Gevatte Koude Kolenvereeniging. Voor St. Nicolaas Kapdoozen Manicure s -i Parels 1 Portemonnaie's D C. J. SCHIEMAN - AXEL V oorhanden gekleurd en blank zeer gescMt yoor St, Nicolaas-Cadeaux. Bezoekt ónze zaak, 5int Jficolaas-Cadcaax Firma P. H. VEENHUIZEN. Gromalca Lepels en Vorken Roestvrije MESSEN, IP Sl e vraag;* naar wordt steeds grooter alleen om haar kicaliteit. een prachtsorteering Wfr Ziet Etalage. Verkrijgbaar bij C. J. SCHIEMAN - Axel, Bekendmakingen. VERORDENING op de keuring van Waren in de gemeente AXEL; Advertentien. pl.m. 30Ü Kolenbalen, 2 flinke Trappen, 4 Schoppen, 1 Bascule, 1 Regter, J. BRUGGEMAN. Coiffeur. Ziet étalage in de uitstalkasten. Moeten niet gepoetst worden. Blijven altyd mooi. Influenz®, Griep en Koorts; Rheumatiek Hoofdpijn en Kiespijn tabletten stelt eischen, waaraan wij niet kunnen voldoen. Het komt ons voor, dat wij met het doen van t°ezeggingen zeer voorzichtig moeten zijn en daartoe zeker niet eerder moeten overgaan, voordat België zijn standpunt openlijk heeft bepaald. Blijven de verlangens van die zijde bo venmatig dan past o.i. beter eene afwijzing dan onderhandelingen met toezeggingen, waarbij wij steeds verder zullen afzakken. Minister Beelaerts van Blokland wilde zich blijkbaar over de Belgische kwestie en de onlangs bekend geworden publicatie niet uitlaten. Z. E. verwees slechts naar de memorie van Antwoord en naar de boven vermelde me dedeelingen van minister Ruys, die geen van beide eenig licht gaven. Behalve met België hebben wij moeilijkheden gehad met En geland, dat eenigen tijd onze vliegmachines naar de Oost niet in Britsch Indië wilde laten lan den, en, wat ernstiger is, met Duitschland over de uitvoering van het Douane- en Crediet- verdrag. De heer Knottenbelt kwam krachtig op tegen de wijze, waarop onze Oostelijke buren dit verdrag uitvoeren en met ge noegen hoorden wij, dat mini ster Beelaerts hier aan zijne zijde stond. Z. E. heeft voorts den Volken bond krachtig verdedigd, wiens werk hij als zeer nuttig be schouwt, en drong aan op mede werking bij de komende econo mische wapenstilstandsconferen tie. De begrooting werd aange nomen, nadat eerst nog de mo ties van den heer Wijnkoop tot erkenning van Sovjet-Rusland en tot opheffing van de exterritoriale rechten van Nederland in Rusland waren verworpen. AXEL, 22 Nov 1929. Heden werd alhier een man aangehouden, die zonder middel van bestaan was en zeide werk te gaan zoeken aan de Cokes- fabriek. Daar de man echter de vereiSchte papieren miste, weFd hij de grens over gezet. Hij zeide afkomstig te zijn van Brussel. Met ingang van 1 Decem ber aanst. is de heer G Stan- daert, beheerder van het post kantoor alhier, verplaatst naar VlissiDgen. Als, directeur van het post kantoor alhier is definitief be noemd de heer J L M. Boot, van Haarlem. Opgespoord. In verschillende bladen lazen we, dat enkele dagen geleden de 15-jarige Koewachter C. S., thuisbehoorend op de Sassing alhier en in dienstbetrekking bij den landbouwer B L IJ., alhier, werd vermist. De jongen had aan de halte Kijkuit een treinkaartje naar Clinge ge kocht en was niet meer gezien. Er werd nog het alarmeerend bericht bijgevoegd, dat hij be angst zou zijn voor straf van zijn baas, doch daarvan was ons niefs bekend Wel werd ons medegedeeld, dat op hem van toepassing was Oost, West, tbuiais 't ook niet alles. En gedachtig daaraan was de knaap op stap gegaan, tot heden werd bericht, dat hij gezond en wel in dezelfde functie was bij een landbouwer, in een naburige gemeente over de grens, zoodat slechts sprake is van verhuizing, zij het ook zonder kennisgeving oi afscheid. De staking, Zaterdagmiddag werd alhier een conferentie gehouden tus- schen den burgemeeester en de stakingsleiders, waarbij eerstge noemde aanbood om bemidde lend op te treden, indien men wenschte te komen tot onder handeling met de Directie der Cokesfabrieken. De leiders gre pen deze gelegenheid aan en zetten hunne verlangens uiteen, waarna de burgemeester zich in verbinding stelde met de Direc tie. Deze gaf te kennen, dat de gelegenheid tot aibeid er was en men dus iederen dag aan den slag kon. Tot loonsverhoo- ging of het aanbieden van betere voorwaarden achtte zij echter de tijd niet gekomen, aangezien zij momenteel over voldoende krach ten beschikt, terwijl men zich ook niet meer gebonden achtte aan vroeger gedane aanbiedin gen. Waar de stakers in hun eischen volharden, is dus de toestand onveranderd. Een bericht in sommige bla den, dat de burgemeester een voorstel zou gedaan hebben, dat voor beide partijen bevredigend was, is uit de lucht gegrepen. Gisteren is te Sluiskil een tweede staking uitgebroken onder de arbeiders, die daar werkzaam waren aan eenige te bouwen kranen. Dit werk wordt uitge voerd door een aannemer uit Antwerpen voor rekening van de Cokesfabrieken. Zondagdienst op de Schelde Men deelt ons mede, dat de aangekondigde wijziging in de dienstregeling voor het veer Vlissingen-Breskeus op Zondagen wordt opgeschort. Men heeft blijkbaar het onpractische van die wijziging ingeziep, zoodat de bestaande dienstregeling voor- loopig gehandhaafd blijft Door den heer L. de Klerk, onderwijzer aan o. 1. s. te Cad- zand is met 1 Maart a-s. als zoodanig eervol ontslag aange vraagd. Hij was 35 jaar aan die functie verbonden geweest. Woensdag geraakte bij de Isabellasluis onder Philippine, de heer E. de Cuelenaere onder den tram, toen hij de rails wilde oversteken. Met gebroken been werd de man door het tramper soneel binnengedragen. Hij ver klaarde, dat de machinist geen schuld had, daar de oorzaak aan eigen onvoorzichtigheid was toe te schrijven. Gevonden. Twee doozen sokken, doorM Kaijser, Molenstr. B 27. Een pakje met 5 knotten sajet, een das en 2 culotjes, door M. de Visser, Magrette N 50. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref Gemeente. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. De Burgemeester en Wethouders van Axel doen te weten lo. dat door den Raad dier Ge meente, in zijne vergadering van 5 November 1929 is vast gesteld de volgende veror dening 2o. dat deze verordening is goedgekeurd door H.H. Ged. Staten van Zeeland, blijkens hun bericht van den 15 No vember 1929 No. 128, 3e Afdeeling. En is hiervan afkondiging ge schied,- waar het behoort, den 21 November 1929. Gesprongen Handan Winter handen Winter voeten Ruwe Huid! Door het Bestuur der Kolen vereemging zal ten verkoop worden aangeboden zoo goed als nieuw. alles zoo goed als nieuw. Al deze goederen zijn te bezich tigen bij B. SEGHERS, Ouden- weg, Axel. Gegadigden kunnen zich ver voegen tot Donderdagavond 28 November, bij den Secretaris, M. VAN DEN Ouden, die de r.oo- dige inlichtingen verstrekt. HET BESTUUR. Axel, 22 Nov. 1929. ruime sorteering waar U de nieuwste, fijnste en meest geschikte voor ieder vindt. De gekochte geschenken (enz.) worden op St. Nicolaasavond door St. Nicolaas en zijn knecht aan de gewenschte adressen bezorgd. AANBEVELEND, NB. Gezien de kwaliteit, zijn de prijzen uiterst laag. Telefonische bestellingen gaarne uitgevoerd. Bel op no. 21 f 6» Wettig beschermd tegen Vervalschingen Prijs 40 en. 75 ct. Bij Apoth. V1 Drogisten Zondag 24 November 1929. Voorm. 97i ure Ds. G. P. A. Ruysch ven Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. Kok (van Zaamskgk Nam. 2 Leeskerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Woensdag 27 Nov. Dankdag) Voorm 9'/, ure Ds. G P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. A van Dijke (van Nieuw-Beijerland.) Nam. I1» 's Av. 6 Dezelfde. Dezelfde. Doo» 3Q-60, Tube 80 ctByAppth 'ft Drogen! Aluminium P3

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 2