Ata gebruikt G. J. SCHIEMAN, Axel. ICflTKiS „PATRIA" Nieuw. Nieuw. fl. P. VLAANDER - Ijzerhandel - Axel. Wij houden steeds iu ruime sorteeriug voorradig: Puntdraad. Gladdraad. Mutsaarddraad. Harmonicagaas en Vlechtwerk. 0. J. SCHIEMAN, Axel, Hoofdstraat, Inschrijving. Regl. der Wegen en Yoetpaden. Recntszaken. Gemengd Nieuws. Buitenland. Bekendmakingen. 1160 fleschjes Limonade 1160 reepen Chocolade 1160 reepen Chocolade 6 kisten van 240 stuks Sinaasappelen, AANKONDIGING. Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. Advertent iën. Ruime voorraad met houten en stalen bakken. PRIMA KWALITEIT. LAGE PRIJZEN. N.B. Ons PUNTDRAAD is extra zwaar, dicht bezet en aan het stuk gegalvaniseerd. Het beste wat er 1st Benut het voordeel der prac- tische strooiflesschen en van den goedkoopen prijs. Laat dit beproefde Schuur- en Reinigingsmiddel in Uw keuken niet ontbreken. Alles blijft als nieuw door Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel,overal verkrijgbaar. de trams op de lijnen IJzendijjke Veldzicht en Drieschouwen— Roodesluis een uur vroeger ver trekken. En tenslotte zij nog gemeld, dat nu ook de eerste postbe stellingen in en buiten de kom een uur vervroegen. De middag bestelling blijft dezelfde, maar ook de avondbestelling binnen de kom geschiedt met ingang van aanst. Maandag een uur vroeger Natuurlijk dient men bij de buslichtingen daar ook reke ning mee te houden, zoodat men zijn brieven eerder moet posten voor de correspondentie die op de gewijzigde diensten betrek king heeft. Naar gemeld wordt, is al hier een agent van de suiker fabriek Moerbeke door zekeren R., voorgevend landbouwer te Hoek te zijn, opgelicht. Bedoelde R. wilde 15.000 Kilo bieten contracteeren tegen beta ling van het noodige voorschot. De agent liep erin en de fabriek werd de dupe, want omstanders wisten al spoedig te vertellen, dat R. geen bietenland had. De vogel was toen echter gevlogen Zaamslag. Op de voordracht ter benoe ming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere school te Othene (vacature Mej. Wieland) komen voor de volgende dames 1 M. P. Nijssen, te Sluiskil, 2 A. G. M. J. Kaan, te Terneuzen, 3 M. W. Mol te 's Heer Arends- kerke en 4 A. Jansen van Roo sendaal te Nieuwvliet. Bij den landbouwer P- Dieleman in den Qr. Huissens- polder is onder het rundvee mond en klauwzeer uitgebroken. De plannen tot feestviering op Zaamslag zijn in duigen ge vallen. Een oproeping voor jonge dames om te collecteeren had geen succes en de commissieleden waren niet genegen om zelf geld op te halen, zoodat zij die wen- schen te feesten op 30 April zich naar Axel zullen moeten begeven. Het bericht in een naburig blad, dat reeds een damescomité was gevormd, berust op fantasie. Maandag is te Sluiskil door de P.Z.E.M. een electr. kabel door het kanaal gelegd ten be hoeve van de werken voor de phosphaatfabrieken. Deze week is alhier een aanvang gemaakt met aansluitin gen voor de radio-distributie. Predikbeurten te Axel. Zondag 21 April 1929. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/» ure Ds. Q. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk, Nam. 2 Leeskerk. Politierechter te middelburg. De volgende personen waren In de zitting van 16 April jl. gedagvaard J. v. d. B., 29 jaar, hengsten- knecht te St. Jansteen, wegens mishandeling van Fr. D. van Gasse. Uitspraak f 10 subs. 10 d. h. J. V., 25 jaar, klompenmaker te Terneuzen, wegens mishande ling van Jan Kayser. Uitspraak f 15 of 15 d. h. J. L-, 35 jaar, klompenmaker te Clinge, wegens beleediging van J. Magnus. Uitspraak f 10 subs. 10 d. h. S. P. v. d. H., 49 jaar, metse laar te Zaamslag, wegens belee diging van L. A. Stock. Uitspraak f 10 subs. 10 d. h. A. D., 43 j., werkman te Ter neuzen (Sluiskil) wegens diefstal van 4 roode kooltjes, toebehoo- rende aan Christiaan de Pooter te Westdorpe. Uitspraak f5 subs. 5 d h. Sportnieuws. Te Sas van Gent is een ten nisclub opgericht, die na ver kregen toestemming een tenn s- baan zal aanleggen achter de wielerbaan. In brand geraakt op een stoof Te Rotterdam is de 80-jarige mejuffr. R Göde, verpleegd in het Hofje aan den Goudschesin- gel, in haar kamer in brand geraakt door een brandende stoof. Zij kreeg ernstige brand wonden aan het licbaam an bleek reeds te zijn overleden toen er hulp kwam. Te Utrecht is een reiziger te vroeg uit den trein gestapt, waardoor h\j viel en zoodanig tusschen de treeplank bekneld geraakte, dat men deze moest wegzagen, eer de man bevrijd kon worden. In zorgwekkenden toestand werd de man met een dubbele bekkenfractuur naar het zieken huis vervoerd. De kommiezen v. d. S. en C., die Zaterdag in het bosch bij Nieuwkerk onder Goirle twee smokkelaars, beiden v. d. Z. genaamd, uit Tilburg, bemerkten sommeerden hen halt te hou den. Een der smokkelaars gaf hieraan gevolg, doch de andere vluchtte. De kommiezen achter volgden hem en losten schoten. V. d. S. viel en trof den vluch teling, die op slag dood was. Te Emmen is een 70 jari ge man, A. H. Lok genaamd, en wonende te Stadskanaal door een tram overreden. In zeer ernstigen toestand werd de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar de doktoren weinig hoop op levensbehoud gaven. Woensdagmiddag is te Venlo een militair vliegtuig, uit Soesterberg, neergestort Van de beide inzittenden werd luitenant Kimjjzer op slag gedood, terwijl luitenant Schoté de Vries ernstig gewond werd. Weer een paleis verbrand. Na het monumentale stadhuis te Leiden is gisteren te Amster dam ook het Paleis voor Volks vlijt door brand verwoest. Er is voor drie millioen schade. De brand is vermoedelijk onU staan in de keuken bij het restaurant. Reeds om drie uur laaide het vuur door den glazen koepel. Nagenoeg overal in de stad waren de vlammen zichtbaar. De brandweer, die met geen mogelijkheid de geweldige vuur zee z elfs met de krachtigste waterstralen kon bedwingen, bepaalde zich ertoe het huizen complex, dat groot gevaar liep, te beschermen. Bij gedeelten stortten de da ken der onderscheidene zalen met groot geraas ineen. Ont zettend was de slag welke door de instorting van den glazen koepel, om vier uur in den ochtend veroorzaakt werd. Het geheele gebouw ligt in puin. Zelfs het asphalt op het Fre- deriksplein, dat eenige malen door den ontzettenden vuur regen een verdachte kleur kreeg, werd nu en dan natgespoten. Treinongeluk. Woensdag is de sneltrein Parijs—Brussel nabij Hal in botsing gekomen met een goe derentrein. Er zijn 11 personen gedood en 23 gewond, w.o. verscheidene ernstig. De botsing had te 6.28 op 10 meter afstand van het station Hal plaats Zeer waarschijnlijk is de goederentrein door een on veilig signaal gereden. De bot sing was geweldig. De Fransche en Belgische postrijtuigeu van den Parijschen trein werden het eerst getroffen. Het Belgische ry'luig werd boven op de loco- motiet gedrukt, kantelde toen om en kwam naast den spoorweg terecht. Van de personenrijtui gen werd een 3e klas wagen, die dicht achter de locomotief gekoppeld zat, totaal in elkaar gedrukt. De slachtoffers behoo- ren voornamelijk tot Belgisch treinpersoneel en reizigers van het vernielde 3e klasse rijtuig. De dooden zijode boofdcon- ducteur van den trein, eenige Belgische postambtenaren en rei zigers. Volgens nog niet beves tigde berichten is ook de machi nist van den Parijschen trein gedood. Sterke oorlogsschepen. De .Daily Telegraph" maakt melding van thans officieel mee gedeelde bijzonderheden over de twee jongste slagschepen der Britsche vloot, de „Nelson* en de „Rodnev", waaruit bljjkt dat dit de krachtigst beschermde oorlogsschepen ter wereld zjjn. Zoo hebben zij een stalen dek, dat niet minder dan bjjna 16 c M. dik is en de zwaarste horizontale bescherming vormt ooit op een schip aangebracht. Bommen uit vliegtuigen zouden dit dek niet kunnen doorboren en ook zou het bestand z(jn tegen granaten, op verren afstand afgeschoten, die schier verticaal plegen neer te komen. De romp en de geschuttorens worden beschermd door paDtser platen ter dikte van onderschei denlijk ruim 35 en ruim 40 c.M Onder gewone gevechtsomstar,* digheden sou een dergelijke pant sering niet door vijandelijke pro jectielen kunnen worden door boord, Ook de bescherming tegen torpedo's is sterker dan ooit te voren. Marineofficieren zijn van meening dat de schepen in actie zouden kunnen blijven na door zes torpedo's getroffen te zijn. Door schade onder water zouden zjj misschien slagzij kunnen maken, maar dit kan spoedig ongedaan worden gemaakt door water toe te laten in de com partimenten aan den anderen kant waarvoor een speciale pomp- inrichting is gemaakt. De Burgemeester van AXEL vraagt voor de levering van het navolgende prijsopgaaf (met opgave van merk). (5-cents reepen) (10-cents reepen) (Volgens een ter inzage in te zenden monster). met vermelding of liet Spaansche of andere zijn. Levering 29 April as. op nader aan te geven plaatsen. Deze prijsopgaaf wordt in ge sloten couvert ingewacht Maandag 22 April a s des namiddags 4 uur ten Gemeentehuize. Art. 42 1. Burgemeester en Wethouders der Gemeente AXEL, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met 24 April 1929 vanwege de Gemeente eene algemeens opneming zal worden gehouden van de Axel, den 9 April 1929. Bij deze betuig ik mijn harteijjken dank voor de zeer vele belangstelling ondervonden bij mijn 90sten ge boortedag op 14 dezer. Wed. D. DE BLAA1J- Hamelink. Nieuwstraat. Axel. zijn geheel uit staal vervaardigd en toch niet te hard om te kloppen. Wie ze éénmaal heeft gebruikt, wil geen andere. Aanbevelend, NOORDSTRAAT. Vraagt prijs tolji Aanbevelend, Eonig Importeur E. Ostermann 6c Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikantc: Henkei 6c Cie. A. G., Düsseldorf

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3