een flinke Werkvrouw. faappij. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. i- en tieve BoerentalM ie Groote Maatschappij van Levensverzekering G. P. VLAANDER. goede vertegenwoordigers. Groote sorteering Burgerlijke Stand. Advertentiën. Buitenland. Ingezonden Stukken. den bouw van een Magazijn aan de Juiianastraat te Axel, Hoofdkantoor P. Krugerstraat 62, VLISSINGEN. Agentschap G. J. A. DE JONGE, Noordstraat 44, AXEL Luidsprekers, speciaal aangepast aan het distributienet verkrijgbaar in prijzen van f 15 af, desgewenscht in huurkoop! Geëmailleerd G. P. VLAANDER. Ijzerhandel - Kerkstraat B 78 - AXEL. in diverse uitvoeringen en prijzen. Aanbevelend, ALS BOVEN, Mej. B. die de vorige week gewond werd ten gevolge van e6n val over een bananenschil op de Groote Markt te Gronin gen, is Maandag in het zieken huis aan de gevolgen van de bekomen inwendige verwondin gen overleden. De 38-jarige schilder K. te Haarlem, die naar wij mee deelden zijn vrouw heeft ver moord, heeft een volledige be kentenis afgelegd. K. vertelde, dat hij Zondagavond ruzie kreeg met zyn vrouw, omdat by ver telde geen zin meer te hebben in zijn werk. Zyn vrouw maakte hem op zijn plicht opmerkzaam en gaf bem te kennen dat er toch geld in huis moest komen om haar en de kinderen eten te geven. De ruzie liep zoo hoog, dat een worsteling ontstond waar bij K. een broodmes genome» heeft, de vrouw op den grond geslingerd, en zyn knie op haar borst zette en in een oogenblik een halsslagader doorgesneden heeft waardoor zij doodbloede. Na zijn daad heeft bij verschil lende manieren verzonnen om een eind aan zijn eigen leven te maken. Hy heeft bekend ziehzelf en zyn dochtertje door gasvergifti ging om het leven te hebben willen brengen. Hij bedacht zich echter en heeft het gaskraantje weer uitgedraaid. Eij doet nu. alsof hij niet toerekenbaar is. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd brand ontdekt in de houtzagerij en timmerfa briek van Ge^r. Westrik nabij het station Beekbergen. De fabriekisgeheel uitgebrand. Oorzaak onbekend. Dinsdagavond is te Hel mond brand uitgebroken in de magazijnen van de firma L. Bezemer en Zoon, houtwarenfa- brikanten. De magazijnen brand den geheel uit. De schade be draagt circa 15000 Het be drijf zal geen stagnatie onder vinden. Verzekering dekt de schade. Allerlei. 1.266.889000, 2.790691.000, 11.751.000, 87.540.000,46 677000, 27.699.000 142.000.000 152 000.000, 162000.000. Wat hebben deze cijfers te beteekenen Kunt u vermoe den, welke ontzettende dingen hier in deze getallen zijn vast gelegd Is het een statistiek van echt scheidingen Een voorstelling van gepleegde zeltmoorden Neen. Het is erger. Zijn het de onsen bonbons welke dames per jaar weten te verschalken Zyn het de taartjes welke zij in lunchrooms nuttigen Drievoudig neen Het zijn Mannen der Schepping luis tert. Mannen, sla uw oogen neer. Het zijn de ontzettende cijfers uit een eenvoudigerook- statistiek. Er zyn in 1928 in Nederland 1.266.889 000 sigaren gerookt en 2.790.691 000 ciga- retten en 11.751.000 kilo's tabak. En dat wil zeggen, dat er aan sigaren 87.540 000 is uit gegeven en aan cigaretten 46 677.000 en aan tabak 27 692 000. Ofewel samen voor 162.000 000 tegen 142 000.000 in 1923 en 152.000.000 in 1924. Mannen 1 Zullen wij nog één woord zeggen over het onschuldig onsje bonbons en het enkele taartje van onze lieve ega's Och kom, laten we liever nog eens opsteken. Belgische Verkiezingen, De „Moniteur Beige" bevat hel K. B., dat vaststelt, dat de alge- ineene verkiezingen voor de Kamer en den Senaat op Zondag 26 Mei zullen plaats hebben. De candidaatslijsten moeten op zijn laatst Zondag 5 Mei zijn inge diend. Aan „Het Laatste Nieuws" ontleenen wij dat het aantal te kiezen Kamerleden en Senatoren hetzelfde blijft als in 1925. Sedert 1915 is de Senaat samengesteld uit: 41 Katholieken, 13 liberalen, 39 socialisten samen 93 leden, door het kiezerscorps aangewe zen21 katholieken, 7 liberaler, 12 socialisten, samen 40 leden, zijn provinciale senatoren9 katholieken, 3 liberalen en 8 socialisten, samen 20 leden, zijn gecoöpteerd. De Senaat bestaat dus uit 71 katholieken, 23 libe ralen, 59 socialisten, samen 153 leden. Daarenboven is er nog een gecoöpteerd senatores, mevr. Spaakde twee prinsen zijn van rechtswege senator. De Kamer bestaat uit 78 katho lieken, 23 liberalen, 78 socialisten, 6 fronters en 2 communisten, samen 187 leden. AXEL. H u welijks-aang. 11. Edumondus Leonardus van den Bos, 24 jjro. en Maria Jecoba Maas, 23 j., jd. 15. Abraham Maas, 26 j., jm. en Sautina Maatje Wijna, 19 j., jd. 18. Marinus de Koeyer, 26 j., jm. en Francina Scheele, 20 j„ jd. 19. Cornelia Overdulve, 24 jjm, pn Geertruida Witte, 23 j., jd. 29. Adriaan Beeke, 33 j., jm. en Christina Cornelia Jonkman, 21 j, jd. Indrukken. Op Woensdag 8 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Over grootouders, ABRAHAM DEES en JACOMINA DIELEMAN, te Terneuzen, hunne.50- jarige Echtrereenlgfng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kin deren, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, J. F. DEES. Colijnsplaat, Mei 1929. Vrouwenkiesrecht. De Belgische Senaat heeft met 69 stemmen van de liberalen en Socialisten tegen 54 stemmen der katholieken het wetsontwerp ver worpen, behelzende toekenning Van het kiesrecht aan de vrou- Wi voor de provinciale raden. nam Namens zijn lastgever zal ondergeteekende trachten aan te besteden, op VRIJDAG 10 MEI a.s om 3 uur, in het café „De Graanbeurs" te Axel, in massa en perceelen a. Grond- er. metselwerk. b. Timmer-, ijzer-, zink- en verfwerk. Bestek en teekening A f 1, verkrijgbaar, Nieuwstr. 52, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. DIRECT GEVRAAGD voor dagen in de week Zich aan te melden aan hei bureau van dit blad. oectrfrf^v RD^h 2l APP1L is de Radio-centrale in bedrijf gesteld. Verschillende ingezetenen genieten reeds van de uitzendingen. Voorwaarden voor aansluiting Aansluitkosten f 16,—. Abonnement per week f 0,50. Bezitters van Gramoplioons kunnen ook hun instrument als luidspreker benutten voor aansluiting bij de Radio-distributie. Vraagt daaromtrent inlichtingen bij den Agent. Geringe kosten Gegadigden worden verzocht zich thans voor aansluiting aan te melden. Met den bouw van het net wordt dan reeds met hun aanmelding rekening gehouden. Aan allen, die op mijn 85sten geboorte dag mij op zoo vriendelijke wijze hebben bedacht, betuig ik mijn harteiyken dank, inzonderheid ook aan den dichter van het mooie versje. Wed. F. K. GELUK— Wijna. Axel Zorgvliet" Het Bestuur van den polder BUTH maakt bekend dat een vergadering van Inge landen zal worden gehouden op Vrijdag 10 Mei 1929, des na middags half 2 nar, in het hotel „Het Gulden Vlies" van den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1928/1929 gedurende acht dagen vóór en de begroo ting 1929/1930 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger-Grif fier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 2 Mei 1929. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Fzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder CAPELLE maakt bekend dat een vergadering van Inge landen zal worden gehouden op Maandag 13 Mei 1929, des na middags 2 nnr, in het hotel „Het Gulden Vlies" van den heer J- J de Lozanne te Axel dat de rekeningen verantwoor ding over 1928/1929 gedurende acht dagen vóór - en de begroo ting 1929/1930 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger-Grif fier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 3 Mei 1929. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. in moderne kleuren en modellen. Zie Hltalag-e. Aanbevelend, De ALGEMEENE VERGADERING VAN LEDEN zal gehouden worden op b Vrijdag ÏO Mei 1920, des namiddags te 1,30 Hren, in het hotel „Du Commerce" van den Heer De Vrieze, Markt, alhier. Het Bestuur, D. J. DEES, Voorzitter. L. DE FEIJTERHU1JSSEN, Secretaris, Ter Neuzen, 19 April 1929. N.B. In plaats van den Heer KR. DE KRAKER Kzn. te Zaamsiag c" WOLFERT "hL'Vt» Neunz,Tnda ëe'eZ<i" WOrde° vraagt voor AXEL en omgeving Goede vooruitzichten. Brieven onder letter li aan het bureau van dit blad. Gedurende de maand April 1929. Huw.-voltrekkingen. 11. Jan Adriaan de Regt, 36 j., weduwn. en Elisabeth van de Velde 28 j., jd. Geboorten. 1. Jobannes, z. van Christina de Kraker. 2, Pieternella, d. van Johannes Her- raanus Boer en Suzanna Cornelia van Oort. 5. Hermanus Levinus, z. van Levinus Hermanus de Kraker en Cornelia Haak. 14. Maatje Adriana, d. van Louis Jannis Wiemes en Pleuotje Diele- man. 17. Martina, d. van Her manus Dieleman en Martina Dees. 21. Alphonse Joseph Marie, z. van Emile Karei Misseshers en Emma Isabella Baert. 29. Bas- tiaan, z. van Jacob den Engels man en Citharina de Groote. Elizabeth Fran^oise, d. van Rocus Jozua de Kraker en Francina Jerina Blankert. 30. Pieter, z. van Karei Buijze en Cornelia Woltert. Overlyden. 4. Jacnmina Cor nelia de Bruyne, 86 jwed. van Petrus Dieleman. 6. Eugenia Barbara S-ghers, 52 j, echtg. van Petrus Jaeobus Vale. Din getje Adriana Haak, 65 j., eehtg. van Adriaan Koster. 13 Cor- nelis Witte, 63 j., echtg. van Cornelia Florus. 14. Magdalena de Ritter, 79 j., echtg. van Mar- tinus Wieland. 17. Antboniede Putter, 44 j., echtg. van Catharina Christina van Hermon. 21. Mat- tina Dieleman, 3 d., d. van Her manus en Martina Dees 26 Florus Dieleman, 63 j echtg. van Geerrruij Goossen. 28 Jannn Dekker, 30 j., d. van Jaeobus en Janneke Vinke. Ja, Axel dat vergeet ik nooit, 't Is nu met villa s zelfs vermooid, Maar 'i mooiste vind ik dat Gesticht, I)at orze Kerk heeft opgericht Voor oude braven, op van 't werk Eu trouwe leden van de Kerk. Eén ding vind ik ontbreekt nog maar Een bank of twee, dan was je klaar, Zoo buiten voor d- n zomertijd Als 't zonnetje je hart verblijdt. Ik geef voor 'tdoel direct een pop. Komt Axelaars, wie volgt me op? Kee Wijne op zoo'n breede bank! 'k Ben zeker ook van aller dank. Maar of ik je n et feliciteer? Och mensch, ik doe du zelfs n»g meer Ik druk je hand in Rotterdam En als ik zelf eens overkwam, Dsn nog een gulden, maar voor U [alleen Ga nu maar naar een winkel heen En koop iets naar je besten zin Een zakdoek met je naam er in En dien van Uwen besten man. F. G. en C W staat er dan Gebruik hem 's Zondaga in de Kerk, Als Gij daar rust van al Uw werk En hoort in dat geliefd gebouw Het Woord, dat Gij nog hoort zoo trouw. I w leven was vol zorg en smart, Maar flink hebt Gij U zelf gehard. Ge zijt een sieraad van de stad Ik hoop je hebt heel veel gehad Op dezen dag van maagd en vriend En allen, die Ge hebt gediend. Mijn gulden bgt voor U al klaar Bij den heer Vink van d'Axelaar. Nu Kee, je kent me wel Geluk Hoewel ik je niet in d'armen druk, Ik ben geheel in Axel toch Als man, maar ook als jongen nog. Verjaar plezierig en nog menig jaar Gezord van hart, van zessen klaar! Blijf vroom en goed, wees blij Met zoov«el vrienden aan Uw zij Kee Wijna leev' en Axel leev', Een oude Axelaar, die dat schreef. Uit erkentelijkheid voor de belang stelling verzocht de Wed F. K. Geluk ons de bovenstaande haar toegezonden felicitatie in de krant op te nemen, waartegen we geen bezwaar hadden. Alleen laten we de onderteekening weg, aangezien we niet gemachtigd zijn, om die te publiceeren. Red. Mijnheer de Redacteur, mijn indruk is, dat de prijzen voor den lichtstoet beter in andere volgorde waren toe gekend. n 1. 1 Orelio 2 Rapide 3 Luchtbode. Ik schrijf de vergissing toe aan het feit. dat 3 dames in de 4-tallige (Terneuzenschei commissie zaten, die (natuurlijk) op de hand van onschuldige dui-en zijn. Ik vermoed, dat als het p°ppen ge weest waren, het aantal punten voor die kRst nog hooger zon geweest zijn. Ebn deb Betweters, Rotterdam, Zaterdagmiddag 27 April 1929. Beste Kee Wijne. 'k Zag je met Paschen in de Kerk. Ook zijt Ge steeds nog aan het werk 'tls kranig op zoon oudan dag! 'kZ eg, dat Kee Wijne er wezen mag: Altijd proper, altyd net, 't Mutsje keurig in plooi gezet. Diep in 't zwart, eenvoudig schoon En heusch een blosje op je koon. Je dribbelt maar den gauschen dag Nooit is je stem ook van den slag Je praat, je lacht, je bent tevreê Je blijft maar steeds de oude Kee Bij wie 'k als kind om gist wel kwam Terwyl mijn vrouw heal vaak een WASMACHINES

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3