f k f—.- Boter f 1,75 a f 1,80, Eieren f6,— a f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 6,— a f 8,—.Rogge f6.— A f7,—. Wintergerst f 6,- k f 7.—. Zomerg. f 5.— a f 6.50 Haver f 6.— k f 6,50. Erwten f 9.— k f 11Paardenboonen f 10.— Af 11.Duivenboonen f 11A f 12-Witteboonen f A f Bruineboonen f 12.— A f 13.—. Boekweit f A f Lijnzaad f f -Blauw Maanzaad f - A f—Mosterdzaad f A fGroen Vlas f A f Gebookt Vlas f A f —.—4 Gezwingeld Vlas f j f Aardappels f Q.CÖ A Bijna iedereen kent thans de Radio en weet welke gezellige avonden daarbij doorgebracht worden. Menigeen ziet dan ook verlangend uit naar een goed en goedkoop Radio-apparaat, waarmee hij kan luisteren naar meerdere Europeesche zenders. Niet gebonden aan stations of programma's dat is de leus van het overgroote publiek. Welnu, hier is de 12 W, welke wij U bieden voor slechts Eenvoudig op het lichtnet aan te sluiten, voorzien van pas nieuw uitgevonden staaflampen, voorzien van Selektiviteitsregeling. Is zuinig in onderhoud, voorzien van goedkoope lampen en speelt rustig door, als andere toestellen wegens luchtstoringen moeten uitgeschakeld worden. Wordt met volle Telefunken-garantie geleverd door TELEFUNKEN-SERVICE-STATIONS. Vraagt gratis en vrijblijvend met dit allermodernste Radio apparaat. compleet met luidspreker en alle toebehooren Kost geheel root aanvang 2 uur, door de bestaande uit personeel der Gist- en Spiritusfabriek te Brugge. (Pracht programma). Afgewisseld door een Internationale Voetbalwedstrijd opgeluisterd door Muziek. Ingang sportterrein molen Risseeuw. EXTRA TRAMS. EXTRA TRAMS. S

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3