a nap el'fj Wollen Bébé-Artikelen i Patnes- en Kinder-pirectolrs, Onderjurken, Kousen, Slobkousen, Kandschoenen, pullovers, enz. bij A. KOLFER. Lagm prijs ea ruims heuss i GELDBELEGGING. Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS. J. C. YINK - Boekhandel Markt C 4 I pin- -CD A. KOLFER. Zuid-Nederlandsche Radio- Distri butie-M aatschappij radio-distribuTü COUPONS EFFECTEN Voor de lange winteravonden hebben wij voorhanden: Bij Gevatte Koude 88 Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Advertentiën. Zaterdag den 9 November a.s. AXEL I - BRESKENS I Een prachtsorteering manteltjes, mutsjes, 3urhjes, Paftjes, enz. Steeds heerlijk versch uit eigen branderij. U drinkt zè toch ook? Niemand, maar dan ook niemand is nog zoo conservatief zich de groote kosten en het ongemak van een eigen radio ontvanger op den hals te halen. Men neemt tegenwoordig een aansluiting bij de Radio-Distributie. 3S 8S 88 PRENTENBOEKEN KLEURBOEKEN TEEKENBOEKEN TEEKENCAHIERS SCHETSBOEKEN LEESBOEKEN Influenza, Griep en Koorts; Rheumatiek Hoofdpijn en Kiespijn tabletten Mr. P. C. Adriaanse, ver- dachte's raadsman, vroeg vrij spraak. M. de V., echtgenoote van D. H., 43 jaar, zonder beroep, Ter- neuzen, Siuiskil, wegens mishan deling der marechaussée A. Kra mer, die belast was met de hand having der openbare orde, door hem te krabben, te Terneuzen, op 7 October jl., f 15 of 15 d. h. S. P. v. d. H., 49 jaar, metse laar te Terneuzen, wegens be- leediging f 15 of 15 d. h. M. B., 23 jaar, arbeider te Zuiddorpe, wegens beleediging van den Rijksveldwachter Dierikx en den gemeenieveldwachter De Clerq, die surveillancediensten verrichten, f 15 of 15 d. h. R. J. S., 20 jaar, bakker te Hulst, wegens huisvredebreuk in de heiberg van J. F. de Bruijne, door daarin te blijven nadat hem door den rechthebbende gelast was de herberg te verlaten, f 15 of 15 d. h. Glaslucht. Zooals bekend is, heeft de Burgemeester van Amsterdam onlangs een politieoneel onder zoek gelast naar de juistheid van geruchten, welke hem ter kennis waren gebracht omtrent het be leid van den directeur der Gem. gasfabrieken, dhr. dr. L. J. Ter neden liepen. Dit onderzoek is ingesteld door den inspecteur der Centrale re cherche. dhr. J. L, Po8tuma en heeft, naar „Het Volk" meldt, ertoe geleid, dat de justitie een in 8tructie in die zaak heeft ge opend. Tijdens deze instructie, welke nog niet gesloten is, zijn reeds verschillende personen door den recbter-commissaris geboord, o.a. de oud-wetbouder van de Ba- drijven, dhr. J. ter Haar Jr., en de gemeente-secretaris, dhr. J. J. Roovers. De stand van het onderzoek in de instructie schijnt voor de justitie aanleiding te zyn geweest tot het doen verrichten van een tweetal huiszoekingen, op het hoofdkantoor der Gasfabrieken in de directeurskamer en in de particuliere woning van dr, Ter neden. Donderdag is in de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenzande brand ontstaan doordat een schilder met een steekvlam aan een van deurposten werkzaam was. De vlam sloeg door een opening achter een van de paneelen, waardoor het stof en de houten betimmering vlam De schilder maakte onmiddel lijk alarm. De brandweer kon het gevaar spoedig meester wor den. Een muur werd gedeelte lijk gesloopt. Burgemeester Brunt en de wethouders v. Ryn en Schelle- vis waren op het terrein van den brand aanwezig. De heer P., ambtenaar der posterijen te Venlo iB, toen hij zich per rywiel over den onbe- waakten overweg aan den St. Joosterweg te Ecbt in de rich ting van Roermond begaf, door een uit Maastricht komenden sneltrein gegrepen en een eind weggeslingerd. Met een ernstige hoofdwonde en armbreuk werd de man op genomen en naar Echt vervoerd, waar hy voorloopig werd ver bonden. Douaneambtenaren te New York hebben juweelen ter waar de van D.150.000 in beslag geno men van mrs. FraDk V. Storrs, die met haar echtgenoot en twee dochters in het hotel Ritz-Carl- ton woont. Mevr. Storrs zou ver- suimd hebben de juweelen aan te geven, toen zy van haar reizen in Kuropa terugkeerde. Het is mogelijk dat zy een boe te zal moeten betalen gelijk aan de waarde der juweelen. Chantage. Thans mag ook de stad Riga zich erop be roemen haar gemeenteschandaal te hebben. De leider der ge meentelijke sociale voorzorg, Karlson, vertegenwoordiger der partij van aapjeskoetsiers, wordt er van verdacht, zich aan af persing van den burgemeester, Kreevin, te hebben schuldig gemaakt. In de laatste gemeen teraadszitting kwam deze qusei- tie ter sprake, toen het nacht lokaal „Alhambra," een tapver- guuuing aanvroeg. De raad zag zich gedwongen dit verzoek af te wijzen, daar zich de vol gende geschiedenis had afge speeld. De burgemeester van Riga bezocht op een avond genoemde lokaliteit, alwaar hij door bet gemeenteraadslid Karlson op zoodanig wijze dronken gevoerd werd, dat hij, naar verluidt mede door een in zijn wijnglaR ge strooid poeder, het bewustzijn verloor. Karlson kwam toen op het idee, deD burgervader in dezen merkwaardigen toestand te fotografeeren. Hierna zou bij getracht hebben, door met pu blicatie van deze foto te dreigen, den burgemeester lot het ver- leenen van de tapvergunning te bewegen. Voor zijn bemoeiin gen in dezen zou Karlson bo vendien een aanbod van 8000 Mark hebben gekregen. Daar burgemeester Kreevin de juistheid dezer feiten in hoofd zaak toegeeft, is Karlson door den gemeenteraad uitgecoodigd onverwijld zijn ontslag te nemeo, terwijl bovendien een proces tegen hem aanhangig is gemaakt. Daar Karlson ondanks het be sluit zijner collega's toch zyn ambt blijft waarnemen, is men tot boycot te zijnen opzichte over gegaan. De voormalige rykskanse- lier van het Duitsche rijk Vorst von Bülow is Maandag op 80- jarigen leeftijd in zyn villa „Malta" te Rome overledeD. Uit Moskou wordt gemeld, dat de beide diamanthandelaars Kleiner en Teitz wegens het smokkelen van diamanten zijn geiusilleerd. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 5 November 1929, des namiddags ten half twee ure, ten Raadhuize is belegd. Voor de vele belang stelling op 26 October ondervonden, mijn liarteltyken dank. J. HEIJNSDIJK. POLDER De ondergeteekende, ontvan ger-griffier, brengt ter kennis, dat hij zitting zal houden te Axel bij den Heer J. de Lozanne op des middags van 12 tot 2 uur, ter ontvangst van pachten en dijkgeschot. H. L. J. MAERTENS. Zondagmiddag om 2 nar (Competitie Z. V. B.) als vindt U" bij Hoofdkantoor Singelweg 15, VLISSINGEN. Tel. 438. Agentschap G. J. A. DE JONGE, Noordstraat 44, AXEL. Een aansluiting bij de is het EENVOUDIGST en het GOEDKOOPST! GEEN laden van accu's. GEEN gebroken of doorgebrande radio-lampen. GEEN stroomverbruik meer. GEEN duur radio-toestel meer noodig. GF.EN lastig instellen van toestelknoppen. GEEN antenne meer noodig. GEEN verbouwing van verouderde toestellen meer. GEEN motorstoringen meer. Een aansluiting bij de Radio-distributie kost U f 16-, terwijl U voor het gebruik slechts f0.50 per week betaalt, d. i. aanmerkelijk minder dan de onderhoudskosten van een eigen toestel. De luidsprekers welke zijn aangepast aan de radio-distributie leveren wij U in prijzen van f 15,af, desgewenscht in huurkoop. Niemand stookt zijn eigen gas meer. Men sluit aan bij de gasfabriek. Niemand schaft zich een eigen dynamo aan voor opwekking van electriciteit. Men sluit aan bij het electrisch bedrijf. l n Kostelooze controleering van uitlotingen. Inlichtingen en adviezen voor geldbelegging. en fraaie sorteering voor groote en kleine kinderen voor ieders beurs. AANBEVELEND, Wettig beschermd 9 9 Wettig beschermd tegen Vervalschingen Prijs 40 en. 75 ct. Bij Apoth. ^n Drogisten [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Nu de dagen korter en de avonden langer worden, begint Op ons gehueht weder de kwaaddoenerijWij zitten hier met enkele belhamels, die het verleden jaar sommige bewoners van ons gehucht al lastig genoeg gemaakt hebben. En wat zij al zoowat uit richten, is belangelijk Diet van on- schuldigen aard Het is daarom te hopen, dat onze medebewoners de politie willen helpen in het opsporen van deze belhamels, wanneer zij hunne werken der duisternis uitvoeren en hen met sparen, zooals dit maar al te dikwijls gebeuit. Ook mag men wel eens opletteD, of het café op het daar voor aangegeven uur gesloten wordt. De meesten van die belhamels beginnen dan eerst hun boosheden. Een beet.e meer politietoezicht was wel gewenscht. Misschien zou dit wel mede werken, om wat meer orde en rust op ons gehucht te krijgen. Met beleefden dank voor de boven staande regelen, die U wel in Uw blad zu t willen opnemen, teeken ik mij EEN SPUIJENAAR. Axel, 31 Oct. 1929. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou IK het volgende onder de algemeen» aandacht brengen. Een Raadslid zei me, dat aanst Dinsdag de begrooting ln behandeling komt. Telkens komen daar subsidies opdie we konden sparen, o.a. voor de Land bouwschool, waar blijkens het geial leerlingen de boeren zelf geen belang in stellen, Aan de Avoudteekeuschool terwijl de Ambachtsscholen, die veel beter zijn, reeds f1500 kosten. En dan is voorspeld, dat voor de V, V, V. ook subsidie zal gevraagd worden. Weet men wel, dat die heeren heel wat stuk slaan? In een jaar verslag las IK, dat de inkomsten over 1928 f2925 bedroegen en er toch nog f600 tekort was. Waar is dat geld gehlsven Zeker niet in Axel. maar bij de Belgen, die bij concours en orenluchtspel met honderden guldens naar huis trokken. Zoodat IE maar zeggen wil dat een subsidie aan de V. V. V. ds inge zetenen weinig kan baten. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, IK. L. S. A s. Zaterdag zult gij ze weer door Axels straten zien gaandat troepje vroolijke meisjes, die U komen vragen of ge niet een speld,e van haar znudt willen koopen. 'tls zoo'n prettige manier om iets bij te dragen voor een goed doel. Een kleine gave een vriendelijk dankje en weg zijn ze weer. Welk goed doel er ditmaal mee gediend wordt In Soestduinen fnb. Amersfoort) staat een Herv. Sanatorium veor t.b.c. lijders. Groot is het! Wel 135 bedden. Tot nn toe was de verpleegprijs f4 per dag. Zoe gsarne zou de directie deze prijs voor minderbedeelden wat verlagen. Hiertoe wil men een kapi taal bijeen brengen. Gevraagd is in alle gemeenten van ons land hiervoor speldjes te willen verkoopen. Ook Axel kreeg zulk een aanvraag en wij twijfelen er niet aan. of Axel zal gaarne het hare bijdragen. U, Redactie, dai kend voor de plaa's- ruimte. Mevr. RUYSCH VAN DUGTEREN. Mej. M LOOY. ifsli •3S i

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3