n FUROL FUROL G. C. DE RIJKE, St. Nicolaas ie Wei. ie Jonge-ie Smit. een flinke Dienstbode De 5t. jïicito Chocolade en Suikerwerk, ST. NICOLAAS i. k i. RIJ RUWE HUID ■lames, doet aan Handwerk. Rolletjes gekleurde wol, Lingeriewol, D. M. C/s Filetzgde, Handwerkboekjes, Handwerkstoffen, enz. enz. Telegram uit Spanje St. jficolaa; arriveert heden Speelgoederen en Luxe-Artikelen. J. JE. J. JURRY, Ter Herdenking Dames VAN '1 HO FF. Burgerlijke Stand. Advertentiën. van het 10-jarig bestaan der Burgerwachten. Dekzeilen in alle maten. Paardendekken, Koeiendekken, Zeildrijfriemen, Autokappen, Wagenzeilen, Camionzeilen, Manufacturenpakzeilen, Zeilensokken VRAAGT PRIJS. -m is gearriveerd hg Voor direct gevraagd: Figuren, luxe doozen Borstplaat en Bonbons. C. A. v. d. Wiele. is gearriveerd. j Wij zijn ruim gesorteerd in Tevens ontvangen gekleurde wollen DAMESKOUSEN. Prijzen ver beneden elke concurrentie! Een bezoek aan ons magazijn zal u overtuigen!! TH. J. BORGHSTIJN-'T GILDE. Bankiers. DE KOSTER Co. Kassiers. Terneuzen - Middelburg - Vlissingen. Op 4 October ging een portier van de Do» ie te Rotter dam met f 842 naar het stadhuis, welk bedrag bestemd was voor de voldoening v-an belasting voor vermakelijkheden. Hij isereehter niet aangekomen, maar was met zijn geld naar den Haag en Amsterdam gegaan, waar hij het in gezelschap van vrouwen heeft doorgebracht. Tenslotte belandde bij weer in Rotterdam, waar bij in handen der politie viel. Drie centen waren nog over van hetavontuur^ In het gezin van den veen arbeider H. te Emmen hebben zich eenige gevallen van vergifti ging voorgedaan, vermoedelijk veroorzaakt door het eten van goedkoope zalm, welke in busjes verpakt was. Na het eten hiervan zyn vier kinderen ongesteld ge worden. Zij klaagden over pijn in de ingewanden en hadden hevige koorts. Te Rotterdam is Woens dagavond door het losraken van een koppeling van een zand- trein een vijftiental kipkarreu van een helling teruggeloopen en tegen een locomotief van een anderen zandtrein gebotst. De locomotief kantelde. De machi nist wist er af te springen, doch de stoker kwam onder de ma chine en werd doodgedrukt Door den Keuringsdienst in Groningen is beslag gelegd op aanzienlijke voorraden cacao poeder, dat vermengd bleek te zijn met ijzeroxyde (doodekop). Nader wordt hieromtrent ver meld, dat op verschillende plaat sen groote partijen van deze cacao van ondeugdelijke samen stelling zijn aangetroffen. De cacao moet afkomstig zyn van de Zaansche firma Chr. K. Toen mevr. K, te Buiten- veldert haar eenjarig dochtertje uit bed haalde, kwam zij, naar de Tel. meldt, tot de ontdek king, dat het kind over het gezicht allerlei wonden had, terwijl een oogje geheel opge zwollen was. Geconstateerd werd, dat ratten de wonden hadden toegebracht. Het oogje was in dier mate beschadigd, dat voor het behoud van het oogje worct gevreesd. Te Rotterdam werd by den 80-jarigen J. B. gebeld. Het bleek een zigeunerin te zijn, die begon met te verklaren, dat zij „uit den hooge" was gezonden, waarra zij den man overstelpte met bij belteksten. De man raakte daar door zoo beduusd, dat hij. toen de vrouw hem plotseling vroeg, oi zij even zijn beurs mocht vasthouden, werktuigelijk aau het verzoek voldeed. De vrouw haalde een dubbeltje uit de beuts en gaf, onder het prevelen vaa bijbelteksten, drie kruisje met het geldstuk over de beurs. Daarna haalde zij uit een ander vakje een gulden, waarmee zij het zelfde deed. Toen vroeg zij of de man nog meergeld in huis had, maar de man was inmid dels wat van den schrik' be komen en zei: „Dat verdraai ik." De vrouw is daarop haastig verdwenen. Toen de man 't geld in zyn beurs natelde, ont braken er ƒ2. (N.R.Ct.) enVOeÜ"1 Woensdagavond omstreeks half negen brak brand uit in de kapitale boerdery van den heer Karsies te Zuid broek. In een oogenblik stonden de boerderij en de aangrenzende groote schuur, waarin de oogst van 25 H A. graan was opgeborgen in lichte laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Het vee kon slechts met moeite gered worden Verzekering dekt de schade, die aanzienlijk is. De oorzaak vaa den braad is VBbekend, A-van-VALK tnBUKG'S** LEEUWARDEN? S Te Eelde (Gr.) is het gezin H bestaande uit vader, moeder en 6-jarig kind, tengevolge van kolendampvergiftiging bewuste loos in zijn woning aangetroffen. De oorzaak moet gezocht wor den in den nieuwgebouwden schoorsteen. De toestand van het drietal is niet ongunstig. Dinsdagavond is een auto, bestuurd door zekeren J. S., wonende te GroningeD, op deu weg van Groningen naar Grijps kerk, met groote snelheid <egen een boom gereden. De auto werd totaal vernield, S. werd uit den auto geslingerd. Ingeroepen ge neeskundige hulp mocht niet meer baten; de man bleek reeds te zijn overleden. De raad van Heer-Hugo- waard heeft Woensdag vast gesteld, dat de 1 ijn werker-ad- ministrateur van het gemeentelijk eleetrisch bedrijf, C. B de boekeu heet,t vervalscht en zoo f 2683 heeft verduisterd. Bovendien is er een kastekort van f 2700, zoodat het bedrijf een schade van f 5383 lijdt. Besloten werd, bedoelden amb tenaar te ontslaan en stratrecb- terlijke vervolging uit te lokken. Verder werd ontslag verleend aan den accountant J. S., die de beseheiden heeft moeten contrc- leeren, en van wien meD aannam, dat hij bij juiste controle alles had moeten bemerken. De kapitein van het Ita- liaansche s.s. „Liana" meldt, dat hij in de golf van Aden een 17-jarige Duitsche scheepsjongen oppikte, die overboord was ge slagen van het Duitsche s.s. „Rbeinfels". De jongen had zich 14 uur lang zwemmende weten te houden en werd door het Italiaansche schip uit zijn be narde positie gered. Na een verj aarpartijtje, kreeg een schilder te Lübrn (Silezië) twist met zij n verloofde. Hy sprong vac een brug te water en werd in zorgwekken- den toestand naar een zieken huis gebracht. Zijn verloofce wierp zich voor een passeerer- den goederentrein. Het paar zou Zondag in het huwelijk zijn getreden. De Etna uitbarsting. In de lavahei wordt alles ver nietigd. De hoofdstroom van de lavarivier is thans over de spoorbrug van Mascali verder gedrongen. In het gebied van de Etr a heeft zich een nieuwe krater geopend, waaruit rosse lava massa's komen. De lavastroom beeft een breedte van meer dan 1 K. M. en is verscheidene meters hoog. Er is een gebied van 50 vier kante kilometer door de lava overstroomd. De geheele wijn en fruitoogst ging verloren. Soorwegbruggen zijn volkomen vernield, terwyl honderden ge bouwen werden verwoest. De aangerichte schade wordt op 120 millioen gulden geschat. Van 1—31 October 1928. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekk. 4. Jan Cornells Bavekoo, 24 j.,jm.en Pieternella de Vos, 21 j., jd. 18. Pieter van Dixhoorn, 19 j., jm. en Cornelia de Koeijer, 20 j., jd. 25. Jacobus de Munck (van Kruiningen), 52 j., jm. en Cornelia Fiorus, 56 j., wed. Geboorten. 2. Cornelis Salomon, z. van Levinus de Putter en Adriana Maas. 5. Pieter Adriaan, z. van Jan Bakker en Adriana Dingetje Bolleman. 19. Jan Cornelis, z. van Jan Bakker en Helena Witte. 20. Jozias, z. van Mels Deij en Maatje Catharina de Koeijer. 21. Catharina Cornelia, d. van Jacobus Verpoorte en Geertrui Pieternella de Ruijter. 28. Cornells Pieter, z. van Louis Koster en Suzanna Frangoise Oppeneer. 30. Adriana Dina, d. van Jan Jozias de Meesteren Neeltje de Feijter. 31. Johannes Pieter Gerard, z. van Steven van Ham en Maria Pieternella Boudelingt Overlijden. 2. Jan de Feijter, 68 j., ecbtg, van Lijntje Nijssen. 3. Een als levenloos aangegeven kind van htf vrouwe), geslacht van Hendrik Pieter Lensen en Suzanna Jansen. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekk. 11. Henrcus Aloijsius van Vooren, 21 j, jm. en Emma Maria CoLta Poppe, 19 j., jd. Geboorten. 4. Gerard Arthur Ca- mille. z. van Alphons Franciscns Sclialkens en Martha Maria Cerpentier. 10. André Josephine, z. van Augusie «Inghels rn Louise Juiia M ittens. 12. Maria Adolphina, d. van Edmond Jo seph van de Vijver en Jcsephina Maria Valcnt. 13. Gerardus Aloijsius, z. van Cijril us Josephus de Block rn Maria Josephina Borgt. 19. Ivonne Florentina August, d. van Alphons van Regenmortel en Magdalena de Bock. Joseph Theophile Dominicus, z. van René Petrus Marie de Schepper en Martha Celina Augusta Raes. Overlijden. 5. André Charles van Damme, 2 j., z. van Eleterius Fran- ciscus en Magdalena Maria de Dauw. 27. André Josephine Inghels, 17 d., z. van Auguste en Louise Marie Mat- tens. 28. Augustus Marie Boon, 54 j., echtg. van Prudentia Maria van Overloop. SINT JANSTEEN Geboorten. 6. Gerardus Petrus Josephus, z. van Ja cobus van Eek en Leonie Maas. 23. Maria Cornelia, d. van Desiré Caro us Weemaes en Leonia Maria de Schepper. Overlijden. 3. Maria Ludovica Jans- sens, 62 jechtg. van Pieter Antonius Baert. 8. Anna Maria Louisa janssens, 3 m., d. van Cornelis en Pharailda Maria Verstraeten. 23. Florent Fran- ciscus Strooband, 24 j z. van Domi nicus (over)en Pieternella Rosier. Petrus Letens. 8 m., z. van Franciscus Jacobus en Maria Margaretha Aude- naerdt. 29. Nathalia Louisa Sardina Verstraeten, 23 j., d. van Petrus Jo sephus en Clementina van Dorsselaer. Moeders nemen voor de roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uit sluitend het aller beste, en dat is Doos 30 en 60 cent. Tube 80 cenl. Bij Apoth. en Drogisten We brengen nog even in her innering, dar morgen (Zaterdag) middag om kwart vóór twee de feestelijke herdenking in de open bare school begint. Ingang Kerk- dreef. Als sprekers treden op de hee- renMr. T1LMAN, Luit.-Qen. WEBER, Minister LAMBOOY, oud-Minister Dr. DE VISSER, oud-Minister VAN DIJK en Mr. FOCK, oud-Qouverneur van O.-I. Met afwisseling van zang en muziek. Toegang vrij voor leden der Burgerwacht. Namens het Bestuur, B. J. KNIERIEM, Commandant. EERSTE KWALITEIT. met en zonder gummizolen. Jullanastraat, Axel. bij M. SCHIEMAN-BOEIJE, Julianastraat. its gereed, bestaande in Aanbevelend, Op Eltabonnen en Eltazegels worden alle cadeaux afgegeven. Ook bij alle goederen en suiker- werk zegeltjes cadeau. (schrale huid) vindt U in de Kleeding- en Dekenbranche!!! Ons Magazyn biedt U daarin de rijkste keuze! Voor elck wat wils! Pracht gestikte Dekens met satinet afwerking vanaf f6 95, wollen 5.SO. Beide tot in de allerbeste kwaliteiten. Ileeren Gabardine- en Overjassen vanaf f 12.95 tot f35.—. Heeren Kleeding als Costuums, Fantaisiebroeken, Overhemden, Bretels, Sokophouders en allerlei Mode-artikelen (van de goedkoopste tot de beste genre's alles aan allerscherpst concurreerende prijzen.) Reusachtige voorraad in MANCHESTER WERKMANS- en KINDERKLEEDINQ in elke gewenschte maat, kleur en kwaliteit. Hierin zijn wij het meest gespecialiseerde adres hier ter plaatse. Wollen Winterkleedir.g en Ondergoederen, Pull-overs, Vesten, Kousen, enz. enz. Prachtsorteering Damesstoffen en Stukgoederen. JEKKERS en BONKERS in elke genre. GUMMI KLEEDING. Kortom de rubriek is te klein om alles te bevatten wat zich zou leenen voor een waardig cadeau van den goeden Sint! Bovendien geven wij ieder die voor f2.— besteedt kans op een extra Kerstmis door een paar pracht Overjassen beschikbaar te stellen onder onze clièntele. Aanbevelend, ATh. 't Gilde-Heijnsdijk. Manufacturen- en Kleedingmagazijn „De Kleine Winst". N.B. Het goedkoopste adres voor wederverkoopers van alle Sajet- en Wolsoorten. AANBEVELEND, met een reusachtige sorteering Aanbevelend, Koestraat D 73. Gevestigd sedert 1830. Intrestverg-oeding- voor Deposito's met drie maanden opzegging 4%> ze8 w 47,o/0) twaali 47,%. Voor grootere bedragen nadere condities. Des Zaterdags van 11 tot 2 uur zitdag te AxiKt, (-ij dl wed. GILIJAMSF u u 11 Doos 30*60. Tjibc 60 ct. Bij Apoth. ^enJDroguten

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3