Als men de wasch met Henco in de week zet! ijke goederen, Geld aangeboden. Drink- en Voederbakken Voeder-Automaten Oude Goudscie Kaas. Belegen Jonge Prima Boereboter. Nieuwe Piano's en Orgels inlichtingen demonstratie AXEL. Ook prima LE1DSCHE KAAS. Vraagt i/oof ke/ /n o/e week zefferr c/er wosck Advertentiën. I N. S. A. 1.0. Modevakscholen. Wordt 't wasschen gemakkelijker i Burgerlijke Stand. Jacomina Cornelia de Brnjjne, Openbare Verkooping. H.H. Pluimveehouders! Axel. C. P. VLAANDER. Opnieuw ontvangen: J. VERSTRATEN-BOER, bij Ijzerhandel Zet 's avonds voor den waschdag de wasch in de week in een koude Henco oplossing. Henco lost 's nachts alle vuil op In het Rusthuis voor oude dames te Leiden wilde Dinsdag middag de 70-jarige mevr. de wed. ds. R. J. W. rtudolpb aan een vriendin een bezoek brengeD en zich zooals gewoonlijk met de lift naar boven begeven. Blijkbaar heeft zij niet bemerkt, dat de kooi boven was. 2Ü open de den toegang tot den koker, stapte naar binnen en stortte in den kelder. Ernstig aan het hoofd ge wond, met een hersenschudding en twee gebroken ribben werd zÜ opgenomen en in hopeloozen toestand naar het Diaconessen- huis vervoerd. Twee boerderijen afgebrand. Aan den Eindhovenscheweg, onder Nuenen, zijn de aan el kaar grenzende boerderijen van Smeulders en d. Heuvel totaal afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Twee koeien en ééo kalf kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Straatroof. Op den weg van 's-Graven- hage naar Kijkduin wandelden Vrijdag j.l. twee dames. Bij het Quickierrein zat aan den kant van den weg een man, die blijkbaar met minder goede be doelingen de dames opwachtte. De man greep de jongste der beide dames aan trachtte haar met geweld op den grond te werpen. De andere dame kwam haar vriendin te hulp. De man wist haar een tascbje te ontruk ken, waaruit zy nog tijdig een bankbiljet en een sleutelbosje kon grijpen, zoodat de buit, den dief in banden gevallen, van byzonder weinig beteekenis is. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld, maar tot op heden heeft het geen resultaat opge leverd. In het Eindhovensch ka naal onder Nuenen is drijvende gevonden het lijk van een on geveer 45-jarige vrovw, B. ge naamd, wonende te Mierlohout. De ongelukkige laat vier nog jeugdige kinderen achter. De oorzaak van het ongeluk is on bekend. Op het stationsplein te Haarlem stapte een dame A W. V., woneude te Laren, uit een tram en ging vóór de stil staande tram heen, doch lette niet op een auto, die van dezelf de richting kwam. De cauffeur kon niet tijdig genoeg stoppen, waardoor hy de dame omver en over de borst reed. Met een gebroken sleutelbeen en inwen dige kneuzingen werd ze opge nomen. Twee broeders van 11 en 17 jaar begaven zich op eersten Paaschdag, met schietwapens voorzien, naar het gebied tus- schen Rodenkirchen en Siirth om hazen te schieten. Zij kwa men by een hoenderpark, waar zy eieren stalen. Toen de eigenaar van het hoenderpark by een vervolging der knapen den oudsten hun ner beetgreep trok deze direct zyn revolver en bracht den man een schot in het gezicht toe. Op hun verdere vlucht werden de beide broeders door de poli tie staande gehouden. By hun arrestatie trok de ouds;e weer zijn revolver en doodde zich door een schot in fe«t hoofd, Te Tilburg is de 13-jarige wielrijder W. U. door een vracht auto, die hem achterop reed, overreden en gedood. De jongen geraakte met zijn voorwiel be kneld in de tramrails, waardoor by onder den wagen terecht kwam met het genoemde nood lottige gevolg. Kond weer. In Duitschland moet de win ter opnieuw zijn intrede gedaan hebben. De koude luchtstroomen uit het Noorden, die zijn in vloed in geheel N. en O. Europa doet voelen, is gedurende den afgeloopen nacht in hevigheid toegenomen. Hedenmorgen wa ren de ochtendtemperaturen in bijna geheel Duitschland onder het vriespunt. Op vele plaatsen is wederom sneeuw gevallen, en heeft het sneeuwkleed weer permanent karakter gekregen. Zelfs in de groote steden blijft de sneeuw liggen. Ook in de Ardenen en de uitloopors van den Eiffel heeft het geweldig gesneeuwd. Uit Moskou wordt gemeld dat hevige sneeuwstormen in de omgeving van Toelah groote verwoestingen hebben aange richt. Het spoorwegverkeer en ook het gewone verkeer zijn bijna geheel stil gelegd, tenge volge van de groote massa's gevallen sneeuw. Examinandus als beroep. Dencheux, een FranschmaD, die voor een bedrag van 2500 francs voor ieder, die maar wilde, examen placht te doen, zoodat de candidaat rustig kon thuis blijven, en vry zeker was, dat hij het halen zou, was zelf niet op de rechtzitting verschenen, waar een Hongaar, Markovicks, zich te verantwoorden had. Hij bleek naar het buitenland te zijn gevlucht. Markovicks, die 35 jaar oud is, spreekt zeer slecht Franscb, doch Dencheux, die hij huurde om een examen voor hem te doeo, haaide prachtige cyfers. Tot viermaal toe deed Den cheux met valsche papieren examen voor anderen in den regel voor zwakke broeders. Markovicks kreeg zes jaar ge vangenisstraf Dencheux ver loor een lucratief beroep. 'n Menseh is geen wijnvat. De „Lökal Anzeiger" meldt uit New York, dat in Calilornië iemand een weddenschap aan ging, dat hy 37 Liter wijn achter elkaar zou kunnen opdrinken. Hij slaagde daarin ook werkelijk maar bij het laatste glas zakte hy in elkaar en werd dood op genomen. De auto van een koopman uit Lausanne, waarin drie per sonen gezeten waren, reed met groote snelheid in een zigzaglijn een vrij steilen weg af, waarbij de chauffeur waarschijnlijk de macht over zijn stuur verloor. De wagen reed met volle vaart op een troepje Engelsche meis jes in. Een harer werd op slag gedood, terwijl drie anderen zwaar gewond werden. De meis jes waren van 17 tot 23 jaar oud en vertoefden te Lausanne in een pensionaat. Tragisch. Uit Orenoble wordt gemeld, dat tijdens een bergtocht van een vrij groot ge- zeischap naar de Etendard een 38-jarige kantoorbediende uit Lyon in een afgropd stortte. Hij was echter met een lijn aan eenige andere leden van het gezelschap verbonden, zoodat men met moeite erin slaagde, hem langzaam weer omhoog te trekken. Toen hij bijna den be- ganen grond weer had bereikt, knapte de lijn echter en viel de ongelukkige twintig meter naar beneden, zoodat hij onmiddellijk dood was. Loop der bevolking. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht te berichten, dat gisteravond is overleden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw Wed. Petr. Dieleman Wz., in den ouderdom van 86 jaar, 3 maanden en 21 dagen. Namens de familie, MATTH. DIELEMAN, Axel, 5'April 1929. Voor de vele bewij zen van deelneming, inzonderheid ook van wege de Directie en van het personeel van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram weg Mij. ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen harteltyken dank. Wed. C. SCHEELE en Kinderen. Axel, Drieschouwen, April 1929. De Notaris J. A Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. ALFONS BREIJAERT, aan het laatst door hem bewoonde huis te Westdorpe, Dorp, op DONDERDAG 18 APRIL 1929, des namiddags 1 aur verkoopen: als kleerkast, buffet, linnenkast 3 ledikanten met ressort, bedden met toebehooren, stoelen, tafels, kapstok, kachels, oude bureau, oud porcelein, huistrapje,spiegels, opschik, vloerkleeden en matten, spekladder en vleeschkuip, pot ten, pannen, waschgerief, krui wagen, enz. enz. Betaling contant. Zonder borg tot A. 600,—. Geh. verz. Br. onder no. 50 (postz. insl.) aar. V. ROON'S boekhandel, Jac. Catsstraat, Dordrecht. Leerlingen, die de Knipcursns alsook fraaie handwerken wen- schen mede te maken kunnen zich aanmelden van heden tot en met 13 April bij Mej. MATTELÉ, Gedipl. Leerares, Drieschouwen. RUIME SORTEERING in gegalvaniseerde uitvoering practisch en eenvoudig, zoowel voor kuikens als volwassen kippen. voor groot en klein bedrijf, groote besparing op voeder. LAGE PRIJZEN. Ijzerhandel. n Alles eerste kwaliteit. Aanbevelend, in fijne Vleeschwaren. Aanbevelend, NI VAN DOORN, Melkboer. met volledige garantie. Stemmen, repareeren, verhuren, inruilen. VAN DAMIWE'S Piano en Orgelhandel Waistr. 74, VL1SSINGEN. en Eenig Importeur E Oa.ermann Co s Handel Mij.. Amsterdam Fabnkan.e: Henkei Cie. A. C.. Dü„eldorf Gedurende de maand Maart zijn in de gemeente Axel Ingekomen: Oscar Fr. de Block, landbouwerskn., Drieschouwen A 3J van Zuiddorpe. H. v. d. Wijk, architect, Sluiskil P 26 van Amsterdam. Janna Geensen, dienstbode, Nieuw- straat G 71 van Eindhoven. Corns. J. van Drongelen. landb.kn., Oudenweg I 24 van Terneuzen. L. A. E. Delattre en gezin, ingenieur, Sluiskil P 40b vin Frankrijk. Willem J. Elve, fabrieksarbeider, Kaaiwal A 8 van Terneuzen. Pieter van Hoeve en gezin, landb., Coegorspolder P 46 van Zaamslag. Lambert van Keulen, marechaussée, Buthdijk J 16 van Apeldoorn. Dirk Faas, arbeider, Buitenweg H 39 van Rotterdam. P. J. Gabriëlse, waterb.-opzichter, Kerkdreef E 8 van Middelburg. Vertrokken: Josephus van Geersaem, landb.kn, Drieschouwen A 30 naar Koewacht. Marinus Verschelling, fabr.arbeider, Schapenbout O 16 naar Eindhoven. Jaan J. H. Smolenaers en gezin, caféhouder, Sluiskil P 39a naar Ter neuzen. Cornelia Cath. Scheele, dienstbode, Walstraat C 43 naar Abcoude. Jozef de Schepper, bankwerker, Drie schouwen A 37 naar Boschkapelle. Leonardus Kalle, zonder beroep, Spui N 71 naar Assenede. Griseldis V. de Clercq, dienstbode, Kanaal K 24 naar Velsen. Elza A. de Munck. dienstbode, Sluis kil P 40a naar St. Gilles-Waes. Leon E. A. A. Lacourt, klerk M. T, Stationstr. G 1 naar St. Gilles-Waes Franfois Deij, bakkersleerl., West straat D 50 naar Bennebroek. Johannes Jan Verlinde, timmerman, No rdstraat B 23 naar Goes. Adriana Kr. Jansen, zonder beroep, Drieschouwen A 45 naar Terneuzen. Didrich. B. Wiechmann, leerl. poli- techn.sch., Buitenweg H 52a naar Bremen. Julienne de Vrieze, dienstbode, Sluis kil P 31 naar Ginneken. Cornelia Witte, dienstbode, Magrette N 41 naar Zaamslag. Mathilda R >bijn (Wed. P. v. Akker), zonder beroep, Oudenweg I 16 naar Boschkapelle. Van 1 tot 31 Maart 1929. AXEL Huwel.-aang. 11. Marinus Verscheliing, 23 ijm. en Sara Doro thea Rinn, 24 j., jJ 27. Jan Adriaan de Regt, 36 jweduwn. en Elisabeth van de Velde, 28 j„ jd. Huwel.-voltr. 28. Marinus Verschel ling, 23 j., jm. en Sara Dorothea Rinn, 24 j., jd. Geboorten. 4. Maria, d. van Mirinus van Driel en Maria de Koeijer. 7. Sophia Jacoba, d. van Dingenus van den Berg en Paulina Lamberta Aande- weg. Armandus Ludovicus Johannes, z. van Johannes Pieter Leon van Hecke en Augusta Philomena Beek. 12. Abra ham, z. van Abraham Deij en Paulina Adriana Dielim in. 16. Pieter Jan, z. van Johannes Daniël Jansen enjohan :a Cornelia Simons. 18. Daniël Cornelis, z. van Jacomina de Koeijer. 20. Emma Anna, d. van Alphonsus Camillus de Brouwer en Angelina van Acker 22. Maria Levina, d. van Philippus Jacobus Markusse en Cathalina Johanna Porreij Overlijden. 1. Anna Suzanna Kom mer, 88 j., wed. van Pieter de Visser. 11. Laurina Adriana Die eman, 64 j., echtg. van Petrus Dieleman. Frangoise Smies, 66 j., eehtg. van Johannes Lansen. 12. Maatje den Hamer, 83 j., d. van Jacobus en Frnncina de Koeijer, 15. Johanna Dees, 70 j., echtg. van Petrus van Fraaijenhove. 28. Cornelis Scheele, 31 j., echtg. van Janneke Gaossen. j» ii Maler

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3