POPiOL bij Brand- en Snijwonden Kostelooze inenting. RAPIPE, Clsr. jfof. School Keken eens uit! BIUARDKRIJT J. C. VINK, Boekhandel. goede Dekzeilen Schoenen Groote Opruiming beste Voederbieten. AUTO te koop. Laatste week Groote Opruiming P. J. MEI Werkschoenen Prijs f 6,50 1 Voor Uw Etalage J. C. VINK, Boekhandel. Heeren- en Damesvesten Pullovers. ffl. SCHIEMAN-BOEIJE, C. HAMELINK. II Reuzensorteering Allerlei. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. kostelooze inenting of herinenting Advertentiën. Ledenvergadering in de Nieuwstraal cursus voar avondonderwijs G. C. DE RIJKE, flinks DIENSTBODE gevraagd (wit en blauw TE KOOP: Chroomvetleeren met neus en waterkap. Merk JAGIL Prijs f 7.90. verschillende soorten Houtwerk, Kachel- en Handdoekrekjes, Aardappelbakjes. Sljjpplanken, Messenbakken, Lepelrekken, Kleerhangers, enz. Te koop,: - DE GOEDKOÖPE WINKEL l Profiteert nog van de verlaagde prijzen. Vetleeren merk JAGIL C. HAMELINK. KOLINE in alle kleuren. lijkheden van België's honderd jarige onafhankelijkheid, zal deze internationale tentoonstelling toch vooral een nuttig en commercieel karakter dragen. Het bestuur heeft er voor gezorgd een alleszins belangrijk en aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. De afdeelingen koloniën, zeevaart en vervoer omvatten inderdaad drie domeinen der tegenwoordige eco nomische bedrijvigheid, welke onbetwistbaar een overwegend belang bieden. Daaraan wordt nog eene retrospectieve tentoon stelling van oud-vlaamsche kunst (tot 1830) toegevoegd, waardoor deze World's-fair haar succes kansen bepaald verzekerd ziet. Ook de deelneming is verze kerd. Er hebben reeds 17 landen toegezegd officieel te zullen deel nemen aan deze Wereldtentoon stelling en nog andere toetredin gen worden binnenkort verwacht. Verschillende landen zijn reeds zoover klaar met hun plannen, dat zij het Komiteit konden ken nis geven van hun inzicht zelf een paviljoen op te richten en kozen reeds de plaats waar hun afdeeling zal komen. De lijst van de toetredingen van Belgische nijverheids-, han dels-, en scheepvaartmaatschap pijen wordt met den dag langer, zoodat reeds van nu af aan het beste mag verwacht worden aan gaande een schitterende Belgi sche deelneming. Het Departe ment van Koloniën heeft beslo ten een .Paviljoen van Belgisch Congo" op te richten, aan welke inrichting de groote Belgische koloniale ondernemingen zouden medewerken. De deelneming der Belgische steden en gemeenten zal hoofdzakelijk bestaan in een proportioneele tusschenkomst in het oprichten eener monumen tale Eere-koer van zeer ruime afmetingen het .Eeuwfeestplein" genaamd. Op de terreinen wordt onver poosd gewerkt. Het bouwen der kerk en van het schoolgebouw vordert goed. Men weet dat deze beide gebouweu, waarin de ten toonstelling 'van Oud-Vlaamsche Kunst zal gehouden worden, in harde materialen worden opge trokken en na de tentoonstelling zullen behouden blijven. Ook de wegenwerken, de fundeerings- werken voor de hallen (37a H. A.) bestemd voor de Belgische af deeling en het effenen van het terrein, dat Engeland voor zijne zijne afdeeling heeft uitgekozen, vordert snel. Met het leggen van gasleidingen, kleine sporen voor het vervoer van allerhande zware of groote materialen het plaatsen van een omheining rond het ter rein en nog vele andere werken is al sedert geruimen tijd een aanvang genomen en sommige zijn nu haast voltooid. Kortom er wordt niet getalmd en alles laat voorzien dat men tijdig klaar zal zijn. Tunnel. De provinciale raad van Oost- Vlaanderen heeft het plan goed gekeurd voor het maken van een tunnel tusschen de beide Schelde- oevers te Antwerpen, alsmede het plan betreffende het graven van een kanaal door het land van Waes, dat een rechtstreek- sche verbinding moet vormen tusschen Antwerpen en Gent. Anti Semitische relletjes. Donderdag hebben aan de Technische Hoogeschool te Boe dapest anti-semitische relletjes plaats gehad. Een joodsche stu dent werd zoodanig mishandeld, dat hij bewusteloos bleef liggen en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook aan de economische facul teit kwam het tot relletjes. De joodsche studenten werden met geweld uit de gehoorzaal verwij derd. Ook hier moesten eenige personen naar het ziekenhuis worden overgebracht, De aanleiding tot deze onlus ten is het jongste decreet van den Minister van Onderwijs, waarbij wordt bepaald, dat veer tig joodsche studenten van de middelbare scholen te Boedapest tot de Universiteit moeten wor sten toegelaten. i Ieder heeft z'n gebreken. In de „Daily Mirror" vertelt iemand van zijn ervaringen met typistes, een verhaal dat begint te lijkeD op in de öameswereld circuleerende histories betreffen de het dienstbodenvraagstuk. „De eerst, die iK koos wit 472 sollicitanten, op een advertentie, hield haar oogen strak op mij gericht van het oogenblik, dat ik ophield met dicteeren, tot ik opnieuw begon. Geen spoor van bewondering of aanbidding Een dom gekijk, met open mond, was het, onverdragelijk, en, wat de toestand onhoudbaar maakte, zij kon het niet alleeren. No .1 at „De tweede was ouder, wist hoe ze kyken moest, maar kattig. Zij droeg een belangrijk aanta ringen en die begeleidden haar tikken zeer rbytmisch, maar bet was vermoeiend voor wie het moest aanhooren. „'t Maakt nogal wat lawaai", veroorloofde ik mij op te merken „Ja, nietwaar", zei ze met een allervriendelijksten glimlach. „Zou u ze niet liever af doen, als u werkt „Nee, dat zou ik nooit over mijn hart kunnen verkrijgen, ik kreeg ze van mijn verloofde, en. De derde verzekerde, dat zij werkelijk niet hoefde te weikeu. Haar ouders konden de eindjes best aan elkaar knoopen, maar zij vond het zooiets grappigs, om den heelen dag iets te doen te hebben, alle jonge dames stelden er immers tegenwoordig een eer in om te werken. De vierde was weduwe met kinderen, die verzorgd moesten worden. Zij stenografeerde een typte zoo langzaam, dat ik haar „Petite Vitesse" noemde. Toen ik haar vertelde, dat ik vreesde, dat ze niet erg geschikt was, huilde zij. Mijn vrouw was zoo geroerd, dat zy mij de weduwe vijt pond meer liet betalen, dan haar strikt genomen toekwam, De vytde was intelligent, en ik dacht de ware gevonden te hebben. Tot mijn ongeluk beging ik de onvoorzichtigheid te ver onderstellen dat ze er wel niet tegenop zou zien stof ai te nemen op de twee tafels met mijn pape rassen. Zij bleek er wél tegen op te zien. Zij was niet aangenomen voor dienstbodenw6rk, en zijging. De zesde kon vlug typen, ver bazend vlug Zij leek wel twintig vingers te hebben in plaats van tien, maar maakte dan ook een daarmee evenredig aantal touten. De zevende. Was zeer ver moeiend vanwege de eindelooze verhalen over haar vroeger le vende achtste werd gesnapt, toen zij mijn particuliere brieven las. Toch ben ik geslaagd. Myn nieuwe hulp is een oud-korporaal, die niet dom kijkt, geen ringen draagt, niet van hooge kom af is en geen kinderen tot zijn last heeft. En die op er niets tegen heeft stof af te nemen." Nuttige wenken. Het is een verstandige gewoon te, om een groote veiligheidsspeld te gebruiken om er losse knoopen haken, oogen, enz, aan te rijgen. Heeft men dan eens iets noodig, dan is alles bij dq hand. Dit is makkelijker, dan alle knoopen enz, by elkaar in een doosje te gooien. CORRESPONDENTIE. A Uw ingez moesten we uit stellen. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 11,50 Rogge f 9 af 9,50. Wintergerst f 11 a f 12,—Zomergerst f 11,50 a f 12,50. Haver f 9,a f 10, Erwten f 20,a f 23,Paarden- boonen f af—,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen fk f Lijn zaad f 18,af 19,Blauwmaan- zaad f—a f—Groen Vlas f 0,10 a f 0,13. Gebookt Vlas f 14af— ,16 Gezwingeld Vlas f 0,85 a f 0.95. Aardappels f4,— a f4,10. Stroo f 16,— A f 17,—Koolzaad f af Mosterdzaad fa f Boter f2,10 a f2,20 Eieren f9, -af 9,50. HULST, 22 Oct. Graai marlt Tarwe f 11,50 a f 12,—Rogge f 9,50 af 10,Wintergerstf 11,75 a f 12,Zomergerst f 10,75 a f 12,-. Haver f 9,50 a f 10,—. Erwten f 20,a f 25.—. Paarden- boonen f 14,af 14,50. Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte boonen f a f Bruine boonen f 40,— k f 42,—. Lijnzaad f 16,— a f 17,—. Aardappels f 0, a f 0, Koolzaad f 22,— a f 28, Boter f2,10 a f2,20 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,60 Slachtvee 31, verkocht 12 Varkens 63, ver kocht 38. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 5000 stuks, f 9,20 per 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van Axel, maken bekend, dat op Woensdag; 24 October a s des namiddags 2 uur, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe in het Gymnastieklokaal der O. L. School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. Heden overleed zacht en kalm onzegeliefdeMoeder JANNA BAAK, Wed. van Jan Hêijnsdijk, in den ouderdom van bijna 89 jaar. Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 19 Oct. '28. op WOENSDAGAVOND 8 uur bij Mej. de Wed. GIL1JAMSE. Aller opkomst gewenscht. Bij genoegzame deelneming zal aan deze school een worden gegeven. Zich aan te melden vóór of op 27 October a. s. bij het Hoofd der School A. COUMOU. hoeveel koude voetenwerk sajetu bespaart, als u een paar sterke zeilsokken in uw klompen draagt. Voor school kinderen onmisbaar. Tevens prima Dek zeilen, Amerikaansche zeildoeken, drijfriemen, kappen voor vrachtauto's in alle maten. Vraag monster en prijs en komt u maar kijke bij Julianastraat E 113. Wegens ongesteldheid der tegen woordige terstond een bij M. SCHIEMAN-BOEIJE. afm 6 by 4 M. Adres: K3 A KOOLE, West- straat 67, Axel. Julianastraat 102. (2)) Lage prijzen voor a I s ZIE ETALAGE. Korting op alle goederen. E, J. MEIJER. een p a r t ij Te bevragen bij JACOB OVER- DULVE, Axel, Zeedijk. Gesloten wagen, goed onder houden, loopt schitterend. Brieven onder no. 59 Bureau dezer courant. van de (20) M te A X E L. i Julianastraat 102. Te Axel bij C B. ANTHEUNIS en I. J. BRAKMAN. en .A anb eVelencl* JULIANASTRAAT. Axel, 22 Oct. 1928, Mijnheer de Redacteur! Blijkens eene bekendmaking door B. en W. dezer Gemeente, is er mor gen weer gelegenheid tot kostelooze inenting tegen pokken. Daar echter pas weer de indirecte verplichting tot inenting tegen de pok ken, tot 1 Januari 1929 is opgeschort en dit dus weer met een jaar is ver lengd, alzoo 1 tot Jan. 1929, zou het mij zeer aangenaam zijn om door middel van Uw blad alle ouders van kinderen te waarschuwen, om hunne kinderen niet bloot te stellen aan deze niet ongevaarlijke kunstbewer king. Dat de inenting niet ongevaarlijk is blijkt ten duidelijkste hieruit, dat er op anderhalf jaar tijds niet mindef dan zegge vijf en dertig kinderen tengevolge der inenting gestorven ziin aan de vreeseiijke ziekic encephalitis Laat daarom alie ouders, au: hunne kinderen liefhebben, medewerken om die afschuwelijke vaccine-dwang te doen eindigen. Gaarne mijnheer de Radacteur, zag ik, dat U dit eenvoudig waarschuwend woord in Uw blad wilre. opnemen, bij voorbaat mijn dank. MARTINUS MiERAS. in N i n 63 NMMN0M0M«t Aan de Zenuw* 9 achtige Personen. De zenuwlijder la te beklagen. De a minste prikkeling geeft hem hoofd- 1 2 pijn en ongemakkeneen verande- a ring, een onbeduidende verplaatsing ontroert hem pijnlijk. Om niets is j 2 hij van kwade luim. Overspan- 2 ning, ontroeringen, zorgen, 2 sohrlk, buitensporigheden, kunnen het zenuwstelsel zoodanig schokken, dat men de gevolgen Jw waarneemt: hoofdpijnen, kram- 1 pen in de lenden, pijn in rug 1 a en lenden, pijn in het gezicht, den hals, de armen en de gewrichten, bloedaandrang, hartkloppingen. slapeloosheid, droevige droomen, f beklemmingen, duizelingen, angst, m* ziekelijke gevoeligheid, vooral 's mor- gens bij het opstaan, gejaagdheid. G onverklaarbare slechte luim, verlies O van het geheugen, loomheid, ver- moeienis in de ledematen, beven van I 3 handen en knieën by de minste 9 ontroering, blauwe randen om de I oogen, oorgesuis, vrees zonder blijk- 9 bare oorzaak. I Zoodra die teekens zich voordoen, jw aarzelt niet en neem Uw toevlucht tot de echte zenuwhersteller KOLINE van Apotheker H. van Aken, Apotheker-Specialist te Sel- 1 zaete, die reeds duizenden zenuw- 1 9 lijders volkomen genezsn 1 heeft. 9 ls verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. 1 ad. f 2,50 per flacon. Hoofddepot voor Holland x i SCHULTE en THIEMR Postbus 55 Middelburg. 1999999991

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3