Boekhouden. Jongens- en Manshemden. EEN LOOPJONGEN M aan Firma A.J. CLAESSENS. S] Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. boekhoudles Firma A. J. Claessens. Gevraagd: of HALFWAS bij W. L. VIN LUIK. GEVRAAGD: Purgeer-Bioedzuiverende slgmverdrpende Pillen jjpOlHG sme&kt rggm 2e afd. Gemengde Koren. „Door Oefening Vereenigd", Vlissingen, 370 punten, le prijs, met lof der jury. 2e afd. Dameskoren. R.-K. Dameskoor, Vlissingen, 380 punten, met bijz. felicitatie der jury. 3e afd. Mannenkoren. „Vlissingsch Mannenk.", Vlis singen, 248 punten, 3e prijs. 2e afd. Fanfaren. „De Scheldezonen", Nieuw Namen, 309 punten, le prijs. „St. Cecilia", Meerdonck, 266 punten, 2e prijs. 3e afd. Harmonie. Kon. Harmonie „St. Cecilia", Sinaay (B.) 322 punten, le prijs. Afd. Dubbel-Mannenkwartetten. „Harmonie", Vlissingen, 331 punten, le prijs. „Roozendaalsch Kwartet", Roo- zendaal 386 punten, le prijs met felicitatie door de jury. „Octavo", Vlissingen, 307 pun ten, le prijs. 2e afd. Harmonie. Kon. Muziekmaatschappij „St. Cecilia", St. Gilles-Waes (B.) 223 punten, 3e prijs. Harmonie „De Vereenigde Werklieden", Terneuzen, 361 punten, le prijs met lof. le afd. Fanfare. „Veronica", Zuidzande, 367 punten, le prijs met lof. „Oefening kweekt Kunst", Schoondijke, 383 punten, le prijs met onderscheiding. Hoogste Eere-afd. Fanfaren. Kon. Fanfare „De Zuidster" Antwerpen (B.), 402 punten, le prijs met allerhoogste onder scheiding en bijzondere felicitatie door de jury. Hoogste Eere-afd.Mannenkoren. R. K. Mannenkoor „Concor dia", Roosendaal, 296 punten, 2e prijs. Ten slotte had nog een Marsch- wedstrijd plaats, waarin alleen „De Zuidstar" uit Antwerpen optrad in de le afd. en een le prijs behaalde. Het slot van dezen dag was weer een prachtig concert van ,De Zuidstar", en weer op het terrein, ten spijt van vele Hulste naren, die dat liever op de Markt zagen uitgevoerd. Geslaagd voor het examen hoofdakte de heer A. D. P. v. d. Ende te Hontenisse. f Pastoor Van Hoek. Te Roosendaal is op 55-jari- gen leeffijd overleden pastoor Van Hoek. Dit bericht zal zeker door de parochianen van Zuiddorpe met droefheid vernomen worden, daar pastoor van Hoek aldaar ruim 7 jaar, van af Febr. 1917 tot Juli 1924, de geestelijke leider was en ook als burger zeer gezien was. Zeer veel heeft Z.Eerw. gedaan om het eenvoudige dorpje met zijn fraaie kerk, zijn grot en kapellen onder de geestverwan ten in den omtrek bekend en bemind te maken. Monument Jan Morks. Eenigen tijd geleden heeft de gemeenteraad van Middelburg zijn medewerking toegezegd voor de oprichting van een monument van wijlen den heer Jan Morks, in leven directeur van het Middel- burgsch muziekkorps. Naar wij vernemen zal morgenmiddag om 3 uur uitvoering worden gegeven aan dit lang gekoesterde plan. Het monument, dat een blijvend aandenken zal zijn, ook voor het nageslacht, aan den populairen musicus, is vervaardigd door den beeldhouwer August Falise en zal op het Molenwater worden geplaatst. Ons bericht omtrent het verdrinken van den leeraar aan de ambachtsschool te Gor- kum eischt in zooverre verbete ring,- dat dit was wijlen de heer D. Bruggeman, geboortig uit Ter- neuzen. De overledene was 34 jaar oud en laat een vrouw met 3 kinderen achter, Onder zeer veel belangstelling Had Zaterdag de ter aarde bestel ling plaats. Sportnieuws. Vergezeld door het bestuur en een groote schare sportvrienden en -vriendinnen maakte Zondag de voetbalvereeniging Axel een plezierreisje naar Antwerpen, waar het gezelschap bij aankomst werd verwelkomd door het bestuur van de zustervereeniging De Vrijheids zonen. Vóór den middag speelde Axel I op het Hoboken-terrein een wedstrijd tegen het eerste •elftal der Vrijheiuszonen. De Axelsche jongens hebben ook op vreemden bodem getoond, dat ze niet voor de poes zijn en op waardige wijze de eer van het Axelsche voetbal hoog gehouden. In een zeer vriendschappelijke partij werden n.l. de Vrijheids zonen met 9 0 geklopt en met deze nederlaag mogen de Ant- werpsche sportvrienden nog te vreden zijn, want indien het ter rein niet zoo oneffen was geweest, dan hadden de Oranjemannen de cijfers ongetwijfeld nog hooger opgavoerd. Na den inwendigen mensch wat versterkt te hebben, bracht een gedeelte van het gezelschap 's middags een bezoek aan het prachtige Beerschot-stadion, waar een wedstrijd tusschen de le klassers Beerschot (Antwerpen) en Feijenoord (Rotterdam) ge speeld werd, terwijl het andere gedeelte zich verder in de stad amuseerde. Hoogst voldaan over het ge- noter.e, keerde het voetbalgezel schap 's avonds weer met de laat ste reisgelegenheid huiswaarts. Alastrim. De nieuwe ziekte, die in Rotterdam vry veel patiënten heett gemaakt en onder den naam Alastrim voorkomt is een soort van pokziekte, die toch niet zoo onschuldig is, als ze wel ly'xt. Volgens de meening van den chet van den gemeente lijken geneeskundigen dienst te Amsterdam dr. Brenkman die werd ondervraagd door een re dacteur van „Het Volk", is het raadzaam, dat allen, die buiten de stad gaan, o( kinderen buiten de stad sturen ot logees krijgen, zich laten inenten of herinenten. Dat patiënteD, die door alastrim worden aangetast, zich bijna niet ziek gevoelen, wordt door dr. Brenkman bestreden. De patiën ten, zei sprdie wij in Rotter dam hebben gezieB, voelden zich stevig ziek, zelfs de z.g. lichte gevallen. Ce alastrim bljjft al tijd een soort pokziekte, die de patiënten leelijk aanpakt, en al zijn er tot dusverre op de in Rotterdam voorgekomen gevallen nog slechts 2 dooden te be treuren, men dient met het stevig ziek zyn voldoende rekening te houdeD. Dezer dagen is het Koninklijk Besluit tot stand gekomen, waar bij de Wet, houdende voorzienin gen tegen besmettelijke ziekten, van toepassing wordt verklaard op alastrim daardoor staat thans voor de geneeskundigen de ver plichting vast den betrokken inspecteur der volksgezondheid kennis te geven van elk alas- trimgeval, dat hij waarneemt. Verder zal iedere gemeente moeten zorg dragen een barak in te ricbteD, waar alastrimlyders kunnen worden verpleegd. Be woners van huizen, woonplaat sen of vaartuigen, waarin zich een alastrimgeval heett voorge daan, mogen voorloopig de school niet bezoeken. De inspecteur der volksgezondheid ontvangt ook de byzondere bevoegdheid, zoo noodig, woningen binnen te treden. Glister heeft te Amsterdam een botsing plaats gehad tus schen een bestelgoederen- en een kolentrein. Er was veel materieele schade, doch per soonlijke ongelukken vielen niet voor, De machinist van den bestelgoederentrein reed door een onveilig signaal, Vrijdagmiddag botste te Geleen een motorrijder met duo tegen een passeerende luxe-auto, welke over den kop sloej. De auto kwam in aanraking met een wielrijder die tegen den weg werd geslingerd, tengevolge waarvan hij levensgevaarlijke verwondingen opliep. De mo torrijder en de duo-zitster, de heer en mej. Witkemper uit Essen, werden eveneens in zorg- wekkenden toestand opgenomen. De inzittenden van den luxe auto, uit Heerlerheide, kwa men er zonder ernstige kwetsuren at. Nader is geseind, dat de heer Witkemper aan zijn verwondin gen bezweken is. voeten, verzacht en geneest men mei Door den kapitein van een Duitsch stoomschip is bij ds Rotterdamsche rivierpolitie aan gifte gedaaD, dat tydens de reis van Antwerpen naar Rotterdam vermoedelijk ter hoogte van Vlissingen de scheepstimmer man G. M. Kehlenbeck uit Rekum over boord is gevalleD en verdronken. Bij Letelbert (gem. Leek) is een vrachtauto met negen passagiers, die van de markt kwamen, tegen een boom gere den. Vijf inzittenden werden gewond aan hoofd en handen. De chauffeur D. A'. te Gronin gen, kreeg een dijbreuk. De oorzaak ligt in het springen van den linker voorband, op het oogenblik dat een wagen moest woraeu gepaseerd. Donderdag reed de heer H. B te Wylre, met zijn zoon per auto naar Aken. Dicht bij deze stad reed de auto, welke bestuurd werd door den zoon op den Vaalserweg een commu nistische bende achterop en trachtte, zeer langzaam voort gaande, langs den stoet te pas- seeren. Zonder dat daartoe door de heeren B. eeuige aanleiding werd gegeven, viel de bende plotseling op den auto aan, sleurde den zoon uit den wagen en trapte hem tegen den grond, waarna de aanvallers den vader eveneens aanvielen en afran selden. Gelukkig kwam politie op dagen en werden de beeren B. ontzet. Na in het hospitaal te zijn verbonden konden de aan gevallenen huiswaarts keeren. Daar de heeren B. als zeer humaan bekend staan en als menschen, die niemand het geringste in den weg leggen, is voor dezen laffeu aanval geen andere verklaring te ge ven, dan de haat-psvsche ge kweekt door het communisme. Op de Groninger Vaart onder Bergum heeft een ernstig ongeval plaats gehad Als ge woonlijk was de motortjalk „Fri- sia" van Leeuwarden vertrok ken met vrachtgoed naar Gron- ningen. De 21-jarig knecht P. de Boer uit Eindhoven, stond san het stuur. Dicht by hem speelde het 3l/s-jarig dochtertje van den schipper A. Jasper. Plotseling rolde het kind tege lijk met het wagentje, waarmee het speelde, overboord. De knecht, die een goed zwemmer was, sprong het onmiddellijk na. Hij kreeg het kind nog te pakken, doch plotseling begaven zyn krachten hem. Nog twee a driemaal wist hij het kind boven water te krygen. toen zonken beiden in de diepte. Eenigen tijd later zyn de lyken opge haald. Te Newcastle had een hevige gasontploffing plaats, waarby een café geheel vernield werd en verscheidene huizen in de omgeving zwaar beschadigd werden. Voor zoover thans vast staat zyn by het ongeval 16 personen gewond, onder wie sommigen levensgevaarlijk. De Ëerljjnsche hoofdredac teur Miessner en zijn vrouw maakten vanuit ï^engenfeld in het Etztal een bergtour. Toen zy op een bergweg een steenen trap beklommen, gleed de vrouw plotseling uit en stortte van een 40 M. hooge rots. Zij werd zwaar gewond en stierf kort naheton- „Graf Zeppelin". Gisterenavond 8.50 m. e. t. is de Zeppelin te Tokio onder groot enthousiasme geland. De Japan ners juichten de Duitschers luide toe en brachten hun op allerlei (op z'n Japansch natuurlijk) hul debetuigingen. In den staat Ehaipur (Britsch-Indië.) zijn op enkele plaatsen breuken gekomen in de dyken van de Indus, waardoor groote overstroomingen hebben plaats gebad. Zestig dorpen staan onder water. Er is groote schade aange richt. Honderden personen zijn dakloos. Philadelphia en omgeving werden Vrijdag door een hevig onweer bezocht waardoor groote schade is aagericht. Vier per sonen werden door den bliksem getroffen, drie zyn er verdron ken en verscheidene personen hebben kwetsuren opgeloopen. Donderdag vond in het stadje Muslau in Oberlausitz een brutale roofoverval plaats op het filiaal van de Rijksbank. Een onbekende drong het kantoor binnen en beval ouder bedrei ging met een revolver „Handen ornboog" De in het lokaal zittende be ambte gaf aan dit bevel gehoor, doch de filiaalhouder had in een nevenvertrek het bevel gehoord en loste^ door een glazen deur eenige schoten op den indringer. Deze werd gewond, doch wist te vluchteü. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 12,.Rogge f 8 af 9.—. Wintergersf 110, a f 10,50 Zomergerst f 10,a f 10,50. Haver f 9,— a f 10, Erwten f 14,a f 17,Paarden- boonenf a f Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f—A f Lijn zaad f 16,af 18,Blauwmaan- zaad f—a f Groen Vlas f ,05 a f—,10. Gebookt Vlas f 10,— èf —,15 Gezwingeld Vlas f0,70 af0,80 Aardappels f2,— a f2,15. Stroo f k f Koolzaad f èf Mosterdzaad f f— Boter f 1,90 f2,—. Eieren f6,50 k f7,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11k f 13,—. Rogge f 10 0 k f 10,50 Wintergersf f 10, f 10.50. Zomerg. f 9.75 èf 10.25 Haver f 10.— a f 10,25. Erwten f 15.a f 15,25. Paardenboonen f a f Duivenboonen fa f- Witteboonen f a f Bruineboonen f a f Boekweit f a f Lijnzaad f a f Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a fGebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a fAardappels f0.a f Koolzaad f a "f Stroo f a f Boter f 1.90 a f2Eieren 26 stuks f 1.69. Slachtvee aangev. 19, verk. 7. Varkens 63, verk. 41. Eier- veiling stuks, per 100 stuks f Ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van voor den middenstand. Bij ge noegzame deelname clnblessen tegen verminderde prijs. J. R DE JONGE, Stationsstraat. Bakker, Axel-Sassing. Aan hetzelfde adres te bekomen HOUTSKOOL. Bureau van dit Blad. van H VaN AKEN, Apotheker te Selzaete, oud-leerling van het Gasthuis te Gent. Het beste middel om het bloed te zuiveren en te ver sterken Zij verjagen gal en slijmen en in het algemeen de onzuiverheden die in het lichaam verblijven, ze werken snel en zonder pijn, zij voor komen menige ziekte, voort komende van de ontroering van het bloed, zij genezen maag zuur, moeilijken stoelgang, buikpijn, keeren der jaren, leverziekte, speen, krevelingen, puisten, geraaktheid. Deze pillen bevallen zeer wel aan bloedrijke personen, die er een regelmatig gebruik van maken. Iedereen zou de bloedzuive rende pillen van H. VAN AKEN te huis moeten bezitten om zich in tijds het bloed te zui veren en te verfrisschen. Prijs de doos 60 centen. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Hoofdd. voor Holl. SCHULTE EN THIEME, Post box 55, Middelburg. Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten Van 1-31 Juli 1929. SAS VAN GENT Huw.-aangiften. 19. Carolus Maas, 37 j. en Leonia Aerssen3, 21 j. Gerardus Janssen, 27 j. en Julienne van Loii, 23 j. Gehuwd. 2. Clement Dhaene,22j. en Georgette Dullaert, 24 j Geboren. 10. Georgette Marielte, d. van Victor van Wonterghem en Bertha de Guchteniere. 12. Herman Willem, z. van Andries Willemsen en Maria van Voren. Overleden. 3. Christina M. Dhanis (overl. te Ter Neuzen), 44 j.f echtg. van Petrus de Caluwé. 9. Caesar van Cleemput, 63 j., echtg. van Mathilda de Gijsel. 26. Levinus Danel, 78 j., weduwn. van Fitalie Cruyenaers. 27. Roger Rogiers (overl. te Ter Neuzen), 6 j., z. van Eduardus en Elisa van Leuven. WESTDORPE. Huwel.-aangiften. 18. Johannes Goethals, 58 j en M. r a D'haene, 61 j., wed. 24. Charles Scheffer (van Sas van Gent), 23 j. en Germaine Goethals, 19 j. 29. Antonius Gerrit e i (van Heumen), 36 j. en Margaretha van Acker, 30 j. Gel-oren. 31. Florry Lima Rosa Maria, d. van Caesar van Waes en Helena van den Berg. Overleden. 20. Eduardus van Hoove, (van Boschkapelle) 35 jechtg. van Martha Otjes. Corsetten.

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3