Purol bij Ruwe en Schrale Huid Salamander- en Emmerkachels. Kamer- en Keukeokacliels. Aanbieding van Macadam. i Ik hvüot Fietsers Gemoltonneerde Mansborstrokben en Broeken. Damesborstrokken en Hansoppen. Firma A. J. Glaessens. BED KRUIKEN Axel. G. P. Vlaander. petroleumkachels ii Almanakken. Nieuwjaarskaarten en Brieven. Voor en na het eten J. C. VINK, Bekendmakingen. Opneming van Voetpaden en Kunstwerken. Advertentiën. MattheQs van Doorn, N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij. Ruime sorteering in Alles 1ste klas fabrikaten. Concurreerende prijzen, Axel. 6, P. Vlaander. Zaterdag 15 December 1928, 240,000 K.G. I op 3; 30,000 K.G. Grenallle. Gevraagd: Tegen de koude: L. MANGOLD, Extra aanbieding. merk „Poesje" lekken nooit Vraagt onze met speciale Blauwbranders. Beslist reukloos 1 Christelijke en Humoristische van verschillende Uitgevers. Zak-Agenda's, Maandkalenders. Van Swaamen en Thomson's P.K. KAUWGOM Marktberichten. Id het midden van de vorige week werd een bewoner uit Utrecht op den O. Z. Ach- terbrugwal te Amsterdam, be roofd van een bedrag van 800. Thans is de vermoedelijke dader te Helmond gearresteerd. De aangehoudene blijkt te zijn een betonwerker uit Helmond, die op 28 November, toen de berooviog geschiedde, in Amster dam is geweest. Na zijn terug komst te Helmond viel het op, dat de man veel geld uitgaf en dit wekte de argwaan van de marechaussee, die op de hoogte was van de in Amsterdam ge pleegde berooving Weliswaar ontkent de man, zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch hij is door de kastelein herkend als degeene die den beroofde heeft gevolgd, toen deze zijn café verliet. Aangenomen wordt, dat ver dachte den Utrechtenaar diens portefeuille heelt ontrold, na eerst den man half bewusteloos te hebben geslagen. Beide mannen verkeerden on der den invloed van sterken drank. De aaDgehoudeoe zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld terzake van diefstal met geweldpleging. Een chauffeur bij de Ver- eeniging tot bevordering van het Autobedrijf te Schevenicgen moest met een vrachtauto te Oegstgeest zijn. Hij zocht daar even zijn ouders op en liet het voertuig op het erf staan. Toen hij weer wilde vertrekken, haperde er iets aan den motor. Terwijl hij bezig was het defect te zoeken, geraakte het benzine reservoir in brand, tengevolge waarvan de auto geheel ver brandde. De chauffeur die poogde den brand te blusschen, kreeg ernstige brandwonden aan zija handen, terwijl ook zijn kieereu in brand geraakten, die eerst werdeD gebluscbt, toen men hem door een sloot haalde. Van de auto sloeg het vuur over op een met riet gedekte schuur. Door krachtige blus- schingsmaatregelen wist men dit gebouw voor afbranden te be hoeden. Als je van 'n bruiloft komt. Twee vrienden hadden te Loosduinen bruiloft gevierd en waren te middernacht huis waarts gekeerd iu een costuum, waarin zij tijdens een voordracht als agent van politie hadden gefungeerd. De imitatie-helm en de jas met koperen knoopen had hen zoo grïmposeerd, dat zij zoo de straat opgingen. In aan merking nemende, dat zij geen van beiden geheelonthouders zijn, is het te begrypen, dat na zoo'n teest de beheersching over hun volle verstand zoek was. Vandaar dat de jongelingen zich werkelyk g ngen verbeel den dat zij dienaren van den Heiligen Hermandad wareD. Op den Nieuwe weg aangeland, lie ten zij een auto stoppen. De chauffeur, zeker een vreemde ling in Jeruzalem, niet bekend met de origineele kleeding onzer Haagsche bobbies, voldeed aan hun wenschen, vertoonde rij en nummerbewijs en luisterde met groote aandacht naar de wyze lessen die hij in 't mid- dernachtelyk uur vau de zoo spraakzame rustbewaarders ten gehoore kreeg. Door dit succes aangemoedigd hield men even later weer een auto aan. Ook deze chauffeur stopte op het zien van de blinkende knoopen, doch deze kwam al spoedig tot Öe ontdekking wat voor vieesch bij in de kuip had, en daar hy in een minder aangename stem ming bleek te verkeeren dan Zyo twee vrooiyke klanten, ont stond er een woordenwisseling, overgaande tot een formeele vechtpartij, waarbij de twee pseudo-agenten het onderspit dolven. Van hun mooie uniform bleef niet veel weer oyer. Hun helmen werden platgetrapt, ter wijl er een zelfs, toen hij trachtte de vlucht te nemen, in de breede vaart terecht kwam. De chauffeur scheen toch de kwaad ste niet te zijn, want dadelijk hielp hij mede den drenkeling weer op het droge te brengen, als slot van het drama. Beter een goede buur Woensdagavond bemerkte men te Eindhoven, dat was ingebro ken in de woning van den heer W. de Vries, oudburgemeester der voormalige gemeente Woen- 8el. De dief had van de aanwe zigheid van de bewoners gebruik gemaakt in het huis te dringen en had van de slaapkamer een kistje meegenomen, inboudenae een bedrag van f2000. aan con tanten en f36.000. effecten. Uit de wijze, waarop de diefstal was gepleegd, werd afgeleid dat de dader met dq plaatselijke toe standen op de hoogte moet zijn geweest. Gistermiddag heeft de politie in verband met dezen diefstal gearresteerd een zekeren W. van B, die naast den heer de Vries wooDt. In zijn woning werd het kistje met geld en de effecten gevonden. Hij beeft een volledige bekentenis afgelegd. Zaterdag is do gearresteer de procuratiehouder G. J. v. O. door de politie te Rotterdam ge hoord over de malversaties, die op het kantoor van A. de Haas Jr. ,s Handelsmaatschappij, waar dezer dagen de beruchte moord op den directeur Lans plaats vond, zijn ontdekt. Hy heeft in beginsel topeegeven fraude te hebben gepleegd. Het verduisterde bedrag is nog niet vastgesteld, doch is in ieder geval groot. Verband tus- schen den moord en de malver saties is naar de politie mede deelt, nog niet aangetoond. Zaterdag heeft aan de mer gelgroeve by St. Pietersberg- Maastricht een ernstige instor ting plaats gehad. Verscheidene arbeiders werden door vallend gesteente bedolven. Onmiddellijk werd met het opruimingswerk begonnen. Alle arbeiders konden bevrijd worden uitgezonderd de arbeiders Kuyper, 49 jaar oud, vader van acht kinderen, wonen de te Maastricht. Na eenigen tijd werd hy dood onder de puinhoopen vandaan gehaald. Autodieveggen. De Evening Standard maakt melding van een nieuw beroep van vrouwen, het leeneo, van een automobiel en het stelen van hetgeen er in ligt Een dame was te Londen inkoopen aan het doen voor de kerstnrs en de achterbank van haar auto was beladen met allerlei artike len, sommige van groote waarde De dame was maar vijf minuten in een winkel geweest, toen baar bleek, dat haar auto verdwenen was. De politie vond de auto later onbeheerd terug in een eenzame straat van een buiten wijk. Er bleek voor twintig pond sterling aan geschenken uit gesto'en te zyo benevens allerlei onderde.elen en een bond. De portier van den winkel verklaarde, dat hij een jonge, modieus gekleede vrouw in de auto had zien stappen en weg rijden. Hij durfde baar niet vragen of zij daartoe wel het recht had, daar het wel eens een kennis der eigenares had kunnen ztjn. Te Nantes heeft een res taurateur die naar bed was gegaaD, terwijl zyn vrouw nog de eetzaal wat opknapte, toen hy eenige uren later een hand over zyn gezicht voelde glijden, een revolver gegrepen en zijn vrouw een levensgevaarlijke schotwond toegebracht. De ongelukkige had den bedschakelaar van het licht in de slaapkamer in werking willen stellen, en de ontwaakte restaurateur meende met een inbreker té doen te hebben. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,50 a f 11,10. Rogge f8,50 a f9,50 Wintergerst f 11, a f 11,50 Zomergerst f 11a f 11,50. Haver f9,af 10,-. Erwten f 17,A f 18,Paarden- boonen f 11,— a f 11,50. Duiven- boonen f 11a f 12.Bruine- boonen f 33,a f 35,Lijn zaad f 18,— af 19,Blauwmaan- zaad f—k fGroen Vlas f 0,11 a f0,!3. Gebookt Vlas f —,12 a f —,17. Gezwingeld Vlas f 1,00 af 1.10. Aardappels f3,50 a f3,60. Stroo f 18,k f20,—. Koolzaad f af Mosterdzaad fa f Boter f 1,80 a f 1,90. Eieren f9,— a f9,50. HULST, 10 Dec. Graanmarkt. Tarwe f 10,50 a f 11Rogge f 10,— elf 10,50Wintergerstf 11,— a f 11,50. Zomergerst f 11,50 a f 12,-. Haver f 10,- a f 10,50. Erwten f 17,af 18.Paarden- boonen f 12,af 14, Duiven- boonen f 14,a f lf?,—Witte boonen f a f Bruine booner. f 40,— a f 41,—. Lijnzaad f 15,a f 17,Aardappels f 0, a f 0,—. Koolzaad f 20,a f 23, Boter f 1,80 a f 1,90 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,34 Slachtvee 10, verkocht 3 Varkens 41, ver kocht 22. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 5000 stuks, f 8,30 per 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis dat. te beginnen op 17 DECEMBER a. s., vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de voetpaden en de daarin gelegen kunstwerken, in die gemeente. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde Broeder en Oom, in den ouderdom van 72 jaar en 9 maanden. Namens de Familie, Wed. JAC. v. DOESELAAR- van Doorn. Axel, 8 December 1928. De Directie verzoekt degenen, die boomen moeten rooi en, welke staan in de directe nabijheid van electrische gelei dingsdraden, tijdig het kantoor te Middelburg hiermede in kennis te stellen, opdat in gemeenschap pelijk overleg zoodanige maat regelen getroffen kunnen worden, dat gevaar voor ongelukken, als-*» mede voor storing van de stroom voorziening zooveel mogelijk voorkomen kan worden. Steeds groote kenze Aanbevelend, Het Bestuur van den polder BEOOSTEN BLEY BENOOR DEN, gemeente Axel, wenscht aan te besteden op des namiddags twee unr in het hotel de Lozanne te Axel a, de levering franco Axel- Station b. het vervoer naar den weg op plaatsen aan te wijzen door den Dijkgraaf, van de volgende hoeveelheid macadam i De levering moet geschieden vóór 10 Jannari 1929, terwijl niet geleverd mag worden in de week, waarin de Kerstdagen vallen. Het gewicht wordt bepaald door weging, ten laste van den polder, op de weegbrug. Betaling acht dagen na de levering. Gezegelde inschrijvingsbiljetten met monsters in te leveren op den dag en ter plaatse der aan besteding vóór het uur van aan vang. Het Bestuur behoudt zich het recht voor de levering of het vervoer al of niet te gunnen aan den laagsten inschrijver. Axel, 8 December 1928. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER Pz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. BBBBBBBBBBBBBBBBBBB Te Axel bij C. B. ANTHEUN1S en I. J. BRAKMAN. ter aflossing van de eerste, ge neigd 77s te betalen. Ruime overwaarde. Brieven onder No. 72 bureau van dit blad. Gegadigden voor het weghalen van den grond, liggende aan den Buthdijk, gelieven zich te ver voegen bij den Dijkgraaf van den Buthpolder, uiterlijk Donderdag aanstaande. Het Bestuur des polders, JACS. DEKKER Fzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. Kerkdreef. Verkrijgbaar bij Aanbevelend, ALS BOVEN. Aanbevelend, Boekhandel. knapt men van WRIG- LEY'S P.K. het beste op. Hebt ge na een drukken dag geen eetlust, dan wordt deze door WRIGLEY'S P.K. Kauw gom weer heerlyk opgewekt. En door bevordering der speekselafschei ding helpt WRIGLEY'S na het eten de spijsvertering; Uw gebit wordt gereinigd en de adem verfrischt. *1 c» n i - Ziekten wan de Borst 2 (strottenhoofd, luchtpijp, longen) q 1 Verwaarloosde 9 Verkoudheden 2 Chron. Bronchitis 9 a Katarrhe - Asthma B Het geneesmiddel voor deze kwalen B 5} zijn de BALSEM PILLEN van O H. VAN AKEN, Apotheker- 55 Specialist te Selzaete. q Bij het gebruik zal men ondervinden a dat de hoest onmiddellijk bedaart a en na enkele dagen geheel wijkt. Het opgeven wordt gaandeweg minder en verdwijnt in enkele weken, a De dofheid, de reutelgeruischen. het gevoel van drukking op de borst. de steken in de zijde en al de andere a g^- objectieven of pijn verschijnselen 2 worden minder en verflauwen; de 2 2 ademhaling wordt gemakkelijk en B 2 ruimer; een duidelijk teeken van 2 2 eeo grootere doorgankelijkheid voor 2 2 lucht van de longen; de slijmvliezen 2 2 en in het algemeen alle weefsels 2 worden helderder gekleurd en wor- 2 den steviger; een duidelijk teeken van 2 een betere oxydatie van het bloed B 2 In de longblaasjes. 2 Apoth. van Akon's BALSEM- g PILLEN worden sinds jaren met a goed gevolg toegepast, B Verkrijgbaar in doosjes van f 1, bij apothekers en drogisten. B Eischt bij aankoop de handteekening 2 H. v. AKEN rond het doosje. 2 Import, t SCHULTE en TH1EME Postbox 55 Middelburg WRlGliYS t'i

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3