v. z. F. Sport- en Volksspeleu n.i\ van «RAAT een Hofsteedje gesloten zijn. Dagelijks „EMECA" -m Agent Axel: te opl Dames- en Heerenrijwielen d. CASTEE l Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Miinhardt's Zenuwtabletten Binnenland. Rechtszaken. Advertentiën. Voetbalvereen. „AXEL". Bij inschrijving te koop: O ntvangen: Af. A. Hoofdvertegenwoordiger voor Z.-VL van de Holl. Rijwielcentrale. Ingezonden Mededeelingen zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het Kabinet. In een buitengewoon nummer van de Staatscourant is opge nomen het Kon. besluit, waarbij aan de Ministers Mr. J. B. Kan, Mr. M. A. M. Waszink, J. M. j. H. Lambooy, Mr. H. van der Vegte, Prof. Dr. J. R. Slotema- ker de Bruine en Dr. J. C. Ko ningsberger, met dank voor de den lande bewezen vele en be langrijke diensten, op de meest eervolle wijze ontslag is ver leend, terwijl benoemd zijn tot Ministers resp. van Binnenland- sche Zaken en Landbouw Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruysch de Beeren- brouck, Onderwijs, K. en W. Mr. J. Terpstra, Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers, Waterstaat Mr. P. J. Reymer, Arbeid, Handel en Nij verheid Mr. Th. J. Verschuur en Koloniën S. de Graaff. Het gevraagde ontslag van de Ministers Jhr. Mr. D. J. de Geer (Financiën), Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland (Buitenlandsche Zaken), en Mr. Dr. J. Donner (Justitie) is niet aanvaard. Het departement van Onder wijs is dus niet bezet door prof. Woltjer, maar door mr. Terpstra, secr. van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel te Den Haag. Mr. J. B. Kan is opnieuw be noemd tot secr.-generaal in alge- meenen dienst en tevens van het Departement van Binnen- landsche Zaken. AXEL, 13 Aug. 1929. Gisteravond werd alhier bij de Wed. Gilijamse een vergadering gehouden ter bespreking van plannen om op 31 Augustus a.s. sport- en volksspelen te organi- seeren op het voetbalterrein. Ook het bestuur der V.V.V. was bijna voltallig aanwezig. Het resultaat der besprekingen was, dat het bestuur der voetbalvereeniging Axel de organisatie der wed strijden op zich zal nemen, welke zullen bestaan uit de vol gende nummers Sportspelen: Hardloopen 100 en 300 Mhoog- en verspringen zonder polsstok, estafetteloopen (voor jongens en meisjes) en ge- costumeerde voetbalwedstrijd. Volksspelen Tonnetje steken, zwart- en wit-loopen, mastklim- men en balletjes loopen (voor meisjes). Voor muzikale opluistering zal de medewerking van de harmo nie Concordia worden gevraagd. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie is de inschrijving tot deelname reeds opengesteld. Hedenmiddag kwam de heer W. D. Sz. alhier met zijn auto op het onverwachts voor de ver sperring van den macadamweg Axel Hulst. Door schielijk rem men sloeg de auto om en kwam in botsing met een heining, ter wijl D. zelf in de sloot terecht kwam. De kap van de auto was zwaar beschadigd. De heer D. kwam met den schrik vrij. Spui. Men schrijft ons van Spui Jl. Zaterdagavond werd ons gehucht bezocht door Concordia. Evenals altijd bracht dit veel volk op de been. Op waardige wijze werkte het muziekgezelschap zijn programma af. Waren wij wel eenigszins bevreesd, met het oog op wat in Axel is gebeurd, gelukkig liep alles goed af. Een paar belha mels, die zich wat onrustig be gonnen te gedragen, werd door de politie aan het verstand ge bracht, dat zij om erger te voor* komen moesten maken dat zij Weg kwamen. Onze burgemeester als hoofd der politie hield na- Itturlijk een oogje jn 't zeil, AU een echte Spuienaar brengen wij langs dezen weg het muziekgezel schap Concordia namens allen onzen hartelijken dankTot weerziens Uit Hontenisse wordt ge meld, dat de nieuwe Burgemees ter de heer mr. Lambooy, op plechtige en feestelijke wijze zal worden geïnstalleerd en wel op 27 Augustus te Kloosterzande en 28 Augustus te Lamswaarde. Handelsregister. In het Handelsregister van de Kamer van Kooph. en Fabr. voor Zeeuwsch-Vlaanderen is o a. op genomen N. V. Compagnie Neerlandaise de l'Azote (F.) (hoofdkantoor te Brussel, Waterloolaan 103), Axel, fabricage van synthetischen am moniak. President en gevolmach tigd administrateur: Baron E. D. Coppée, Etterbeek (België). Ge volmachtigd administrateurA. Brichant, Brussel, Louisalaan 493. Adm.A. Donderlinger, Longwy- Bas G. Donnegani, Milaan L. Donigani, MilaanJ. Toeplitz, MilaanW. Thys, Brussel. Comm. E. Borelli, Milaan A. Caro, Mi laan M Dubois, St. Gillis: G. Roelandts, Brussel en J. Nijssens, Elsene. Procuratieh.-gevolm P. M. J. F. van Hamont, Ter Neuzen. Maatschappelijk kapitaal 157- 500 000 Belg. Franken, waarvan gepl. en gestort; 20 pet. Fr. 31.500.000. (Belg. Mij -acte van oprichting, openbaar gemaakt in de bijlagen der Belg. Staatscrt. van 1 en 2 Febr. 1929, acten No. 1396 en 1317). (1824). De Synode der Ned. Herv. Kerk heeft toelagen verleend uit het fonds ter voorziening in de geldelijke behoeften van gemeen ten, waar eigen middelen ont breken Ter Neuzen f 100 voor lokaal huur tot het houden van gods dienstoefeningen te Sluiskil. Uit het fonds tot verbetering van de schraalste predikantstrak tementen Hoofdplaat f500; Waterland kerkje f 700 Retranchement f 258 en Sas van Gent f 160. Uit de Generale Kas Ter Neu zen voor den godsdienstonder wijzer te Sluiskil f200. zonder succes. Het einde bomt met een overwinning voor Rapide die daarmee kampioen van haar afd. is geworden en aan de kampioenswedstrijden van Zee land mee mag doen. De leiding van dezen wedstrijd was in han den van deD Secr. competitielei der van den D. K. B. dhr. M. A. V. d. Heil uit Goes, die de teugels strak wist re houden. In de kampioenswedstrijden rest Rapide een zeer moeilijke taak, het is daarom geraden om voor deze wedstrijden nog flink en ernstig te trainen. De stand is thans Rapide 5 5 0 0 16—3 10 Seolto 15 3 11 31 7 7 T. S. C. 6 1 2 3 7-18 4 Seolto II 6 0 1 5 4 -30 l Het O. M. bij de rechtbank te Roermond heeft tegen den gedet. landarbeider G. S, uit Maas- bracht, wegens aldaar gepleegde aanranding van een zesjarig meisje 2V2 jaar gevangenisstraf geëischt. Sportnieuws. De voetbalvereeniging Axel gaat voort op het pad der over winningen. Zondag was de Sport kring van Zele hier op bezoek bij Axel I. De Oranjemannen speelden weer een goede partij, waartegen de Begische bezoekers niet opgewassen bleken. Bfj de rust was de stand reeds 4-Oen ook in de tweede helft kostte het Axel niet veel moeite om den eindstand tot 9— 0 op te voeren. Aanst Zondag wordt een reisje gemaakt naar Antwerpen, waar een wedstrijd wordt gespeeld tegen de Vrijheidszonen. Korfbal. Zaterdag had de ontmoeting Seolto I—Rapide plaats te Ter- neuzen. De uitslag van dezen wedstrijd was voor beide partij en van groot belang. De eerste aanvallen zijn voor Seolto doch de bal wordt door de verdedi gingteruggezonden naar Rapide's aanval. Ook de Seolto ver dediging is op haar post en werkt den bal weg. Het eerste kwartier kan men van een meerderheid spreken in Seolto's voordeel, doch daarna komt Rapide er beter in en na een mooie doorbraak neemt zij da leiding Tot de rust wegen de partijen tegen elkaar op, doch doelpunten blij ven uit. Na de hervatting gaat Rapide direct tot den aanval over en vergroot haar voorsprong 0 2. Na de vakwiiseling lijkt Seolto wat ontmoedigd, doch bijtijds wordt ingezien door haar aanval, dat daar niets mee te behalen valt en zij zorgt dan ook spoedig voor 2 doelpunten en de stand is weer gelijk 2—2 (3 doelpun- in pl. m. 10 min.) fcpannend is de wedstrijd, daar beide partijen, hard om hst win nende punt strijden. Rapide weet de leiding te hernemen, door de verdediging op mooie wijze te passeeren 2—3, Nog vele vr(je kansen krijgt Rapide Wetenschap en Kunst. f Dr. Aletta Jacobs. Zaterdag is ten huize van mej. Rosa Manus te Baarn op 80- jarigen leeftijd overleden dr. Aletta Jacobs. Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonne brand en smettenmaar vooral ook bij brand en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 13,Rogge f 9 a f 10.Wintergerst f a f Zomergerst f 10,— a f 10,50. Haver f 10,— a f 11,— Erwten f 13,— a f 16,—. Paarden- boonenf Af—,Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f—a f Lijn zaad f 15,af 17,Blauwmaan- zaad fa f Groen Vlas f ,04 a f ,08. Gebookl Vlas f 10,af,16 Gezwingeld Vlas f 0,70 a f 0.90 Aardappels f2,— a f2,25. Stroo f 15,A f20,— Koolzaad f 20,— Af 25 Mosterdzaad f A f— Boter f 1,70 A f 1,80. Eieren f6,— a f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 12,50 A f 13,—. Rogge f 10 0 a f 10,25 Wintergerst f 10, a f 11.Zomerg. f 10.— A f 11 Haver f 9.50 a f 10,Erwten f 16.A f 17,Paardenboonen f 12.— a f 13.Duivenboonen f 13 A f 14. - Witteboonen f A f Bruineboonen f A f Boekweit f fLijnzaad f 15.A f 16,—Blauw Maanzaad f A f—Mosterdzaad f a fGroen Vlas f a fGebookt Vlas f A fGezwingeld Vlas f a f Aardappels fO.— a f Koolzaad f a f Stroo f—a f Boter f 1.90 A f2.Eieren 26 sluks f 1.69. Slachtvee aangev. 9, verk. 4. Varkens 73, verk. 49. Eier- veiling stuks, per 100 stuks f De jacht op het terrein der V. V. Z. F. zal worden verpacht voor een jaar. Slechts leden der vereeniging kunnen inschrijven. De inschrijving moet geschie den per gesloten briefje, te be zorgen ui ter Ijk 12 nnr op Zatepdag 17 Augustus, bij den voorzitter, den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Namens het Bestuur, De Secretaris, F. C. ZONNEVyLLE* op 31 AUGUSTUS. Opgaven tot deelname aan deze spelen worden ingewacht tot en met 20 Angustns a. 8. bij den Secr., J. D. FREEKENHORST, Juüanastraat 112. Programma: Hardloopen (100 en 300 M.) Hoog- en verspringen (zonder polsstok). Estafetteloop (ook voor meisjes) Gecostumeerde voetbalwedstrijd Tonnetje steken. Mastklimmen. Zwart- en wit-loopen. Zakloopen. Balletjes loopen (voor meisjes). Het inleggeld voor elk nummer bedraagt 10 cent. Voor elk nummer zijn eenige prijzen beschikbaar. Ook niet-leden der V. V. Axel kunnen aan de wedstrijden deel nemen. HET BESTUUR. Tandarts houdt Donderdag 15 Aug. a.s., geen spreekuur te AXEL. bestaande uit Woonhujs, Schuur, Bakkeet, Hoender- en Varkenshok, alles in goeden staat en goed onderhouden, Erf, Tuin, Boom gaard, Houtgewas en verdere aan- hoorigheden, benevens uitmuntend Bouw- en Weiland, ter gezamen lijke grootte van ruim 8 H.A. Te bezichtigen Dinsdags en 's Woensdags van elke week. Inschrijvingsbiljetten in te leve ren tot en met 4 Sept. bij den eigenaar en bewoner A. P. v. d. GEZELLE. Cadzand, 8 Aug. 1929. P.S. Te aanvaarden bij de be taling, een maand na toewijzing. te TER NEUZEN. Het kantoor te AXEL zal VrfJdag a.s. DE KASSIER. Dagelijks moet men de in gewanden ontlasten en een stoelgang hebben. Indien gij daar niet voor zorgt, staat gij bloot aan alle ziekten. Het bloed, dat gauw be dorven is, wordt bezwaard met scherpe vochten en on zuiverheden. Rieketfde adem, gele ge laatskleur, blauwe kringen om de oogen, met puistjes brdekte huid, steenpuisten, bittere mond, beslagen tong, onvoldoende spys- verteering, gassen, opris pingen, hoofdpyn, zijn ken- teekenen, dat de ingewan den niet goed werken. Al deze kwalen kan men genezen en voorkomen door middel van de Purgeer- en Bloedzuiverende pillen van Apotheker H. VAN AKEN, Specialist te Selzaete, België. Ze veroorzaken geen kram pen, doch oefenen een wel doende werking op de in gewanden uit. Deze pillen geven aan de traagst werken de ingewanden hun kracht cn regelmaat terug. Indfen gty overstopt ztyt, neem dan Apotheker van Aken's Pillen in, die U zullen genezen. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doosjes van 60 cent. Let bij het koopen vooral op de handfeekening H. VAN AKEN, opdat U de echte ontvangt. Importeur SCHULTE EN THIEME, Postbus 55, Middelburg. aan zeer concurreerenden prija. AANBEVELEND, Wesistraat D 67.

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3