jJax&ex- FIETSBANDEN wordt opgeruimd a f 1.60. H.H. Landbouwers! ïieuwe Piano s en Orgels een nette Werkïrouw. GELDBELEGGING. Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS. Landbouw. Gemengd Nieuws. Schoonmaak Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Regl. der Wegen en Yoetpaden, AANKONDIGING. Wegen en Voetgaden met de Kunstwerken. Advertentiën. Een groote partij 6 maanden garantie. NI. SCHIEMAN-BOEIJE. Puntdraad, Gladdraad en Binddraad Vlechtwerk (zeskant) en Harmonicagaas Draad- en gaaskrammen. G. P. VLAANDER, Biedt zich aan stoet nog in te halen Om eenig beeld te geven van den machinalen opzet van het feest, diene, dat toen een foto graaf verscheen om kiekjes te maken, deze tot de kinderen en omstanders moest zeggen, dat ze moesten wuiven, om toch wat geestdrift en effect te toonen op het portret, dat immers „de zaak" vereeuwigen moest! Dat die fotograaf, een vreem deling, dat niet begrijpen kon, is mogelijk, wij Steenschen wis ten wel beterdat feest was niet ontstaan uit den boezem van het volk, het was een opgedron gen feest. Het had veel weg van het spel van Jan Klaassen, waar de spullebaas achter het scherm zit en daar gaat-ie. Dat men bij dergelijke gele genheden wat tegen elkaar te zeggen heeft spreekt vanzelf en zoo weet de een of de ander wel te vertellen, dat de jubilaris een beste brave man is geweest die zich heeft afgesloofd voor den vooruitgang en bloei van de gemeente of de streek waar hi woont en waarlijk men kan het soms op het gelaat van zoo iemand zien, dat hij gelooft dat hij in dat tijdsverloop bergen heeft verzet. Men stond gewoon paf, dat iemand, die overal tegen was toch nog zooveel tot stand had gebracht. Immers tot op heden moest men met alle macht en geweld optreden, om den man tot medewerking te krijgen als er iets te verbeteren was Nadat er 25 jaar te Hulst een gasfabriek staat komt er nu pas gas in St. Jansteen en niet door den jubilaris. En de dorpsstraat wat een prachtige verbetering, maar de jubilaris was er niet voor. Den drang niet kunnende weerstaan, moest hij noodge dwongen zwichien, dus ook niet door den jubilaris. De vei bete ring van den Tragel, die men al jaren lang in een ellendigen tóestand heeft gelaten is niet het werk van den jubilaris. De electri citeit zult ge zeggen, dat hebben we toch aan den jubilaris te danken. Maar zou u niet denken, dat daar wat meer tusschen zat Was hij daar niet voor geweest, omdat men er in Middelburg erg voor was, evenals hij nu voor een waterleiding(maatschappij) is? Wie weet het? Kortom de jubilaris is geen vooruitstrevend mensch en zal dat ook nooit worden. Door Pastoor Ook kunnen stieren en koeien van goede kwaliteit voor het Ned Rundveestamboek worden voorgedragen. Vee naar België. De Brusselsche correspondent der Maasb. meldt: De invoer van herkauwende dieren in België is weer toege laten langs de tolkantoren Es schen (station en Dorp, de Clinge (station en Dorp) en Paai (Kemseke.) den Zeer Eerw. Heer werd ook een rede ge houden en het is jammer, dat die in de brave Zelandia ook niet geheel opgenomen is. Misschien kwamen er passages in, die voor den jubilaris minder aan genaam waren. Tot slot kunnen we verklaren, dat de groote ophef, die men meende te moeten maken, ge heel overdreven is. Van een welgemeende, spontane hulde was geen spoor. Alles was in zijn grootheid kleindat is de indruk van het modefeest. Gevonden. Een bos sleutels. Inlichting geeft veldwachter Griep. Rundveekenring. Men meldt ons, dat de jaar- lijkiche veekeuringen vanwege de Prov. Commissie ter bevor dering van de Rundveefokkerij in Zeeland in deze streek weer gullen plaats hebben van 6 tot en met 8 Mei aanst, te Axel, Zuiddorpe, Graauw, St. Jansteen, Kloosterzande en Stoppeldyk. Zooals bekend gaan deze keu ringen gepaard met bespreking en demonstratie van het getoon de vee, terwijl medailles en geldprijzen beschikbaar zyn. Predikbeurten te Axel Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. De 19-jarige J. D. ie Hoens- broek heeft naar het „N. v. d. D." meldt, getracht zijn moeder van het leven te berooven. Hij had twist met haar gekregen over het aanmaken van een kachel in de kamer. De moeder verzette zich daartegen omdat zij het voldoende vond, dat in de keuken de oven brandde. J. D. greep haar beet en trachtte haar te wurgen, ter- wyl hy tevens den mond en neus van zijn moeder dichtkneep. De arme vrouw die hevige pijnen leed en op den grond gevallen was, slaagde er door een list in aan den dood te ontkomen. Zij hield zich alsot zij dood was, waarop de jongeman opstond met de woorden „Ziezoo, nu ben je dood." Eenigen tijd later vervoegde de vrouw zich ten politiebureele, waarna de dader iu verzekerde bewaring is gesteld. Dinsdagnacht is er in de gemeente Abcoude in het dorp Braambrugge-Loenersloot, op twee plaatse» ingebroken. Op de eerste plaats in de villa Donkervliet bewoond door ir. E. Miadelberg, waar een aantal zilveren voorwerpen ontvreemd zijn en op de buitenplaats „De Loedze" aau den overkant ge legen en bewoond door den heer C. Kalff. Hier hebben zij, behalve een aantal zilveren sierader), ook nog 400 aan geld meegenomen. Geen der families heett iets van de inbrekers be speurd. De heeren L. J. v. Herpt, ethouder en Cür. Springer, raadsiid, wonende te Oud-Leus den, hebben bij de Justitie een aanklacht ingediend tegen den burgemeester dier gemeente, tevens secretaris dien zij oeschul- digen van verduistering van gelden van kermisstaauplaatsec en van hout-en groudverkoopin- gen. Dinsdagnacht ontstond brand in de lak- en vernisfabriek van de Pa. Schroeder te Schoon hoven. Het vuur vond een ge makkelijke prooi in de voorraden, zoodat er van de fabriek niets meer te redden viel. Er zijn hierdoor 30 werklieden zonder loon. In de Dinsdag gehouden gemeenteraadszitting van Dort mund kwamen ernstige onre gelmatigheden bij de belastingen ter sprake. De belastingautori teiten hadden navorderingen over de jaren 1924 tot 1927 gezonden, terwijl de belasting betalers ze hadden voldaan. De eersle burgemeester zeide, dat er groote misbruiken hebben plaatsgehad en dat de voornaam ste schuldige de gemeentesecre taris was, die inaeriyd reeds wegens verduistering van be lastingpenningen in 234 gevallen tot een bedrag van 12 000 mark tot zeven maanden gevangems- siraf was veroordeeld en uit den dienst der stad Dortmund was ontslagen. Overigens was er nog een bedrag van 780.000 mark aan achterstallige belas tingen onopgehelderd gebleven; Op een dorp bij KeuleD, is een brandweerman gearres teerd, die heeft bekend herhaal delijk brand te hebben gesticht om zich in zijn mooie uni form van brandweerman den volke te kuunen vertoonen. IJdelheid der ijdelheden. Vijf gemaskerde bandieten hebben Dinsdagavond met do revolver in de vuist een inval gedaan in de Rjemeansche sy nagoge te Chicago. Zy hebben de daar aanwezige 80 mannen en vrouwen van al hun geld en kostbaarheden beroofd, ter waar de van rond 7000 dollar. Dit was de eerste inval ooit door bandieten in een godshuis te Chicago gedaan. De rabbijn, wien de bandieten zijn beurs met geld hadden ont rukt, kreeg de beurs later terug omdat bleek dat zyn naam er op stond gegraveerd. Een vertegenwoordiger van de Roemeensche regeering. Victor Pnilippus, die juist in de syna goge een rede hield, moest 60 dollar afgeven. De bandieten zagen echter 500 dollar die hij in een geheimen zak by zich had, over het hoofd Uit Panama wordt gemeld dat vijf Amerikaansche soldaten door krokodillen zijn verslonden, toen de boot omsloeg waarin zij een tochtje maakten. Drie an dere soldaten konden zich op een overhangenden boom redden en werden eeist elt uur later uit huu hachelijke positie bevrijd. Volgens berichten uit On tario werd de storm, die gedu rende het week-end in Cinada heeft gewoed, gevolgd door een heftig onweer, gepaard gaande met een wolkbreuk. Volgens de te Ottawa uit verschillende dee len van het land ingekomen be richten zou de schade in totaal meer dan 1.200.000 gulden be dragen. In geheele streken is het spoorwegverkeer onmogelijk geworden. Door deü aanhou denden regen zijn ook de repa ratiewerkzaamheden aan de rails niet mogelijk. Op talrijke plaat sen dreigen overstroomingeu. Ingezonden Mededselingen geeft menige huisvrouw en dienst bode ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol Terreur der kustwacht. Nabij Saudy Hook heett een Amerikaansche kustschip we derom twee visschersbooten be schoten, die geweigerd hadden zich op dranksmokkelarij te laten onderzoeken. De schepen werden opgebracht, doch elk spoor van alcohol ontbrak. Op de liju MoscouSara- tow nabij het station Lopuchow- ka heetc een ernstig spoorweg ongeluk plaatsgehad. Een D trein kwam in volle vaart in botsing met een goederentreiu. Vier wagons van den D-trein werden verwoest. Ook de goederentreiu werd ernstig beschadigd. Uit Saratow werden onmiddellijk Uulptreinen gezonden. Er ziju veel dooden en gewonden. In een hotel in Kagoschi- ma is brand uitgebroken, waarby zes personen het leven moesten laten. Negentien audereD be kwamen brandwonden, waarvan sommigen van ernstigen aard. Omtrent de oorzaak staat nieis vast. Sedert Nieuwjaar is te Mad rid geen auto-ongeval voorge komen tengevolge van een bui tengewoon scherpe bepaling, welke Primo de Rivera heett gemaakt. Daarin staat dat iedtr automobilist, die een voetgauger aaurydt zonder aanzien des persoons dadelyk gevangen ge nomen wordt, zonder de oorzaak vast te stellen. Is de voetganger ernstig gewond dan krygt de automobilist zes jaar gevange nisstraf en by den dood van een mcnach 12 jaar. Voor de hulsvronw. Om een flssch goed schoon te maken, vult men hem balt met water en voegt er een eetlepel droge mosterd by. Flink schud den en dan een uurtje laten staan Goed naspoelen met schoon water. o— Men kan dikwijls deu onaan- genamen smaak van aange brande melk voor een groot deel verwijderen, door een snuitje zout bij de melk te doen. o Zorg ervoor, dat spiegels nooit in de zon hangen. De zonne stralen veroorzaken vlekken enz. in het spiegelglas. o Indien gy hebt oogen met een zijwaartschen blibdan zijt ge een echte flirt en „razend dol op bewon dering". Oogen, die rusteloos bewegen, en een zwervenden blik hebben dan zyt ge hartstochtelijk, kunt niet stil zitteD, en zijt geneigd om te tobben over kleinigheden. Een lange boveolip, dan zijt ge een peraoonije, dat uiterst keurig op uw eigen verschyning is, en ge hebt een blufferig, spot tend maniertje om alle menschen te be-babbelen. Een puntige kin Dan zijt ge uitgeslapen, sluw-slim, schrander en weet, hoe ge de menschen naar uw hand moet zetten. o— Achter laten. Bill: „Zoo, dus Gerritsen is dood Liet hij zijn vrouw veel achter Boll: „Bijna eiken avond." o De aardappel: onze vriend. Het heele jaar door is toch de aardappel de beste vriend van de huisvrouw bij het bereiden van haar maaltyden. In den winter, met de schaarschte aan groenten, toont hy zich vooral een welkome kameraad. Daarom gaan we hem nu stoven in een smakelijk sausje. Op ruim een K G. aardappelen nemen we dan 3/4 kan melk, 3 eetlepels boter en 3 eetlepels bloem. Verder zout en wat nootmuskaat. De gekookte aardappelen worden in schijfjes gesneden. Van de melk, bloem en boter maken we een gewoon sausje en daarin doen we wat zout, waarna we er voor zichtig (om ze niet te brekeo) de plakjes aardappels heet in maken. Vlak vóórdat het eten opgediend wordt, strooien we er wat geraspte nootmuskaat over. Em lekker hapje om 12 uur, als U aardappelen van den vorigen dag over heeft. Art. 42 1. Burgemeester en Wethouders der Gemeente AXEL, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met 24 April 1929 vanwege de Gemeente eene algemecne opneming zal worden gehouden van de Axel, den 9 April 1929. Bij dezen betuig ik mijn harteiyken dank voor de hulp en den bijstand en ook voor de vele belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde Vrouw, EUGENIE BARBERASEGHERS. Met alle Hoogachting, P. J. VALE, Axel. Julianastr., AXEL. Groote voorraad Prima gegalvaniseerd. Concurreerende prijzen. Aanbevelend, Ijzerhandel - AXEL. met volledige garantie. Stemmen, repareeren, verhuren, inruilen. VAN DANIME'S Piano en Orgelhandel Walstr. 74, VL1SS1NGEN. AdresBureau van dit blad. Aan- en verkoop van fondsen verhandeld ter beurze van Amsterdam, Rotterdam, Ant werpen, Brussel, enz. enz. mm mm tabletten werken zonder kramp of pijn. Doos oOcent. Zondag 14 April 1929. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vj ure Leeskerk. Nam. 2 Ds. G. P. A.Ruysch van Dugteren. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Van 1 tot 31 Maart 1929. CfllAAUW. Huwelijks-aang.ften 13. Hendrik Jan Jos. Hubert Bloemen, ^7 j.» jm- Judith Josephine Dssire Mane Verhaegen, 24 j., jd. 28. Lam bert Rsnkt n, 27 j., jm. en Angela Mathilde Buyl, 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Jose- phus Serie, 23 j., jm. en Adorina Apo- lonia van den Bergen, 29 j., wed. van Petrus Franciscus Josephus Goossens. Geboorten. 23. George, z. van Jo- tephus L eraert en Maria Johanna van Passel. Overlijden. 2. Joseph Andreas, z. van Augustinus Matthey^sen en Mat hilde da Caluwé J sephus, z. van Alphonsus de Smet en Anna Citharina Josepha Campens. XAAOTSIiAG. Huwel.-aangiften. 28. Leendert J cobus de R gt [van Ter Neuzen] 24 j., jm. en Janna Dekker, 23 j., jd. Huwel-voltrekkingen 28. Johannes van Oordt [van Krabb ndijke], 27 j.Jm, en Neeltje Bnijze, 2a j., jd. Geboorten 1. Jacomina Jacoba d. van Jan Frederik de Jonge en Elisa beth de Vos, 16. Janneke, d. van Jakob Wisse en Pieterne'la Dekker. 18. Jacobus Pieter, z. van Cornelis Pladdet en Geertrnida Adriana Jansen. 22 Willemina Maartje, d. van Francois Stoffels en Maria Berkhout 26 Jan Christiaaa Pieter, z. van Pieter Mat- theus van de Velde en Jozina Geer trnida van de Vrede. Overlijden 1. Abraham Rouw, 64 j., echtg. van Jacoba Wisse, 3. Leijntje de Regt, 63 j., wed. van Salomon do Mul 12. Francois Stoffels, 67 j., wedn. van Suzanna de Bokx 30 Elizabeth Wolfert 62 j., echtg. van Abriham de Kraker Jozina Dieleman, 77 j„ echtg van Abraham Florussen.

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3