Pijnloos Scheren Landbouw. Gemengd Nieuws. Buitenland. wijze, waarop de aftrek van de zakelijke bedrijfsbelasting zal plaats hebben, anders regelen en van het totaal geheven mijnrecht de opbrengst van de zakelijke bedrijfsbelasting aftrekken en daarvan de verdeeling over alle mijngemeenten doen plaats heb ben. Beslissing volgt nog. f Mr. Dr. C. C. Geertsenia. Te Wiesbaden is in den ouder dom van 85 jaar overleden mr. dr. C. C. Geertsema, oud-Com missaris der Koningin in de pro vincie Groningen en President curator der Rijksuniversiteit te Groningen. Hij was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, rid der in de Orde v. Oranje-Nassau en ridder in de Orde van de Kroon van Pruisen. Stop De Minister van Financiën maakt bekend, dat de ambtenaren der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen als teeken voor motorrijtuigen en andere voertuigen en voor wielrijders, dat zij het rij- of voertuig of het rijwiel moeten doen stilhouden, zooveel mogelijk gebruik zullen maken van een claque, geschil derd in de nationale kleuren, namelijk een hart van 5 c. M middellijn in rood en daarom heen kringen van 27a c. M. breed in wit en blauw. Op het terrein van de eerste linie aan de landzijde blijft ech ter de douanevlag in gebruik. De Maidertol. Waarschijnlijk zal spoedig over eenstemming worden bereikt tus- schen de regeering en het hoog heemraadschap beoosten Muiden, over den afkoop van den Muider- tol, waarover reeds lang onder handelingen gaande zijn. Reeds eerder was er overeen stemming. Alleen nog was de medewerktng van het Dep. van Financiën vereischt. Het bedrag, ruim f 68.000, als afkoopsom, achtte Waterstaat niet geheel onaannemelijk, doch Financiën schijnt zich op een ander stand punt te hebben gesteld. De „Tel." verneemt evenwel uit goede bron, dat de drie ver- keersbonden, de K. N. A. C, de A. N. W. B. en de Bond van Bedrijfsautohouders, zich bereid hebben verklaard, een belangrijk bedrag beschikbaar te stellen, om den sta-in-den-weg op orde lijke wijze te doen verdwijnen. Ingezonden Mededeelingen Geen pijn of naschrijnen en stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Purot. Heeren die gewoon zijn na het scheren poeder te gebruiken, nemen de ver zachtende Purolpoeder daarvoor. Pu rol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purol-poeder in bussen van 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten Rouwdienst. In de kleine kapel der Rus sische kerk te Den Haag droeg de aartspriester Alexis Rosanoff een plechtige mis op voor het zieleheil van de ex-keizerin weduwe, Maria Teodorowna van Rusland, wier stoffelijk overschot Vrijdag ter aarde besteld is. Tegen 11 uur verzamelde zich een klein gezelschap in de kapel om de requiem-mis bij te wonen, o.a. Mr. W. J. baron van Lynden als vertegenwoordiger van de Koningin, Jhr. A. van Tets, re- presenteerende de Koningin-Moe der, en de Luit. ter Zee Termij- telen als vertegenwoordiger van Prins Hendrik. Voorts waren een groot aantal bij ons hof geaccre diteerde gezanten aanwezig. Praktik-examens. Het 20ste Praktijkexamen in Boekhouden, Handelscorrespon dentie (8 talen) en Stenografie (elk stelsel) vanwege het Neder- landsche Handels-Instituut zal gehouden worden op 7, 8 en 9 januari a.s., in de plaatsen in het prospectus genoemd. Dit prospectus is gratis verkrijg baar bi] de plaatselijke boekhan del en bij het secretariaat. De inschrijving sluit 20 Dec a s. Ook zullen op die data worden afgenomen de Leeraars-Examens in Privaat-Docent Boekhouden (Vakleeraar), Fabrieks-Soekhou- den, Rekening-Courant-Boekhou den en Voorbereidend Praktijk- Examen. AXEL, 23 October 1988. Aan mej. S. Molennaar, onder wijzeres aan de School voor Nat. Chr. onderwijs in de Nieuwstraat alhier, is met ingang van 1 No vember aanst. op verzoek, wegens huwelijk, eervol ontslag verleend. In deze vacature is voorzien door de benoeming van den heer M. M. Loof Jralhier. - - Toen mej. M. H., echtge- noote van J. S., fabrieksarbeider te Rotterdam, alhier ten sterf- huize was overgekomen, vanwaar haar moeder de laatste eer zou worden bewezen, werd haar een telegram overhandigd, waarin werd medegedeeld, dat haar man ten gevolge van een ongeval was overleden. Geslaagd te Amsterdam voor het examen semi-arts, de heer A. van Looy te Sas van Gent. Regl wegen en voetpaden. Bij Kon. besluit van 30 Maart 1928 is bepaald, dat art. 84 van dit reglement thans zal luiden, dat het geoorloofd is twee samen gekoppelde landbouwwerktuigen of ook een landbouwwerktuig gekoppeld aan een voertuig over de wegen te vervoeren, onver minderd de desbetreffende be palingen, van de motor- en rij- wielwet, en van het Motor- en Rijwielreglement. Waarbij nog een paragraaf gevoegd is. Waar in dat artikel van landbouwwerk tuigen sprake is worden daar onder geen in den landbouw ge bruikte motorrijtuigen verstaan. Provinciale Staten. In de Statenzitting zullen o.m. de volgende onderwerpen worden behandeld Voorschot weg Hulst-St. Jansteen. De besturen van den polder Clinge en de gemeenten St. Jan steen en Hulst hebben Ged. St. verzocht het daarheen te willen leiden, dat voor de verbetering van den Steensche dijk en den Tragel die samen een belangrijk deel vormen van de verbinding van Hulst met St. Jansteen en daardoor met België, een bijdrage uit de Prov fondsen te verlecnen. De weg heeft een totale lengte van 1144 M.en komt noch op het rijks-, noch op Tiet prov. wegenplan voorde breedte van de keibaan is in de gemeente Hulst 3 M., in de gemeente St. jansteen 2.85 M. De verbetering van dezen weg zou volgens den hoofdingenieur van den prov. waterstaat, onge twijfeld een nuttig werk zijn. Niet alleen verkeert de keibaan in minder gunstigen toestand, doch een brepdte van 2.85 M. a 3 M. is voor een dergelijke kunst- baan te gering. Dit klemt voor dezen weg des te meer omdat, behalve het plaatselijk verkeer, ook het doorgaande verkeer van Hulst over St. Jansteen en Ka- pellebrug in de richting St. Nicc- laas (België) en omgekeerd veelal van dezen weg gebruik maakt. Ged. Staten deelen deze mee ning en stellen daarom voor in de veronderstelling dat de goed keuring van de Prov. Staten op het voorstel ter zake van de zoo genaamde tertiaire wegen, waar onder de onderhavige weg te rangschikken valt, voor de ver betering van den weg een rente loos voorschot beschikbaar te stellen. Het bedrag der begrooting is f 14.700, waardoor dan de be staande keibaan over de geheele lengte van 1144 M. van een breedte van 2.85 M., resp. 3 M., op een breedte van 4 85 M. zal worden gebrachtnaast den weg ligt een voetpad, dat niet zal worden aangeroerd. Het is niet uitgesloten, dat voor deze wegsverbetering door den Minister van Binnenl. Zaken en Laudbouw de beschikbaar stelling van een zij het ook niet groote bijdrage zal worden be vorderd als werkloosheidsbestrij ding. Ook zullen van de on middellijk belanghebbenden bij dragen voor de verbetering ver kregen worden. Een uitkeering voor deze wegs verbetering uit de gelden door de provincie te ontvangen als bijdrage uit de opbrengst d r wegenbelasting is uitgesloten, omdat deze bijdrage uitslui tend bestemd is voor de wegen, die voorkomen op het prov. wegenplanom diezelfde reden kan voor eerstgenoemde wegen evenmin gerekend worden op de f70.000 vermeld in art. 7 der „Wegenbelastingverordening Zee land". Voor vakmannen. De Emigratie Centrale Holland te 's-Gravenbage deelt mede, dat bij spoedig vertrek gelegen heid bestaat op een lanbouwbe- drijt in Australië te worden ge plaatst. Vereise.hten zijD Leeftijd 20 h 25 jaar, goed bekend m?t den landbouw en veeteelt en zooveel mogelijk kennis van de EngelBcbe taal. De overtoebts- kosten bedragen c.a. 500, het aanvangloon 12 tot 18 per wtek, boven kost en inwoning. Voor nadere inlichtingen weu- de men zich tot de Emigratie Centrale Holland, Mauritskade 3 en de Nederlandsche Vereeni- ging „Landverhuizing", Bezui- deuhoutscheweg 97, beiden te 's-Gravenhage. Iu dit vejband willen we er op wijzen, dat het vooral ook voor jongelieden uit de arbei dende klasse van het hoogste belang is om vreemde talen aan te leeren. Sportnieuws. Zeeuwsche Voetbalbond. WEDSTRIJDUITSLAGEN van Zondag 21 October 1928. Ie klasse A. Sinoto 2- Walcheren 2 3—4 De ZeeuwenZeelandia 3 5—1 le klasse B. Clinge—Vlissingen 3 6 1 Breskens—Temeuzen 2 7—1 Axel—Vliss. Boys uitgest. 2e klasse A. Walcheren 3 Hansweert 19 Goesche Boys— Z. Boys 02 De Zeeuwen 2 De Zeeuwen 3 11-2 Goes 2—Vlissingen 4 5—1 2e klasse B. Grensstr. Hontenisse 1 .14 3e klasse Hontenisse 2Stormvogels 33 Sas. Boys 2-Scheldestrijd. Nieuw-Namen—Clinge 2 5—2 Met melk gekarnd l De directeur van den Keu ringsdienst voor Waren te Arn hem heeft proces-verbaal opge maakt tegen een fabrikant van margarine wegens overtreding art. 328bis van het Wetboek vao Strafrecht (oneerlijke concü- rentie,) op grond, dat de mede deelingen van dezen fabrikant, dat zyn nieuwe margarinemerk met melk is bereid, in strijd zou den zijn met de waarheid. De bluf loopt inderdaad de spiegaten uit. Een lieve poes. Te Leiden werd een 92-jarige vrouw, terwijl zij iu de keuken bezig was visch schoon te maken, door haar eigen kat aangevallen. 3et dier, waarmede zy overigens steeds goede maatjes was, viel haar aan en bracht baar in het aangezicht en de handen vrij ernstige verwondingen toe. Op haar geschreeuw kwamen buurvrouwen toeloopen en werd geneeskundige hulp ingeroepen. De vrouw werd in het Zieken huis opgenomen, Te Scheveningeu kwam een joDgen op zijn fiets met groote snelheid de hoogte afrij-" den, in de nabijheid der Vuur baakstraat. Op de boulevard ge komen, wilde hij met zijn rijwiel nog juist voor een auto om draaien, maar dit geiukte hem niet meer. Hij viel en werd door den auto overreden. In het Ziekenhuis is bij na korten tijd overleden, zonder dat men weet, wie hij is. Naar schatting is bet een ODgeveer 15 jarige jongen. Het viel tegen Te Rotterdam heeft in een pand aan den Oppert een bru tale pogin# tot berooving van een kantoorlooper, die 23 000 bij zich had, plaats gehad. De dader heeft den kantoorlooper opgewacht en hem met een gum mistok op het hootd geslagen. De kantoorlooper verloor ech ter niet het bewustzijn, waar door de berooving mislukte. De aanrander nam de vluebt en na 'n wilde j icht gelukte het hem bij het Oude Stadhuis aan te houdeD, waarna hij in ver zekerde bewaring is gesteld. Zaterdagavond zag den heer B. op den weg tnsschen Aalten en Varsseveld iemand aan den kant van den weg loopen, die plotseling voor zijn wagen kwam. De heer B. gooide nog het stuur om, maar het was te laat. De man werd overreden en was on middellijk dood. De auto kwam op den kop in een sloot terecht en werd totaal vernield. De heer B kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. Vliegongelukken. Volgens berichten uit Atlantic City is een Juuker eendekker met acht personen aan boord, die een roDdvlucbt boven de stad maakte, van een hoogte van ongeveer 200 Mater neer gestort Een der inzittenden, eeo bankier, werd gedood De zeven andereD, onder wie vier leden van het Congres van de Veree niging van Amerikaansche Be- leggingsbanken, werden ernstig gewond. Een der gewonden stierf in het ziekenhuis, terwijl de vroegere president der Ame rikaansche Beleggingsbanken ernstig gewond werd. Mac Donald. Tot nu toe is nog steeds niets naders vernomen omtrent den Eugelschen Oceaanvlieger Mac- DoDald, die Woensdagmiddag in een Moth-vliegtuig uit St. Johns is gestart, zoodat het vermoeden, dat hij verongelukt is, steeds meer ingang begint te vinden. Aan de Iersche kust heeft men evenwel een versterkte wacht dienst ingesteld. Een Zwitschersch luitenant vlieger was met een jongedame, mej. Clara Gerber uit Bern, van het militaire vliegveld Thur op gestegen om een vlucht te ma ken, die op uitdrukkelijk ver zoek van de dam9 boven het Jungfrau gebied zou zijn. Toen ds vlieger zich, bij hi.t over vliegen van den Aletsch-glet- scher, naar zyn gezellin weDdde, zag hij tot zijn schrik, dat de waarnemersplaats leeg was. Er is geen andere mogelijk heid, dan dat mej Gerber uit het vliegtuig is gevallen en op den 1000 Meter lager gelegen gletscher is terechtgekomen. Weer een instorting. Ook te Vincennes, een voor stad van Parijs is een in aan bouw zijnd gebouw van zeven verdiepingen ingestort. Het on geluk gebeurde zoo snel, dat de in het bouwwerk aanwezige ar beiders onder het puin, dat 7 M hoog ligt opgestapeld, werden bedolven. In den loop van den dag werden twintig lyken ge borgen. Vrijdagavond werden de mi litairen, die aan 't bergingswerk deelnamen, door vakarbeiders vervangen. De opruimingswerk zaamheden gaan zeer snel. Het grootste gedeelte van de woning van den bouwer, welke in de benedenverdieping gelegen is, is vrijgemaakt. Hier deed men een zeer bij zondere vondst, Behalve meubeleD, kleere.D, keukengerei enz. ontdekte men drie Mausergeweren, een kara bijn, een groote hoeveelheid re volvermunitie en een raachine- geweerbaud. Met het vorderen van de op ruimingswerkzaamheden en na onderzoek van bet bouwmate riaal versterkt de indruk, dat de kwaliteit van het cement veel te wenschen overlaat. Het T- ijzer, dat voor de belangrijkste deelen van het gebouw was ge bruikt, was veel te zwak. Be halve de bon wer is ook de leidpr van de werkzaamheden To3cani gearresteerd. Zij zijn iu het huis van bewaring opgesloten. Een kinderdrama. In Zarzecze bij Wilna werden in een boeren woning 4 opgehan gen kinderlijkjes van 4 tot 14 jaar gevonden. Men Deemt aan, dat tijdens de afwezigheid van de ouders de 14 jarige zoon eerst zijn 3 broertjes en zusjes opge hangen heeft en daarna uit berouw de hand aan z cbzelf heeft geslagen. Granaatontploffing. In een Bulgaarsch dorp vond een boer in den grond van zijn akker een granaat, die daar nog uit den oorlog was blijven liggen. Hij laadde haar op zijn kar maar wierp haar later daaraf. Da granaat outplofte en doodde den boer, diens zoon en een andere boer, terwijl eenigo andere personen gewond werden. Ook de twee paarden voor den wagen werden gedood. Men meldt aan de „Msb" uit Sevilla Twee kapiteins der Spaansche artillerie, Jose Montero Maraleda en Juan del Castillo, hebben een nieuw kanon uitgevonden. Het projectiel is als een soort lucht-torpedo gedaebt, waardoor het mogelijk is het loodrecht te laten neervallen. De methoden van belegeren van moderne vestingen en ver sterkte posities is daarmee in een geheel nieuw stadium getreden. Door deze uitvinding zal het ook mogelijk zijn om vliegmachines met kanonnen uit te rusten. De uitvinding van deze beide otticieren zou eea geheelen ommekeer teweeg brengen in de gevechtsmethoden van een toe- komstigen oorlog. De Spaansche regeering houdt zich reeds bezig met depractische toepassing van deze uitvinding. In de steengroeve Rachel- hausen bij Gladebach heeft giste ren een ernstig ongeval plaats gehad. Twee arbeiders waren bezig de steenen los te maken toen plotseling een ongeveer tweehonderd centenaar wegende steen naar beneden storte. Beide arbeiders werden ernstig gewond en zijn op weg naar het zieken huis overleden. In verschillende deelen van Zuid-Afrika heeft, volgens berichten uit Johannesburg, een hevig onweer gewoed. Drie Euro peanen en verscheidene inlan ders werden door den bliksem gedood. In de zoogenaamde meng kamer voor een chemische fabriek te Great Oakley in Essex is Maandagmiddag een ontplofting ontstaau, waardoor vyf menschen, die zich op dat oogenblik in het vertrekje bevonden, gedood zijn. De oorzaak van de ontploffing is dientengevolge nog onbekend. De Wereldtentoonstelling van Antwerpen 1930. Men schrijft ons Hoewel ze zal gehouden wor- den ter opluistering der feestg*

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 2