6. P. ÏLAANDER, Axel. raiers. G. P. ÏLAANDER. P. FIJN TAN DRAAT, m Koperen t of Halfwas. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertent iën. Ijzerhandel. Tel. 58. Kerkstraat B 78. Grond-bascules. Toonbank-bascules. Familie-weegschalen. IJzeren gewichten. Koperen gewichten. BUTH CAPELLE OUD-EGLANTIER KOEGORS c. a. Fruittelers en Cuindersl Dit voorraad leverbaar: Pootuienplanten. VERLOREN Gevraagd 2e klasse A. ZeeuwscheBoys-Middelb.4 12—0 Goes 2—Vlissingen 4 1—2 Hansweert 2—Goesche Boys 1 —2 3e klasse A. Zeelandia 5—Midd. Boys 2 1—7 le klasse B. Breskens Axel afgek. 2e klasse B. Nieuw-Namen Hulst 2 afgek. 3e klasse B. GraauwKoewacht 5—1 2e klasse C. F.C.A.—Breskens 3. 6—1 Te Middelburg heeft een op lichter, zich noemend Pieterse, of van Lunen, getracht van enke le ingezetenen een geldelijke ver binding vast te krijgen, naar de Midd. Crt. meldt ten doel hebben om daarmede het socialisme en communisme te bestrijden. Hij zeide gezonden te zijn door den bisschop. Enkelen waren erin gelooper, doch aan het station heeft men hem gedwongen de contracten af te staan. Men zij gewaar schuwd. Op den straatweg Hoeve laken—Amersfoort liep de 48- jarige vrouw R. v. R., te Amers foort achter een handkar. Twee auto's passeerdeu elkaar met gedoofde lichten. Een der chauf feurs zag de vrouw en den wagen niet, daar de wagen geen lamp droeg en ook geen roflec- tor aanwezig was. De vrouw werd aangereden en was op slag dood. Zy was ongehuwd. Droevig ongeval. De 20-jarige dochter van F. Martens te Deurne wa* op ziekenbezoek geweest in het St. Aotoniusgasthuis te Hel mond. Toen zy naar huis wilde terugkeeren, werd zij door de tram overreden. Beide beenen werden haar afgereden Haar toestand is levensgevaarlijk. Ten prooi aan de vlammen. Te Oss brak door onbekende oorzaak brand uit in de booi- perserij van de firma Welke. De brand nam een grooten om vang aan en binnen korten tijd stond het geheel uit hout opge trokken gebouw, waarin een groote voorraad hooi en stroo was opgeslagen, in lichte laaie. De brandweer tastte het vuur krachtig aan, doch moest zich beperken tot het beveiligen van de aangrenzende perceelen. De schade, die op beurspolis is verzekerd, bedraagt eenige tienduizenden guldens. Tusschen buffers doodgedrukt. Op de staatsmijn „Wilhelmina" is de 26-jarige rangeerder der Staatsmijnen P. P. tusschen de buffers van twee wagens bekneld geraakt. Eenige minuten later is hy in de verbandkamer van de mijn overleden. Hij laat een vrouw en een kindje achter. Geneeskrachtig bronwater. Bij Maastricht heelt men na eenige boringen een zeer zonder linge soort water gevonden, op een diepte van 339 Meter. Het onderzoek wees uit, dat het water voor huishoudelijk gebruik wel iswaar ongeschikt is, maar dat het op geneeskundig gebied zeer nuttig kan zyn. Men wist te vertellen, dat met dit water ge rust de stryd kan aangevat wor den tegen verscheidene ziekten zenuwkwalen, nierziekte, gal-, lever-, beender-, darm-, suiker ziekte ot verzwakking. Over het geheel leent dit water er zich uitstekend voor, de vitaliteit op hooger plan te brengen. Naar gelang het gebrek, dat de aan dacht vraagt, is het water zoo wel uit- als inwendig te ge bruiken. Per uur wellen ongeveer 27 kub. M. water op. Waar uit wendig gebruik ervan voordeelig schijnt te kunnen zijn, bestaat er ook geen bezwaar het water voor badgelegenheid te gebrui ken. Voorloopig valt hog niet te zeggeoj waartoe deze ontdek- Mng aanleiding aal geven» Niet doof en niet stom De Bussumsche politie heeft iemand aangehouden, die zonder vergun ning ventte. De man, die voor gaf, dat hij doofstom was, had ten kaart bij zich ten name van A. C. Geerling. Amsterdam, waarop stond vermeld, dat hij 15 jaar in het dootstommen-ic- stituut had vertoefd, doch thans vanwege de directie in zijn on derhoud moest voorzien. Het bleek de politie echter, dat dese naam was verzonnen en dat de man reeds gedurende eeeige maanden met deze kaart door het land reist, waarbij hij zelfs veel hulp van de politie heeft gekregen. Toen hem dit werd duidelijk gemaakt, barstte hij in snikken uit en thans blijkt dat bij niet doofstom was. Gedurende een halfjaar had hij reeds gesimu leerd. Door de Antwerpsche poli tie is op verzoek van de politie te Eindhoven gearresteerd de kaslooper L van de firma Elias, die voor zijn patroon de vorige week f 5000 moest gaan wisse len en sindsdien niat meer was teruggekeerd. Hij was enkele dagen naar Parijs gegaan, waarna hij naar Antwerpen ging om daar werk te zoeken. Bij aan komst aldaar werd hij gearre steerd. Slechts een klein gedeelte van het geld werd nog op hem ge vonden. Zijn uitlevering is aange vraagd. Een achtjarige jongen zou de Witte de Withstraat te Am sterdam oversteken. Hij ging achter een tramwagen langs en werd gegrepen door een auto, die van den tegenovergestelden kant kwam. De wageD ging over hem heen. Stervende werd hij opgenomen en gaf weldra den geest. Lichtschuw Naar uit Mos kou gemeld wordt, hebben de anti-gedsdienstige communisti sche organisaties er bij de Sov- jetregeering op aaDgedrongeD, dat tegen 1 Januari 1931 alle kerken, synagogen en moskeeën in de Sovjet-Unie gesloten wor den. Do communistische organisa ties verklaren, dat na uitvoe ring van het vijfjarig econo misch herstelplan in de Sovjet Unie geen godsdienstige instel lingen meer mogen bestaan. Het voorstel der communis tische organisaties tot sluiting van alle kerken, synagogen en moskeeën zal binnenkort door de Sovjetregeering overwogen worden. Sneltrein van een helling gestort. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat de sneltrein MadridAlge- ciras in de nabijheid van het station Lis Barricas, ten W. van Gibraltar, by het passeeren van een brug van de helling stortte. Eenige wagens vielee om. De oorzaak is nog niet vastgesteld. Het meerendeel der reizigers bad reeds op een vorig station den trein verlaten. Tot nog toe wordt melding gemaakt van 2 dooden. Het aantal gewonden kon nog niet precies worden vastgesteld. Orkaan op de Fransche kust Vrydag heerschte aan de Fran sche kust van den Atlantischen Oceaan een orkaanachtige storm, vergezeld van zwaren hagelslag. De visschersschepen hebben in allerijl hun havens opgezocht. De scheepvaart is door den hagel zoo goed als stilgelegd, aangezien de hevige hagelbuien het zicht ontnemen. Ook in bet Kanaal woedde de storm met groote heftigheid. De sleepboot „Nancy", op weg naar Brest, heeft deze haven nog niet kun nen bereiken, terwijl een ander stoomschip reeds eenige uren S. O. S.-signalen uitzendt. Oproerige elementen, Nadat Donderdagmiddag de rust in Hamburg voorloopig hersteld Was, kwam het 's avonds tusschen 10 en 11 uur opnieuw tot bot singen. In een der straten was een barricade opgeworpen van banken en staenen. Toen de politie hier optrad, werd zy be schoten, zoodat zy genoodzaakt was eveneens van de vuurwa penen gebruik te maken. Onge veer twintig personen werden gearresteerd. Op het marktplein te Trot ting, een voorstadje van Lon den, brak een reusachtige brand uit, waardoor dertig huizen, in de meesten waarvan winkels gevestigd waren, geheel uitbran den, terwijl twintig huizen door het vuur ernstig beschadigd wer den. Het vuur was ontstaan in een gordynenwinkel. Hoewel ten tyde van het uit breken van den brand de win kels druk bezocht wareD, zijn er geen menschenlevens te be treuren. De schade bedraagt meer dan 75 000 pond sterling. Washington en een groot deel der omgeving van de hoofd stad zyn geteisterd door een sneeuwstorm, zooals in jaren niet meer is voorgekomen. Bin nen zeer korten tyd lag de sneeuw 30 tot 50 c.M. hoog. Overal het zelfde. Naar uit Madrid gemeld wordt, heeft de politie aldaar twee dertig jarige postbeambten gearresteerd, die reeds drie jaar laDg voor het buitenland bestemde banken waardezendingen plunderden. Als de beambten de paketten geplunderd hadden en het groot ste gedeelte van het geld, edel- steenen of andere kostbaarheden hadden weggenomen, zonden zij de zendingen naar bun bestem ming door. De pakketten wer den zoo geopend, dat de dief stal eerst bemerkt werd, nacat de pakketten door de ontvangers opnieuw waren geopend. Men raamt de waarde van de gestolen gelden en sieraden op twee millioen peseta's. Eenigen tyd geleden bad, zoo meldt het „Berliner Tage- blatt" een tabaksimporteur 5000 kisten, ongeveer 650.000 Kg. Virginia inhoudende, over Mainz naar keulen ingevoerd. Er ont stond een conflict tusschen den inporteur en de douane. Daar de importeur intusschen voort vluchtig was, lagen de hoeveel heden tabak in 10 wagons ge laden bij eeD expediteursfirma te Keulen. In plaats van de tabak zonder eigenaar te ver- koopen gaf het centrale douane bureau opdracht om te beginnen 1137 kisten met een inhoud van 56.8 0 kg. te vernietigen. De vuilverbrandingsinrichting to Ehrheim zou hiervoor zorgen. Daar de machines echter den dienst weigerden, ging men er toe over de tabak in de open lucht in kiezelgroeven te ver branden nadat men er eerst benzine over bad gegoten. Het vernielingswerk bad duizenden doen toestroomen. Onder hen be vonden zich tal van werkloozen, die met levensgevaar de kisten uit het vuur haalden. De vernietiging van de tabak heeft tot dusver aan onkos ten meer dan 3000 M. gekost. Verboopingen, verpachtingen, aanbestedingen, enz. 6 Febr. Verkoop van den hengst .Wilson" te Axel, na af loop der hengstenkeuring. 6 Febr. Chr. Winterlezing in de Ger. Kerk te Terneuzen om half zeven. 7 Febr. Lezing met lichtbeel den over de aardappelteelt te Biervliet om 6 uur bij mejuffr J. v. d. Hooft. 8 Febr. Aanbesteding bouwen van een woonhuis te Stoppeldijk om 4 uur in café „Stoppeldijk". 8 Febr. Verkooping huis met bijgebouwen en erf te Biervliet, om 6 uur, café A. Faas. 8 Febr. Verkooping van een partij hakhout te Nieuwvliet om 1 uur aan den Capelleweg. 8 Febr. Verkooping van olme-1 toppen en spaanders om 21/» uur te Aardenburg. 10 Febr. Instel hofstede, bouw land en dijk te Hulst om 2 uur in „De Koning van Engeland". Verblijf 17 Febr. 11 Febr. Verpachting van 22 H.A. bouwland in het café Brand te Hulst om 1 uur» 12 Febr. Aanbesteding van 350.000 K.G. macadam om 2 uur te Hoek, voor den Koudepolder. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 9,50 a f 10,Rogge f8,—af 9.Wintergerst f 9,— a f 9,5C Zomergerst f 8,50 a f 9,—. Haver f 8,— a f 9,— Erwten f 12,— a f 14,—. Paarden- boonenf 0,— af00,—. Duiven- boonen f f Bruine- boonen f 16,— k f 17,—. Lijn zaad f 17,af 19,Blauwmaan- zaad f—a fGroen Vlas f ,2,5 a f 0,08. Gebookt Vlas f —,07 a f ,08 Gezwingeld Vlas f 0,70 a f 0.78 Aardappels f 1A f 1,50. Stroo f20,— a f 22—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f— Boter f 1,90 k f2,—, Eieren f5,- a f6,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 9,50 a f 10,.Rogge f6.— k f7,—. Wintergerst f 8, k f 9.Zomerg.f 7.a f 8. Haver f 6.a f 7,—. Erwten f9.a f 10,—Paardenboonen f 10.Af 11.— Duivenboonen f 10.k f 12. - Witteboonen f a fBruineboonen f k f Boekweit f A fLijnzaad f 15.k f 17,Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f a f—Groen Vlas f a fGebookt Vlas f A f—Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f O.CO a f 0.00. Koolzaad f 15.a f20.— Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,43. Slachtvee aangev. 21 verk. 10- Varkens aangev. 53, verk. 45. Eierveilingstuks, fO,— per 100 stuks. V* Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt ons aller vriend JOOST GEENSEN, op Zondag 9 Februari a.s. zijn 90sten jaardag te ge denken. Dat hij nog jaren in ons midden mag blijven, is de gjj oprechte wensch van zijn vrienden en vriendinnen, als verpleegden in het Herv. Diaconiehuis. ZORGVLIET, Axel. Aanbevelend» AkS 6ÖVÊM» Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst der stemgerechtigde ingelanden is herzien, en van 5 tot en met 18 Februari 1980 ten kantore van den Ontvanger Griffier, voor inge landen ter inzage ligt. Axel, 4 Februari 1930. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Fzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst der stemgerechtigde ingelanden is herzien, en van 5 tot en met 18 Februari 1930 ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor inge landen ter inzage ligt. Axel, 4 Februari 1930. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst der stemgerechtigde ingelanden is herzien, en van 5 tot en met 18 Februari 1930 ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor inge landen ter inzage ligt. Axel, 4 Februari 1930. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van het waterschap maakt bekend, dat de lijst der stemgerechtigde ingelanden is herzien, en van 5 tot en met 18 Februari 1930 ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor inge landen ter inzage ligt. Axel, 4 Februari 1930. Het Bestuur voornoemd, J. DIELEMAN Pzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Aanbevelend, Ijzerhandel, Tel. 58, AXEL. TANDARTS houdt SPREEKUUR te AXEL, iederen Donderdag van 12.15 uur tot 2 30 uur in Hötel KOOLE, Weststraat. TE KOOPi Ongeveer 50 60 duizend Te bevragen bij A. C. HOOGSTRATE, Buitenweg H 27, Axel. (richting Axel-Sluiskil) van patent-as S. V. P. Bezorgen of inlichtingen zenden aan Ot. P. VLAANDER. Smederij, Axel. W, WXSSINTXi Stationstraat* Gedurer.de de maand Januari. AXEL. Huwelijks-aangiften. 31. Pieter Cornelis Brakman, 24 j., jm. en Maria Christina van Luijk, 23 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Abra ham Anthonij de Pooter, 24 j jm. en Johanna Tanneke Koster, 23 j., jd. Geboorten. 7. Maa'je Christina, d. van Jozias Verstraten en Magdalena Ebrina van Hoorn. 9. Cornelis Fran- Qois, z. van Marinus Verschelling en Sara Dorothea Rinn. 11. Paula Eme- lia, d. van Petrus Scheijven en Julia Leonia Lievens. 13. Levinus, z. van Jan Jansen en Maria Bakker. 14. Maria Louisa, d. van Joseph Francies Marie Dieleman en Florida Maria Winne. 20. Ivonna Clementia, d. van Josephus de Nijs en Anna Maria de Kerf. 22. Jozias Pieter, z. van Jozias Vinke en Christina Hamelink. 24. Hendrik Jan, z. van Jan Overduive en Anna van Tatenhove, 29. Emmie Marie, d. van Petrus Tieleman en Emma Apolonia Kouwijzer. Overlijden. 11. Adam Jac. Schie man, 20 j., z. van Martinus en Leentje Leuntje Boeije 18. Janna Cornelia Meijer, 49 j echtg. van Marinus de Fouw. 29. Karei Marinus Scheele, 73 j., echtg. van Wilhelmina Penne.

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3