Voor den höestT Manchester. Eet Bonte's Speculaas. lief Adres Haarönn sa facials G. P. vLaANDER m nieuwe Wintergroenten. Knipcursus Axel. houten Pijpen voor erwtensoep We ontvingen A. IJzebaart-ï. d. Berge. Gemengd Nieuws. ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Advertentiën. Janna Neeltje Stouthamer, Kruidenierswaren A. Uzebaart- v. d. Berge. Zeer goedkoop. Firma A. J. Claessens. en alle bijbehoorende Artikelen, Vulemmers, Kolenbakken, glazen Potten, Godin- en A.B.C.- was, Kachelplaten, enz., enz. Geëmailleerd, Gegalvaniseerd, Aluminium en Ijzerwaren Lindbergh-, Bremen-, Valencia- en Maxwellpijpen. Wederverkoopers rabat. Firma P. H. Veenhuizen. Ook extra wijde maten Neemt proef met onze DEMONSTRATIE op Dinsdag 6 November, Mej. A» DFüST BOER, Het was hier woord en beeld, dat een voorstelling gaf van de wijze waarop gevallenen, als ontslagen gevangenen, zwervers, alcoholisten, enz. zoodanig wor den hervormd, dat ze weer in het maatschappelijk leven kunnen terugkeeren. Enkele films gaven mooie opnamen te zien van de verpleging en het werk der ge- huisvesten, waarbij o.a. bleek dat vooral de geestelijke verzorging veel geduld en oefening eischt. Bij het einde werden nog een tweetal films vertoond, die zeer in den smaak vielen, nl. het Koninklijk bezoek aan Z.-Vlaan deren in 1919 en de opening der Kamers. Met dankzegging sloot ds. Ruijsch van Dugteren de matig bezochte bijeenkomst. Met ingang van 5 Nov. a.s. wordt de openstelling van het telegraaf-telefoonstation te Drie kwart (gemeente Westdorpe) voor het publiek bepaald als volgt: van 1 October—30 April van 820 en van 1 Mei30 Sept. van 8—21 voor beide diensten. Maandag is te Terneuzen op de versierde raadszaal het 25-jarig bestaan van het zieken huis aldaar herdacht. De bur gemeester reikte daarbij een feest gave uit, gecollecteerd onder de burgerij en belangstellenden, die in totaal f 950 beloopt. Er is nog niet beslist welke bestem ming aan dit offer zal worden gegeven. Dinsdagavond heeft te Ter Neuzen zekere W., bankiersklerk ten kantore van het filiaal der fa. Van Heel, zich door een nood lottig toeval in den buik gescho ten. Hij zou nl. op zijn kamertje in eenzaamheid zijn revolver eens nazien en niet vermoedend, dat dit nog eenige lading bevatte, ging het schot af en drong de kogel in de buikholte. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp geroepen en na over brenging naar het ziekenhuis operatief ingegrepen. Zijn toestand is naar omstan digheden tamelijk gunstig. Te Clinge bekwam een 7- jarig knaapje van De Nijs een schijnbaar onbeduidend wondje aan de kin, dat later zoo onrust barend werd, dat men Zaterdag den dokter raadpleegde, die den toestand ernstig inzag. Reeds Maandag is het ventje in het Ziekenhuis te Hulst overleden. Door het voorkomen van een geval van roodvonk, waardoor een der eerw zusters is aangetast, zijn de scholen van het St. JoSeph- pensionaat voor 14 dagen geslo ten. De zieke verblijft in de afdeeling voor besmettelijke ziek ten in het Liefdehuis. (Hulst.bl Predikbeurten te Axel. Zondag 4 November 1928. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/a ure Ds. O. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Ds. A. Verhage van Middelburg. H. Avondmaal. Nam. 2 Dezelfde. 's Avonds 6 Dezelfde. Hondentrouw. Een jong- mensch uit de gemeente Amers foort, dat te Nymegen in garni zoen is, had zich daar ontfermd over een zwervend hondje. Ht-t beestje hechtte zich zeer aan zijn nieuwen meester. Deze kon het echter niet langer houden en gaf het aan een kameraad, die in Leiden woont. Dit is nu vijf zes weken geleden. De vorige week kwam de hond evenwel weer bij zijn ouden baas iD Nij megen terug, na instinctmatig het parcours LeidenNijmegen te hebben gezocht en gevonden. Ongeduldig patiënt. Te Rotter dam meldde zich een 61-jarige man aan de woning van een tandarts in de Diergaardelaan. De dienstbode liet hem in de WAQhtkamtr, waar zich al eenige patiënten bevonden. Even later zagen zij den man weer ae trap afkomen. Op haar vraag, of hij nu al geholpen was, antwoordde hij, dat het hem te vol was en dat bii nog wel eens terug zou komen. De dienstbode, meenende dat den man op het laatste moment de moed was ontzonken sprak hem vriendelijk toe eu raadde hem het toch maar te probeeren. Hij zou heusch wel gauw worden geholpen. De man ging weer naar de wachtkamer terug, maar eveu later zag de dienstbode, toen zij het hondje van den tandarts uitliet, dat de man de woning verliet. Het viel haar op, dat hij nu een winterjas aaa had, hoewel hij zonder jas was gekomen. Zij volgde hem, wees hem aaa een agent, en deze hield den man staande. Het bleek, dat hij de jas inderdaad had gestolen, en toen hij politie zag, was ook zijn kies pijn genezen. Op den particulieren weg, die de spoorliju ZwolleDeven ter kruist, is eeü auto door een sneltrein gegrepen en drie hoD- derd meter meegesleurd. De inzittende, de aannemer Te Hoev e uit Voorst werd er na vijf en twintig meter uitgeslingerd, eu gedood. De auto is verbrijzeld. De trein had eenige vertraging. De locomotief is licht beschadigd. Woensdagavond ontstond aan den Akerdijk nabij deLyu- den in den Haarlemmermeer brand in het huis, bewoond door den schilder C. Schermer. De echtgenoote had oiiekoekeu gebakken en toeg haar man voor haar de pan van het fornuis wilde halen, liet hij een der ooren los, met het gevolg dat de koken de olie in het vuur viel. De vlammen deelden zich direct mede aan het keukenmateriaal. De heer Schermer begaf zich naar boven teneinde een paar dekens te halen om daarmedeiiet vuur te blusscheo, doch toen bij terug kwam, kon hij het vertrek, dat reeds een en ai vuur was, niet meer bereiken. Zijn vrouw had zich door uit het raam te klimmen in veiligheid gesteld. De brandweer was spoedig ter plaatse. Daar in de schilders werkplaats veel verf en ander licht brandbaar materiaal aan wezig was greep het vuur snel om zich heeD. Het huis brandce geheel af evenais de bovenver dieping van de naastgelegen woning. Van den inboedel kon niet» gered worden. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Tijdens een jachtpartij te Asperen, had een der jagers, terwyl hij op een eend wilde schieten, die laag bij den grond vloog, het ongeluk een zekeie Van Herwaarden uit Asperen ie treffen. Eeu deel van het schot kreeg hij in het voorhoofd. In bewusteloozen toestand werd de man naar huis vervoerd eu zoo spoedig mogelyk onder genees kundige behandeling gesteld. Zijn toestand is redelijk wel. Drie der Djiguiten-Kozak- ken, die onlangs ook in de ge meente Barneveld een voorstel ling hebben gegeven, zullen voortaan kippenboer wordea. Reeds zijn zij bij een pluim veehouder aldaar in de leer gegaan, om zica de noodige ken nis eigen te maken. Gevaarlijke hypnose. In een caté te Parys werden Zaterdagavond drie personen bij een hypnotische séance gewoud. Een hypnotiseur koos als zijn slachtoffer een 22-jarigen man eu verklaarde, dat deze na kor ten tyd onder hypnose en onge voelig voor pijn was. Om dit te bewyzen, gat hij den man een fermen slag, waarop de „gehyp notiseerde" opsproDg en den hyp notiseur te lijf wilde. Deze trok een revolver en schoot. Drie personen werden ernstig gewond men vreest voor hun leven. Noodweer. Een noodweer, zooals men in vele jaren niet gekend heeft, woedde gedurende de laatste dagen aan de Eransche Atlantische kust, Tengevolge van den storm en hevige regens i werd het haveriverkeer van La Roebelle stilgelegd. De sche pen, die vaa den oceaan kwa men, konden de üaven niet bin nenkomen. De Isere en de Drac wassen weer. Io Cherborg en Brest ontwik kelde de storm zicb nu en uan tot orkaankraebt. Een aantal visschers- en zeil vaartuigen ts vergaan. Uit verschillende plaatsen wordt schade aan de haveninrichtingen gemeld. Griekse,he roovers Te Varna zijn drie Griekscbe bandieten ge arresteerd, die in 1927 een Grieksch couvooi nebben over vallen en zich uit üe voeten hebben gemaakt met 15 rnil- lioen drachmen, bestemd voor de vationale Bank. Deze roovers woonden sedert eenigen tijd te Varna,.en hielden zich voornamelijk bezig met den aankoop van graan, dat zij naar Griekenland verzonden. Een politiebeambte meende een ge lijkenis te kunnen vaststellen tusschen deze graanhandelaren en toto's in het opsporingsblad, dat uit Griekenland was toege zonden in verband met den brutalen*rooi. Hij waarschuwde de Griekscbe politie en men slaagde erin, de identiteit van de z.g. kooplieden vast te stallen. De arrestatie ging nogal met moeilijkheden gepaard en ver oorzaakte te Varna een groote s msatie. De Graf Zeppelin. Gisterenochtend 7 uur is het luchtschip ie Friedrichshafeo geland, nadat het ruim een uur in den omtrek bad gekruisd om dat de kapitein bij vol daglicnt wenschte te landen. Duizenden waren ooggetuige en een oorverdoovend gejuich met het Deutschland Deutschlatd iiber alles, steeg op. Het gevaarte heeft in 71 uur de terugreis ge maakt. Kunst en Wetenschappen Viaamsch Tooneel te Brassel. Op initiatief van den heer H. E. Kindermans, directeur van den Vlaamschen Volksschouw burg „Foliea Bergère" te Brussel, is een naamlooze vennootschap in wording, weike ten doel heeft een nieuwen schouwburg ophr,c Sainetelletieplein te Brussel te te laten bouwen, waar voorname lijk Vlaamsche operettes zullen worden opgevoerd. Tot de stichters der vennoot schap behooren de oud-minister Kamiel Huysmans, de componist Emiel Hullebroeck en de bur gemeester van de Brusselsche voorstad St. Jans-Molenbeek. Mijnheer de Redacteur. Toei ik dezen middag het station verliet, bemerkte ik, dat een Pater Capucijn welke zich naar het station begaf, werd gevolgd door pl.m. 50 schoolkinderen van de christelijke school, onder geweldig geroep en getier. Dit ziende vermaande ik de kinderen terug te gaan. De Pater, die dacht met een onderwijzer van die school te doen te hebben, verklaarde me, dat wat opvoedkunde betreft, hij nog nergens zoo'n achterlijken toestand had aangetroffen De man sprak er schande over. En in werkelijkheid was het bedroevend om aan te zien hoe bespottend die achtervolging was Nier alleen deze vreemdeling heeft geklaagd, er zijn er nog meerderen. Zoowat iederen dag krijg ik scheld woorden naar me toe gesmeten. Het gelijken barbaren Hopende hiermede te bevorderen, dat de schoolkinderen in 't vervolg de menschen behoorlijk en ongestoord de Nieuwstraat zullen laten passeeren. Mijn dank voor de plaatsruimte. Axel. P. WARNIER. Van 1—31 October 1928. AXEL. Huw.-aang. 2. Jan Over- dulve, 24 j,, jm. en Maila Hendril.a Kiel, 27 j„ jd. 4. Phdippus Jacobus Markusse, 21 j., jm. en Cathaiina Jo hanna Porreij, 20 j., jd. 11. Simon Buijze, 20 j., jm. en Frangoise Holiebek, 19 j., jd. 26. ^an Verbrugge, 22j.,jm. en Suzanna Rlun, 21 j., jd. Huw.«woltr. 11. Jacobus Klaassen, 21 j., jm. en Maria Suzanna Schieman, 17 j„ jd. 18. Matthijs Dijkwei, 24j., jm. en Qeertruij Koster, 22 J, jd. jan Overdulve, 24 i., jm. en Maria Hen- di ika Kiel, 27 j., jd. 25. Simon Buijz-, 20 j., jm. en Frar.goiso Holiebek, 19 j., ju. Philippus Jacobus Markusse, 21 j., jm. en Cathaiina Johanna Porreij, 20j.,jd. Geboorten. 1. Ednardus Jacobus, z. van Cammillus Btriardus de Dar- schutter en Maria Hemirika Steel. 4. Janneke, d. van Louis de Pooter en Corneiia van D xhoorn. 5. Hilda Ce cilia, d. van Curnelis Josephus Cap- pendijk en Maria Cornelia van Water schoot. 12. Niet laas, z. van Nicolaas Jan Bollcman en Maaije Jansen van Rosendaal. 18 Magdalena Elizabeth, d. van Willem Riemens en Krina de Pooter. 29. Janna Pieternella, d, van Cornells van Wijck en Jacobs Jaco- mina Haak. 31. Janna. d. van Her manns de Putter en Paulina Smalle- gange. Overlijden. 14. Coleta Maria van Pottelberge, 61 j., echtg. van Charles Louis van Pienbroek. 19. Janna Baak, 88 j., wed. var. Jan Heijnsdijk. 31. Janna Pieternella Stoulhamer, 80 j., wed. van Cornells van Driel. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apofh. en Drogisten De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 6 November 1928, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize is belegd. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wed. van C. van Driel, in den ouderdom van 80 jaar en 9 maanden. P. J. VAN DRIEL. A. VAN DR1EL- Meertens en Familie. Axel,231 Oct. 1928. KMBEIMilMMHIMilHIIIIWii De ondergeteekende maakt het geacht pu bliek van Axel bekend, dat hij in de KERKDREEF een winkel heeft geopend in en aanverwante artikelen. Ho pend door prompte bedieningen concurreerende prijzen zich de clandisie waardig te maken, be veelt hij zich minzaam aan. Hoogachtend, A. 1JZEBAART. Axel, 2 Nov. 1928. Alle soorten DROP. KATJESDROP. Doosjes SALMIAK. Dikke STAVENDROP. ZOETHOUT. TEN KOL1NE. ABDIJSIROOP. ARCANUMDROP. ZOUTE DROP. Doosjes BALSEMP1LLEN. Grove en fijne rib, in zwart, bruin en drab. A. IJZEBAART v d. BERGE. voor als Ijzerhandel AXEL. Tevens in ruime keuze. Aanbevelend, ALS BOVEN. WIJN EN SIGARENHANDEL. Het ruimst gesorteerd adres van ter plaatse. Een prachtcollectie KWALITEITSPIJPEN, zooals DOORROOKERS met en zonder lichtbeelden. Mooie Tabakspijpjes van af 10 cent per stuk. Neemt proef met onze ANDRA SIGAARTJES 25 cent per 10 stuks, met Kwatta voor de kin deren cadeau. (22) behoeven niet geweekt te worden, doch zijn direct voor het gebruik gereed. Verkrijgbaar in origineele pakken van 1 pond. een mooie collectie weder voorradig bij P. S. Breit met onze bekende WOL aan lagen prijs. Aanbevelend. BLANKE ZUURKOOL. GROENE ERWTEN. SPLITERWTEN. CAPUCIJNERS. WITTE BOONEN. BRUINE BOONEN. SOEPGROENTEN. GEDROOGDE APPELEN. PRUIMEN. NIEUWE VIJGEN. van 4 tot 6 uur, in de zaal van de Wed. A. D1ELEMAN (hotel Graanbeurs). Men kan zich daar aanmelden voor deelname aan den cursus, die drie maanden duurt en kost met inbegrip van aparaten f20,—. MANTELS, JAPONNEN, enzkunnen van stof geknipt wordeth De Leerares, Schorten.

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3