i\ Zoo moet U het doen! invaliditeitswet. Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Plano's. het achuurlapje iets vochtig maken 2. wat Ata er op strooien 3. het voorwerp reinigen 4. zorgvuldig droog wrijven Alles blijft als nieuw door Voor automobilisten. Naar vernomen wordt is de termijn van weging van auto's verlengd tot 16 September a.s., zoodat automobilisten vandaag dus nog niet bloot staan aan aanhouding op den weg. Predikbeurten te Axel. Geref. Gemeente. Politierechter te Middelburg In de zitting van 13 Augustus werden de volgende zaken be handeld J. A. v. E., 41 j, slager te Sluiskil, werd beklaagd, dat hij Ph. A. van Acker heeft beleedigd. Uitspraak f 10 boete of 10 d. hecht. M. v. L., huisvr. van H. J. C., 50 j-, zonder beroep te Westdorpe, werd verdacht, dat zij te Zuid- dorpe E. M. Janssen, huisvr. van Vermeulen, heeft beleedigd. Uitspraak f5 boete of 5 d. hecht. De Ned. Regeering heeft aan de Belgische de uitlevering toegestaan van P. de N., 23 jaar, arbeider, wonende te Koewacht, verblijvende in arrest te Middel burg, die ervan verdacht wordt, zich in den nacht van 29 op 30 Juni 11. onder de gemeente Ste- kene (België), te hebben schul dig gemaakt aan moord of dood slag op zekeren Plaquet, door dezen bij het uitgaan van een danstent en na een korte voor afgaande woordenwisseling, zoo danig met een mes in den buik te steken, dat hij enkele oogen- blikken nadien aan de bekomen verwondingen overleed. De rechtbank te Middelhurg heeft failliet verklaard E. Everaert, klein landbouwer te Clinge, Gra venstraat. Rechter-commissaris mr. J. W. Zijlstra, curator mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. Twee joDgena ran 18 jaar uit Rotterdam zyn aangehouden toen zij op het terras van een lunchroom een biertje zaten te drinken. Deze jongelui, de 18-jarige kantoorbediende v. d. L. en de even jeugdige v. R. hadden een vacantiereis achter den rug door Brabant, Limburg en Gelderland, gemaakt van geld, dat de eerBte aan zijn patroon ontstolen bad. Een bedrag van 600 gulden was in acht dagen tyd uitgegeven. Op den onbewaakten over weg by Vugbt (N.-Br.) is het IV. jarig zoontje van den ploeg baas E. door een uit de richting Bonkelkomeuden trein overreden la gedood. Gistermorgen 9 uur heeft een spoorwegongeval plaats ge had op het Centr. Station te Utrecht. Een trein uit den Bosch reed het station binnen toen een ran geerder te snel den wissel over trok, waardoor het achterste gedeelte van den trein óp een ander spoor liep. Een postwagen kwam buiten de rails, sleurde een waterkraan mee en ver nielde het eindpunt van het eerste perron, terwijl de wagen zeil kwam te kantelen, en an dere wagens derailleerden. Per soonlijke ongelukken vielen niet voor. Te Gorincbem is de heer Brugmans, leeraar a. d. Am bachtsschool in het zwembad, vermoedelijk ten gevolge van kramp, in de diepte verdwenen. Nadat tot drie keer toe vergeels was gedoken, is de ongelukkige ten slotte boven gebracht. Hoe wel direct pogingen in het werk werden gesteld de levensgeesten op te wekken, kon de geneesheer slechts den dood constateereD. De verdronkene was 34 jaar oud, en laat een vronw ep drie kinde ren na. Die het laatst lacht. Het Morane sportvliegtuig, waarmede de Fransche vliegster Maryse Hilte einde Juni op een uienveld onder Halfweg een noodlanding maakte en op Schiphol gerech telijk in beslag werd genomen, doordat de vliegster de gevraag de schadevergoeding van 2000 gulden geweigerd bad te betalen (later sloeg de overvragende landbouwer zijn prijs aanmerke lijk af) is nog steeds niet vrij gegeven. Naar later door deskundige taxateurs werd vastgesteld, zou de schade aan het og het veld staande gewas aangebracht, hoog stens 50 gulden bedragen. De Frar^aise is thans doende, den eigenaar van het uienveld ge rechtelijk aansprakelijk te stel len voor alle schade, die uit de in beslagneming van haar vlieg tuig voortspruit.' Nabjj Dallas (Texas) is een vrachtauto, waarin 2 gezinnen zaten, die van een uitstapje huis waarts keerden, op een spoor overweg door aen sneltrein ge grepen, 14 inzittenden waren on middellijk dood, slechts een kind heeft het leven er at gebracht het werd echter ernstig gewond, Omtrent het vliegtuigonge luk nabij Tashikawa, waarbij zeven personen om bet leven kwamen, wordt nader gemeld, dat het vliegtuig met de Japan- sche stafofficieren nog geen twee K M. had afgelegd, toen het plot seling van betrekkelijk geringe hoogte neerstortte. Het betreft een niewe machine die voor het eerst een zoo groot aantal passagiers vervoerde alle proefvluchten waren zon der incidenten verloopen. Te Waddinxveen heef' Zaterdagavond een 40-jarig werk' man K. ruzie gekregen met zijn buurman S., die 35 jaar was. K. was vermoedelijk onder in vloed vac sterken draqk en bracht S. onverwacht met een scheermes twee sneden in den hals toe, dat de man wankelend neerviel en stiert. De bevol king protesteerde over deze gruwelijke daad den oppassenden man aangedaan. De politie wist echter incidenten te voor komen. Apenjacht. Te Hoenen (N. Br.) geraakten uit een tent, waarin 14 apen waren opge sloten, enkele los en weldra volgde de rest, die zich over het geheele dorp in groepen ver spreidde. Aanvankelijk werd er om gelachen, doch toen men begreep welk een schade die vluchtelingen zouden aanbren gen, werd een jacht geformeerd. Enkele zaten in de kap van een kerk in aanbouw, andere kropen er in een boeren schuur en op het veld waren er bezig met het aardappels uitdoen. Met lok middels wist men sommige te vangen, doch het grootste ge deelte liet zich niet verschalken. Het zwake gedacht. Een 140-tal meisjes werkzaam bij de firma C. Jamin te Rotterdam heeft het werk neergelegd. Een gedeelte is onder bedreiging met ontslag, weer aan het werk ge gaan. De staking-Jamin, staat onder leiding van de Federatie van fabrieksarbeiders- De eischen zijn in hoofdzaak loonsverhooging, uitbreiding van vacantie. De meisjes die in staking ge gaan zijn, treden tamelijk baid- handig op tegen de meisjes die aan het werk gebleven zijn. De politie heelt zelfs handelend moeten optreden om de orde te herstellen. Branden Door onbekende oorzaak is de boerderij van den heer Goossens te Gennep tot den grond afgebrand. De inboe del en landbouwinventaris wer den een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Het woonhuis van den hulp brievenbesteller van Keysteren te Mook, is door brand ver nield. De inboedel ging geheel verloren. Verzekering dekt de schade. Te Beers (N. Br.) is de groote boerderij van den heer Ermers door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Eenige varkens en een veulen kwamen in de vlammen om De inboedel is verloren gegaan, evenals de geheele roggeoogst. De brand weer stond macbttloos. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De schade, die in de duizen den loopt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Op heeterdaad betrapt Te Amsterdam is een zakkenroller van Poolsche nationaliteit op heeterdaad betrapt by een po ging om een jongmensch, dat een kantoorgebouw verliet, van zijn portefeuille te ontdoen. De man werd gegrepen en aan de politie overgeleverd. Toen bleek, dat men met een beken den Poolschen zakkenroller te doen bad, die jaren geleden in bet Politieblad gesignaleerd was, uadat bü aicb aan zakkenrol lerij bad schuldig gemaakt. - Op aangrijpende wijze is Zondagmiddag een Haagsche agent van politie in zee bij Kijk duin verongelukt, nadat hy uiter ste pogingen had aangewend om een ander het leven te redden. Ougeveer 2 uur, merkte men, dat een dame was afgedreven, en dat deze in levensgevaar ver keerde. Het was mevrouw Sch. uit Rotterdam. De agent van politie K. Uittier, begaf zich in uniform aan een reddingslyn in zee, terwijl de echtgenoot van de baadster, het andere einde van de lijn vasthield en ook zeewaarts ging. Plotseling sloeg een vloedgolf den heer Sch. omver, waardoor hem de reddingslyn uit de band schoot, zoodat de agent met die lyn aan zich zelf was overge laten. De groepen redders aan de andere zijde van den golf breker slaagden er inmiddels in, mevrouw Sch. te bereiken en in veiligheid te brengen. De heer Sch. was dadelyk strandwaarts gegaan en deelde daar mee, dat de agent was achtergebleven. Een groot aantal baders is daarop hand aan band de zee in gegaan om te trachten den politieman hulp te bieden en na zeer veel moeite wist men hem eindelyk te bereiken. Men bracht hem naar het strand, waar alle middelen, werden toe gepast om te probaeren, de le vensgeesten op te wekken. Een medicus en personeel van den geneeskundigen dienst namen daaraan deel, doch de man w as gestorven. Het slachtoffer was 31 jaar oud en laat vrouw en kind achter. Op 12 December j.l. was de medaille en het diploma voor menschelievend hulpbetoon aan den thans overleden agent uitge reikt wegens het redden van een v ouw uit de zee, en eveneens bij Kijkduin, op 4 Juli van het vorige jaar. In de fabriek van kunst- zyde te Breda is Zaterdagavond een apparaat, waarbij samenge perste lucht gebruikt wordt, uit elkaar gesprongen, tengevolge waarvan twee arbeiders, de 45 jarige de Jonge en de 44-jarige Bruining, beiden gehuwd, zijn gedood en twee arbeiders licht gewond. De Zeppelin. Toegejuicht door naar schatting 100,000 personen, heeft gister morgen om half 5 het luchtschip „Graf Zeppelin" de reis om de wereld aanvaard. De reis zal in vier etappes worden afgelegd en wel Frie- drichshafen—Tokio Tokio-Los Angeles; Los Angeles—Lakehurst en Lakehurst—Friedrichshafen. Ondertrouwd P. LE FEBER Jr. en S. KOSTER Jd. Axel, 16 Augustus 1929. Premiebetaling voor de Inva liditeitswet moet voortaan, be halve enkele uitzonderingen, naar leeftijd geschieden. Voor jongens en man nen moet worden oe- plalet leeftijd 14 t/m 17 jaar, zegel van 40 ct. per week leeftijd 18 t/m 20 jaar, zegel van 50 ct. per week leeftijd 21 jaar en ouder, zegel van 60 ct. per week. Voor vrouwen en meis jes moet worden qe- plaktH leeftijd 14 t/m 20 jaar, zegel van 40 ct. per week leeftijd 21 jaar en ouder, zegei van 50 ct. per week. Omtrent de uitzonderingen, o a. betreffende de land-en tuinbouw, veeteelt, kantoor- en verplegend personeel en personen werkzaam ten behoeve van de zeevaart, verstrekt de Raaj van Arbeid op verzoek gaarne nadere inlich tingen. Nieuwe PIANO'S vanaf fl 525, met 10 jaar schriftelijke garantie. Ook op zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. ANTOINE MES. Goitstraat. Middels urq< In handige strooiflesschen Prijs 13 cent. n Co S Handel Mn Amsterdam Pakril..».. I—I 1. t. P' A r- r\.. i i Eenig Importeur E. Oslerm.nn Co". Handel Mij.. Amsterdam Fabnkante: Henkei Cie. A C Düaseldorf Zondag 18 Augustus 1929. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. Q. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 91,/» ure Ds. H. R. Pel (te Suüwoude). Nam. 21/» Dezelfde. Voorm. 97i ure Leeskerk. Nam. 2'/» Leeskerk. Mijnheer de Redacteur Een klein plaatsje voor het volgende In het zweet uws aanschjjns enz. Bovenstaande is zeker wel van toe passing voor de dienstboden die hun water op de markt moeten halen, Hopen wij dat deze twee regelen er toe mogen leiden, dat de persoon of (personen) die belast zijn met toezicht op dit marktmonumerft de pomp ook eens gaan probeeren en z;ch overtuigen of ik te veel gezegd met bovenstaande regel. Het is nog maar een kleine 14 dagen dat deze ziekte duurt, het wordt dus tijd dat de dokter komt, eene operatie is noodzakelijk. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte teeken ik Hoogachtend, A. VAN MAALE. Van 1 tot 31 Juli 1929. BOSCIIKAPËjLLll. Huwe- lijks-voltr. 10. Alphontus van den Brande (van Bontenisse), 25 j. en Anna Maria Cathsrina Erpelink, 21 j jd. Geboren 12. Eduardus, z. van Jo- sephns Piesrens en Maria Lucas. 19. Lanrer tius, z. van Petrus Fermonten Seraphina de Ldos. 22. Alphons Jaco bus, z. v. Jacobus Vonk en Cornelia Leonida Everaert 28. El/a Louisa, d. v Eduardus Lambert en Anna Lauret. Richard, z. vau Augustus Herman en Emma Otjes. O verleden. 50. Eduardus van Ho've 35 j. (overl te Westdorpe och tg van Martha Otjes. 21 Eduardus Piessens, 9 d., z v. Joseph en Maria Lucas. 3l'. Camiel van Goethem, 19 j., z. v. Jo hannes ea Apolonia van Loènen. STOPPGLIIIJH. Huwelijks aangiften. 6. Joseohus Hamelink, 27 j., en Anna Vereecken, 21 j jd. 26. Josephus Verdurmen, 26 j jm. eii Stephania Peersman, 28 j, jd. Huwelijks-v oltr. 30. Jesephus Hame link, 27 j.f jm. en Anna Vereecken 21 j jd. Geboren. 14 Tanneke, d. van Mar- tinus Dieleman en Cornelia Verpoorte.

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3