Alban fle Fair B1387 Wollen Sloffen te koop. WEILAND te hunr ZENDINGSFILM. BESTUUR IJSCLUB SAS MN GENT. wedstrijden ie schoonrijden, enz. Schrale Neus PUROL Morgen (Woensdag) half twee Reciitszaken. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Vrijdag 22 Februari a.s., Advertentiën. De beste jonge hengst Voor de koude Bij A. MARING, Wegens omstandigheden zal de Zendings film in plaats van Donderdag VRIJDAG op denzelfden tijd worden te zien gegeven. Nog kaarten verkrijgbaar P. A. WONDERGEM. trein uit Pressburg vertrokken. j. Aanmelding in HÖtOl ^Rotterdam". f tabletten bij Griep en Influenza De Voorz B. en W. achten dat niet noodig. Qroote com- missie's werken stroever dan kleine. Bovendien hebben wij reeds een onderzoek ingesteld naar transformator, enz. eer de vlassers er nog aan dachten. Dhr. VaelIs er dan zoo'n groot bezwaar tegen die com missie De Vooz.Ja, zoo groot, dat we er niet op ingaan. Dhr. VaelHet zou toch goed zijn, want in het adres van de vlassers komen toch klachten over het G. E. B., zoodat toch blijkt, dat dit met verschillende zaken niet op de hoogte is De Voorz. meende, dat juist het tegenovergestelde blijkt, uit het geen B. en W. reeds gedaan hebben. Dhr. van Helsland zou willen voorstellen om zoo'n commissie te benoemen. Het is wel eigen aardig, dat het G. E. B. bestaat uit de heeren, die het college van B. en W. vormen en niet uit de heeren, die door de Vlassers- vereen. zijn voorgesteld. De Voorz.Dat is niet moge lijk volgens de wet. Ik heb dat al zoo dikwijls gezegd en als ge dat niet gelooft of onderzoekt wat zit ge dan hier te doen Dit punt was hierbij afgedaan. (Wordt vervolgd). Beenen afgekoeld. Zondag arriveerde te Terneuzen komende van Gent om af te schutten, een Eng, stoomschip. Bij het vastmeeren te Selzaete had zich een zeer tragisch onge luk voorgedaan. Een der matrozen was n.l. met de beenen bekneld geraakt tusschen een staaldraad, met het noodlottig gevolg dat beide totaal afgeknepen werden. Het stuk van het eene been was zelfs niet meer terug te vinden. De ongelukkige gevoelde aanvankelijk geen pijn, en was zich zijn verlies zijner ledematen ten volle bewust. Wel vreeselijk 1 Tem. Crt. Arrond. Rechtbank te Middelburg In de zitting van Vrijdag werden o. m. de volgende zaken be handeld J. C. de K-, 27 j., treingeleider te Aardenburg, was door den kantonrechter te Oostburg ver oordeeld wegens niet zorg te dragen dat een goederentram, die des nachts voortreed over de Markt te Oostburg, aan de achter zijde van een rood licht was voorzien, tot f 8 of 8 dagen hecht. De ambtenaar van het O- M. en de verdachte waren in hooger beroep gekomen. Eischbevestiging van het vonnis van den kantonrechter. P. S., 62 j., werkman te St. Jansteen, was door den kanton rechter te Hulst wegens openbare dronkenschap te St. Jansteen op 3 December 1928 veroordeeld tot 14 dagen hecht. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eischvernietiging van het vonnis van den kantonrechter, 3 weken hecht, en 1 jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting. De ijsclub te Nieuwe Nie- dorp hield op haar banen Zater dag en Zondag kermis, met vele vermakelijkheden als zweefmo len, hierslee, dansbaan en kolf baan en talrijke andere attracties, die alle door leden van de ijsclub geëxploiteerd worden. Van de zes Urkers, die uit Enkhuizen vertrokken, ten einde te trachten over het ijs loepende het eiland Urk te be reiken, zijn er drie op Urk aan gekomen. Drie andere Urkers hebben den tocht halverwege opgegeven, jtaeds dikwyis heelt men gepro beerd dezen tocht over het ijs te doen, maar zelfs de oudste bewoners van Urk herinneren zich niet dat het ooit gelukt is, aangezien in het Val van Urk een zeer sterke stroom s'aat. Te Dordrecht heeft een ont zettende gebeurtenis plaats ge had. In het gezin van den 25- jarigen G. H. werd een dokter ontboden, omdat een kindje van zeven maanden was overleden. De geneesheer constateerde ech ter aanstonds, dat het kindje geen natuurlijken dood was ge storven. De politie werd ge waarschuwd en het bleek nu, dat de vader het kind in een opwelling van toorn zoodanig heett mishandeld, dat het aan de gevolgen is overleden. De moeder was tijdens de mis handeling niet aanwezig. Zeer ontsteld was zij, toen ze hoorde, dat haar man het kindje gedood had. De man is gearresteerd. Een student te Uden werd dezer dagen ernstig ziek, zoodat zijn familie te NymegeD in ken nis moest worden gesteld. Aan stonds kwam de vader met een zoontje over om den zieke te bezoeken. Tegen den avond ver trokken beiden weer om per autobus naar Nijmegen terug te keeren. Uit vrees de bus anders te missen, begon de heer W., die een hartkwaal had, wat har der te loopen en spande zich daarbij zoozeer in, dat hij, nauwelijks in den auto gestapt, plotseling neerviel. Een genees heer kon slechts den dood con- stateeren. Bij Neusverkoudheid wordt de huid om en bij den neus pijnlijk en schraal dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, 60, Tube 80 ct. „Flora" te Amsterdam, dat is afgebrand, moet verzekerd z\jn op beurspolis voor ƒ400 000. Wat de oorzaak van den brand betreft, hieromtrent bestaat geen algeheele zekerheid. Het is mo gelijk, dat door een weggewor pen cigarette een mat is blijven smeulen. Het ligt in de bedoeling om zoo spoedig mogelyk met de berbouwing van „Flora" te be ginnen. Van de geheele zaalinventaris is niets meer over; men vindt er zelfs geen enkele stoel meer. Alleen de decors en verschil lende muziekinstrumenten heb ben, dank zij bet intact gebleven ijzeren tooneelscberm, weinig of in het geheel niet van het vuur te lijden gehad. Woensdagmiddag is bij het schaatsenrijden op de Kager- plassen iemand uit Voorhout door het ijs gezakt en verdron ken. Het lijk werd tijdelijk ge bracht naar een boerdery. Tegen den avond zijn de gemeente veldwachter Romein uit War mond, de rijksveldwachter Jacobs en de heer Visch van de jacht haven „Visch", nut een ijsvlet over de plasschen gegaan om het lyk naar Warmond te bren gen. Blijkbaar door de duisternis misleid, is de vlet in de vaar geul op het Zweiland gekomen, Jacobs en Viseh wisten zich tegen een der schaatsen van het vlet boven water te houden en werd na geruimen tyd om hulp geschreeuwd te hebben, met groote moeite gered door Koppers, die zich over ladders met eigen levensgevaar naar de drenke'ingen begaf. De 35 jarige gemeenteveldwachter R. werd later opgehaaldhy was reeds overleden, R. was gehuwd en vader van vier kinderen, Te Antwerpen heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld. Een man, Victor Deceuster ge- heeten, 53 jaar oud, had reeds sedert eenigen tyd een revolver gekocht met het doel zyn kin deren dood te schieten. Zyn vrouw en dochter waren naar de bioscoopDeceuster achtte toen het oogenblik gunstig om dijn afgrijselijk plan ten uitvoer te brengen. Met revolverschoten bracht hij zyn 25jarigen zoon Julien, diens negenjarig broertje Joseph en hun twintigjarige zuster Jeanne om het le^en. Vervolgens deed de moordenaar telefonisch tnededeeling van zijn misdaad aan de politie. By een voorloopig verhoor verklaarde hij de kinderen vormoord te hebben, omdat zij niet van hem waren. Een vyfjarig dochtertje Irène geheeten, had hy gespaard, daar dit, zoo zeide hij, zyn eigen kind was. Wolven. Uit verschillende streken van Centraal Europa komen berichten over de verschijning in de om geving van bewoonde oorden van hongerende wolven, die zelfs menschen zouden hebben aangevallen. In Slowakije is Dinsdagnacht een boer door wolven belegerd. Toen hij des avonds naar een der dorpen in de omgeving van Hongarije ging, zag hij twee van die gevaarlijke dieren op hem toe sluipen. Hy zette het op een loopen en wist met inspanning van alle krachten een verlaten hut te bereiken, waarin bjj zich verschansen kon. Den gebeelen nacht waren de dieren rond zijn vesting en eerst toen 's morgens vroeg wagens langs den nabijgelegen straatweg kwameu, trokken zich de belegeraars in de bosschen terug. Ook in de Grieksche grens gebieden werden, volgens be richten uit Athene, talrijke dor pen door wolven bedrygd. Een bende hongerige wolven overviel, aldus berichten uit Mahi», het gehucht Cokitze en doodde 16 inwoners, vier soldaten en twee politiebeambten. De winter In het buitenland. Het heelt vier dagen ge sneeuwd te Mantua. Het tram verkeer moest worden stopge zet en de verbinding met de plaatsen in de omgeving is ver broken. In de stad ligt ongeveer 70 c.M. sneeuw en in de pro vincie een meter. Te Venetië zyn ysbrekers te werk gesteld, teneinde te trachten het ys in een der voornaamste verkeers wegen, het kanaal Victor Ema nuel, te breken. Grado, by Triëst, is sedert vier dagen door ys geblokkeerd. Te Florence zijn alle bioscoop- en theater-voor stellingen atgelast wegens de groote koude. Alle waterleidin gen zijn bevroren en er heerscht gebrek aan melk, groenten en eieren. Te Ancona ligt de sneeuw l Meter hoog, en tengevolge van den zwareu sneeuwlast is het dak van een bioscoop-theater ingestort, De directie der Spoor wegen te Bologna heett het per sonenverkeer zeer sterk beperkt. Te Villa del Nevoso, by Fiume, werden twee kinderen die in het bosch verdwaald waren door wolven verscheurd. In denaby- heid van Fiume zeil werden zelfs twee houtvesters door wol ven overvallen. Een hunner werd verscheurd en de ander kon zich in een boom redden. Na eenige uren werd hij daar doodgevroren gevonden. Naar uit Göteborg gemeld wordt zyn Donderdag tien vis- 8chers op een ijsschots naar zee afgedreven. Het was Don derdagavond nog niet gelukt de visscher8 te vinden. In België neemt de kou een catastrophaal karakter aan. De Schelde voert groote ysschotsen mede. Alle scholen in Brussel moesten worden gesloten. Het vroor hier 18 graden, in de Ardennen 26 graden. De Belgische loodsdienst is gisteren, volgens een telegrafisch bericht uit Antwerpen, tot nader order gestaakt wegens het zware (j8 op de rivier de Schelde. Dit staat gelijk met volkomen stillegging van het havenbedrijf te Antwerpen, Woensdag woedde boven Pressburg een sneeuwstorm, dia het spoorwegverkeer met de buitenwereld onmogelijk maakt. Winterhanden Wintervoeten Schrale Lippen Ruwe Huid Zuid-Oost. Europa en de Fran- sche Riviéra hebben zeer van sneeuwstormen te lijden. In Fraag wordt wordt het kolengebrek steeds grooter. Uit Parijs woidt gemeld, dat doordat de signalen bevroren waren een trein op een ver keerd spoor gereden is en door een stootblok is gereden. De locomotief en de twee opvol gende wagons werden bescha digd, terwijl verscheidene reizi gers zijn gewond. ZEEUWSCH-VLAMINGEN Bezuiden den Hont laat ons volk van [zich spreken In de daag'lijksche Pers met het groot ste kabaal. Wanneer toch, Electro-Kanaal-Water- [leeken, Toont gij Uw verlangens ons land [radicaal Lang waart gij ten achter en zoo zal [het blijven, Als gij riet bereid zijt ten offer te gaan. Wordt één in Uw streven en blijf toch [niet kijven, Een eendracht tot sterkte moet immers [bestaan I Uit eigen gesjouw van een paar duizend [menschen Kan niemand den werk'iqken vrijheids min zien. Aan den weg timmert gij met principes [en wenschen, De Regeering heeft maling aan zulks [toch misschien Vruchtbaar is Vlaand'ren, welvarend [zijn rijken Zij zwoeren in „Negentien" eeuwig ['t land trouw, Doch kort daarop moesten zij weer [wel bezwijken Voor invloed van Buiten, en kochten [maar gauw Hun aandeel in vreemd industriekapitaal (Schoon Russisch „papier" zat en bleef [in de kou). Gij zijt patriot, daarom luistert eens [hier, Steekt geld in „Het Water", vertrouwt [op ,'t Kanaal'', Het geld toch blijft hier, 't is geen [Russisch papier. „ARGUS". Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11k fll,10. Rogge f9,—af 10,. Wintergerst f 11,— a f 11,50. Zomergerst f 11,50 a f 12,25. Haver f 9,a f 10,—. Erwtenf 13,af 15,50. Paarden- boonenfll,— af 12,—. Duiven- boonen f 14,— k f 15.Bruine- boonen f30,— a f 35,—. Lijn zaad f 18,af 19,Blauwmaan- zaad f—a f Groen Vlas f 0,12 k f 0,14. Gebookt Vlas f ,13 a f —,18 Gezwingeld Vlas f0,90 af 1.00. Aardappels f3,60 f3,70. Stroo f 19,a f 20,—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f2,— a f2,10 Eieren f7,- k f7,50. HULST, 18Febr. Graanmarkt. Tarwe f 10,50 a f 11,Rogge f 10,af 10,50Wintergerstf 11,— k f 12, -. Zomergerst f IJ,— a f 12,—. Haver f 10, - f 10,50. Erwtenf 14,af 15.Paarden boonen f 12,èfl3,Duiven- boonen f 13,— a f 14,—. Witte boonen f a f Bruine boonen f 40,a f 42,—. Lijnzaad f 15,f 18,Aardappels f 0, a f 0,—. Koolzaad f 20,— k f 23,— Boter f2,— a f2,10 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82 Slachtvee 0, verkocht 0 Varkens 23, ver kocht 11. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 0 stuks, f 0,per lOOstuks. De Burgemeester van Ér8®*#* AXEL maakt namens den Rijksdienst der Werkloosheid en Arbeidsbemiddeling aan be langhebbenden bekend, dat op des avonds te 7 ure bij Mej. de Wed. G1LIJAMSE alhier, eene vergadering zal worden gehouden, waarin zal gesproken worden over werk gelegenheid in Frankrijk, Belgis, Dnitschland en emigratie naar Canada (dit laatste toegelicht met lichtbeelden). Axel, 12 Februari 1929. De Burgemeester van Axel, BLOK. Hiermede betuigen wij onzen liarteltyken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op 11 Febr. 1.1. P. J. SCHELLEMAN. S. J. SCHELLEMAN-Begijn. van Fair is deze zal worden rondgeleid aan het navolgende dekgeld voor een merrie f25.—, voor twee merries f45 voor drie merries f60.—, en voor iedere merrie meer f20. Zich aan te melden bij onder- geteekenden. JAN DE PUTTER Sr. en CORNS. DE FEIJTER Johsz. Voor schoolkinderen aan zeer goedkoope prflzen en met dub bele zooien. Nieuwstraat. liggend aan den Kinderdijk (bij de brug) te Axel en te bevragen bij L. WOLFERT, Kanaalkade. Donderdagmorgen is niet ééa j 91 MIJNHARDT'5® DooïSO'GO'POd.Tube 80ct Bij Apoth en Drogisten. HUID Let vooral op den naam Sanaplrin daar dete tabletten wettig beschermd xijn tegen namaak en vervahching. Prljt 25. 40 en 75 ct

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3