Liers Spruitenzaad 10. Eén ei! „De Heilige Dienst" Spreker: F. RIPPEN nit Amsterdam. Tijdelijke Aanbieding;. Electrische WASCHMACHINES. Profiteert van deze gelegenheid. Heeren kippen houders! PHROL «e op! A. B. B. S. D. A. P. Speciaal lage prijzen Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertenliën. gesloten zijn SIAPH0 0N De Siaphoon wint het. Neemt Telefunken J. H. PEETERS - Axel. „KUNST EN STRIJD" AXEL. C. P. VLAANDER, Ijzerhandel. geeft U veel eieren. Dit hebt alleen te danken aan de wetenschappelijke samen stelling en het hoog verteerbaar gehalte, die U steeds gegarandeerd worden, Donderdag werd tijdens een korte, doch hevige onweersbui in de naburige grensgemeente Stekene een landbouwer doodeiijk getroffen door het hemelvuur. Gevonden een kinderportemonnaie. Inlich tingen bij j. Oosting, gem.-veld- wachter. Sportnieuws. Voetbal. Kampioenschap Z. V. B. Het bestuur van den Zeeuw- schen Voetbalbond heeft bepaald, dat voor het kampioenschap van Zeeland een tweetal wedstrijden zullen gespeeld worden tusschen Axel I en De Zeeuwen 1 van Vlissingen, resp kampioen der le klassen B en A van den Z. V. B. De Zeeuwen, die reeds meer malen den eeretitel behaalden, wisten dit seizoen ongeslagen het kampioenschap te veroveren. In den strijd om het kampioenschap Z. V. B. zal hun dit waarschijn lijk echter zoo gemakkelijk niet vallen, daar de Axelsche Oranje- ploeg den laatsten tijd niet voor de poes bleek en talrijke mooie successen boekte. Met belang stelling zien we dan ook den eersten wedstrijd tegemoet op a. s. Zondag 4 Mei, wanneer de Vlissingsche kampioenen zich hier komen meten met de Axelsche voor den hoogsten titel, waarvoor het bestuur van den Z. V. B. een prachtig zilveren kruis heeft be schikbaar gesteld. Axel's tweede elftal toog Zondag naar St. Jansteen, om daar voor de seriewedstrijden te spelen tegen Oraauw I. Onze stadgenooten konden het niet tot een overwinning brengen in de grensstreek, doch moesten met 23 de vlag strijken voor de voetballers uit het land van Hulst. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Hat verzacht en geneest Arrond. Rechtbank te Middelburg Tegen G. J. L. H., 38 j., werk man, wonende te Axel, gedeti neerd, werd ter zake van ontuch tige handelingen met een aan zijne zorgen toevertrouwde min derjarige dochter, gepleegd te Axel in Maart 1930, 1 jaar ge vangenisstraf geëischt, met aftrek van het voorarrest. A. H. d. V., 69 j., scheepsbe vrachter te Terneuzen en L. v. R., huisvrouw van A. H. d. V-, 38 j-, zonder beroep, wonende te Ter- neuzen, werden verdacht dat zij in 1928 te Terneuzen een gelds bedrag, toebehoorende aan L. Stoutjesdijk en C. van Houten, welk geldsbedrag zij in bewaring hadden genomen, hebben ver duisterd. Eisch voor ieder 8 maanden gevangenisstraf. Het Haagsche Hof heeft bevestigd het vonnis van de recht bank te Middelburg, waarbij A. A. A., arbeider te Zuiddorpe, wegens vernieling is veroordeeld tot f 50 boete subs. 50 d. hecht. - Onweer. Nauwelijks hebben we een paar dagen somersch weer gehad, ot dreigende onweersbuien dre ven boven onze hoofden. Dat het niet overal b\j dreigen bleet bljjkt helaas uit tal van berichten. Te Wissekerke is de bliksem geslagen in de schuur van J. I., welke geheel is afgebrand. Het vee kon worden gered. Eenige landbouwwerktuigen en een voorraad graan gingen verloren. Te Geertruidenberg zjjn twee landbouwers, die op het veld werkten, door den bliksem ge troffen. Een hunner werd ge dood, de ander verlamd. Te Maasdam is de bliksem ge- klagen in de landbouwerswoning W, Hoogvliet, Het gebouw INGEZONDEN. FEESTAVOND „WILHELMINA". Wijze: „De Kleine Man". Dames, HeerenHet is heden eens een dag van vreugd en feest, Omdat wij met d'Eer.titel gingen strijken, Dat is voor het eerste elftal een prestatie heusch geweest, Om zoo heel 't seizoen ep nummer één te prijken! Veel was er voor te doen, Te worden Kampioen I En fier verheffen wij nu het Oranje-zwart blazoen Van glorie en van strijd, De maandenlange kamp vol geestdrift en sportiviteit! Maar thans moet in de Derde Klasse van den N. V. B. Getoond, dat ook op sportgebied ons „Axeltje" telt mee Maar ik heb nu aan 'tons sympithieke Axelsche publiek, Namens het Bestuur wat uit de school te klappen 1 't Is het groote vraagstuk van de financiëele politiek, In dat opzicht valt er nog wat op te knappen De N. V. B. kost geld, Dat is een zorg die kwelt, Er dient, eer straks de strijd begint, vijf honderd pop geteld Zoo'n reis naar Zierikzee, Die valt gewis niet mee En van die mooie Scheldetochtjes hebben wij er twee! Die kosten, zonder zeeziekte, ons honderd zestig pop, Dus moeten wij de kas met allen hoeden voor een strop Dus omdat nu het moreel en ook het spelpeil gunstig is, Kennen w'op 't moment slechts financiëele zorgen; Maar wij dienen ook op dat terrein te biijven „safe" en frisch, Onze penningmeester is geen man van borger. Dus wilt g'een club met pit, Waar waarlijk fut in zit, Dan treden allen toe ais donateur of werkend lidl Wie 't nog niet is, die laat (Zoo luidt mijn goede raad) Bij Freekenhorst zich melden in de Juiianastraat Dus wilt gij als vanouds dat Joost de zaak organiseert, Dan zorgt gij met Uw allen dat de club-kas blijft gesmeerd Wie van sport houdt, tracht te rijden op de „Wilheimina"-fiets En die neemt als aandeel daad'lijk nog een lootje, Veertig allermooiste prijzen voor je minnaar of je type. Een verrassing voor je Zusje of je Grootje Het komt ons goed van pas, Is in 't belang der kas, Reeds honderden zijn er verkocht in Neuzen, Hoek en Sas! Dus stelt ons niet teleur, En wat er ook gebeur', Gij zorgt dat op dit fietsje rijdt een Axelsche „coureur", Er zijn er nog genoeg, een vier, vijfhonderd in totaal, Dus vrienden van 'i Oranje-Zwart, koopt gij die allemaal Biscouplet. Door Uw handgeklap en luid bravo voel ik mijzelf verplicht, Hartelijk U allen te compiimenteeren En daar ik de feestelijke stemming zie op Uw gezicht, Zult gij allen er wel mee sympathiseeren I Steun dus 't Oranje-Zwart, Met gansch Uw voetbalhart Want in de maand September herbegint alweer de start I Zorg dat dan in de lijn, De sterkste ploeg verschijn', Opdat weer menig kogel in 't vijanü'lijk doel verdwijn', Werk allen naar Uw beste krachten aan den groei dus mee: „Excelsior Steeds Hooger 1" 'i Geldt voor AXEL ook„HOEZEE Axel, 22 April 1930. A. TH. 'TG. brandde geheel uit. Er kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Eeüig in de weide loopend vee werd eveneens getroffen en gedood. Bij Dussen ia de wegwerker Hamera door den bliksem ge dood. Vrijdagmiddag sloeg, tijdens een hevig onweder, de bliksem in de boerderij van den heer Dekoatel te Oostwold, gemeente Leek, met het droevig gevolg, dat de zich in de boerderij aan het werk bevindende rietdekkers Hofsteen, gehuwd en 40 jaar oud uit Enumatil en S. Solsuma, 60 jaar oud en ongehuwd, wonende te Tolbert, door het hemelvuur weiden getroffen. Zjj waren op slag dood. Drie meisjes en een man, die zich eveneens in de boerderij bevonden, werden door den blik sem bewusteloos geslagen. De bliksem is voortS geslagen in de bjjschuur van de boerderij van den beer Veldman Jansen te Onne (gem. Haren). De bij- schuur en de schuur zijn iD vlammen opgegaan. De Gro- ningsche brandweer heeft assis tentie verleend. Er is veel hooi verloren gegaan en ook een groot aantal landbouwmachines. Het vee is gered. Verzekering dekt de schade. Ook ontstond te Hengelo door het onweer brand in een orgel werkplaats. De werkplaats is geheel uitgebrand diverse orgels gingen verloren. De inventaris was verzekerd op beurspolis. Vrijdag ontdekte de brug wachter te Zwollerkarspel het Hjk van een vrouw, drijvende in de Willemsvaart Door de politie werd ca onderzoek uit gemaakt, dat de drenkelinge zekere G. K. was, die pas uit de gevangenis te Arnhem was ontslagen. Het lijk is op last van den burgemeester van Zwoller karspel overgebracht na.r de Algemeeae Begraafplaats te Win- desheitü» Vrijdagmiddag heelt een luxe auto onder Ede een vracht auto met eieren aangereden, waardoor deze laatste tegen een boom botste en in brand vloog. De drie inzittenden van den vrachtauto werden licht gewond. De luxe-auto heeft zijn weg vervolgd, alsof er niets gebeurd was. Vrijdagmiddag is de ruim 60-jarige gepensioneerde G. J. K., die uit Nijmegen naar L?nt wilde gaan, door een sneltrein gegre pen en gedood. Burgerlijke Stand. Van 131 Maart 1930. HOEK. Gehuwd. 6. Adriaan Rink- houd, 23 j. en Helena 't Gilde, 24 j. 27. Cornelis de Kraker rvan Zaamslag) 34 j. en Sara Haak, 29 j. Geboren. 3. Jan, z. van Jan Wolfert en Janneke Buijze. 9. Sara, d. van Willem Dieleman en Maria Klaassen. 20. Antonina, d. van Hendrik de Feijter en Pieternella de Bruijne. Overleden. 4. Maatje Meertens, 60 j„ echtg. van Jacobus v. d. Velde. 16. Krijn Pladdef, 89 j., echlg. van Maria Helmendag. HULST. Geboren. 3. Eugenia, d. van Finus Hense en Honorine Schoon vliet. Angelica, d. van Achille Wuijtack en Rost La Meijs. 4. Maria, d. van Francies Haulez en Maria Baert. 8. Mattheus, z. van Eduardus Koemans en Josephina Vercammen. 10. Louisa, d. van Johannes Strijdonk en Elisa Blommaert. 11. Augustinus, z. van Henri Mehouden en Paulina de Gucht. 16. Jan, z. van Eduardus Blommaert en Carolina Vermeersen. 17. Jenny, d. van Josephus van Remortel en Eme- lena de Plukker. 18. Cornelia, d. van Adrianus Biesbroeck en Sophia Buijs- rogge. 24. Leo, z. van Honoré Ver- wilghen en Mathilda Brand. Overleden. 1. Johannes de Boij, 62 j., echtg. van Louisa Hofkens. 5. Coleia Vioer, 30 j„ echtg, van Ludc- vicus Lossie. 6. Alphons de Kesel, 2 m z. van Joseph de Kesel en Martha Smits. 6 Leonie Gering, 2 m., d. van Adolf en Josephina Drissen. 15. Amelie d'Huyvitter, 88 j-, wed. van Johannes Dobbelaar. 19, Maria Smans, 82 J., wed. van Petrus Maas. 21. Joseph Eggermont, 24 j., s. van Andries en Cornelia Koekhoven. Carolina Rom* bout, 90 Jwed; vin Joannes Em- maneel. Yerkooplngen, verpachtingen, aanbestedingen, enz. 30 April. Prijsopgave gevraagd levering straatklinkers door het Gemeentebestuur van Hoek. 1 Mei. Verkooping woonhuis, erf en inboedel te Zaamslag. 2 Mei. Verkooping 2 woon huizen te Sas van Gent om 3 uur in hotel „De Zwaan". Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 9,— a f 9,50 Rogge f7,—af 7.50. Wintergerst f 7,— f 7,25 Zomergerst f 7,— a f 7,25 Haver f 6,— a f 7, Erwten f 9,—af 10,—. Paarden- boonen f 0,a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 14,— a f 16,Blauwmaan- zaad f—a f Groen Vlas f 0,02,5 k f0,03. Gebookt Vlas f—2,5af—,09 Gezwingeld Vlas f0,40 af0.50 Aardappels f 1,70 a f 1,80. Stroo f20,— k f 21 Koolzaad f a f Mosterdzaad f k f— Boter f 1,30 a f 1,40, Eieren f 4,50 a f 5,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,— a f 10,25. Rogge f6.a f7,—. Wintergerst f 7,— af 8.—. Zomerg. f6.— af 7.— Haver f 6.a f 7,Erwten f 9.a f 10,—. Paardenboonen f 11.a f 12.Duivenboonen f 11a f 12.Witteboonen f a fBruineboonen f 10.a f 12.—. Boekweit f a fLijnzaad f 17.k f 19,—. Blauw Maanzaad f a f—Mosterdzaad f— a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f -.— k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f a f Stroo f—Eieren 26 sluks f 1,17. Slachtvee aangev. 16, verk. 7. Varkens aangev. 53, verk. 38. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Wegens huwelijk zal de ZAAK aanst. Donderdag I Mei om half elf J. v. d. BLO UT?, Dames- en Heerenkapper, L. Noordstraat 61, AXEL. Het echte geselecteerde is nog verkrijgbaar bij J. VERMEER. Liersche zaadhandel, B 40, DE LIER, Tel. 35, f 20 per K.G. Handelaars korting. Indien U eischen stelt, eischt dan Telefunken- Radio en Luidsprekers. de Koning der luidsprekers geeft alle toonen natuurgetrouw weer. Laat U eens een SIA- PHOON naast een andere goede Luidspreker demonstreeren en vergelijken. U kunt bij U thuis de Siaphoon gratis hooren en beluisteren. Het kost U niets en U verplicht zich tot niets. Vraagt slechts even bij het Telefunken Ser vice-station in de Noord- straat alhier bij ondergeteekende en we zijn gaarne bereid U een paar avonden de Siaphoon ter demonstratie te geven. dan hebt U het nieuwste en het beste. Minzaam aanbevelend, Op I Mei a.s. houdt de MODERNE ARB. BEWEOINQ VAN AXEL haar MEIFEEST, op de bovenzaal van het café _'s Lands Welvaren" bij mej. de Wed. G1L1JAMSE". De arb. tooneelvereeniging zal opvoeren het tooneelspel van INTE ONSMAN. ENTREE 20 CENT. Programma's verkrijgbaar bij bestuurders van diverse organisafie's. N.B. De avond wordt opgeluisterd door muziek. Aanvang- 8 uur. Zaal open 7,3O uur. AANBEVELEND, Herdenken wij dit feit, EfflK OCBTEiVOER

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3