raiding Burgerwacht Axel, Zaaigranen en Plantaardappelen Wollen Dames-Kousen en Heeren-Sota. A. KOLFER. Axel. Dames-Artikelen, m DAMES-STOFFEN (schitterende fclera) x Confectie naar maat! Regenjassen! w Tlukrijg ikioeer hoofdpijn STANDAERT en SOOS, Ter Neuzen. Voor een mooie Dames-Japon - of een leuk Kinder-Jurkje - bij A. KOLFER Axel. PRACHTSORTEER1NG ONT VANGEN: ft STANDAERT P. YAEL, St. Jansteen(Absdale). Burgerlijke Stand. BEËINDIGING ZOMERTIJD. Advertent iën. op 5 OCTOBER aanst., te koop Alsook DAMES-SLOBKOUSEN, ÉH h Voorts voorzien van een prachtige collectie Zichtzendingen gaarne op aanvraag. h Stoffen fe hoop per meter op staal. A. VAN DRIEL-WIELES. N H 0 aan lagen prijs, komt U zien (en genoege van hen, die gebrek aan drinkwater hadden, maar ook ten genoege van de arbeiders, die met het bietensteken op goede verdienste rekenen, want aanvan kelijk wist men de peeën niet uit de verharde aardkorst te krijgen, zoodat het dan moeilijk is om per dag eenige roeden te be reiken. Minder aangenaam is echter het natte weer voor degenen, die per fiets, motor of auto hun zaken afwerken, want bietenklei met water vermengd maakt de wegen gevaarlijk glad. Winterdienst. Voor liefhebbers van 's ochtends een uurtje langer in de kooi zal het wel niet noodig zijn om mede te deelen, dat aanst. Zondag de zomertijd geëindigd is en we onze klok weer naar den zonne tijd kunnen regelen. In verband daarmede deelen we mede, dat ook de verschil lende middelen van vervoer dien dag weer hun winterdienst hebben ingevoerd, waarvoor we belang hebbenden verwijzen naar de bekende tramboekjes en reis gidsen. De Staking te Sas ran Gent, Men meldt aan „De Maasbode" uit Sas van Gent: „Naar wij vernemen, heeft Woensdag de burgemeester L. 0. Hoefnagels pogingen aange wend, om inzake het conflict aan de stijfselfabriek alhier be middelend tusschenbeide te ko men. Na een langdurige conferentie met de directie, heeft deze den burgemeester de volgende posi tieve toezeggingen gedaan lo. Alle arbeiders zullen ten vervolge acht dagen vacantie per jaar genieten met behoud van loon 2o. een minimum premie van f250 zal wekelijks op de tot dusver gevolgde wijze onder de arbeiders worden verdeeld Bij uitbreiding van personeel zal deze premie percentsgewijze worden verhoogd. 3o. Er zal uit de arbeiders van de fabriek een comité worden gevormd, dat contact zal hebben met de directie. Voorts zal ieder arbeider het volle recht hebben om persoon lijk bij de directie zijn belangen voor te dragen of bezwaren, die over hem mochten zijn binnen gekomen, te weerleggen. De burgemeester werd ge machtigd den rijksbemiddelaar mede te deelen, dat de directie een en ander tegenover hem heeft vastgesteld. De burgemeester, die ons het bovenstaande mededeelde, voegde hier nog aan toe, dat de directie voorts nog tegenover hem had vastgelegd, dat, mocht de bur gemeester kunnen aantoonen, dat de loonen in deze streek hooger waren of zouden worden dan door de stijfselfabriek betaald werden (uitgezonderd gedurende de suikercampagne) de directie bereid zou zijn op verzoek van den burgemeester terstond een overeenkomstige veihoogingvoor haar personeel te doen intreden." Naar wij vernemen, zijn te Sas van Gent weer enkele ar beiders, die niet aan de staking hebben deelgenomen, in de stijf selfabriek aan het werk gegaan. Dinsdagavond, reden zij in groep naar Selzaete, langs het kanaal op Hollandsch grondgebied geës corteerd door marechaussee's. Achter hen volgden een groote groep stakers, die hen nu en dan uitjouwden en nariepen. Uit Sluiskil. Hedenochtend 9 uur zijn te Sluiskil weer ongeveer 24 Fran- sche werklieden met den trein aangekomen, waarschijnlijk af komstig van de zusterfabrieken der cokesfabriek. Het schijnt dat de stakers hiervan op de hoogte gesteld waren, want een honderd tal was aan het station aanwezig. Pogingen om de stakers te be wegen van hun voornemen af te zien, moeten niet baten en een 6-tal marechaussee's begeleidde de Franschen naar het terrein. Storingen of wanordelijkheden hadden niet plaats. Men wacht tiet eind kalm af. We vernemen, dat aan de aangesloten stakers uit de bonds- kas f 14 als wachtgeld is uitbe taald. Tijdens de kermis te Hulst zal daar Dinsdag weer een baan- koers worden gehouden en zul len er verschillende volksspelen plaats hebben, terwijl een orkest van harmonicaspelers is uitge- noodigd. De gemeenteraad stond hier voor na eenige discussie een crediet toe van f 200. Men had f300 gevraagd, terwijl de voor zitter f100 aanbood. De Raad van Overslag sloot haar rekening over 1928 met f 1054. Voorzeker zal dat velen daar verheugen, want de belastingen zijn ook daar niet voor de poes. Gisteren herdacht de heer G. Herrebout den dag, waarop hij voor 40 jaren dienst nam bij de spoorlijn MechelenTer- neuzen, te Terneuzen. Woensdag vergaderde te Terneuzen het voor 't grooten- deels demissionair college van commissarissen der Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding. Ver schillende punten in verband met het belang der vennootschap werden besproken. Besloten werd eene vergadering van aandeel houdsters bijeen te roepen op 25 October a s., voor het be noemen van commissarissen in de door beschikbaarstelling der zetels open gekomen vacatures, waarbij den wensch werd te kennen gegeven, dat de benoem den voor de te vervullen zetels hoofdelijk, en dus niet collec tief volgens een daartoe strek kende ingediende motie in de laatste vergadering van aandeel houdsters zal geschieden. Midd. Crt. De heer M. Sterringa, kom mies bij 's Rijks belastingen te Koewacht, is met ingang van 5 October gedetacheerd naar de Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent. Te Koewacht stak van P. bij het inspannen van een paard zijn vinger in de lus van het halster. Het paard rukte met den kop, zoodat de vinger bekneld raakte en de top van den mid delvinger werd afgerukt. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Z. M. de Koning van België heeft benoemd tot ridder in de Kroonorde van België, den heer mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland. M. Ct. Polderbesturen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot ge zworene van den Clarapolder E. J. Verroeste, te IJzendijkemet ingang van 1 Nov., tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders Ser-Lip- pens, Nieuw-Othene, Margaretha, Kleine-Huissens en Eendragt W. Dees Pzn. te Zaamslag. Zaterdag werd door Notaris Dumoleyn publiek geveild in de zaal van Hotel Rotterdam te Sas van Gent, een woonhuis met café, aan de wijk Stuiver te Sas van Gent. Kooper E. A. van Waes te Westdorpe voor f2350. Een woonhuis te Westdorpe. Koo per C Dellaert aldaar voor f 2100. Een woonhuis te Westdorpe. Kooper R. van Laere voor f 1775. Door den Raad van West dorpe is besloten de gevraagde bijdrage ad V* cent per inwoner, voor aankleeding van de bestuurs kamer van de Ver. v. Ned. Ge meenten, te verstrekken, Het be kende verzoek om een Esperan- to-cursus kreeg een goed onthaal 't gaat om advies naar het school bestuur. De Raad besloot tot aankoop van een 200 L. schuim- brandbluschapparaat voor f 500. Woensdag werd te Middel burg door den hoofdingenieur- directeur van den Rijkswater staat aanbesteed het maken van nieuwe wegvakken in de gemeen ten Kruiningen en Krabbendijke en het maken van een verharding met een asphaltbeton deklaag op bovenbedoelde wegen met bijbe- hoorende werken. De raming ww f254.000. Minste inschrijver was A. A. de Wilde, Middelburg f259.800 (werkw. B.)id. met porfier f257.800; id. werkw. A f 258 800 ;jd. met porfier f 256.800 Tevens werd aanbesteed het maken van een kaaimuur van gewapend beton met bijbehoo- rende werken, ten Z. van de Stationsloskaden te Terneuzen, behoorende tot de werken van de havens te Terneuzen. Raming f 162.000. Hiervoor was de laag ste C. de Waard, Wieringen, f 143.200. Men kan het licht vragen Door den voorzitter der afdee- ling Zeeland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten is aan de colleges van Burgemeester en Wethouders der Zeeuwsche ge meenten, die lid zijn van voor noemde vereeniging een uitnoo- diging gericht om stappen te willen doen, dat door de raden dier gemeenten een besluit wor de genomen taf het geven van een bijdrage ad l/4 cent per in woner voor het aan de Vereeni ging aan te bieden geschenk bestaande uit een eenvoudige, doch waardige aankleeding van de bestuurskamer van het te stichten eigen vereenigingshuis voor de Nederl. Gemeenten. Het aantal inwoners der gemeenten, die lid van voornoemde vereeni ging zijn, bedraagt thans reeds meer dan 7.000.000., dat zou dus een aankleeding worden van om ende bij 17.500 gulden. Men krijgt zoo het idee, dat ambtenaren gewoon zijn, nogal royaal te doen, als het van een andermans centen gaat. Maar misschien hebben de heeren 1ji cent gevraagd in het idee, dat de raadsleden voor een kwart deel grif genoeg zijn om erin toe te stemmen. Het drie kwart zal dan de meerderheid vormen, dat „neen" zegt, zooals te Elle- woutsdijk, waar men het ver kwisting noemde. Gevonden. Een rijwielplaatje. Inlichtingen bij M. van Doeselaar. Kerkdreef. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis dat ingevolge Koninklijk Be sluit van 29 Januari 1929 (Stbl. No: 16), waarbij, in verband met art. 2 der wet van 23 Maart 1918 (Stbl. No: 165) gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (Stbl. No. 130) is bepaald, dat in 1929 de vervroeging van den wettelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (Staatsblad No 236) zal eindigen den zesden October a s te drie uur in den voormiddag. Mitsdien moeten alle klokken om 3 uur in den nacht van zes October a.s. (of wanneer men zich op vijf October a.s. ter ruste begeeft) één uur achter uit gezet worden. Voor de gelukwen- schen, mij toegezonden bij gelegenheid van mijne benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, betuig ik hierbij mijn kartel(jken dank. C. WIND VAN MERKESTEYN. Ter Neuzen, Sept. 1929. Voor de vele sym pathiebetuigingen die we mochten ondervinden, voor en bij ons huwelijk, zeggen we ook mede namens wederzijdsche familie nog hartelfjk dank. H. DE VOOGD. L. C. D. DE VOOGD— Verlinde. Den Haag, Oct. 1929. nam. 7 uur in de Openbare School. Het Bestuur, J. M. OGGEL, Voorz. JAN LE FEBER, Secr. ALLESPRIMA, goedgekeurd door Z. L. M. en N. C. B., bij Tel. 2. in de nieuwste in wol en zijde, zeer chique en warm. AANBEVELEND, EEN PRACHTIGE SORTEERING zooals: HEMDEN, DIRECT01RS, KOUSEN, FLANELLEN ONDERJURKEN, enz., enz. alles aan concurreerende prijzen, doch kwaliteit gegarandeerd. voor het winterseizoen. Doet Uw voordeel en geeft Uw bestelling. BELEEFD AANBEVELEND, Dames- en Heeren-Artikelen, Koestr. 107, AXEL. Q lk neem de volgende week de gelegenheid waar, om eens te spre ken met bij mejuffrouw de Wed. GILIJAMSE. Ook bij U aan huis te ontbieden. (Zie andere advertentie). Beleefd aanbevelend, Gediplomeerde M!r. Opticiens. Zondag 6 October 1929. Voorm. 9Vj ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9V« ure Ds. J. S. Post. Nam. 27« Dezelfde. Voorm. 91/. ure Leeskerk. Nam. 2'/s Leeskerk. Van 1-30 Sept. 1929. AXEL Huwelijks-aangiften. 5. Joris Kolijn, 22 j. jm. en Janna Johanna Faas, 19 j., jd. Leendert Verpoorte, 28 j., jm. en Jannetje op 't Hof. 21 j. jd. Abraham van Drie), 25 j., jm. en Jacoba Levina Wieles, 25 j., jd. 12. Hermanns van den Berge, 29 j., jm. en Sara Deij, 23 j., jd. 13. Wilhelmus van Oosterbosch, 27 j., weduwn, en Antonetta Philomena van Pienbroek, 25 jjd. 10. Martinus Beneden, 23 j. jm. en Krina Schieman, 18 j. ja. 20. Franciscus Valent, 41 j. jm en Maria Amelia van Brussel, 30 j. jd. 27.Mari- nus Jan Heijnsdijk, 23 j. jnt. en Cla- risse Marie Dobbelaere, 23 j jd. Huwelijks-voltrekkingen: 19. Leen dert -Verpoorte, 28 j. jm. en Jinr.e je op 't Hof, 21 j. jd, 26. Abraham van Driel, 26 j jm. en Jacoba Levina Wieles, 25 j. jd. Hermanus van den Berge, 29 j. jm. en Sara Deij, 23 j. jd. Dirk Stolk, 22 j. jm. en Aag'j- Maria de Ruyter, 22 j. jd. Joris Kolijn, 22 j. jm. en Janna Johanna Faas, 19 j-, jd- Geboorten. 3. Johannes, z. van Jannis Schieman en Jakoba van Splunder. 5. André Joseph Alouis, z. van René Boon en Maria Maas. 4. Adriaan, z. van Cornells Adriaan Wiemes en Adriana Haak. 10. Christina Dina, d. van Jacobus Verstraten en Debora Levina Wijna. 12 Maria Wilhelmina d. v£n Pieter Schieman en Maria Eli sabeth Ortelee. Johannes Adriaan Cor nells, z. van Bartholomeus Johannes Knieriem en Gerardina Cornelia van Tatenhove. 16. Janneke. d. van Johan nes den Beer er. Pieternelia Suzanna Deij. 18. Adriaan Jacob, z van Adriaan Hamelink en Catharina Deij. 20. Catha- rina Janna, d. van Hermanus Pieter Dieleman en Pieternelia Andresina Koole. 27. Suianna Johanna, d. van Jozias van de Velde en Maria Piete-,- nella Oppe, Cornelis Marinus, z. van Jan Overdulve en Maria Hendrika Kiel. Overlijden. 9 Suzanna Scheele, 71 jechtg. van Frans van Hoeve. 26. Alphonse Joseph Marie, 5 m., z. van Emile Karet Misseghers en Emma Isabella Baerti tr

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3