Sanap irm- Aangifte van Hengsten. Billard-Match Hotel „De Graanbeurs". H.H. Landbouwers firma Opl. SKI-SOKJES Firma A. J. Claessens OGGEL'S nlpHtUe Zakdoeken 18 cent Handdoeken 20 cent Katoen 20 cent per el. Dekens (rood) f2,90. groote korting. M. den Engelsman-Zegers. SLUIS5 Ochtendvoer firma D. J. OfiGEL. Gij Firma A. J. Claessens wit Flanel, geruit Flanel, gestreept Flanel, gekleurd Flanel. H. Duijm-van Mossevelde J. C, KINK Boekhandel - Axel, Bij Gevatte Koude Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Belangrijke op Zaterdag II Januari Voor de levering Uwer houdt zich beleefd aan» bevolen Weder ontvangen: in verschillende kleuren. B. DuQm-van Mossevelde. extra kwaliteit. füp Verder op alle goederen Oosterstraat E 21. Plano's. P Plas woont en hij had dezen tusscheh 12 en 1 uur 's nachts verlaten. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men n bet duister. Te Amsterdam heeft een ernstis auto-ongeluk plaats gr- bad, waarbij drie personen ern stige verwondingen hebben op- geloopen. De bestuurder van een luxe auto, die bij het rijden door de steeg vaart wilde minderen, trapte per ongeluk op het gas pedaal, waardoor de wagen voor uitschoot en het trottoir opreed. Hierbij werden twee passeerende vrouwen ernstig aan beide boe nen verwond. De auto kreeg door den schok een achterwaart- sche beweging, met het gevolg, dat hij in botsing kwam met een passeerenden wielryder die even eens vrij ernstige kwetsuren aan beide beeneD opliep. Een vierde persoon, die ook een slag van den auto kreeg, was eenige oogenblikken totaal versuft. Eigenaardige ervaringen, Is hot mogelijk, dat er men- schon zijn die, ten gevolge van een bijzondere constructie hun ner hersenen, natuurlijke draad- looze ontvangstations zijn? Leo nard Avery, een geneesheer, die, onder den indruk van een geval van een patiënt in een krankzinigengesticht,de meening is toegedaan, dat hier een pro bleem voor wetenschappelyk on derzoek aanwezig is, had een langdurig gesprek met den pa tiënt, die hem als volkomen normaal voorkwam De arts moest toegeven, dat de patiënt normaal was, uitgezonderd in ééu opzicht. De patiënt houdt nl- hardnekkig vol dat hij vaak muziek in de lucht hoort, nu eens een opera, dan weer mu- zieksoli of liederen. De liederen werden gezongen in talen, die hij niet veritond. Hij kon de muziek wanneer by luisterde meeneuriën, en personen, die de melodie hoorden, konden ze vaak thuisbrengen, terwijl de patiënt zelf ze niet kende. Het merk waardige van het geval is, dat de mau vo strekt niet bezeten is gelyk vele kraukzinnigen, doch volkomen verstandig over zijn waarneming kan spreken. Frankrijke schoonheidekoningin. Een jury, bestaande uit kun stenaars en journalisten, heeft Zaterdag in het gebouw van het „Journal", onder voorzitter- schar van Maurike de Waleffs, uit 900 candidaten „Miss France 1930" gekozen. Da uitverkorene is een 23-ja- rig meisje te Cannes geboren en woonachtig te Lyon. Zij heet Yvette Labrouwsse, is naai ster en wordt beschreven als groot en natuurlijk mooi. Yvette is een brunette zij zal op een internationalen wedstryd te Rio de Janeiro de Fransche schoon heid' verdedigen. Vroege Lente. Het „Berl. Tagebl." meldt uit Thale, dat de rivieren in het Harzgebied sterk zijn gewassen. Iu het Bo dedal heerscht een lentestem ming, de struiken vertoonen overal ontluikendo knoppen, langs de wegen staan groenende varens en hier en daar in de bosschen bloeit reeds een enkele bloem. De Berl(jnsche „Tempo" meldt Een geheimzinnig sterfgeval houdt op het oogenblik de Ber- lynsche politie bezig. Oudejaars nacht had een dame een be zoeker uitgeleide gedaan en de huisdeur weer gesloten. Toen zy de trap opliep, ging het licht uit. Zy tastte in het duister naar den schakelaar en werd toen plotseling door een vreemdehand gepakt en vastgehouden. Doodelyk geschrokken, riep zy om hulp. De vreemde vluchtte en trachtte door de huisdeur te ontkomen. Deze uitgang was evenwel gesloten Toen liep hy door den tuin naar de trap van een zijvleugel van het huis. Bewoners van het huis, die de vrouw om hulp hoorden roe pen, gingen op onderzoek naar de» indringer uih De vreemde Influenza, Griep en lïsd Koorts; Rheumatiek Hoofdpijn en Kiespijn tabletten was naar de vierde verdieping gegaan eD uit een open venster geklommen. Met één hand hield hij zich aan het venster vast. Een bewoner van het huis ont dekte de hand en wilde deze pakken. Op dat oogenblik liet de vreemdeling los, verloor het evenwicht en stortte met een gil in de diepte. Ernstig gewond bleef hy liggen en stierf op weg naar het zieken! u.s. Op het lyk werden geen pa pieren gevonden, waaruit de identiteit kan blijken. Raadselachtige ziekte, On langs werd gemeld dat een ge zin in het Westen van Berlijn was aangetast door een ziekte, die vermoedelijk door uit Zuid- Amerika ingevoerde papegaaien was overgebracht. Er zijn drie menschen van de twintig aan getasten aan deze ziekte everle den. De andere lyders zijn er vry ernstig aan toe. Allen lij den aan een longontsteking, die met booge koorts gepaard gaat. Volgens de Berlijnsche bladen is uitbreiding van de ziekte met onmogelyk omdat ten tyde, toen het schip dat de papegaaien naar Duitschland heelt overgebracht, vertrok, ook in Zuid-Amerika gevallen van psittakosis (zoo heet de ziekte) bij menschöD zijn geconstateerd. Derhalve drin gen de bladen aan op een con trole bij vogelbandelaais. Onder de kinderen in het Duitsch-Russische vluchtelin genkamp Kammerstein is een epidemie uitgebroken, waaraan tot dusverre reeds veertig kin deren zijn overleden. De ziekte lykt in den aanvang op maze len. Wanneer dit stadium even wel voorbij is komt booge koorts op, dikwyls spoedig door den dood gevolgd. Tot dusver heelt men nog geen middel tot geneziDg gevonden. Het vorstelijk huwelijk te Rome. Ter gelegenheid van het hu welijk van den Italiaanschen kroonpries met prinses Marie José van België werd te Rome een groote optocht gehouden van boeren en boerinnen uit alle deelen van Italië in hun natio naal costuum. Alle Italiaansche provincies waren door een groep vertegen woordigd. Meer dan 4000 man nen, vrouwen en kinderen, be nevens 1000 dieren, waaronder ossen, schapen, berggeiten, ezels, buffels etc namen aan den op tocht deel. Nadat de optocht voorbij was brachten de verzamelde volks massa's het koninklijk paar voor het Quirinaal opnieuw storm achtige ovaties. Zes leden van de Belgische koninklijke familie, koning Al- bert, koningin Elisabetb, de kroonprins en zyn echtgenoote prinses Astrid, de graaf van Vlaanderen en prinses Marie José zijn daarna door den Paus op het Vatikaau ontvangen. In aansluiting op de berichten uit België betreffende een anar chistisch complot gericht tegen den Kroonprins van Italië en zyn bruid, princes Marie José van België waarin ook de naam van den Nederlandscben anarchist Maurits SteveDS werd genoemd, kan het navolgende worden medegedeeld. De Politie te Brussel bad zich tot de Politie te Amsterdam gewend met ver zoek eeu onderzoek te willen instellen naar genoemden Mau rits Stevens, secretaris van de Anarchistische Jeugdinternatio- nala en te Amsterdam woon» achtig. By te Brussel gearres teerde anarchisten was toch in notities diens naam en adres gevonden, terwijl de politie te Brussel mededeelingen had ont vangen, dat Stevens bij het com plot betrokken zou zijD. De Centrale Recherche te Am sterdam heeft daarop een uitge breid onderzoek ingesteld, waar uit bleek, dat Stevens nog steeds te Amsterdam vertoeft en Neder land het laatste half jaar niet heeft verlaten. Aan de hand van het ingestelde onderzoek meent de Centrale Recherche dan ook, dat Maurits Stevens bij bet complot niet is betrokken. Bij de receptie, op het Quiri naal te Rome gehouden, zijn, naar de „Daily Chronicle" ver neemt, vyf koningen en ex-ko- ningeD, en ook vyf koninginnen en ex-koninginnen aanwezig ge weest, te weten Victor Emanuel vau Italië, Albert van België, Boris van Bulgarije, Manuel van Portugal en Aman Oellah van Afghaoistan en Elena van Ita lië, Elisabetb van Belg Soeraya van Afghanistan en Amelie en Augusta Victoria vau Poitugal. Voorts waren er 38 jrnsen en 31 prinsessen van den bloede. Het huwelijksgeschenk, dat kroonprins Umberto zijn bruid aaubiedt, is een van de fraaiste parelsnoeren ter wereld. Hij heelt dit geërfd van wijlen zijn grootmoeder, koningin Margareta die hem had opgedragen het eens aan zijn jonge vrouw te geven. Bovendien krijgt prinses Marie Joeé van baar echtgenoot een grooten robijn, welke aan Victor Emanuel I heeft toebehoord, be nevens nog tal van andere sie raden. De koningin van Italië geeft haar schoondochter een prachtig diamanten diadeem. Het huwelijk is in de kapel van het Quirinaal door den pau selijken legaat, kardinaal MafiS, met byzonder ceremonieel vol trokken. De trouwplechtigheid werd, behalve door de talrijke uitgenoodigde vorstelijke per soonlijkheden, bijgewoond door Mussolini, den chef van de bui- tenlandsche missies, de ridders van de Annunziaten-Orde, door een vertegenwoordiger der Mal- thezer-Orde; voorts door burge meester Max van Brussel, door generaal Petain als vertegen woordiger van den president der Fransche republiek. Verder de vertegenwoordigers van de koningen van Albanië en Egypte, alsmede door vele anderen. De kapel was voor deze bij zondere gelegenheid met kost bare gobelins versierd. Tegen tienen Daderde de bruidsstoet de kapel. De bruid werd door haar vader begeleid, terwijl koning Victor Emanuel de koningin vau België begeleidde. Vervolgens kwamen de ove rige vorstelyke persoonlijkheden en tot slot de hofdames. Toen de kardinaal tot het bruidspaar de vraag richtte, of zy man en vrouw wilden wor den, wendden zij zich volgens voorschrift van het protocol eerst tot hun ouders nadat deze hun toestemming hadden gege ven, gaven zy hun ja-woord. Daarop las de kardinaal het artikel, op de Italiaansche huwe lijkswet betrekking hebbend, voor. Een stille heilige Mis volgde hierna. Na bet evaDgelle werd bet misboek aan den koning gereikt, die er een kus op drukte. Na de onderteekening der hu welijksakte, geleidde kroonprins Umberto zijn jonge echtgenoote uit de kapel. Toen het kroonprinselijk paar op bet balcon van bet paleis verschpen, werd bet langdurig toegejuicht door een duizend koppige menigte, welke op het plein was bijeengekomen. De bruid droeg een kostbaar toilet van Italiaansche zijde en een korten hermelijnen mantel met een 7 meter langen «leep. Op de champagne-kleurige robe van de Italiaansche konin gin waren gouden versierselen en paarlen aangebracht. Haar mantel van goudbrokaat droeg een 5 meter langen Bleep. Ook de prinsessen en de hof dames droegen kostbare toiletten. Byzonder opvallend was de roode pellerine van prinses Ma- falta van Hessen, welke zich reeds gedurende eeuwen in be zit van het Huis Hessen bevindt. De koningen en prinsen en de overige mannelijke persoonlijk heden droegen uniform of rok met orde-teekenen. Om een uur vond in het Qui rinaal het bruiloftsmaal plaats. Gedurende Dec. 1929. GRAAUW. Gehuwd 11. Ge- leiu Dieleman, 35 j. en Adriana Willemsen, 31 j. Geboren. 4. Gerard, z. van Emeri Volleman en Maria Ver- straaten. 20. Maria, d. van Willem Mevissen en Melania Verbeke. 26 Rudolph, z. van Petrus Bracke en Maria Biddelo. 30. Cornelis, z. van Petrus van Gimst en Mathilde Sponselee. Overleden. 19 Johanna Meer- scbsert, 67 j., echtg. van Josepbus van Damme. HOEK. Gehuwd. 12. Pieter van Es, 42 j., weduwn. en Jan- neke de Groote, 29 j jd. 19. Jan van F'seijenbove, 23 j. en Anna Meertens, 19 j. Jan Scbeele, 24 j. en Pieternella de Ridder, 20 j Geboren. 4 Janna, d. van Egbert de Bruijne en Maria Ha- melink. Catharina, d. van Pieter Maas en Sara van der Gouwe. 25. Cornelia, d. van Jacob Si mons en Ebrina Kolijn. Overleden. 18. Een als leven loos aangegeven kind van Abra ham Dees en Sara Pladdet. 27. Eorina de Bree, 90 j., weduwe. Janna Meertens, 80 j., wed. van Gilles Drabbe. 28. Wilbelmina DielemaD, 61 j., wed. van Leen- dert RiemeDs. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad No. 419) eigenaars of houders van een tweejarigen of ouderen hengst uit, om hiervan vóór (len 1 Februari a s. aangifte te doen ter Secretaiie dezer gemeente. in het Aanvang 7 uur. Ruime sorteering Vraagt Uw winkelier steeds Zonder misleidend cadeau systeem beveelt zij zich zelve aan door haar Zwarte en gekleurde Groote, geruite Best wit Groote wollen Aanbevelend, is door zijn juiste samenstelling, welke dagelijks gecontroleerd wordt, het goedkoopste kippenvoer. Vergelijkt prijs en kwaliteit, alsmede Uwe totale voederkosten met dit meel en gij zijt overtuigd van Uw voordeel. Aanbevelend, vele soorten Nieuwe PIANO'S vanaf fl 535, met 10 jaar schriftelijke garantie. Ook op zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. ANTOINE MES. Gortstraat. Middelburq. wettelijk voorgeschreven voor rijwielhandelaars, kooplieden In goud en zilver, ophoopers van allerlei goederen, ena 2ijnverj krijgbaar bij Wettig beschermt Mt Wettig beschermd tegen Vervalschingen Prijs 40 en. 75 et Bij Apoth. Drogisten is UITVERKOOP. Registers

Axelsche Courant | 1930 | | pagina 3