Purol bij Ruwe en Springende Handen. Doos 30 ct. Wedstrijden op liet ijs op Zaterdag 23 Febr. Bekendmaking. Nog voorradig: Ruiter-Schaatsen, zoowel Kunstschaatsen als Doorloopers. Ooi nog Kunstschaatsen in goedkoope uitvoering. Gewone Friesche schaatsen aan concurreerende prijs. IJSFEEST te KIJKUIT. Bezoekt de Wedstrijden op Zaterdag 23 Februari. Aanvang 2 uur, V oermanszaak Voermanszaak een Dienstbode, \g. P. VLAANDER, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Vaststelling der Kiezerslijst. Advertentiën. van Axel op Terneuzen te SPUI Aanvang 1 uur. Gevraagd in klein gezin: Vader Noordpool gaat gelukkig verdwijnen, Men zou er van verkwijnen. Moeder Lente komt er voor in 't land, Nd gauw weer allen bij de band. En men koope heel vertrouwd, voor het verschil Bij P. J. VALE, Opticien, een goeden bril. Riem- en knoopmonturen. DRAlSfflAvAN-VALKEriBURG'S e A •'iLEVERTR LEEUWARDEN De winter. Dinsdag werd Urk door meer dan 60 personen uit Enkhuizen en omgeving per fiets bezocht. Ook uit Kampen kwamen enkele iietsrüder8. Het ys over de Lek bij Schoon hoven op de plaats waar anders de groote veerpont vaart, is thans zoo sterk geworden, dat nu auto's over het ijs ryden. Op de Eems by Delfzeil drij ven ijsbergen van 10- 15 meter hoogte rond. Het gemeentebestuur van Deventer telegrafisch by een vyftal myndirecties op spoedige afzending van kolen aangedron gen in verband met de aldaar heerschende schaarschte aan brandstoffen. Dinsdag is te Leiden de familie F. bewusteloos te bed gevonden, tengevolge van gas ontsnapping door een lekkage in de gasleiding. Bij allen heeft men het bewustzijn weer weten op te wekken. Tydens de slooping van een huis te Amsterdam, is een plafond ingestort, waardoor een der beide sloopersbazen, die daar aan het werk waren, door het vallend puin werd getroffen. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. Nader vernemen wij nog, dat de verongelukte sloopersbaas de 32-:arige J. J. de Vries verplet terd werd door een zeer dikke betonplaat, die op de binnen plaats van een afdak was neer gestort. By Groningen is tengevol ge van de hevige koude de radiator van een autobus ge sprongen. De chauffeur werd boven het oog getroffen en de auto kwam vol damp te staan, waardoor het uitzicht werd belemmerd. De bus reed tegen een boom, die afknapte. De elf inzittenden werden door elkaar geworpen en velen licht gewond. De chauffeur is het ergst er aan toe. Te 's Gravenhage begaf een conducteur zich na afloop van zyn dienst naar huis. Wachtende by een halte, waar hy moest overstappen, voelde hy zich plotseling onwel worden en is daarop een kapperswinkel binnen gegaan. Van daar is hy naar huis ge bracht en, denkende dat by wel door de koude bevangen zou zyn, te bed gelegd. De huisdokter is dienzelfden avond en ook den volgenden ochtend by hem geweest en oordeelde spoedige opneming in het ziekenhuis noodig. Nadat hy daar was opgenomen, stelde men daar vast, dai hy een door gebroken maagzweer had, waar uit ten gevolge van het niet dadelyk den vorigen dag in be handeling nemen, buikvliesont- steking was ontstaan. By of na de operatie, die toen onmiddellyk heelt plaats gevonden, werd tevens een dubbele breuk en longontsteking geconstateerd. De gemeente-ontvanger van IJBselmonde is sinds eenige dagen spoorloos verdwenen. In ver band daarmede zijn alle boeken in beslag genomen- Een ac countantsonderzoek wordt inge- Bteld, om na te gaan of eventueel onregelmatigheden zyn gepleegd. In een spoedeischenden ver gadering van den gemeenteraad is de ontvanger voorloopig ge schorst. Gisteren is hy te Rotterdam «fSepiM, Giften en legaten. Het Zendingegenootschap d< r Evang. Broedergemeente te Zeist heeft voor Suriname uit Amster dam onder het motto „Endracht'' een gift van 10 000 ontvangen uit Voorhuizen van wylen mevr. de wed. F. A. H.B., een legaat groot1000. Aan den overweg te Zutfen is bij het rangeeren van goede rentreinen een rangeerder met de hak van zijn schoen tussch n de rails vast komen te zitten en door een hem achteropko mende machine aangereden. De linkerarm werd hem daarop afgereden en zijn linkervoet zeer ernstig gekwetst. In het zieken huis werd de arm geamputeerd. Uit een brief, verzonden uit Arnhem naar Den Haag zijn 5 bankbiljetten van 10. ont vreemd. De Schnttevaer. Uit Lissabon meldt men dat de heer J. P. Schuttevaer op 8 Februari des middags half twee met zyn reddingsboot „Schutte vaer" uit de haven van Lissabon naar Amerika via de Azoren (Ponta Delgada) is vertrokken. Vóór het vertrek werden aan den heer Schuttevaer en de heeren P. Meijer en C A. van der Laan bloemen en geschen ken aangeboden door verschil lende Portugeesche families, die later met een pleizierboot de „Schuttevaer" volgden tot buiten de haven van Lissabon. De op varenden werden lang en har- telyk nagewuifd. De „Schuttevaer" is den 24en Januari te Lissabon aangekomen. Zoowel van ambtelijke, als van particuliere zijde is den opvaren den veel belangstelling en hartelijkheid betoond. Kort na elkaar hebben in het centrum der stad Solingen twee ontploffingen in de hoofG- gasleiding plaats gehad. Het plaveisel werd over eenige meters opengescheurd, terwyl door de weggeslingerde brokstukken vele ruiten braken. Daar op dat oogenblik een druk verkeer gaande was, werden verschei dene personen zwaar gewond. Bij een brand die in een huis te Wallasey in Cheshire woedde, kwamen drie vrouwen om het leven. De man van een der vrouwen redde zyn kinderen langs de reeds brandende trap. Toen hij daarop wilde terug- keeren om zijn vrouw te redden, was het reeds te laat, daar de vlammen hem den toegang ver sperden. Winter in het bnitenland. De Brusselsche correspondent der N. R. Crt. meldt In West Vlaanderen, waarde sneeuwlaag op sommige plaatsen 1 meter dik was, zijn verschei dene personen tengevolge van de koude bezweken. Te Assebroeke, by Brugge, is een kindje doodgevroren in zyn wiegje. Te Ostende vond men 's mor gens twee jonge meisjes dood in haar bed liggen. Te Gent kwam een echtpaar, 78 en 76 jaar oud, op dezelfde wijze om het leven. Een 70-jarig hoenderfokker uit Towbridge (Engeland) is Vrydag in een sneeuwstorm ineengezakt en op korten afstand van zijn huis omgekomen. In een eenzame hut in de afgelegen buurtschap Welsh Norton, in Herefordshire, heeft men een anderen zeventiger in zittende houding doodgevroren gevonden. Een 65-jarige spekslager uit Huil werd dood uit de rivier by Beverley gehaald. Hij was in een sneeuwstorm verdwaald en te water geloopen. De geheele Bothnische Golf is thans toegevroreD, wat sedert 1890 niet het geval is geweest. Het verkeer met Finland levert de grootste moeilykheden op, In Bezgië zijn verschillende scholen gesloten wegens ziekte onder de leerlingen. Voor de rechtbank te Ber lijn heeft de slijper Eduard Kuss terecht gestaan, die in 18 gevallen op geraffineerde wijze loopjongens en scholieren khun rijwiel afhandig had gemaakt. De rechtbank veroordeelde hem onder toekenning van ver zachtende omstandigheden tot 2 jaar en 1 maand tuchthuis en 3 jaar eerverlies. De beklaagde heeft in het buis van bewaring met een co- pierpotiood het netvlies van zijn beide oogen beschadigd. Nadat hy door een oogarts was behan deld, heeft hy het verband at- gerukt en zich nogmaals de zelfde verwondingen toegebracht, zoodat hy thans geheel blind is. Als reden voor deze daad gat hij op, dat hij wegens zijn ziekte en wegens zijn vroegere ver oordeelingen levensmoede was en zich het leven heeft willen benemen. Te Tokio heeft een hevige brand het krankzinnigengesticht verwoest. Elf verpleegden zijn levend verbrand, zeven anderen wor den vermist. Er hebben zich hartverscheurende tooneelen af gespeeld. De krankzinnigen rie pen en zoDgen temidden der vlammen, zij juichten de brand weerlieden toe en lachten uit zinnig. Het vuur, dat door den hevigen wind werd aangewak kerd, breidde zich uit tot de militaire school, waar de biblio theek met 100.000 zeldzame boekwerken werd verwoest. Te Nauen (Duitschland) zijn beide beenen van een jong meisje, dat met uiterst dunne zyden kousen over straat liep tot aan de knieën bevroren. Men acht het zeer waarsehyulyk, dat zij zullen moeten worden afge zet. De Deutsche Ztg. verneemt van den gezondheidsdienst dat ook andere meisjes door het dragen van te lichte kousen bevriezingen der beenen oplie pen. Van 1—31 Januari 1929. ST. JANSTEEN Huwelijks-aang. 2. Franciscus Leonardus Strobbe, 24 j., jm. en Justine de Vos, 23 j., jd. 4. Franciscus Ludovicus Baert, 22 jjm. en Margaretha Adam, 20 j., jd. 7. Cerillus van Dorsseiaer, 27 j jm. en Christina Isabella Verspeeten, 24 j., jd. Theodorus Eugenius Pluijm, 27 jjm. en Maria Florentina Inghels, 21 j., jd. 14. Petrus Johannes Hillaert,25j.,jm. en Marie Selephie Alphonsina Janssens, 19 j., jd. 18. Petrus Verstraeten, 26 j., jm. en Norberta Maria van Re in Jrtel, 20 j-, jd. Huwelijk -voltr. 4. Camillus Beu- laert, 38 jjm. en Anna Maria de Smet, 23 jjd. 18. Emiie Petrus Buijsrogge, 30 j., jm. en Nathalia Mathilda de Smit. 25 j., jd. 25. Fran ciscus Ludovicus Baert, 22 j„ jm. en Margaretha Adam, 20 j., jd. Franciscus Leonardus Strobbe, 24 j., jm. en Justine de Vos, 23 j., jd. Theodorus Eugenius Piuijm, 27 j., jm. en Maria Florentina Inghels, 21 j., jd. Geboorten. 8. George Eduard, z. van Cyrillus Viassenroot en Delina Augusta Maria Herman. 16. Petrus Augustinus, z. van Franciscus Theo- philus Allefs en Coleta Petroneda Everaard. 23. Honoré, z. van Petrus de Meester en Anna de Rijcke. 28. Lucia Louisa Francisca, d. van Fran ciscus Desiderius de Potter en Anna Maria van Dorsseiaer. 31. Petrus Gerardus. z. van Emilius Franciscus van Daele en Rachelle Elvira Maria Apers. Overlijden. 3. Emelia Maria Stroo- band, 42 jechtg. van Camile Savoije. 9. Petrus Gomarus Neefs, 67 j., echtg van Maria Philomena da Weert. 19. Anna Maria Amelia Nachtegael, 19 j., d. van Jan Frans en Maria Ludovica Aerts. WESTDORPE. Huwelijks-aang. 29. Cyrillus van Bastelaere, 39 jm. en Irma Louisa Obrie. 36 j., jd. Geboorten. 2. Antoine Emile Henr, z. van Alfred Maurice Kalle en Irène Julia Emma de Cooker. 10. Gerard Theophilus, z. van Alfons delaRuelie en Emiiie Marie de Bruijne. 31. Ma- riette Aline, d, van Alfred Emile Gott» hals en Irène Maria Louisa Thomaes. Overlijden. 21. Ursula de Rijck, 89 j., wed, van AdolphusdeGuijienatr. 22. Bruno Eduardus Kersbalck, 21 j., j. van Camilus en Maria Dhaene. CORRESPONDENTIE. C. H. Uw schrijven kwam te laat voor opname in dit nummer. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat de op heden door hen vastgestel de kiezerslijst voor het jaar 1929- 1930, van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s., ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen de betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het ge meentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op on gezegeld papier worden gesteld. AXEL, 22 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De ondergeteekende maakt zijn clientèle bekend, dat hij zijn heeft overgedaan aan den heer LEViNUS DE GROOTE. Dankend voor het zoo ruim schoots genoten vertrouwen, be veelt hij zijn opvolger weer bij een ieder aan. C. VAN DEN BERGE, Weststraat, Axel. g$g|||gt*«> In aansluiting op bovenstaande, maak ik het publiek van Axel en omstreken bekend, dat ik de op denzelfden voet hoop voort te zetten. Hopende door prompte en nette bediening zich het vertrouwen waardig te maken, beveelt hij zich minzaam aan. LEV. DE GROOTE, Koestraat, Axel. v. g. g. v., zeifst. kunnende werken en koken. Adres: Mevr. v. WESTREENEN, Lange Noordstr. L 182, Middel burg csa Altijd groot assortiment in de laatste uitvoering van MONTUREN en JENA-GLAZEN en BRILLEN voor alle oogen. g Vele soorten BAROMETERS, THERMOMETERS, VER- GROOTGLAZEN, LOUPEN, VERREKIJKERS, enz. Gratis onderzoek met de nieuwste inslrumenten. Levert ook op advies van H. H. Doctoren. Alles met waarborg. Steeds aanbevelend. Pr 1 m a AANBEVELEND, cy «T 1 ESJ I 03

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3