AANBESTEDING. Een Werkmanswoning Chr. lat. School Protestïergadering. Werklieden E Bjj Firma A. J. Claessens prima Overals Een nette Dagdienstbode. 1111 met groote korting. A. TH. 'T61LDB. Prima ZAAIKLEEDËN PUROL ZAAIERWTEN bij Firma A. J. CLAESSENS, Pijnloos Scheren Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 11 Februari 1930, Verdelging nesten Yan den Bastaard Satpïlinder in boomgaarden. Dinsdag 18 Februari 1930, Het aanleggen van een L1CHTLEIDIN6 voor elee triciteit in het Raadhuis. Advertentiën. Te huur of te koop: in de Nieuwstraat. Grijze Jassen en Manchesterbroeken. Gevraagd Yoortzetttng der Reclameweek f nog voorradige Landbouwers verklaard, door deze goede ren te doen vervoeren naar Bel gië en niet ter beschikking te stellen van den curator. Eisch 9 maanden gevangenis straf. J. P. H., 41 jaar. meubelma ker te Rotterdam, wera ver dacht dat hij te Stoppeldijk op 7 September 1929 ter bedriege- lijke verkorting van de rechten der schuldeischers van P. J. H., in het vooruitzicht van diens faillissement, verschillende goe deren en wel een gecombineerde schaaf- en cirkelzaagbank met motor, een lintzaag, die hij ver kocht had aan P. P. Voet voor pl.m. 480, alsmede verschil lende andere goederen, die hy met Maria H. verkocht had voor een bedrag van ongeveer f 32526, welke goederen be hoorden tot den boedel van P. J. H., aan diens boedel heeft ont trokken. Eisch j 100 bcete of 25 d. h. A. de K., 23 jaar, en P. L 33 jaar, landbouwers te Hulst, werden verdacht dat zij te Hou- tenisse, wederrechtelijk op het besloten erf, in gebruik bij Jo hannes de Booij, zonder voor- konnis van den rechthebbende en anders dan tengevolge van een vergissing binnengekomen synde, aldaar zijn aangetroffen in den voor nachtrust bestemden tijd en wel omstreeks l uur in den nacht van 2 op 3 Decem ber 1929. Eisch ieder 25 boete of 25 d. h. in deze zitting werden de volgende vonnissen uitgesproken Motor- en Rywielweti P. F. de N 38 jaar, landbouwer Ter- neuzen, 2 maal 20 of 2 maal 4 d. h. De Leldsche wonderdokter. Voor het kantongerecht te Terneuzen stond terecht N. K., wonende te 's-Gravenhage, zich noemende de Leidsche wonder dokter, terzake dat hij in Oct. en Dec. j.l. te Terneuzen, ter wijl hy geen geneeskundige was een tweetal personen ge neeskundigen raad had verleend. Een der patiënten moest dezen dokter voor geneesmiddelen, die volgens dr. Post, scheikundige bij den Keuringsdienst van Wa ren te Goes, hoogstens «en gul den waard waren, zeven gulden betalen, waarby urine-onderzoek was inbegrepen. Beide getuigen waren van meening met een echten dokter(arts) te doen te hebben. De Ambtenaar van het O. M eischte veroordeeeling tot twee geldboeten van 300 subs. 2 maal 60 dagen hechtenis. Uitspraak 7 Februari Ongeval door nalatigheid. Voor den Amsterdamschen kantonrechter heeft terecht ge staan de directeur eener beton- warenfabriek terzake van over treding der Veiligheidswet. Op 6 Dec. van het vorig jaar zouden door hem geen voldoende voor zorgen zijn toegepast tegen het gevaar van omvallen of instor ten van opgestapelde zakken ce ment in de bij de fabriek beboo- rende opslagloods. Als gevolg van het slechte stapelen was er dien dag een ongeval gebeurd, overkomen aan een arbeider die onder een neerploffende stapel bedolven geraakte. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werd verdachte ver oordeeld tot de maximumstraf, n.l. een boete van 100. De Amsterdamsche Recht bank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den los-werkman H. L. v. W. en den chauffeur J. C., verdacht van den roofover val gepleegd tusschen Bussum en Hilversum. Een kwitantielooper van de Rotterdamsche Bankver- eeniging, werd door hen van zijn fiets geworpen, terwijl hem een portefeuille met geld werd afge nomen. Beide verdachten werden we gens diefstal met geweldpleging veroordeeld tot een gevangenis straf van 2 jaar en 6 maanden. De eisch luidde 4 jaar gevang, tegen beiden, Predikbaurten t® Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Ingezonden Mededeelingen Geen pijn en geen stukgaan meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met een weinigje Doos 30 en 60, Tube 80 ct. Confectiediefstal. In het Al gemeen Politieblad wordt mede gedeeld, dat uit een magazijn te Nymegen is vermist een hor veelheid nieuwe kleeding, be staande uit 3 jongenswinterjas sen, 3 heerenjekkers, 20 kinder pakjes, 13 kinderjekkers, 7 da mesmantels, 4 kindermantels, 16 heeren winterjassen, 39 japon nen, 32 regenjassen en 23 cos tumes. De vermissing dier goe deren is gelegen tusschen Aug. 1929 eo 15 Januari 1930. Geheimzinnig pakje. Een ge meente-arbeider van Schiebroek die bezig was met het visscheD naar tegels en steenen in de Ringvaart te Schiebroek, heeft een misschien zeer belaDg- ryke vondst gedaan. Hij heeft hij het andere vuil dat hij op haalde een pakje opgehaald dat met een touw was dichtgebon den en met enkele steenen was bezwaard. Toen bij het open maakte bemerkte hij dat hot eeDige kleedingstukkeD, mannen- ondergoed, bevatte, waaraan veel bloed zat. Een nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld, of deze vondst verband houdt met de moord van den vroegeren ge meente-ontvanger Vermeulen, waarvan de zoon verdacht werd By dit onderzoek is langdurig gedregd in de Ringvaart waar aan het huis, waar de moord aanslag geschiedde, stond. Het zoeken was Daar bebloed onder goed en beddegoed, omdat men vermoedde dat de dader, die zijn vader zeer ernstige steek en snywouden had toegebracht, onder het bloed had moeten zitten. Aan de bovenkleeding is geen bloed gevonden, zoodat men veronderstelde, dat de dader den korten afstand Daar 't huis van zijn vader in zyn ondergoed heeft afgelegd. B'tsïng. Terwijl een zware mist het uilzicht belemmerde wilde op den weg van Zutphen naar Apeldoorn de heer ten D met zyn auto een boerenwagen dien hij inhaalde, passeeren Juist toen hij naar den linker kant van den weg zwenkte, zag het uit den tegenoverge stelde richting een autobus na deren. De heer ten D. gooide het stuur om, teneinde weer achter den boerenwagen te komen en de bus te laten passeeren. Daarbij raakte echter het spatbord vsd den auto het linker achterwiel van den wageD, hetgeen tot ge volg had, dat de auto dwars over den weg kwam te staan en de boerenwagen omviel. De chauffeur van de bus trachtte tevergeefs z[jn zwaar vehike tot stilstand te brengende bus raakte den dwars over den weg staanden auto, botste, uit den koers geslagen, tegen een boom en werd ernstig beschadigd. De auto kwam er vrij goed af Het paard van den geheel ver- Bielden boerenwagen sloeg met een fragment van dien wagen op bol, doch werd al spoedig tot staan gebracht. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Met man en muis vergaan. Het Joego slavische stoomschip Dak- sa dat van Ligoulette op weg was naar Rotterdam met een lading erts, is vermoedelyk op de Portugeesche kust vergaan. 3et schip was 22 Januari Gi braltar gepasseerd en werd in de laatste dagen van de vorige maand te Rotterdam verwacht. Gisteren is bij de cargadoors te Rotterdam, de firma Krupp, te legrafisch bericht ingekomen, dat op 28 Januari op de Portu geesche kust, wrakstukken zijn aangespoeld van een brug en een boot, waarin reddinggordels met den naam Daksa. Aange nomen wordt, dat het schip is vergaan, en dat de geheele be manning, die minstens op 25 koppen kan worden geschat, daarbij is omgekomen. Het schip mat 4260 bruto register ton en netto 2959. Het wa-> in 1911 gebouwd en behoorde toe aan de Joego-Slaviscbe Scheepvaart Maatschappij „Dubrovnik". Massamoord door een krank zinnige. Een te Marseille ver blijvend Armeniër doodde in een aanval van krankzinnig heid kort nadat hij zyn huis had verlaten e^n zijner landgenootea. Hij keerde daarna naar zijn buis terug, waar bij zijn vrouw doodde. Vervolgens begaf hij zich naar het huis van een vriend, waar by twee vrouwen van 23 en 25 jaar doodde, evenals haar moeder, een vrouw van 83 jaar, en een derde zuster, die in kritieken toestand naar bet ziekeohuis werd gebracht. De echtgenoot, die binnenkwam, werd dooreen kogel getroffen. Haroutunian trad vervolgens naar buiten en schoot zich een kogel door het hoofd. Het geheele drama duurde nog geen tien minuten. Verboopingen, verpachtingen, aanbestedingen, enz. 8 Febr. Aanbesteding bouwen van een woonhuis te Stoppeldijk om 4 uur in café „Stoppeldijk". 8 Febr. Verkooping huis met bijgebouwen en erf te Biervliet, om 6 uur, café A. Faas. 8 Febr. Verkooping van een partij hakhout te Nieuwvliet om 1 uur aan den Capelleweg. 8 Febr. Verkooping van olme- toppen en spaanders om 21/» uur te Aardenburg. 8 Febr. Aanbesteding van kunstmeststoffen te Axel om 12 uur bij mej. wed. Gilijamse voor de Coöp. „Axel-Station". 10 Febr. Instel hofstede, bouw land en dijk te Hulst om 2 uur in „De Koning van Engeland". Verblijf 17 Febr. 11 Febr. Verpachting van 22 H.A. bouwland in het café Brand te Hulst om 1 uur. 11 Febr. Aanbesteding kunst meststoffen te Axel, om 1 uur bij mej. wed. Gilijamse Bestuur Axel-Kijkuit. 11 Febr. Verkooping houtwa ren te Aardenburg om 11 uur. 11 Febr. Idem te St. Kruis om 2 uur. 11 Febr. Algemeene vergade ring van den kring Axel van den Z. L. M. te Axel om l1/» uur bij mej. wed. Gilijamse. 12 Febr. Aanbesteding van 350.000 K.G. macadam om 2 uur te Hoek, voor den Koudepolder. 12 Febr. Aanbesteding bouwen 8 woningen te Ter Neuzen om 3 uur in hotel „Rotterdam". 12 Febr. Verkooping houtwa ren te Oostburg om 11 uur. 15 Febr. Idem te Schoondijke om 3 uur. 15 Febr. Verkooping woon huis te Stoppeldijk om 2 uur in café Gebr. Kindt. 15 Febr. Verkooping woon huis te Sas van Gent om 3 uur in hotel „Rotterdam". 17 Febr. Verkooping roerende goederen van het Gasthuis te Aardenburg om 10 uur. 17 Febr. Aanbesteding kunst» meststoffen door „Onderlinge Samenwerking" te Hoofdplaat om 4 uur bij mej. wed, C, Dierickk 18 Febr. Aanbesteding bouwen van een kerk en afbreken van diverse gebouwen te Hulst om 1 uur in „De Graanbeurs". 18 Febr. Aanbesteding onder houd gemeentehaven te Philippine om 32 uur. 20 Febr. Verkooping hofstede met landerijen te Kloosterzande om 2 uur in hotel „Verbist" bij den heer A. van Leuven. Instel 20 Febr. Verblijf 27 Febr. 25 Febr. Verkooping landbouw- inspan te Zaamslag om 10 uur. - De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des voormiddags ten 10 ore, ten Raadhuize is belegd. De Burgemeester van AXEL brengt ter algemeene kennis, dat door tusschenkomst van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie van den Plan tenziektenkundigen dienst eene brochure is verschenen, waarbij een waarschuwend woord wordt geschreven over de boomgaarden, die dit jaar zeer veel te lijden zullen hebben van den bastaard satijnvlinder. Deze schade kan voorkomen worden, doch dan is het nood zakelijk, dat vóór den 1 Maart de nesten uit de boomen wor den verwijderd. De Plantenziektenkundige dienst geeft in overweging die nesten uit te knippen en ze daarna te verbranden. Waar ze echter aan jonge tak jes zitten, die men wenschte te behouden, kan men deze met de hand afstroopen. Ze zijn kenbaar aan een opeenhooping uit een dor blad, met een taai spinsel bijeenge- spannen tot een nest, waarin de rupsen overwinteren. Ze komen voor in allerlei boomen en hagen. Een carbolineumbespuiting doodt deze dieren niet. De schade, die ze veroorzaken is groot. Kaalvraat met verlies van den oogst is meestal het gevolg. Ze zijn in den winter gemakkelijk te bestrijden en zijn van verre reeds zichtbaar. Met klem wordt in verband met het bovenstaande aangedron gen, tijdig tot vernietiging der nesten over te gaan. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zijn voornemens op des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize, bty inschrijving aan te besteden Gegadigden, die ingezetenen der Gemeente er, door de P. Z. E. M. erkend installateurs moeten zijn, kunnen bestek en teekening bekomen bij den Ge meente-Opzichter, die de ge wenschte inlichtingen en aanwij zingen zal verstrekken. Inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur van aanbesteding, ten Gemeentehuize worden in geleverd. Hartelijk dank voor de talrijke blijken van belangstelling ondervonden op 4 Februari. Axel. Wed. J. HUIJSSEN. staande AxeUForti Te bevragen bij C, SCfilÉJUK, Armcndljk, Ouders, die hun kind met 1 April op de Chr. School willen geplaatst zien, worden verzocht liervan aangifte te doen Tóór of op 15 Febrnari bij het Hoofd der School A. COUMOU, Prins Hendrikstraat. Alle buiten- en binnenhonden worden verzocht deel te nemen aan eene vergadering, op nader te bepalen plaats te houden. Inleidend onderwerp: „Oprichten gemcenschsppeltyke „Honden W. C." fs niet aan nemelijk en onaitvoerbaar vaor Max ran Streetterrier". Het voorloopig Comité, BELLO GROENENDALER, Voorzitter. FIK DE KEFFER, Secretaris. (KETELPAKKEN) Aanbevelend, H. DUIJM-t. MOSSEVELDE. A. DEKKER—VERMEULEN, Axel. Te koopi extra gekruiste kortstroo, goed gekeurd Z. L. M. 9-9-10, Chr. L. en Tuinb. 9-8-9-9. Prijs f II per 76 K G. met zak. JAN DE PUTTER, Axel-Steenbosch. Pijpen, Pijpen, houten Pijpen Pijpen aan de laagste prijs, Kom bij Van Maale even kijken Dan heb je dadelijk het bewijs. Nu eerst zijn het echte koopjes De pijpen liggen nu op hoopjes Zeg, Jan, gaat eens even mee Voor één gulden heb je er twee. Ben je daar niet mee content Dan neem je drie mooie pijpen [voor 100 cent Ben je daar nog niet mee tevrêe Krijg je ook nog een pijpen- [kuischer mee Maar Wim, waar zijn die koopjes [toch te halen Wel Jan, in de TValstraat C 13 [bij A. VAN MAALE. ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. EXTRA AANBIEDINGEN. 22 van alle Aanbevelend, Te bekomen H. DUiJM—v. Mosseveldb* Zondag 9 Februari 1930. Voorm. 91', ure Dhr. E. Weisz. (Oud-Zendeling van Suriname). Nam. 2 Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Voorm. 9 ure Nam. 2 Ds. J S. Post. Dezelfde. Voorm. 9 ure Nam. 2 Leeskerk. Leeskerk.

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3