J Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten. ^jWEhS Art. 89. Het is, tenzij met vergunning van Burgemeester en Wethouders verboden a. een vliegdemonstratie te houden b. een parachutesprong uit te voeren c. aan een vliegmachine acro batische toeren te verrichten. Art. 90. Onder de benaming van tap perijen worden verstaan de voor het publiek toegankelijke inrich tingen, waarvoor vergunning of verlof ingevolge de bepalingen der Drankwet is verleend. Onder de benaming van loge menten, alle plaatsen, waarin aan personen, niet tot het huisgezin behoorende, tegen betaling nacht verblijf wordt verstrekt. Op de plaatsen alwaar de tapperij tegelijk met het loge ment wordt gehouden, zijn de bepalingen omtrent beide van toepassing. Onder tappers worden ver staan zij, die de tapperij^ onder logementhouders, zij, die het logement houden. Art. 91. De houders van de in artikel 90 genoemde inrichtingen zijn verplicht te zorgen, dat de daarin voor het publiek toegankelijke gedeelten, die niet uitsluitend voor logement of slaapstede zijn bestemd, des Zondags te 10 uur en de overige dagen te half elf ure gesloten en door de be zoekers ontruimd zijn. De Burgemeester is bevoegd vergunning te verleenen tot af wijking van het bepaalde bij het eerste lid van dit artikel. Bij weigering van de bezoe kers om die gedeelten op het voor de sluiting bepaalde tijd stip te ontruimen, zijn de hou ders verplicht daarvan terstond kennis te geven aan de politie. Dhr. 't Gilde zou het sluitings uur wel willen verlengen. Na half elf komer. er nog trammen aan en dan is het toch bezwaar lijk, dat de menschen niet meer in hun hotel kunnen. De Voorz. gelooft niet, dat het sluitingsuur bezwaren oplevert, het is al zoolang zoo en klach ten zijn er niet over. Dhr. Oggel Dhr. 't Gilde spreekt van reizigers, maar daar voor geldt het sluitingsuur niet, als ze maar logeergasten zijn en zich laten inschrijven in 't register. Art. 92. Het is aan den houder van een in artikel 90 genoemde in richting verboden, de daarin voor het publiek toegankelijke gedeel ten of binnenshuis daarmede ge meenschap hebbende localiteiten, geopend te hebben of daarin bezoekers te ontvangen of te hebben, gedurende den tijd tus- schen het voor de sluiting be paalde uur en 5 uur des mor gens. De Burgemeester is bevoegd, vergunning te verleenen tot af wijking van het bepaalde bij dit artikel. Art. 93. Het is verboden, zich als be zoeker tusschen den tijd van sluiting en opening in het vorige artikel bedoeld, te bevinden in een der in artikel 90 genoemde inrichtingen. Art. 94. De bezoekers die zich na het bepaalde tijdstip van sluiting in de in art. 92 bedoelde gedeelten bevinden, zijn verplicht op de eerste aanzegging der politie te vertrekken. Art. 95. Pe bepalingen van de artikelen 91 tot en met 94 zijn niet van toepassing op die bezoekers, ten aanzien waarvan bewezen wordt, dat zij behooren tot de leden van het gezin der houders, of dat hunne tegenwoordigheid in de bij die artikelen bedoelde ge deelten wegens dringende om standigheden vereischt wordt, en voor wat logementen betreft, op de logeergasten. Art. 96. De tappers en zij, die hen als zoodanig vervangen, zijn verplicht onmiddellijk te voldoen aan een bevel van den Burgemeester of van een door hem aangewezen ambtenaar tot sluiting hunner tapperijen, wanneer deze zulks in het belang der openbare orde noodig acht. Art. 97. Het is den houder van eene voor het publiek toegankelijke inrichting, waarvoor iligevolge de bepalingen der Drankwet verlof is verleend, voor den verkoop van alcoholhoudenden drank an deren dan sterken drank, en hem die den houder als zoodanig ver vangt, verboden, in die inrichting personen in keniijken staat van dronkenschap toe te laten. Art. 98. 1. Het is verboden, in een voor het publiek toegankelijke locaiiteit waarvoor verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank is verleend, personen be neden den leeftijd van 16 jaren anders dan in gezelschap van een meerderjarige toe te laten. 2. Het is verboden in een voor het publiek toegankelijke locaiiteit waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, of verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank is verleend, aan personen beneden den leeftijd van 16 jaren, alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, te verkoopen, te koop aan te bieden, te schen ken, af te leveren, toe te dienen of te verstrekken. 3. Het is verboden in een voor het publiek toegankelijke locaiiteit waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, of verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank is verleend, of op een voor het publiek toegankelijke plaats, het drinken van sterken drank of van alcoholhoudenden drank an deren dan sterken drank, door personen beneden den leeftijd van 16 jaren toe te laten. Art. 99. De in art. 90 genoemde per sonen mogen in hunne voor het publiek toegankelijke localiteiten of aanhoorigheden zonder ver gunning van B. en W. geen mu ziek ten vermake van het publiek toelaten. B. en W. kunnen bij het ver leenen van de in het eerste be doelde vergunning daaraan voor waarden verbinden. Art. 100. De in art. 90 genoemde per sonen mogen in hunne voor het publiek toegankelijke localiteiten geen gelegenheid geven tot het dansen op muziek Dit verbod is niet van toepassing op den 2den Pinksterdag van des na middags één uur tot middernacht- De muziek mag niet worden gegeven door draaiorgels. Art. 101. In elk der in art. 90 genoemde inrichtingen moet een uittreksel der Algemeene Politie-Verorde- ning, bevattende de artikels 90 tot en met 100, op eene voor het publiek zichtbare plaats ter lezing hangen. Aan iedereii houder eener der gelijke inrichting wordt voor de eerste maal kosteloos een afschrift of afdruk uitgereikt. Art. 102. Houders van honden, die we gens aanschieten, bijten of po ging tot bijten van menschen of dieren gevaarlijk zijn, zijn ver plicht, indien zij daartoe van Burgemeester en Wethouders schriftelijken last ontvangen, om hunne honden niet op den open baren weg te laten loopen, tenzij van een lederen muilkorf voor zien of door een geleider stevig vastgehouden. Art. 103. Het is verboden dat honden, gehouden ter bewaking van ge bouwen of erven, of gebruikt als trekhonden losloopend, zich op den openbaren weg bevinden. De houders der honden zijn voor de nakoming dezer bepa lingen aansprakelijk. Art. 104. Het is verboden op den open baren weg zonder toezicht een hond losloopend te hebben tus schen 10 uur des avonds en 6 uur des morgens. Art. 105. Het is verboden privaatputten te ruimen voor des avonds 10 uur, gedurende de zes winter maanden, aanvangende 1 Octo ber; voor des avonds 11 uur, gedurende de zes overige maan den en na 4 uur des voormid dags gedurende de eerstgenoemde maanden van het jaar en na 5 uur in de overige maanden. Art. 106. Het is verboden, tenzij met vergunning van Burgemeester en Wethouders, binnen de bebouw de kom der gemeente, faecaliën te storten op open of gesloten erven of in tuinen. Art. 107. Ieder eigenaar, vruchtgebrui ker of beheerder is verplicht, binnen 3 dagen na een daartoe strekkend bevel van Burgemees ter en Wethouders, zijn privaat- putten, riolen, zinkputten of an dere verzamelplaatsen van vuil, te doen ledigen en den inhoud ervan te doen vervoeren, onver minderd zijne verplichting om ten allen tijde te zorgen dat de inhoud er van niet overvloeie. Art. 108. Het is verboden op den open baren weg of in de goten of riolen, steenen of andere vaste zelfstan digheden, afval van dieren, visch, groenten, beer, vuilnis en derge lijke te werpen, te laten loopen of uit te storten. Het is eveneens verboden het vocht uit de mestvaalten of uit stallen op den openbaren weg te laten loopen. Dhr. Claessens vraagt of er wel voldoende toezicht is op de privaatputten, of deze niet met de rioolbuizen in verbinding staan. Spr. heeft een klacht ge hoord van iemand, waar de beer onder den vloer stond en het niet te houden was van den stank. Er moet dan toch ergens een beerput in het riool uit- loopen De Voorz. zegt, dat daar bij bouwen en verbouwen zooveel mogelijk op gelet wordt, maar het is ook zeer goed mogelijk, dat er geen enkele put in het jiool uitloopt, maar dat er beer rechtstreeks in het riool wordt gestort. Dat mag evenmin, maar men staat er niet bij, ais het gebeurt. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Art. 109. Hét is aan Hoofden van Scholen verboden leerlingen, waarvan het hoofd redelijkerwijze vermoeden kan, dat zij lijdende zijn aan een ziekte, welke voor zijn mede leerlingen gevaar van besmetting oplevert of opleveren kan, in zoo danige inrichtingen toe te laten, tenzij uit een schriftelijke ver klaring, af te geven vanwege een door B. en W. aan te wijzen ge neeskundige blijkt, dat er geen gevaar van besmetting bestaat of dat het heeft opgehouden te be staan. Het hoofd eener inrichting als hierboven bedoeld, geeft van de niet-toelating eener leerling in zijne inrichting op grond van het vermoeden, dat deze lijdende is aan een in het eerste lid bedoelde ziekte, onder opgaaf van de school of scholen, die door de leden van het gezin waartoe de leerling be hoort, worden bezocht, onmiddel lijk kennis aan den Burgemeester. Dhr. 't Gilde vraagt of het niet een beetje dwaas is, om over te laten aan B. en W. welke geneesheer die verklaring geeft? Het is toch hetzelfde, wie dat is De Voorz. antwoordt, dat als de geneesheer zoo'n onderzoek instelt, moet dat betaald worden en als nu het hoofd der school het gemeentebestuur waarschuwt kan het op kosten van de ge meente geschieden door den dokter, die B. en W. aanwijzen. Het is een maatregel voor de kosten. Dhr. 't GildeDan staat er nog .leden van het gezin"; klinkt dat niet gek? „Leden van het gezin" gaan toch niet ter school De Voorz1: Het heeft nog altijd zoo gestaan. Art. 110. Het hoofd van een huisgezin waarin een of meer schoolgaande kinderen voorkomen hetwelk redelijkerwijze vermoeden kan, dat in zijn gezin een of meer ziekten, bedoeld in art. 109, le lid, voorkomen, is verplicht hier van binnen 24 uren, nadat hem het feit ter kennis is gekomen, mededeeling te doen aan den Burgemeester met opgaaf van de school of scholen, die door de leden van het gezin worden be zocht. (Vervolg in het tweede blad.) AXEL, 11 October 1929, Op het telegram door de Vrijwillige Burgerwacht alhier, tijdens de viering van haar tien jarig bestaan aan H. M. de Ko ningin gezonden is het navolgend schrijven ontvangen „Het Loo, 7 October 1929. „Ingevolge daartoe bekomen „bevelen van Hare Majesteit de „Koningin, heb ik de eer aan „Bestuur en Leden van de Vrij willige Burgerwacht van Axel „Hoogstderzelver dank te betui- „gen voor de gevoelens, neerge- „legd in Uw telegram, dat op 5 „dezer ter gelegenheid van de „herdenking van het 10-jarig be- „staan der wacht werd verzonden. De Adjudant van Dienst van H. M. de Koningin, Van Kesteren." Dinsdagmiddag zou in den Buitenweg een knaapje van een geladen wagen springen en kwam daarbij te vallen. Ofschoon hij een been bezeerde door een der wielen, mag men van geluk spre ken, dat het wiel niet over hem heen reed. Donderdag werd ten over staan van dhr J. W. Vercouteren, bouwkundige alhier, aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk: J. Hough, f 1484. Timmerwerk: M. Gaile, Zaam- slag, f 1200, J. de Waal, Kuitaart, f 1244. SchilderwerkJ. P. van Rijn, f 144, W. de Jonge f 162. Massa: J. de Waal f3310. De gunning is aangehouden. De sportfeesten te Hulst zijn Dinsdag goed geslaagd en ook de volksspelen trokken zeer veel belangstelling. Een corps van harmonicaspelers luisterde de „statiefeesten" op, waarover met voldoening wordt gesproker.. Tramongelak. Woensdagavond zag de ma chinist Joziasse, toen hij met de tram, die 7.51 u. van Hengstdijk in de richting Rapenburg ver trekt, eensklaps bij den overweg een vrouw voor de machine. Hij remde oogenblikkelijk en gaf een tweede signaal, doch deze maat regelen konden niet verhoeden, dat de vrouw viel en met ge broken been werd opgenomen. Het was de echtgenoote van zekeren Scheers, die daar in de buurt woont. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd waar het been is geamputeerd. Namens de justitie is op de locomotief beslag gelegd voor een deskundig onderzoek aan gaande de remmen. De Staking te Sluiskil. Naar gemeld wordt, is het na de opstootjes van jl. Maandag rustig. De politie is er nog versterkt en ook in de omgeving zijn nu manschappen aan de brigades der marechaussee toegevoegd, o.a. hier te Axel 4 marechaussee's te paard. Wat de stakers zelve betreft is het soms eigenaardig te hooren, hoe sommigen onwetend zijn van den waren toestand en als zoodanig is het te begrijpen, dat het kwalijk genomen wordt, als de bladen in de omgeving hier, hoe objectief ze de zaken ook voorstellen, berichten geven, waardoor tegenovergestelde mee ningen worden gevestigd. Zoo ook is gemeld, dat men niets wist van een door de di rectie voorgestelde verhooging van loon, terwijl dit toch in de Terneuzensche Courant met naam en feiten is medegedeeld. Het verschil zit klaarblijkelijk hierin, dat als de organisatie als zoo danig niet officieel wordt inge licht, men er geen notitie van neemt en alsdan gaat het recht streeks om al of niet erkenning van de organisatie. Natuurlijk is dit een standpunt, waarover te spreken valt, maar wat wenschelijk wordt geacht is niet altijd ook noodzakelijk. Woensdag zijn de leiders der staking en de directeuren der fabrieken te Vlissingen genoodigd tot een bespreking met den Rijks bemiddelaar, dhr. prof. Aalberse» Naar de „Midd. Crt," meldt) was voor de Ned. Ver. van Fa- 1 Eenig Imp. E. Ostcrmann Co'« Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G. Diisseldorf

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 2