Panschoppen, Lederwaren. Mooie Damestasschen. Portemonnaies. Portefeuilles. Sigarenkokers. Boodschaptasschen. Versch gebrande Pinda's Axel. A. KOLFER. jtcttc Dienstbode Frituuraanden ZAKBOEKEN. Gebruikt OPRUIMING WINTEBGOEPEBEN, GROOTE KORTING 10 - 20 pCt A. TH. 't GILDE. Nieuwe zending Firma OGGEL. Vraagt ze Uwen Winkelier. Voor allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten Buitenland. Polemiek. Ingezonden Stukken. Advertentiën. U?eer ontvangen: met en zonder steel. C. J. SCHIEMAN. Prima kwaliteit aan lagen prijs De Goedkoope Winkel, Nienwstr. 56, TERNEUZEN. Wordt terstond gevraagd: Voorhanden: C. J. Schieman wettig voorgeschreven ZAKBOEKEN J. C. VINK. MISSEGHERS OPFOKVOER. als: Dekens, Heeren- en Klnder-Overjassen, Jekkers, Dames- en Heeren-Ondergoederen, Jumpers, Pull-Overs, enz. enz. enz. Branden. Vermoedelyk ten gevolge van kortsluiting, is de groote boer derij van den landbouwer R. bij Raalte, door brand geheel ver nield. Niet minder dan 10 stuks vee kwamen inde vlammen om, terwijl twee beesten afgemaakt moesten worden. Tegen het vuur kon de brandweer weinig uit richten. Alles was, alhoewel laag, tegen brandschade ver- Eikerd. Bij Valburg, is brand ontstaan in de nieuwe, kapitale beeren- boerderij „De Moordakkers", toe behoorende aan dr. Van der Hoeven uit Nijmegen. De hulp van de brandweer te Eist werd ingeroepen, doch deze kwam tengevolge van den dikken mist te laat op de plaats van den brand aan. De geheele boerdery is, op een klein gedeelte na, tot den grond toe afgebrand. Het hoornvee kon worden gered, dank zij de technische beveiliging der stallen Alles was verzekerd. Maandagavond overreed de bekende courreur Janfer uit Innsbruck, die deelneemt aan den sterrit Reval— Monte Carlo, nabij Tilsit een grooten herders hond. Tengevolge van deze aan rijding reed de auto, die een groote snelheid had, tegen een boom langs den weg. De archi tect Wegschneider en de koop man Kurz, beiden eveneens uit Iansbruck, werden uit den wa gen geslingerd en zwaargewond. Janter en een vierde inzittende kwamen er ongedeerd at. In een sneeuwstorm omgekomen. Op den Tasmangletscher in Nieuw-Zeeland zijn vier meisjes en een gids verongelukt tenge volge van een verblindenden sneeuwstorm. De groep verliet de Maltebrunbut bij mooi weer met de bedoeling den Tasman gletscher over te steken naar het Dela Bechebivak, een afstand van slechts twee mijlen, doch een moeilyke tocht wegens de geweldige gletscherspleten. Toen de toeristen by na in het bereik van het bivak waren, werden zij blijkbaar door een uit het zuiden komonden krachtigen sneeuw storm gegrepen, die plotseling met hagel en donderslag kwam opzetten. Een gids, die te Maltebrun was achtergebleven ter voorbereiding van een tweeden tocht, vond, nalat de storm was bedaard, de lijken over elkaar been niet ver van het bivak. Levend verbrand. Een ver zekeringsbedrog, dat drie broers te Bordeaux geruimen tijd ge leden hadden voorbereid is nood lottig geëindigd. In December van het aigeloopen jaar buurde de 35 jarige, kantoorbediende een huisje. Kort geleden liet hij de woning meubileeren en betaalde voor de meubels een stortingsbedrag van 8000 tranc. Tezelfdertijd sloot hij een brand verzekering van 30.000 franc, met de bedoeling, brand te sticb ten en de premie van 30 000 franc te innen. Zyn beide broers zouden bem bij de uitvoering van dit plan behulpzaam zijn. Zaterdag werden de laatste voor bereidingen getroffen. De beide helpers bestreken de meubels, het houtwerk en de muren met een gemakkelyk brandbare vloei stof, terwijl de huurder naar zijn werk ging om zich een alibi te verschaffen. Maandagmorgen sloegen de beide andere broers een ruit in en wierpen een brandende luciier naar binnen. Onmiddellijk vond een hevige ontploffing plaats, waardoor bei geheele buis vernield werd. De jongere oroer werd onder de brandende puinhoopen bedolven, terwyl de andere koe vluchten. Het vuur breide zich met groote snelheid ook naar de belenden de buizen uit, doch dank zij het onmiddellijk krachtig aange pakte blu88chingswerk, was men 0en brand spoedig meester. On der de puinhoopen werd bet met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoel gang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. geheel verkoo'd lijk gevonder. Aangezien de ODtploffug onmid- delijk argwaan had gewekt, stel de de justitie een onderzoek ir. De huurder van het huis huichel de smartelijke verbazing, doch de andere broer legde een volledige bekentenis af. Zware stormen. Woensdag avond woedde boven den At- lantischen Oceaan 'n zwaren storm, waardoor de scheepvaart nadeel ondervond. Het Eogel- 8che vliagtuigmoederscbip „Glo rious" kou de baven van Ply mouth niet uitvaren. Het stoom schip „Van Reuss" van de West- Indialijn is door geweldige stort zeeën zwaar beschadigd. Een groot deel der reddingbooten is mede onbruikbaar geworden. De papegaaientiekte. De papegaaienziekte is ook thans te Dusseldorf opgetreden en heeft daar reeds een der slachtoffers het leven gekost. Eenigen tijd geleden werden twee oude dames, die aan de ziekte leden, in het Theresien-Hospitaal opge nomen en Dinsdag is de oudste der beide patiënten aan de ge volgen van baar ziekte overle den. De papegaai, die de ziekte had veroorzaakt was inmiddels eveneens gestorven, zoodat men de verwachting koestert, dat de ziekte zich niet verder zal uit breiden. Wat er van een omroeper geêischt wordt. In de Tsjecho- Slowaaksche bladen troffen wij volgende merkwaardige annonce aan Gevraagd door „Radio Journal" te Praag voor zijn filiaal te Bratislava (d.w.z. bet omroepstation Br., Red. een OMROEPER welke de Sloveensche-, Hon- gaarsche- bd Duitsche taal in woord en schrift volkomen be- heersebt, de Fransche-, Engel- sche- en Italiaansche taal vol doende machiig is. Candidaten voor deze betrekking dienen zich aan een stemkeuring te onder werpen, enz. Degenen, die teD onrechte op het beroep van omroeper neer zien, zullen dat voortaan wél niet meer doen zes talen, waar van drie in woord en schrift, is geen kleinigheid Veel verdie nen zal de a s. omroeper van Bratislava echter niet, in Hol- landsch geld omgerekend nog geen f2200.—. o Voor de hHisvrouw. Fluweal kunt ge reioigen, door het te wryven met een doek, die in wat magnesia-poeder ge doopt is. - o Oud-bakken brood is een goed middel, om lichtkleurige peau de suéde handschoenen te rei nigen. o— 01 Zoo! Wat is dat toch voor een berrie in de keuken, Marie Hm, eb, mevrouw, het spyt me, mevrouw, maar de... politie-agent wilde me kussen Zoo! Eu heb je je daartegen verzet Hm, nee, eh, mevrouw, ik niet, de postbode o Het vertrouwen, dat de men- schen in ons hebben, legt ons verplichtingen op. het Hoogerhuis bijgewoond, zy het op grooten afstand. Niet minder dan ongeveer 150 radio stations in Amerika, de meeete radiostations in Europa en ook Hilversum bebben de openings redevoering van deze zoo belang rijke conferentie uitgezonden of her-uitgezonden. De Koning begon met de ge delegeerden van da Staten, die aan de conferentie deelnemen, n.l. Eogeland, Frankrijk, Ameri ka, Italië en Japan ob de Brit- sthe dominions, welkom te bee- teD. Z. M. wees erop, dat by de beperking der bewapening rekening moet worden gehouden met de veiligheid van de naties. Smds den grooten oorlog zijn echter alle volken ervan over tuigd, dat niets ongedaan moet worden gelaten om een herha ling van deze gruwelijke en onmenschelijke tragedie te voor komen. De beperking der be wapening moet zoover gaan als de veiligheid van de landen toelaat. De koning wees vervolgens op de groote successen van de conferentie te Washington in 1922 betreffende de beperking van den aanbouw van slagschepen en luchtstrijdkrachten. Thans moet het werk. van Washington worden voortgezet. De confe rentie moet niet werken voor zelfzuchtige en nationale be'an- geu, doch moet geïnspireerd zijn door de belangen, van de menscheid in bet algemeen. Z. M. zeide verder do beraad slagingen van de conferentie mot groote belangstelling te zul len volgen, beraadslagingen niet alleen in de belangen van de landen, hier vertegenwoordigd, doch voor de menschheid in het algemeen. „Ik vertrouw ernstig, dat de resultaten van deze con ferentie zullen leiden tot on middellijke vermindering van de zware lasten, welke door de bewapening op de volken van de wereld drukken. Tenslotte sprak bij de hoop uit, dat de resultaten van de Vlootcoufe- rentie bet bijeenroepen van de algemeene ontwapeningsconfe rentie, die het ontwapenings probleem in zijn geheel zal be handelen, zal verhaasten. Daarna vingen de leiders der delegaties met hun toespraken voor de openingszitting der Con ferentie aan. De rode van den Koning duurde ongeveer zeven minuten. Nadat de koning zyn rede had uitgesproken, werd deze iD bet Fr&nsch vertaald. Daarna vertrok de koning. De Amerikaansche staatssec retaris Stimson, leider van de Amerikaansche delegatie verhief zich vervolgens van zyn zetel en stelde voor den Engelschen minister-president Mac Donald tot voorzitter der conferentie te benoemen. CORRESPONDENTIE. Den heer A. Th. 't Gilde. Uw schrijven kwam te laat om nog in dit nummer te worden opge nomen. Red. Koning George en de radio. De geheele wereld heelt Dins dagmorgen de opening van de Vlootcenterentie te Londen en CONCURREERENDE PRIJZEN. Aanbevelend, VINDT U IN Zie Etalage. Lage prtyzen. AXE L. (20) uit de electrische branderij der - BIJ - gevraagd, tegen hoog loon. Een flinke zelfstandig kunnende werken. Aanmelden aan het Bureau van dit Blad. Plano's. Nieuwe PIANO'S vanaf fl 525, met 10 jaar schriftelijke garantie. Ook op zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. ANTOINE MES. Gortstraat. Middelburg. zooals die, welke gebruikt werden op de demonstraties van CALVÉ. Aanbevelend, Voor degenen, die met goederen aan de grens leuren, zijn verkrijgbaar bij Boekhandel, AXEL. voor Uwe kuikens. Alle eerste prijswinnaars van de pas gehouden tentoonstelling zijn opgefokt met Dit alleen reeds garandeert U een goede en gezonde kwaliteit. van alle nog voorradige De redactie van de Terneuzansche Courant heeft, zooals te verwachten was, vinnig geantwoord oponst-chrij ven en is blijkbaar voor een mal geval komen te staan, wat we zeer goed kannen begrijpen. Maar dat is niet ónze schuld en het lust ons niet, om het twistgeschrijf, waarvoor wij trou wens de minste aanleiding gaven, voort te zetten. Dat we bij ons schrijven persoonlijk werden spijt ons, maar een onheusche, persoonlijke aanval aan ons adres had er ons toe aangezet. Nogmaals, onze Terneuzensche col lega had dat kunnen vermijden, als hij even serieus, als vakkundig jour' nalist was geweest. We gaan dus op zijn insinuatie's niet verder in. Eed. Ax. Crt, Hooggeachte Eedactie. Mag schrijver dezes, naar aanleiding van het verslag, betreffende de Ouder avond, in d» Cnr. School op het Spui in Uw veelgelezen blad van Dinsdag j.l. vermeld, voor het volgende een plaatsje in Uw geëerd blad. Het betreft dat gedeelte, dat han delt over dhr. Bareman als referent over het onderwerp: „De H. Schrift voor huis en school". Het moge waar zijn, dat g noemde heer niet tot de geleerden behoort, maar of dat nu daarom aan Uw verslaggever vi ij staat oz ioo over iemands kunnen, willen, krachten of gaven te oordeelen, ben ik zoo vrij te betwijfelen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, blijf ik EEN GETBOUW LEZER. Ook hierin hebben wfj weer een persoonlijk verwijt moeten schrappen, dat ons ongepast voorkomt. Red. Hooggeachte Redactie. Nu het oude jaar 1929 voorbij is, wilt U ons wel een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad sfstsan, omdat wij zoo gaarne overal willen laten weten hoe dankbaar wij zijn voor wat de Zendingsweek 1929 heeft opge bracht Wie had dit, in dien tijd yan fiuancieële malaise, gedacht? Wij zijn be chaamd door de trouwe hu p en liefde van zooveel predikanten, evangelisten, onderwijskrachten, par ticulieren, die zich voor het Zendings werk in deze actie gegeven hebben. Zie, Hooggeachte Redactie, dat geeft moed om verder te gaan en ook in 1930 en in deze eerste maand reeds te mogen rekenen op aller medewer king en steun. De arbeid staat niet stil. dezelfde behoeften blijven, ja ver meerderen. De Samenwerkende Zen- dings-Corporaties rekenen dan ook vol vertrouwen op alle zendingsvrienden, die haar werk steunen. Eu zllen, die helpen, zullen ervaren de waarheid van het gezegde Anderen gelukkig maken is zelf gelukkig zijn. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Namens de Hoofdbesturen der Samenwerkende Zendings-Corporaties, B. J. C. RIJNDERS, Zendingsdirector. Gegstgeest, Januari 1930. t

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3