Puroi bij Huiduitslag en Huidverwonding Glazen YOETEN jVIagazijn „j)e Dtiif' Axel. alle maten, vanaf f 3.50. I. VISSER-KOOLE. Delfsche Roem. R0Ö1B0TEB lij J- Verstralen-Boer. Bakkerij. goed beklante Bakkerij, Nieuwste dessins en kleuren Winter- en Wipcord- Hoeden, Petten, Overhemden, Sokken, Vesten en Pull-Overs Mag, „Transvaal" -:- DEKKER-VERMEÜLEN. Een nieuwe zending arriveerde lieden. Schitterende modellen. Nieuwste stoffen. Prima afwerking. Bekende lage prijzen. Fröbelschool. Ontvangen: Zoo juist ontvangen Prima stoffen afwerking. Knipcursus Maandag 15 Oct. en Vrijdag 19 Oct. gesloten zijn. Eet nu Vervangt Natuurboter. Grableyzout Verkrijgbaar bij P. A. Wondergem Dagelijks verkrijgbaar actieve Agenten gevraagd een sedert jaren bestaande AANBEVELEND, C. J. SCHIEMAN, ZIE ETALAGE! Coöperatieve Boerenleenbank. J. VERSTRATEN-BOER. AXEL II - HONTENISSE. TE KOOP Het onderzoek heeft uitbewe zen, dat de ondernemer van den bouw zich niet aan de voor schriften gehouden heeft, en het ongeluk moet waarschynlijk daaraan geweten worden, dat de fundamenten evenals de beton nen steunpilaren te zwak waren. Er bestaat geen twijfel meer dat, daar op het oogenblik van het ongeluk een druk verkeer heerschte, vele voorbijgangers onder het puin van het instor tende huis bedolven zijn. Tegen 8 uur werd het platgedrukte lijk van een jonge vrouw geborgen. Het heet, dat de architect en een ingenieur zelfmoord gepleegd hebben en dat de eigenaar van de bouwonderneming is gearres teerd. Er liepen ook geruchten, dat een deel van het gebouw onbeschadigd gebleven was. Daar op werd gepoogd om vanuit het aangrenzende huis, dat van te voren geheel ontruimd werd, de keldermuren te doorbreken en lucht door te pompen, om even tueel overlevenden van een ver stikkingsdood te redden. Het politierapport bevat nog de volgende mededeelingen Het reddingswerk wordt be moeilijkt door het feit, dat de •gansche betonbouw van een ge wicht van 800 000 KG. in de beide onderste verdiepingen is neergestort en een schier on doordringbare massa vormt, die ruim drie meter boven het straat niveau uitsteekt. Het werk vor dert slechts langzaam. De be- tonmassa moet eerst aangeboord en daarna gescheurd worden. De militairen en de brandweer kunnen het opruimingswerk slechts met zeer groote moeite verrichten. Blijkens de lijst van de bij den bouw van het perceel te werk gestelde werklieden moet het aautal zich nog onder de puinhoopen bevindende per sonen nog minstens 40 bedragen. Hoe meer tyzonderheden over de ramp bekend worden, hoe vreeselijker zij blijkt te zijn. Een arbeidersvrouw vond het deerlijk verminkte hoofd van haar man en liepalswaanziDnig ermee rond de puinhoopeD, zoe kende Daar het overige van zijn lichaam. Op het straatplaveisel onder de puinhoopen werden drie zwaarverminkte kinderlijk- jas gevonden. Een op de bin nenplaats van het bouwwerk staande met een paard bespan- dfen wagen werd evenals de koetsier door de steenmassa verpletterd. Een der leden van de-bouw- directie en een metselaar ijlden het huis binnen zoodra de ramp plaats had en vonden een wissen dood. De eigenaar van het bouwwerk, Jakesch heeft aan de pers verklaard, dat hij door de ramp volslagen geruïneerd is, daar de bouw reeds drie mil- lioen kronen gekost heeft en niets verzekerd was bovendien was hij op grond van de reeds afgesloten huurcontracten ver plicht de localiteiten reeds op 1 Januari 1929 af te leveren. Wat de oorzaak betreft, nog het volgende Algemeen wordt beweerd dat het hier een bouwwerk geldt, dat in een schier waanzinnig tempo is uitgevoerd. Natuurlijk kan voor het oogenblik nog niet gezegd worden ol de bouwdirec- tie, de uitvoerders of iemand anders de schuld van de cata strophe draagt, doch zeker is, dat het gebeurde in verband staat met het razende bouw- tempo, dat een gevolg is van de wet op de belastingfaciliteiten voor huizen, die op 1 December as gereed zyn. Door den bouw ondernemer Ptazak wordt be aamd, dat het gebezigde beton interieur was, want hij had zelf enkele oogenblikken voor de ramp geconstateerd, dat het be ton in de hand als zand ver brokkelde. Het aantal by den braDd te New Bedfort om het leven gekomen gevangenen is tot 20 gestegen. Tot nu toe zy'n 13 lyken geborgen. De overige worden nog vermist. Aan boord van een stoom schip „Massilia" is, volgens be richten uit Santos (Brazilië) een kofier gevonden rn^t bpt lijk van een vrouw. Men neemt aan, dat de vrouw geworgd is. Het lijk is daarna in stukken gesneden en in den koffer ge pakt, die geadresseerd was aan een adres te Bordeaux. Uit Ambert (Fr.) wordt ge meld, dat in een verlaten boe renhofstede in het departement Puy de Dome een ernstige mis daad heeft plaats gehad. Een 50-jarige vrouw werd met fcaar balfverlamde moeder, met wie zij samenwoonde, vermoord ga- vonden, terwijl een zesjarig pleegkind was ontvoerd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Allerlei. Schoencnmaniak. Tot de zonderlinge schepselen op aarde behoort een jongeman te Stockholm, die zich tot levens doel heeft gesteld, damesschoenen te verzamelen. Op zichzelf zou daar niets tegen in te brengen zijn. De jongeman oefent zijn liefhebberij echter uit op een manier, die de dames niet aan genaam is hij steelt de schoenen. Bovendien heett hij dan nog de hebbelijkheid, nooit meer dan ééa enkelen schoen weg te cemeD. Reeds geruimen tijd treedt hij in de Zweedsche hoofdstad op, zonder dat het mogelijk was, hem aan te houden. Onlangs liet hij weer van zich spreken. Een dame merkte, dat zij door een joDgeman gevolgd werd. Zij sloeg echter verder geen aandacht op hem en ging naar huis, waar zij den trap besteeg. De jongeman was steeds vlak achter haar. Zij dacht niet, dat hij iets iü het schild voerde, doch was er van overtuigd, dat ook hij in het huis iets te maken had. Opeens voelde zij een ijzere n greep om haar eene bepn. Z schreeuwde luide om hulp. Eer echter menschen waren toege sneld, had de vreemdeling haar reeds een schoen uitgetrokken en was daarmee verdwenen. Op precies dezelfde wijze was hij al eenige keeren opgetreden. Nooit heeft hij bij zijn overvallen getracht, b v. bet handtascbje te stelen, noch vergreep bij zich op esnigerlei andere wijze jegens de dames. Diplomaat Wanneer een diplomaat zegt „Ik ben het in principe met u eens", dan is dat een beleefde manier om te weigeren Bismarck. Wasschen met petroleum. Petroleum is een uitstekend middel om bij het waschwater te doen, wanneer U buitengewoon vuil en vet goed moet wasschen. Wasch het goed eerst op de gewone manier en kook het daar na iD water, waarbij zeep en petroleum is gevoegd. Neem petroleum in de verhouding van één eetlepel op elke 4 liter water. Dezelfde verhouding geldt voor de zeep. CORRESPONDENTIE. Den heer A. te Hulst. Voor uw schrijven was heden geen plaats. Ook andere stukken moesten achterwege blijven. Advertent iën. Daar thans de plaatsruimte in bovengenoemde school sterk be zet is, wordt aan de belangheb bende ouders bekend gemaakt, dat de toelatingsleeftijd der kinde ren voorloopig gesteld is op 3 jaar. Uw dw., J. A. VAN HOEVE. Groote sorteering. Aanbevelend, (11) Noordstraat B 9. .A anbevelend, B'j genoegzame deel- name zal een gehouden worden. M MATTELÉ, Qedipl. Leerares, Markt, Axel. TER NEUZEN Het karftoor te AXEL zal De Kassier, L. CH. WABEKE. Zij, die aan het praktijk- examen wenschen deel te nemen voor de Vereeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen, kunnen daartoe bij ons gratis het prospectus bekomen. J. C. VINK, Boekhandel VERKRIJGBAAR BIJ Ondergeteekende ver- klaart hierbij dat voor duiven- en kippenhouders het mineraalvoeder bij uitnemend heid is voor hun dieren. EUG. v. DORSSELAER. U Waar n'et vertegen- -frMs'tr woordigd, worden voor dqn verkoop van 1ste kwal. Tuin-, Bloem- en Landbouw- zaden, Gras- en Klaverzaad, Eriesche Klei-pootaardappelen, Zaaigranen, Boomkweekerijge- wassen, tegen concurr. prijzen. J. VOLBEDA, Telef. 45, Drachten (Fr.) Zondagmiddag om I1/, nur (Competitie Z. V. B.) in vooruitgaande stad in Zeeland. Brieven onder letter li aan het Bureau van dit blad. in O o K 1 n een ruime Kouzo, KiiMiit-Jnjn HEEREN- Cl K1NDERJASSEN. MANTELS. JAPONNEN. aae Etalage. li. Je Buil" - tel - J.

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3