St. Nicolaas k Wed. de Jooge-de Smid! De 5t. JCicolaas- uitstalling Si Nicolaas is gereed G. P. Vlaander, Axel. Chocolade en Suikerwerken. >t. „Vampyr" Stofzuiger. St. Nicolaas-Cafax Firma A. J. Claessens. i ST. NICOLAAS het ideaal onzer jongens! HET WARENHUIS. Pluimveehouders Em. Misseghers, Axel. JL vats Maaie, P. Pijn van Draat, Voor Wijnsn sn Top-Bronwatsr PUROL MS Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. is gearriveerd bij JOT PUPENWEEK~9l is gereed. F. G. van Tatenhovs-Meertens, Verloren Een BANKBILJET van f 20. overtreft alle andere merken. J. PLATTEEUW, Weststraat. groot zuigvermogen, groote luchtverplaatsing, soliden bouw, gering stroomverbruik, practisch toebehooren. Axel. G. P. Vlaander. Voor Zie Etalage s. A. Nevejan en Zoon 8 KOLINE In onverzwakte trouw en „als 't moet" met dezelfde opofferende gezindheid voor Vorstin en Va derland als in 1918 reikt Axelsch Vrijwillige Burgerwacht U de broederhand. Met dank aan God dat een verder daadwerkelijk op treden niet noodig geweest is. Uggel, Voorzitter. De heer A. F. Schieman, brievenbesteller alhier deelde ons mede, dat hij niet was aangesteld als controleur, doch als hulp controleur van drn Raad van Arbeid. Gefantaseerd We lezen weer in enkele bla den een bericht van een ongeval met een kind te Axel, waarvan ter plaatse, waar men het weten kon, niets bekend is. Een ruim 2-jarig kind zou door kokende thee zoodanig verbrand zijn, dat het in deerniswekkenden toestand is opgenomen. Het bericht moet onwaar, of sterk overdreven zijn naar onze meening. Zaamslag. Vrijdagavond werd door de afd. Volksonderwijs alhier een gezel lige bijeenkomst gehouden in de openbare dorpsschool, welke ten doel had propaganda te maken voor de openbare school. Tot dit doel waren de leden van Volksonderwijs, de ouders van de op de openbare school gaande kinderen en andere ge- noodigden bijeengekomen. Door mevr. de Moor was het plan gemaakt om op dezen avond de kinderen van de hoogste klassen eenige toepasselijke lie deren en voordrachten ten ge- hoore te doen brengen. Bijgestaan door Mej. Nijssen is deze avond geworden een pro- pagandaavond bij uitnemendheid. Hoewel de tijd van voorberei ding zeer kort was, bleken de rollen bij de kinderen goed in gestudeerd en had alles een vlot verloop. Als men nagaat, dat van 6 tot ruim 10 uur de ver gadering is bezig gehouden met liederen en voordrachten, kan men begrijpen, dat Mevr. de Moor en Mej. Nijssen moeite noch kosten hebben gespaard om dezen avond te doen slagen. Gezien het slechte weer, was de opkomst zeer goed te noemen. Ruim 80 personen hadden aan de uitnoo- diging gevolg gegeven en aan de bijvalsbetuigingen na ieder lied of voordracht bleek het, dat al die personen zich goed hebben geamuseerd, zoodat bij het einde van die bijeenkomst zich een tiental nieuwe leden opgaven. Het moge dan voor de dames de Moor en Nijssen een tijd zijn ge weest van hard werken, zij zien hun moeite beloond. Bij afloop der bijeenkomst werden aan oud-leerlingen der openbare school gevraagd om zich voor een volgende vergade ring disponibel te stellen tot het geven van voordrachten en lie deren. Verwacht wordt, dat de oud-leerlingen de openbare school nog niet vergeten zijn en zij zooveel in hun vermogen is, zul len helpen om nog dezen winter een avond te geven, die evengoed slagen zal als die van jl. Vrijdag. Wie zich als lid van Volks onderwijs willen opgeven, hebben daartoe nog gelegenheid. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Reuzenhoek is benoemd de heer de Groot, kweekeling met akte te Goudriaan. Overreden. Te ljzendijke geraakte het 5- jarig dochtertje van den schilder v. d. B. nabij de halte van de Z. V. T. M. onder een personen trein. De machinist had het on geluk niet gezien, daar het kinc tusschen het rijtuig en de aan hangende wagen was geraakt. Het kind werd zeer verminkt van onder de wagens gehaald Het leefde nog, doch men durfde geen hoop voeden. Eenige oogen- blikken later is het overleden. De TV aterleiding. We vernemen van bevoegde tijde, dat thans het rapport van de commissie van onderzoek, dat reeds op 28 Sept werd vastge steld, thans aan verschillende personen is toegezonden, welke een of ander aandeel iri de tot standkoming der Z- VI. waterlei ding hebben. We weten niet of het rapport ook aan de pers zal worden gestuurd, want tot heden ontvingen we het niet, terwijl men ons mededeelde, dat liet nog niet voor publiciteit geschikt werd geacht. It's a long way. Te Aardenburg wilde de kleermaker R. een stuk goed onder de naald zijner machine brengen toen plotseling de ma chine in beweging kwam en de naald hem dwars door nagel en duim der rechterhand ging, zoo dat hij niet los kon komen. Met de linkerhand kon hij niet bij het laadje waarin zijn werktuig lag om de zaak los te schroeven. Zijn eenige huisgenoote, zijn doove echtger.oote, die in een ander vertrek was, kon hij niet aanroepen en zoo moest hij in de benarde positie blijven zitten tot zijn vrouw in de werkplaats kwam. Bij het vrijmaken der hand brak de naald, waarvan een stuk in den duim bleef zitten. De dokter heeft het stuk naald ver wijderd. De zoon van den landbou wer Z. te Aardenburg liep naast zijn bietenwagen. Het voorwiel aakte zijn hiel, hij struikelde en het achterwiel van den geladen wagen ging hem over een arm en een been. Wonder boven won der waren geen van beiden ge broken. De Belgische Kroonprins naar Indië. De correspondent te Brussel der N. R. Crt meldde Prins Leopold en prinses Astrid, die Donderdag Brussel verlaten met bestemming naar Marseille, waar zij zich zuilen inschepen aan boord vau de lr,sulinde, zullen 16 December te Tandjong Priok aankomen. Het blijkt, dat eerst na aankomst in Neder- landsch indië het reisprogramma definitief zal worden vastgelegd. Het is echter zeker dat niet alleen Java, maar ook Sumatra, Nieuw Guinea, Celebes en Borneo zullen worden bezocht. De prins en prinses zijn vergezeld van majoor Raquez en hopen in den loop van de maand Mei te Brussel terug te zijn. Pijnlijke Kloven N Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,75 a f 11,25. Rogge f 10 a f 10:50. Wintergerst f 11,50 a f 12,—Zomergerst f 12,— a f 13,—. Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 19,a f 20,Paarden- boonen f—af—,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f38,k f 40,Lijn zaad f 19,— af 20,Blauwmaan- zaad f—a f Groen Vlas f 0,10 a f 0,13. Gebookt Vlas f ,11 a f —,15. Gezwingeld Vlas f 0,90 a f 1Aardappels f 3,50 a f 3,60. Stroo f 16,A f 17,—Koolzaad faf—, Mosterdzaad f a f Boter f 1,90 a f2,'—. Eieren f 10,—af 11, HULST, 19 Nov. Graanmarkt. Tarwe f 10,75 a f 11,25. Rogge f 10,50 Af 11,Wintergerst f 11,50 a f 12,—. Zomergerst f 12,— f 12,50. Haver f 10, - k f 11,— Erwten f 19,a f 20.Paarden- boonen f 13,af 14,—. Duiven boonen f 15,a f 15,25. Witte boonen f a f Bruine boonen f 38,a f 40,—. Lijnzaad f 16,a f 18,Aardappels f 0,— a f 0,—.Koolzaad f a f Boter f 1,90 a f2,per K.G. Eieren 26 stuks f 1,73 Slachtvee 20, verkocht 7- Varkens 58, ver kocht 37. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 3050 stuks, f9,50 per lOOstuks God schonk ons een wel geschapen zoon JACOB en een levenloos kind. A. DEKKER-Vermeulen, Axel WIJN EN SIGARENHANDEL. Van af heden ;/m Zaterdag 24 November a s. leder kooper van een houten jijp van af 25 cent, krijgt een Dakje tabak cadeau, hoe duurder de pijp hoe fijner de tabak ZIE ETALAGE Lees onze advertentie in de Axelsche Courant van 27 Nov. a s. betreffende den aankoop van St. Nicolaas-cadeaux en de daar aan verbonden extra (22) RECLAME. "?m m e t Ieder beleefd tot een bezoek uitnoodigend Aanbevelend, Axel. De eerlijke vinder wordt beleefd verzocht dit tegen belooning terug te bezorgen. Inlichtingen Bureau van dit blad. Tandarts TER NEUZEN, is iederen Donderdag te consulteeren van 1--4 uur en volgens afspraak, in Hotel KOOLE te AXEL. alles worden zegels gegeven. een onderscheidt zich ondanks zijn lagen prijs door Dus elke verstandige huisvrouw neme bij aanschaffing een Beleefd aanbevelend, is hei adres SAS VAN GENT- Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voor Wijnen van het gekend Huis DE STAERCKE JOURET, te Gent. Te Axel dagelijks verkrijg baar bij C. N. DIELEMAN, Kerk straat. Te Axel bij C B. ANTHEUNIS en I. J. BRAKMAN JVE t Aanbevelend, Weet ge wei, dat de heer DE TOOM, wachtmeester te Axel, per kip f4,13 overhoudt, door het voederen met MISSEGHERS' Ochtendvoer en ge mengd graan Weet ge wel, dat MISSEGHERS' Ochtendvoer 30 verteerbaar eiwit en vet bevat? Wie garandeert dat voor den prijs van f 8,50 per 50 K.G. Dat durft niemand. AANBEVELEND, SPECIALITEIT IN KIPPENVOER, van Poecke en Martha Maria Rogge man. 15. Irma Sophia, d. .van Atberius Corneiis Lauwers en Maria Clementina Catb. de Roeck. 18. Johannes Cor- n lis, z. van Josephu.> Franciscus Vei- durrnen en Sophia van der Borgt. 21. Roza Melania, d. van Alpbonr.us Fran- ciescus Roelans en Melania A na Pau lina Bracké. 22. Germ dus P.-trus, vau Peirub Jacobus Spt nsei-ït- en Me- lanie de Kerf. 28 l.eon Petrus, z. van Josephus Pauwels n Clementina Maria Hoop. R- huius Cij illus, z. van Josephus 1 1 Math 'da Louisa M. van der Veekeu. 29- Martha l.ouiza, d. van Charles Ludovicus Peersman en Rosalia Platjouw. 30. os< ph ,-s Alphonsus, z. van Aloijsius Petius Pieters en Paulina Apolonia de Metjer. Overlijden. 9. Maria van Driessche, m, d. van Johannes Augustinus en Louisa Maria Broekaert. 19. Amelie van Kauteren, 80 j., echtg. van Jo sephus Johannes Weesepoel. 21. Pau lina de Waal, 65 j., echtg. van Petius Maas. 24. Anna Maria Catharina Adriaansens, 71 j., echtg. van Theodoor Buijsrogge. 30. Emelie Clothilde van Gassen, 61 j-, echtg. van Willem Adriaansens. BOSCHKAPELLE Huwelijks-vol- trekkingen. 24. Petrus Paulus de Blok (van Hulst', 33 j., jtn. en Sulrna Mei, 21 j., jd. Geboorten. 20. Anna Maria, d.van Theophiel Petrus Verbist en Silphia van Dorsselaar. Overlijden. 13. Adolphus Feiket, 8? j., wedn. van Anna Franciska Ver tenten. GRAAUW. Geboorten. 2. Corne lia Pheipmena, d. van Honoré van Heese en Leonie van Immerseel. 16. Elisa Maria, d. van Josephus Waelpoel en Anna M.via Cappendijk. 26. Theo- dorus Petrus, z. van Petrus Leonardus Willcms en Maria Cornelia de Bakker. Overlijden. 6. Josephus Ferdinan- dus, z. van Dominicus Franciscus de Winne en Melania Belaert. Maria Christina, d. van Josephus Mattheijssen en Louisa Mathilda Reus. 26, Jo sephus, z. van Jacobus de Kraker en Anna Catharina Gielen. STOPPELDIJK Overlijden. 7. Maria Mathilda Staal, 72 j wed. van Jan Francies de Maat. 15. Petror.eiia de Bakker, 90 jwed. van Pieter Augustinus de Vree. 26. Joseph Theo- dorus Kerckhaert, (overl. te Bussum), 15 j., z. van Honoré en Maria Ser- rarens. Van 1—31 October 1928. HULST. Huwelijks-voltrekkingen. 9. René Gijsbertus Alphonsus Her mans, 30 j., jm. en Angeline Marie Fassaert, 26 j.. jd. 17. Augustinus johannes Nijs, 27 jjm. en Maria Margaretha Stevens, 24 j., jd. Geboorten. 10. Ferdinanda Zulma Zoé Maria, d. van Friedrich P. O. M. Koch en Maatje Paulusse. 11. Paula Maria Theresia, d. van Ludovicus L. Freijser en Anna Maria Maes. 15. Adriën Petius Maria, z. van Petrus J. N. de Gier en Helena Maria A. Aerts. 25. Agnes Julia Maria, d. van Aloui- stus Anthonius Josiassen en Maria Apolonia Rombout. Willy Theophiel, z. van Cijrülus S: van Helsland en Maria V. van de Velde. 27. Eugenius Fredericus Johannes, z. v.an Henri A. J. Mehauden en Paulina J. de Gucht. Overlijden. 8. Maria Louisa Herre- wegh, 6 m., d. van Joannes Franciscus en Maria Josephina van Dorsselaar. 11. Angelina Philomena Vermeulen. 56 j., echtg. van Jacobus der Weduwen. 15. Johanna Maria van Ginneken, 83 j., wed. van Franciscus v. Giesen. 16. Catharina de Potter, 85 j., wed. van Carolus L. Weemaes. 18. Christina Petronella VerStraeten, 74 j., wed. van Constantinus Vlassenrood. 30. Kamiel Louis Nijs, 8 j., z. van Frans en Maria A. Tock, Catharina Marcus, 78 j., echtg. van Alouisius Vermeersen. Ma thilda de Kraker, 50 jechtg. van Petrus Gustaaf Voet. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekk. 9. Petrus Levinns Everaert, 25 j., jm. en Irène Eleonora Maria Herreman, 27 j., jd. 17. Jan Reinder van Wat» lum, 25 j., jm. en Helena Adriana Streefkerk, 26 j., jd. Geboorten. 2. Louisa Gerarda, d. van Ludovicus Corneiis Serrarens en Louisa Cornelia Sarneel. 3. Agnes Rosa, d. van Eduard Verdurmen en Maria Totté. 11. Johanna Paulina, d. van August Arnold Sarneel en Anna I Maria Cath, van Dommelen. 14. Remi Petrus Cordulus, t. van Jesephus Jo hannes Cammaart en Emma Maria van Geijt. Agnes Maria, ch van Honoré Pijnlijk Kloven verzacht en deneest men mèt EDY EMAIL De Vampyr Stofzuiger Aan de Zenuw achtige Personen. De zenuwlijder is te beklagen. De minste prikkeling geeft hem hoofd pijn en ongemakkeneen verande ring. een onbeduidende verplaatsing ontroert hem pijnlijk. Om niets is hij van kwade luim. Overspan ning, ontroeringen, zorgen, sohrik, buitensporigheden, kunnen het zenuwstelsel zoodanig schokken, dat men de gevolgen waarneemt: hoofdpijnen, kram pen in de lenden, pijn in rug en lenden, pijn in het gezicht, dsn hals. de armen en de gewrichten, bloedaandrang. hartkloppingen, slapeloosheid, droevige droomen. beklemmingen, duizelingen, angst, ziekelijke gevoeligheid, vooral mor gens bij het opstaan, gejaagdheid, 0 onverklaarbare slechte luim. verlies 9 van het geheugen, loomheid, v«r- moeienis in de ledematen, beven van handen en knieën by de minste ontroering, blauwe randen om de oogen, oorgesuis. vrees zonder blijk- 0 bare oorzaak. Zoodra die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toevlucht tot de echte zenuwhersteller KOLINE van Apotheker H. van Aken, Apotheker-Specialist te Sel- zaete. die reeds duizenden zenuw- lijders volkomen genezen heeft. is verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. ad. f 2.50 per flacon. S Hoofddepot voor Holland t SSCHULTE en THIEME. Postbus 55 Middelburg. MECANO MnfiÉilon

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3