Lezing Gewasscnkeuriug Hebt ge het Sanatooenboekje gelezen Alle nog voorradige KINDERKLEEDING, met 20°|o korting. J Yisser-KoolB Mel - M Jfl Duif'. Beschermt uw Md tepi de koude net leodor i LKL1TIL J. Bruggeutau, Coiffeur. Gevoelt gij Voor Wijnen en Top-Bronwater PONDS MOESSON HAZEL1NE 3 Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentiën. door den heer STEVENS, Wilt ge er meer van weten Wilt ge Sanatogen probeeren? I. J. BRAKMAN, A. Nevejan en Zoon Bekende trnc. Naar de Midd. Crt. meldt, komt het den laatsten tijd weer voor in onze provincie, dat twee man- men, zich noemende antiquairs, bij gegoede ingezetenen zich aan melden. Zij doen dan een on begrijpelijk hoog bod op een of ander meubelstuk en als het bod wordt aangenomen, zeggen zij er later om te zullen komen. Door dit bod en deze toezegging heb ben zij dan den betrokken eige naar goed voor zich gestemd. Plotseling valt dan natuurlijk toevallig hun oog op iets werkelijk antieks, dat zij dan voor een koopje weten te be machtigen. Dit betalen zij en nemen het mede, natuurlijk komen zij nooit om het eerst gekochte met den fabelachtigen prijs. Men zij gewaarschuwd. DRAISM/VvanVALKENBURQ'S-- e A .-iLEVERTR LEEUWARDEN Wegens vertrek van den heer Brandsma naar Rotterdam, is gisteren als diens opvolger tot lid van de Prov. Staten van Zee land benoemd verklaard de heer J. Bosselaar, te Aagtekerke. De Leerplichtwet. Daar het herhaaldelijk is ge bleken, dat er ook onder de ouders verkeerde begrippen be staan omtrent de verplichtingen door de Leerplichtwet opgelegd, wordt ons opname gevraagd van onderstaande circulaire, welke door den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer H. van de Weyer, is gezonden aan het onderwijzend personeel en de Commissiën tot wering van Schoolverzuim in diens ambts gebied, opdat de juiste opvatting ter algemeene kennis kome. Zij luidt aldus «Teneinde een uniforme toe passing van de voorschriften der Leerplichtwet in mijne Inspectie te bevorderen, heb ik de eer U het volgende mede te deelen. Mogen worden afgeschreven aan het eind van den loopenden cursus de leerlingen 1 die op 30 Juni 1928 volgens de toen geldende regelen aan den leerplicht hadden voldaan en op school zijn gebleven. 2 die de zevende klasse hebben doorloopen en dertien jaar ge weest zijn. Mogen worden afgeschreven aan het eind van de zesde klasse of in den loop van de zevende klasse de leerlingen, die naar een H. B. S., een ulo school, een dagnijverheids- of handelsschool overgaan. Mogen worden afgeschreven in den loop van den cursus, onver schillig in welke klasse zij zitten, de leerlingen, die den veertien jarigen leeftijd bereiken en wel op hun verjaardag. Men lette erop, dat leerlingen, die wel de zevende klasse hebben doorloopen, doch nog geen der tien jaar zijn, niet mogen worden afgeschreven aan het eind van den cursus ook niet op den dag, dat zij in den nieuwen cursus dertien jaar worden. Zij moeten dien nieuwen cursus geheel af maken en dus nog een vol jaar op school blijven. Leerlingen, die een H. B. S een dagnijverheids- of handels school verlaten voordat zij aan de leerverplichting voldaan heb ben, moeten weer op een lagere school worden ingeschreven. De Inspecteur van het Lager Onderwijs, H. VAN DE WEYER." De volgende faillissementen zijn geËindigd J. F. Emmaneel, koopman en schilder te St. Jansteen. Curator mr. R. J. j. Lambooy te Hulst. A. Bogaert, landbouwer te Qraauw. Curator mr. R. J. J. Lambooy. Th. L. F. Roersch, vroeger Het&ris te Aardenburg. Curator mr. C. M. Kegge te Qoes, alle door verbindend geworden uit- deelingslijsten. W. Meijer, vroeger koopman te Zaamslag, thans wonende te Hoek. Curator mr. J. J. Heijse te Middelburg, wegens opheffing. Predikbeurten te Axel. Zondag 27 Januari 1929. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/* ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Ds. A. Verhage van Middelburg. Bediening H. Avondm. Nam. 2 Dezelfde. 's Avonds 6 B Dezelfde. Te Middelburg is in de Gra venstraat door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de bovenwoning van den werkman Schot. Beneden woonde de koopman Koole, terwijl beide mannen afwezig waren. Ook de vrouw van Schot was afwezig en hare kinderen waren be neden by buurvrouw. Het huis brandde geheel af en slechts door krachtig werk van de brandweer, die met 2 motor spuiten uitrukte, konden belen dende gebouwen gespaard bly- ven. Door den mist misleid reed Dinsdagavond te Eikerzee een auto met 4 menschen erin re gelrecht uit een draai in een sloot. Het voertuig kwam overzij in het water te liggen, waardoor het mogelijk was, dat de inzit tenden door de opengestooten deur uit hun benarde positie konden verlost worden. Met natte, bedorven kleeren en hevig geschrokken, werden zij bij fa milie ondergebracht. Dinsdagmiddag kreeg op de fabriek van de firma J. En schedé en Zn. te Haarlem de 30-jarige J. B., die een lampje uitdraaide, den electrischen stroom door het lichaam en werd byna onmiddellijk gedood. Kapitale boerderty afgebrand. Dinsdagavond 6 uur brak brand uit in de kapitale boer derij, bewoond door Jilezen, en toebehoorende aan de Eerw Kruisheeren te St. Agatha (gem. Cuyk). De boerderij werd in de asch gelegd, veel vee kwam in de vlammen om, o.a. twee paarden, vier koeien en twee varkens. De brandweer uit de omgeving, waaronder ook de stoomspuit van Boxmeer kon niets uitrichten. De wind was gunstig, anders zou het klooster in gevaar hebben verkeerd. De marechaussee te Deve- ter heeft gearresteerd de opper wachtmeester der huzaren S., aldaar, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal vaD een belangrijk bedrag uit het bureau van den garnizoens-comman- dant. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Mooi werk. Door wijlen den heer H. Gold- schmidt te Parijs is aan het Ned. Isr. Jongens-Weeshuis en aan het Ned. Isr. Meisjes-Wees huis te Amsterdam elk een som van 50.000 nagelaten, vrij van successierechten. Voorts hebben andere instel lingen nog legaten van kleine ren omvang ontvangen. Het sarren moede. Zondagavond wilde de 79- jarige J. V., te Rasquert, die nog al eens door de jeugd wordt geplaagd, wfaaknemen, Hij kwam met een geladen revol ver naar buiten en schoot op een groepje jongelui, dat met de plagerijen niets te maken had. De 20-jarige boerenarbei- dea Bijlstra werd in zijn arm getroffen. Hij werd naar het ziekenhuis te Groningen over gebracht, waar men zal trach ten den kogel re verwijderen. Nadat hij zijn revolver leegge schoten had, ging de opgewon den oude man naar binnen, om opDieuw zijn revolver te laden. Voordat hij echter opnieuw kon schieten werd hij gearresteerd. Een betrouwbaar paard. Te Voorburg was de land bouwer M„ die dagelijks bussen met meik aan 't S.Spoor te te Voorburg bezorgt, van den wagen gevallen. Het paard is met den wagen gewoon door- geloopen langs Parkweg, Wil- helminalaan, Bezuidenhout, pas seerde het verkeerspaaltje hoek Bszuidenhout-Rynstraat, en liep vervolgens door tot de kap van het station SS, alwaar dage lijks de bussen afgeleverd wor den. Den geheelen weg heelt het dier afgelegd zonder eenige hinder ot ongeluk te veroorza ken. De voerman, die eveneens geen letsel had bekomen, ver volgde zijn weg per tram, en vond zijn paard rustig wach tende aan het station- Men zou zeggen hoe is dat mogelijk in Den Haag Aan Jurgens Oliefabrieken te Zwijndrecht heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het verrichten van werkzaamheden aan een carbidtoestel is dit uit elkaar gesprongen. Twee perso nen werden gedood. De ketel vloog uit elkaar en de stukken vlogen tegen de hoofdeD van twee der arbeiders, den 35- jarigen Goudsbloem uit Zwijn drecht en den 30 jarigen Van Eyk uit Dordrecht. Beiden wer den vreeselijk verminkt en op slag gedood. Bij een hunner werd het hoofd van den romp gescheiden. De derde arbeider stond op eenigen afstand en bleef ongedeerd. Beide slachtoffers waren ge huwd. Avp. Woensdag is tusschen de gemeenten de Bildt an Zeist een man, die van den weg hollende kwam aanloopen om de juist 8tilstaanden tram Daar Utrecht nog te halen, onder een passeerenden auto terechtgeko men en onmiddelyk gedood. Onder Lonneker is een in aanbouw zijnde feestzaal ingestort. Vier arbeiders werden onder de puinhoopen bedolveo Een hunner, de gehuwde schil der Zwerd direct gedood, de drie andere zeer ernstig gewond Men vermoedt dat het ongeluk ontstaan is door het dooiweer Zondag waagden zich drie jongens uit Santpoort te ver op het ij 8. De 12-jarige C T. liep voor op, gevolgd door G. H. Het ijs was niet sterk genoeg. Het ge volg was, dat C. T. er door zakte De 14-jarige G. H. riep om hulp Men schoof een plank over het ijs, om den jongen zoo uit zijn benarde positie te bevrijden. De 14-jarige G. H. die nog steeds op het ijs stond, wilde helpen Het ijs was te zwak en het ge volg was, dat H. onder de ijs- schotsen verdween. C. T. werd gered, maar H. verdronk, Te Bloemendaal vermaak ten schooljongens zich met bob sleeën. Toen de 7-jarige K. R., met zijn slee wederom de hel- liag afgleed, trok een andere jongen een slede omhoog, waar bij hij ongelukkigerwijze de slede van K. R. raakte. Zyo slede viel om en K. R. viel met zijn borst op de scherpe kant van de slee. Hij klaagde over pijn en werd naar huis ge bracht. Het bleek dat eenige ribben van het ventje waren gebroken en in de longen waren gedrongen. Bij li aan de ge volgen overleden» (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, Jan. 1929. Mijnheer de Redacteur. U gaf het gemeentebestuur een pluim voor de sneeuwruiming. Ik vraag me in gernoede af, hebt U daarmee het Dag Bestuur voor den ge!; gehouden, of houdt het Dag. Best. de ingezetenen voor den gek? Het laat mij Siberisch koud, inaar wat mij niet koud laat, is dat de straten er treurig bij liggen en de sneeuwruiming op kinderwerk lijkt. Eer aan den opzichter; dat is nög een pluim. ZANDSTROOIER. Wij hebben het inderdaad oprecht bedoeld, als we zeiden, dat van ge meentewege flink werd aangepakt met de sneeuwruiming. Het is echter bij aanpakken gebleven. Men heeft niet volgehouden en het vertrouwen, dat Zaterdag en Zondag de zaak schoon zou zijn, is beschaamd. We moeten erkennen, dat het nu half werk is ge bleven. Of dit nu aan den gemeente- epzichter ligt, betwijfelen we. Red. over V Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lijden mijn ge liefd dochtertje A D R I A N A, in den ouderdom van ruim 8 maanden. Namens de Familie, A. J. OPPENEER Jd. J. OPPENEER. N. OPPENEER- Dieleman. W. C. OPPENEER Jz. C. W. OPPENEER Jz. J. P. OPPENEER Jd. Axel, 23 Januari 1929. Rijkslandbouwconsulent in de CHR. LANDBOUWSCHOOL te AXEL op Dinsdag 29 Januari, des nam. om 2 uur. Deze lezing is bestemd voor oudleerlingen en voor andere belangstellenden. Kom dan onze etalage be zien, speciaal voor Sanatogen gemaakt door een Amsterdamsch etaleur. Koop dan bij ons een bus. Verkrijgbaar vanaf één galden. Aanbevelend, Drogisterij, Stationsstraat. is het adres SAS VAN GENT. Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voor Wijnen van het gekend Huis DE STAERCKE JOURET, te Gent. Te Axel dagelijks verkrijg baar bij C. N. DIELEMAN, Kerk straat. AANBEVELEND, Amsterdamsclie Banli Kapitaal F 55.000.000.Reserve F 44.500.000. BIJKANTOOR HULST. Terneuzen (Nieuwstraat) ZitdagenSas van Gent (Markt) AXEL (Hotel De Lozanne) Marktdag Effecten Coupons Dagelijks VERKRIJGBAAR BIJ U huiverig, koortsachtig of loom, pijn in armen of beenen, de verschijnselen, wijzende op een gevatte kou, gebruik datl de beroemde KOORTSPOEDERS van Apotheker H. VAN AKEN, specialist te Selzaete. Bij kiespijn, aangezichtspijn, zenuwhoofdpijn, rheuma* tische pijnen, spierpijn, is één KOORTSPOEDER voldoende om de hevigste pijnen te stillen. De KOORTSPOEDERS van APOTHEKER H. VAN AKEN zijn het ZEKERSTE geneesmiddel. Per doosje 60 cent. HoofddepÖt v. Holland SCHULTE TH1EME, postbox 53, Middelburg. Verder bij apothekers en drogisten. V

Axelsche Courant | 1929 | | pagina 3