AVRO-Yrienden 500 De Goedkoope Winkel Zaadkleeden P. FIJN VAN DRAAT, REISGIDSEN J. C. VINK - Boekh. Overalls, Boezeroens, bruine en groene Werkhemden, Jassen in blauw, bruin en gros. Vooral bet speciaal Sporttnodei, Axel. A. KOLFER. Heeren hippenhouders! Voor Wijnon en Top-Bronwater Bij Haaruitval in Zeeland. A. LENOS. Zie de ETALAGE Crêpe- en Rubber-Onderwerken. Zomerdienst 1930. Ingezonden Stukken. Advertentiën. gebruikte DEKKLEEDEN Zeer sterk verminderde prijzen. te AXLL. (20) TE KOOP: Het gewas van een geniet Zeeuwsche Klaver en een gemet Lucerne Klaver, J. DE KRAKER-SANDERS. Electrische Schoenmakerij. P. J. VASSEUR. A. Nevejan en Zoon ROTTERDAM Ontvangen Axel. A. LENOS. MISSEGHER'S OPFOKVOER. geeft U veel eieren. Dit hebt U alleen te danken aan de wetenschappelijke samen stelling en het hoog verteerbaar gehalte, die U steeds gegarandeerd worden. na een kort woord van den com missaris en nadat eerst het bestuur en de hopman, de heer N. v. d. Berg geïnstalleerd waren, klonken daar één voor één die frissche jonge stemmen: „Ik beloof ern stig te trachten een goed pad vinder te zijn, iedereen te helpen „waar ik kan en de padvinderswet „te gehoorzamen". Toen een hartelijke toespraak van den voorzitter, dokter Hüp- scher, en de plechtigheid was afgeloopen. Jammer dat slechts een enkele der uitgenoodigde ouders op het terrein aanwezig was. Ik weet zeker, dat zoo zij er geweest waren, zij sterk den indruk zou den gekregen hebben dat is nu eens iets goeds voor onze jongens. Het spel in de open lucht, op een prachtig ruim terrein onder goede leiding, moet lichaam en geest ten goede komen. Behen digheid, opmerkingsgave, moed, tegenwoordigheid van geest, hulp vaardigheid, trouw, deze hoe danigheden aan te kweeken bij zijn verkenners, is het ideaal van den leider. Jammer dat het troepje nog wat klein is. Er zouden er zeker al wel meer zijn, als menig ouderpaar niet opzag tegen de kosten van het aanschaffen van de kleeding. Als de kas van de vereeniging wat beter gespekt was, zou een gedeelte van deze kosten door de vereeniging ge dragen kunnen worden, 't Zou daarom zoo prettig zijn, als meerdere ingezetenen van Axel door hun donateursgelden dit bezwaar weg konden nemen. Even wil ik er nog aan toe voegen, dat een zeer geanimeerd spel de jongens aan het slot in volle actie vertoonde, een actie die zich zelfs aan de toeschouwers mededeelde. Moge deze vereeniging een lang en voorspoedig leven in onze gemeente leiden. Vrijdag had op het gemeente huis alhier een vergadering plaats van de afdeelingen uit Oost Z - Vlaanderen van de Prov. Zeeuw- sche afd. van den Kon. Nederl. Brandweerbond. Tot heden zijn nog enkele gemeenten niet toe getreden. Besloten werd om vier kringen te vormen in deze streek, om elkaar bij brandgevaar zoo noodig bij te staan. Aan de be trokken gemeenten zal worden gevraagd om in deze te willen samenwerken en een regeling te treffen. Bij Kon. besluit zijn o. m. goedgekeurd de statuten en het reglement van de coöp. vereen, tot het aankoopen en beschikbaar stellen van dekhengsten „De Her leving" u. a. te Axel. Arbeid Adelt. Deze jonge vereeniging van paardenfokkers van het N. T. S. is al spoedig in actie. We ver nemen, dat zij op 27 Juni een veulenkeuring gaat houden;juist dus op den dag, dat hier de Junikeuring plaats heeft voor de Prov. Regelingscommissie. In een bestuursvergadering zijn de functie's aldus verdeeld Voor zitter de heer Joh. de Feijter, Zaamslag, vice-voorz. de heer P. J. Vael te St. Jansteer., secre- taris-penningm. de heer I. de Feijter Wz. te Axel. We mogen gerust zeggen, dat aan deze heeren de leiding wel vertrouwd mag worden en het is zeker niet te veel gezegd, dat met name de heer Joh. de Feijter hulde verdient, waar hij op zijn leeftijd nog het voorzitterschap wenschte te aanvaarden van deze vereeniging. Het is bekend, dat hij jaren met wijlen den heer van Dix- hoorn aan de spits stond der paardenfokkers in Zeeland en de vereeniging kan er trotsch op gaan met zoo'n pionier als kapitein in zee te gaan. Ook de namen P. Vael en I. de Feijter zijn in de paarden- wereld geen onbekenden. Het is te verwachten, dat tal Van fokkers tot deze vereeniging zullen toetreden, nu genoemde heeren de hand aan den ploeg hebben geslagen om weet te toonen, watZeeuwsch-Vlaanderen ftog presteert aan fokmateriaal. Mej. G. A. van Leeuwen, wijkverpleegster te Zaamslag, is als zoodanig benoemd te Ter Neuzen. Zondagavond ontstond te Breskens brand in de woning van P. van Meenen. Het vuur breidde zich snel uit en de brand weer had de handen vol om de omliggende gebouwen te vrij waren. Het perceel brandde ge heel uit. Gevonden een rijwielbelastingplaatje en een fleschje eau de cologne. Inlichtingen bij J. Oosting. en op plekken waar het haar erg dun wordt, de hoofdhuid een weinig inwrijven met Purol. Doe dit 1 of 2 maal per weekdit maakt haar en haarwortels weer sterk en groeikrachtig. Sportnieuws. Voetbal. België Nederland 3—1. Zondag werd te Antwerpen de wedstrijd België Nederland ge speeld Onze landgenooten lieten in de eerste helft een schitterende partij voetbal zien en hadden bij de rust dan ook een voorsprong van 1—0. Na de hervatting was het spel van Holland minder, waarvan de Belgen profiteerden om spoedig gelijk te maken en zelfs de lei ding te veroveren. Tegen het einde maakten de Oranjemannen een tweede doelpunt, doch om onbegrijpelijke reden werd dit door den scheidsrechter niet toe gekend. In de laatste seconde schoten de Belgen den bal ten derden male in het Hollandsche net, waardoor ze met 3—1 de overwinning behaalden. Axel I trok Zondag naar Terneuzen, om daar voor de eerste ronde der seriewedstrijden tegen Clinge te spelen. Onze stadgenooten bleken goed op schot te zijn en konden bij de rust dan ook een 4—0 leiding noteeren. Ook in de tweede helft waren ze sterker en wisten den eind stand tot 7—0 op te voeren. Bij loting is beslist, dat Axel in de tweede ronde tegen de Sassche Boys moet spelen. Het tweede Axelsche elftal zorgde ook voor een overwinning, door hier de voetballers van Sluis kil met 2—0 te kloppen. Vei-koopingen, verpachtingen, aanbestedingen, enz, 21 MeiVerkooping woonhuis met erf en tuin te Ossenisse. 5 JuniVerkooping landbou- wersinspan te Axel, om 10.30 u. (zomertijd). M. de Redacteur, Beleefd verzoeken wij plaatsing van het onderstaande in Uw blad. Hef mag algemeen bekend heeten, dat Axel zich opmaakt om den 50sten verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin met luister te vieren, en het feest comité beeft gemeend aan die feestviering een winkelweek en eene etalagewedstrijd te moeten verbinden, waarmede de moge lijkheid scheppende om bet aan gename met het nuttige te com- bineeren. Nu schijnt bet niet tot alle neringdoenden voldoende te zijn doorgedrongen dat, om een groo- ten omzet zijner artikelen te ver krijgen, een winkelier voor zjjn zaak reclame maken moet, want de opkomst ter vergadering, waar op een en aDder door ons met belanghebbenden zou worden be sproken, en per advertentie in Uw blad aangekondigd, was be droevend klein. Het zjj ons daarom vergund de Axelsche winkeliers langs dezen weg aan te sporen, toch aan deze winkelweek en aan de etalage wedstrijd mede te doen, en siob daartoe vóór of op 24 Mei a.s. op te geven bij den Voorzitter van bet Feesteomifé, den Heer A. van Maale. Wij zouden te veel plaats in Uw blad noodig hebben, om onze plannen voor die week duidelijk te kunnen uiteenzetten, en zullen daarom allen, die zich hebben opgegeven, oproepen tot bijwoning eener vergadering, waarop die plannen met hen zullen besproken worden. W(j moeten aan vreemden zoo wel als aan stadgenooten laten zien, wat onzen winkelstand pres toeren kaQ en hebben daarbjj vooral de hulp der belangheb benden Deodig. M. de Redacteur, onzen dank voor de plaatsing. DE COMMISSIE AD. HOC. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 10,25 Rogge f6,af 6 50. Wintergerst f 0, a f 0,— Zomergerst f 0,— a f 0,—. Haver f6,— af 7,— Erwten f 0,— a f Paarden- boonen f 0,— af 0,—. Duiven- boonen f 0,a f—Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 14,— af 16,Blauwmaan- zaad f—a fGroen Vlas f 0,02, a f0,08. Gebookt Vlas f ,3 a f ,09 Gezwingeld Vlas f 0,40 a f 0.45 Aardappels f 1,80 a f2,—. Stroo f 18,a f 19—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f— Boter f 1,40 a f 1,45, Eieren f 4,50 a f5, HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,— a f 10,25. Rogge f 6.a f 6,50 Wintergerst f 6, a f 7.50. Zomerg. f 6.— a f 6.75 Haver f 6.a f 7,—. Erwten f 8.a f 9,—. Paardenboonen f 10.— a f 11.Duivenboonen f 11a f 12.Witteboonen f a f Bruineboonen f 10.— a f 11.—. Boekweit f a fLijnzaad f 15.a f 18,Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f A fGroen Vlas f k fGebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f f Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,17. Slachtvee aangev. 8, verk. 3. Varkens aangev. 56, verk. 41. Eierveilingstuks f 0,per 100 stuks. Zij, die willen medewerken tot het vormen van plaatse lijke steuncomité's, gelie ven zich spoedig op te geven aan den AVRO-Consul voor Zeeland Mr. J. ADR1AANSE, Langedelft H 7, Middelburg. 6 X 4 en 6 X 5. Speciaal geschikt voor Zaaddorschen. Aanbevelend, AXEL. Telef. 60. Geldzorgen onnoodig. Eerlijke lieden kunnen leening sluiten. Vraag gratis inh, postz insl. H. E. B. Kantoor Weverstraat 12b Arnhem. 1 en 2 hyp. v. a. 4l/|Vo> °°k op meubilair, inven taris, ent in de van twee sneden, te AXEL, bij Gentschevaartstr, C 74. Waarom bij ons laten repareeren Omdat wij degelijk werk maken. De laagste prijs berekenen. Nette en vlugge afwerking. Ook je adres voor Van af heden belangrijke prijsverlaging. Alles prima kwaliteit. Aanbevelend, is het adres i SAS VAN GENT. Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voorWijnen van het gekend Huis DE STAERCKE JOURET te Gent. Te Axel dagelijks verkrijg baar bij L. DIELEMAN, Kerkdreef. Sinds 1663 maken vvij azijn.Dekwa-* Hteit van No. azijn wordt dus qewaarborgd door een reputa tie van twee en een halve eeuw. OPGERICHT 16631 in verschillende maten. V"raagt prijsopg-aaf. Telef. 60. TANDARTS houdt SPREEKUUR te AXEL, iederen Donderdag van 12.15 unr tot 2 30 aar in Hótel KOOLE, Weststraat. voor Uwe kuikens. Alle eerste prijswinnaars van de pas gehouden tentoonstelling zijn opgefokt met Dit alleen reeds garandeert U een goede en gezonde kwaliteit. a 1 Si vindt TT toU MISSEGHER'S DPPORVOER In WERKGOEDEREN, MISSEGHER'S OCHTEiVOER

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3