"TJggh- fóuld WINTERHANDEN Beeren-, Dames- ea Kiüderliorslroklteo ea Broekea. Dames-Nachtponnen en Pyama's. *1. üolfer. Vetleeren Werkschoenen f6.50 Koopjes! Fluweelen, zwarte, blauwe en gekleurde Stoffen. Extra Reclame. Een partij JONGENSPAKJES Mag. „De Duif", Axe^i. ïlSSEB-KOOLE. slechts f 13,—. Aanbevelend, A. TH. 't fllLDE-HElJNSDIJK. Schitterende collectie. Mag. „DE DUIF", Axel. J. YISSER-KOOLE, V sefmak Ff houten Pijpen ïcts voojp ïï:t Alle prijzen Alle maten. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Buitenland. Ingezonden Stukken. PRIM A -I J J A. DIELEMAN. Lindbergh-, Bremen-, Valencia- en Maxwelipüpen. Axel I - Terneuzen II. Gemoltoneerde Firma A. J. Claessens. Chroom-vetleeren Heerenbottines Heeren- en Damesschoenen. groote sorteering Winterpantoffels, Wintermuilen, Klompsokken, enz. C, HAMELINK, A- J- Claessens. maten 3 tot en met 13 met korte pantalon maten 36 tot en met 44 met lange pantalon voor de helft van den genoteerden prijs van af f3 Gegarandeerd prima stoffen en afwerking. Een reuzen partij aan exeptioneel lage prijzen. Heeren Overjassen, gevoerd vanaf f 14.75. Wollen Dekens vanaf f 5.25, f 5.90, enz. Gestikte Dekens met satinet vanaf f6.90, f7.90, f8.90, f1190 Sportnieuws. Zeeuwsche ,Voetb»lbond. COMPETITIESTAND bijgewerkt tot en met 7 Oct. 1928. o/o Aanvaring Dinsdagavond heeft het te Rotterdam vrij zwaar gemist, zoodat de scheepvaart den gehee- len avond heeft stilgelegen. Omstreeks 11 unr is de vracht boot Verschure 11 van de firma v. d. Schuyt, die poogde haar weg ondanks den nevel voort te zetten, in aanvaring gekomen met een op stroom liggenden Rijnaak, waarbij de dekknecbt, van de vrachtboot, door het weg rollen »an eenige zuurstofcylin- ders, ernstig aan het been ver wond werd, terwijl de kapitein van de vrachtboot een schedel breuk kreeg. Geen van beide schepen zijn gezonken. Het heeft geruimen tijd geduurd voor de rivierpolitie hulp heeft kunnen bieden, daar men door den mist niet kon varen. Het naar Londen vertrokken stoomschip Batavier V is tijdens den mist bij Maassluis op een dam gevaren. Autobus te water. Dinsdagavond half negen is een autobus van den dienst Zoe- termeer-Delft, tengevolge van den dikken mist onder de gemeente Pynacker in de langs den weg loopende vaart gereden. In den autobus bevonden zich 7 passa giers, die allen door het stukslaan der ruiten min of meer licht gewond werden. De autobus is met kraanwagens op den wal gebracht. Spellen. „B-e-d, Bed," zei de onder wijzeres voor de 20 tigste keer tegen het achterlijke leerlingetje. Begrijp je het nu, Miesje?" „Ja, juffrouw", zei het kind gedwee. Toen begon de juffrouw weer de heele les met de kinderen te herhalen. Ieder moest een woord spellen. Eindelijk was Miesje aan de beurt. „Wel, Miesje," zei de juffrouw „hoe snel je nu ook weer bed „'kWeet niet meer, juffrouw", antwoordde het kind. „Wat, weet je het niet meer Nu, nog eens, b-e-d is, waar je in slaapt. Wat is 't nu „Me nachtponnetje, fuffrouw,"' zei Miesje verheugd. Het veilige pad, dat voert Daar verheffing ea succes, in elk be roep. is dat van behoorlijke voor afgaande opvoeding en vlijtig gebruik van den tijd, ons gegeven voor het aanleeren, en ijver in het beoefenen daarvan. Edw, Everet Bakkerij nitgebrand. Te Horst (Lis een zeer ernstige brand uitgebroken in de gebouwen van den bakker Kamps. De autobrandspuit van Venlo moest worden g^rrqui- reerd. Voor de omliggende gebou wen, waaronder ook het gemeen tehuis, ontstond groot gevaar, dat ten slrtte echter kon worden bezworen. Bij het blusschiogswerk is de zoon van den bakker van 'n lad der gevallen, waarbij hij een schedelbreuk heeft opgeloopeu. Zijn toestand is zeer ernstig. De Etna. De uitbarstingen van de Etna duren voort Dinsdagmorgen sleur de de lavastroom 'n deel dtr bruggen van den Etnaspoorweg over de lengte van 60 meter met de massieve pijlers mee. Een deel der spoorwegbrug smolt in de gloeiende lava, terwijl de baan krakend in de diepte stortte. Ook een kleinere nog in aan bouw verkeerende brug werd door de lava verwoest, waardoor het verkeer in het Etnagebied onmogelijk gemaakt werd. De verwoestingen zijn groot. Gedurende den nacht- wordt het geheele landschap verlicht door vuur en rook, terwijl een ontzaggelijke rookpluim opstijgt uit de Etna. Talrijke tuiDen en boomgaarden staan in brand. De lava overweldigt Mascali met een stroom van een breedte vau 2 K M. De belangreikste lava stroom volgt den loon van de rivier Pietro Fucille Vallonazzo en vormt een brandend gesmol ten band die uit den krater Montenaca loopt naar Mascali. De doktoren vao generaal Booth, den leider van het Leger des Heils, hebben een bulletin gepubliceerd, waarin wordt mee gedeeld, dat de generaal lijdende isaan zenuwverslapping(nervens prostration) en dat zijn toestand zorg baart. Hij zou verscheidene maanden volkomen rust moeten houdeD, teneinde volkomen te kunnen herstellen. De grootste bom. In Amerika, het land van de ontwapeningsconferenties heeft men een uitvinding gedaan op het gebied van oorlog. Er zijn n.l. proeven genomen met een nieuwe bom, die stellig aanspraak kan maken op de eer, de grootste bom ter wereld te zijn. Het prpjec- tiel woog 4300 pond, was onge veer vier meter lang en bevatte ongeveer 2000 pond springstoffen. De bom was voor de proefnemir g van een lont voorzien en werd in een vliegmachine op een hoog te van circa veertienhonderd me ter gebracht. Van deze hoogte werd de bom op een groot open veld in de omgeving van Was hington neergeworpen en vervol gens is de uitwerking van dit enorme projectiel vas'gesteld. Volgens het olfiseele rapport ven het ministerie van oorlog haakte de bom zulk een groot gat in den gtond, dat een huis van meer dan middelmatige groote er gemakkelijk in had kunnen verdwijnen. De gemiddelde dia meter van den krater bedroeg 22 metet, het gat was 7 meter diep en had een rand van 2 meter hoogte. Door de bom werd een hoeveelheid van ongeveer 1000 kubieken meter aarde verplaatst. Kluiten aarde werden meer dan 300 M. hoog in de lucht geslin gerd en door de kracht van de ontploffing daalde het vliegtuig ongeveer 8 Meter, ofschoon de aviateur intusschen nog was gestegen en zich van de plaats, waar de ontploffing plaats had verwijderde, voor de bom insloeg. De bom had dezelfde vorm en hetzelfde mechanisme als de bommen van duizend K.G., waar mede men proeven heeft geno men op oude slagschepen. De geweldige uitwerking, welke dergelijke, uit vliegtuigen geslin gerde bommen hebben, is door deze proefneming ten duidelijkste bewezen. Zulk een reusachtige projectiel veroorzaakt groote verwoestingen in een gebied, waarvan de straal meer dan een Engelsche mijl bedraagt, Presidentsverkiezing. Met groote meerderheid is Her- bert Hoover tot president van Amerika gekozen.; Hoover dankt zijn succes in de eerste plaats aan de vrouwelijke kiezers, dan aan de zakenlieden en boeren en tenslotte aan Wallstreet. Hoover geldt voor een staats man en econoom van den eersten rang, die de tot dusverre ge voerde welvaartspolitiek zal voort zetten. Met betrekking tot de buitenlandsche politieke oriën teering van den toekomstigen President wordt er op gewezen, dat deze er zich van onthouden zal, zich in Europeesche aan gelegenheden te mengen. Herbert Clark Hoover werd 10 Aug. 1874 in lowg geboren. Hij verloor zijn ouders op 9-jarigen leeftijd en was daardoor ver plicht reeds als 13-jarige jongen zijn eigen brood te verdienen. Toch wist hij in 1895 op de Stanford Universiteit te gaan studeeren en na 4 jaar zijn diploma van mijningenieur te behalen. Hij bekostigde ^zijn stu dies door overdag als bedrijfs leider van een wasscherij te werken. Als ingenieur heeft hij de hehëele wereld doorgezwoc- ven. Met zijn in het buitenland vergaarde rijkdommen keerde hij naar Amerika terug, waar hij zich met groot succes in diverse in- dustrieelc ondernemingen inte resseerde. In 1914 organiseerde hij het Belgische relief comité, dat voor de voedselvoorziening der geteisterde streken zorg droeg. Toen Amerika zelf in den oor log gemengd werd, nam hij de leiding der levensmiddelenvoor ziening op zich. In 1920 werd Hoover in het kabinet van pre sident Harding tot minister van Handel benoemd. Bij de over dracht van het presidentschap aan Calvyn Cooiidge wist de machtige organisator zich in de zelfde functie te handhaven. Hoover is zeer populair in de Ver. Staten. Kijkuit, 5 November 1928. Als bewoner en belastingbe taler der gemeente Axel kan ik niet nalaten de bewoners der kom een schets te geven van dit door het gemeentebestuur zoo achteruitgescho- ven hoekie. Wanneer men 's avonds hier over het trottoir, pardon, over de slijk glijdt en men zich wil orientee- ren, waar men het beste naar toe springen zal, d?n roept men de hulp in van de straatverlichting, waarvoor twee lantaarns geplaatst zijn. Een precies op den driesprong van den weg, die staat er practisch ^de paal tenminste), maar het licht dat er uil- straalt, is te vergelijken met een gioeiendens pijkerkop, en de tweede is geplaatst achter de boomer. Maar het is voor de bewoners ver hetzelfde of die brandt of niet. Dit is nu zuiver eens weggegooid geld, want er is geen sterveling ter wereld, die iets aan zoo'n verlichting heeft (de lantaar- aansteker uitgesloten). Is er nu eens geen enkel raadslid, dat nu weikelijk eens oprecht de b,- langen van ons achteruitgeschoven hoekje op zich neemt? Is het nu niet mogelijk, om ook deze bewoners eens te laten profiteeren van gas of eh c triciteit? Wij profiteren wel door te betalen voor het gemak en de zinde lijkheid der kombewoners. Laat hen nu ook eens toonen, dat wat in andere gemeenten kan, ook hier kan, alles gas of electriciteit. Er ligt hier nog een gioot veld braak, waar de bewoners hunkeren naar een verlichting, die voldoet aan de eischen des tijds. U, mijnheer de Redacteur, zeg ik dank voor de verleende plaatsruimte. EEN BELASTINGBETALER TE KIJKUIT, 30 GERIT PER POMD. Bükkery. KIJKUIT en voeten gebruik WIJN- EN SIGARENHANDEL, Het ruimst gesorteerd adres van ter plaatse. Een prachtcollectie KWAL1TEITSP1JPEN, zooals: DOORROOKERSmeten zonder lichtbeelden. Mooie Tabakspijpjes van af 10 cent per stuk. Neemt proef met onze ANDRA SIGAARTJES 25 cent per 10 stuks, met Kwatta voor de kin deren cadeau. (22) Zondagmiddag om 2 uur (Competitie Z. V. B.) Beneden fabrieksprijzen. Ulanellen Aanbevelend, OPNIEUW ONTVANGEN: met neus en waterkap f 7.90. In voorraad: alle soorten Verder: Aanbevelend, Julianastr. 102. Ook coupons. ÜVE t G TOL 40 - 42 - 44 voor Degelijke St. ï^icolaasg-eschenken Aanbevelend, le klasse A. gesp. gew. gel. verl. p. doelp. geni. De Zeeuwen I 2 2 0 0 4 19-2 2— Sinoto II 2 1 1 0 3 3-2 1.50 MiddelburglII 1 0 1 0 1 0-0 1 Walcheren II 2 1 0 1 2 5-101, Zierikzee II 2 0 1 1 1 2-3 0,50 Zeelandia III 3 0 1 2 1 2-150,33 le klasse B. Sas. Boys I 3 3 0 0 6 14-7 2,— Clinge I 3 2 0 1* 4 9-5 1,33 Breskens I 2 1 0 1 2 6-4 1 Terneuzen II 3 1 0 2 2 5-9 0 67 Vlissingen III 1 0 0 1 0 0-3 0,- Axel I 2 0 0 2 0 4-100 Vliss. Boys I 0 0 0 0-000,— 2e klasse A. Goesche Boys 2 2 0 0 4 9-2 2,— Zeeuwsche 3 2 1 0 5 14-5 1,67 Hansweert 3 1 2 0 4 16-121,33 Walcheren III 2 1 0 1 2 4-8 1,- De Zeeuwen II 2 0 1 1 1 5-8 0,50 Middelb. IV 1 0 0 1 0 2-5 0,— Goes II 1 0 0 1 0 3-7 0, - DeZeeuwenlII 2 0 0 2 0 0-6 0,— Vlissingen IV 0 0 0 0 0 0-000 2e klasse B. Hontenisse I 3 2 1 0 5 10-1 1,67 Grensstrijders 3 2 0 1 4 4-4 1,33 Axel II 3 l 0 2 2 2-8 0,67 Hulst II 3 0 1 2 1 3-6 0,33 3e klasse. Hontenisse II 3 1 2 0 5 15-7 1,67 Oranje 2 1 1 0 3 5-2 1,50 Sas. Boys II 1 0 1 0 1 2-2 1- Nieuw Namen 2 0 2 0 2 3-3 1,— Clinge 11 2 1 0 1 2 5-5 1,— Scheldestiijd. 2 0 0 2 0 4-150.— Stormvogels, 0 0 0 0 0 0-000,- en springende tippen 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten SP Heeren Overjassen Mantels en Japonnen.

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3