inn- Prima Bet Warenhuis. MOUSSELINEN. Firma A. J. Claessens. Mr. G. TICHmIn. RESTANTEN Zomerkousei! en Sokken. Sen partij Handschoenen A 55 c. per paar. Firma A. J. CLAESSENS, lljll tabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn Buitenland. Advertentiën. AXEL II - HULST II Restanten Beoordeeling van deskundigen omtrent Dr. Paul Grabley's Mineraalzouten. Hoofdvertegenw. voor 0. Z.-V1. P. A. Wondergem. Paarden, Koeien, Konijnen, Kippen en Duiven. P. A. WONDERGEM. Heerendassen vanaf 25 cent. Te Utcecht heeft Ziterdag- avond ia een woning aan den Amsterdamschenstraatweg een meiaje van een jaar of vier, dat alleen thuia was gelaten, lucifers in handen gekregen en aange stoken, tengevolge waarvan haar kleertjes vlam vatten. Het kindje is met brandende kleertjes op strnat geloopen en door een voor bijganger naar de Rijkskliniek gebracht, waar het is overiedeD. In den nacht van Zondag op Maandag is in de monding van de rivier Schwentine nabij Kiel de motorboot „Alice" met 20 matrozen aan boord, die naar hun schip werden teruggebracht, omgeslagen. Hoewel het bootje slechts plaats bood aan 12 per sonen, waren er tegen den wil van den eigenaar 20 aan boord gekomen. Een paar van hen hadden op het dak van de ka juit plaats genomen. Daardoor kantelde de boot en de inzitten den geraakten te water. Twee van de matrozen verdronken, de overigen konden zich zwemmen de redden. Te Renaix wilde de 25- jarige A C. thuiskomend zich te goed doen aan een glaasje stout. Hij begaf zich naar de kast, waaruit hij een flesch nam en schonk zich een glas in. Op aandringen van een diiejarig nichtje Jeanne G. deed bij ook een weinig van den inhoud in een ander glas, dat hij de kleine gaf. Nadat beiden ervan ge dronken hadden voelden zij zich plotseling onwel en kregen he vige maagkrampen. Een dokter, die ih allerijl ontboden werd, constateerde, dat de flesch ic- plaats van stout een sterk ver gif bevatte, dat gebruikt werd om het ongedierte te verdelgen. C. had zich in het donker in de flesch vergist. Na twee uren van hevig lijden zyn beide slachtoffers bezweken. Een heel dorp in onrust Eenige weken geleden ont snapte uit een circus, dat te Chatteleroult in het departement Vienne voorstellingen gaf, een boa constructor. Alle nasporin gen ten spijt van braftdweerlie- den, politie, burgers enz. bleet het dier onvindbaar. De bewo ners waren doodelijk verschrikt, en maar matig door de verze kering van den circuseigenaar gerustgesteld, dat het dier pas gegeten had en zich dus voor- loopig wel koest zou houden. De gebeurtenis was bijna ver geten toen Zondag twee kinderen verschrikt naar huis kwamen hollen zij hadden de slang ge zien. Nu is het geheele dorp weer in onrust; kinderen wor den thuis gehoudeD, kasten wor den met angst en beven open gemaakt en 's avonds wanneer alles zorgvuldig gesloten is, worde eerst onder de bedden gekeken of de vluchteling zich daar niet heeft verstopt. Hevige brand. Te Kensington, een voor stad van Londen, heeft een brand gewoed, die aan vier personen, een moeder en haar drie zonen het leven kostte. Voorbijgangers zagen tegen 3 uur 's morgens rook opstijgen uit het gebouw en begrepen, dat er brand was uitgebroken. Het vuur in de keuken ontstaan, bad spoedig de trap aangetast, zoodat den bewoners eiken uit weg was afgesneden en in wei nige minuten stond heel het ge bouw in vlammen. Intusschen waren de bewoners uit hun slaap gewekt, maar kon den niets anders doen dan de komst der brandweer afwachten. Men zag hen radeloos van angst voor de vensters heen en weer loopen en boorde hun hartver scheurende angstkreten. Eindelijk arriveerde de brand weer en begonnen hun ladders op te stellen. Op dit oogenblik zag men een jongen op den drempel van een venster klau teren en daar blyven staan. De hitte welke de gloed verspreid de, was zoo groot, dat hjj het hfot meer kon uithouden en zich liet vallen. Hij vi»l op de «tee- nen en was onmiddellijk dood. Eindelijk was de brandweer er in geslaagd de verdieping te be reiken en de twee ar.dere zonen, de neet en de verloofde van een der zonen, die er gplogeerd waren, werden achtereen volgens naar beneden gehaald. Mevr. Ford was door den rook gestikt en kon niet meer gered wor den. Zy werd verkoold terug gevonden. Da twee zonen waren zoo vreöselijk verbrand, dat ze kort nadien overleden, zoodat van heel de familie Ford nie mand het drama heeft overleefd. Het meisje heeft eveneens ern stige brandwonden opgeloopen, doch haar leven is niet in ge vaar. De neef is zoo goed als ongedeerd gebleven. Raadgeving aan dikzakken. Als gij wat de „Werelpost" noemt een mollige dikzak zyt, draag dan nimmer Wollen tricot, waDt dat staat alleen slanke, jongensachtige figuren goed. Licht gekleurde kouseD met donkere schoenen, want zij zul len uw been lomp van omvang doen schijnen. (Donkergrijs, don kerbeige en zwart hebben de eigenschap de beenen slanker te doen lijken dan zy in werkelijk heid zijn.) Blouses, die, doordat zij eigen lijk een maat te klein zijD, het figuur strak omspannen. Platte bakken, die een on- schoone lijn nog leelijker maken. Breede en groote bloem ruit- of streeppatronen, omdat zy ex tra de aandacht vestigen op de lynen van het figuur, dat zich als bet ware opdringt, wanneer het gestoken is in een opzichtige stof. Hooge boorden, booge, weinig uitgesneden, roDde halsopenin gen, omdat zij den hals een gedrongen lyn geven. Zeer korte rokken, omdat zij teveel van de beenen laten zien en daarenboven het evenwicht van de lengtelijn der gestalte verstoren Gevaarlijke sport. De schildersleerling Fath uit Ragar is, bij het plukken van edelweis, langs de berghelling tusscheD Falknisen Lichtenstein naar beneden gevallen en ver pletterd. Een jonge Duitscher, Kron- müller, is van de Pilatus gestoi t en werd gedood. Dit gebeurde tydeus een berg tocht, naar aanleiding hiervan, dat het acht jaar geleden was, dat de Pilatus voor het e^rst tot aan den top werd bestegen. Waar vegetarisme toe leiden kan. Een ambtenaar te Debreczin heeft voor het plaatselijk hot voor echtscheidingen een verhaal opgedischt van de tekortkomin gen van zijn vrouw op culinair gebied. Zij had hem de volgende lunch ten bureele doen bestel len twee rauwe wortelen, een halve rauwe meloen, twee knol rapen mitsgaders tien dadels. Voor het hof kwam het aan het licht dat mevrouw Bela Ko- vacs in 1926 volgelinge werd van professor Biczerdy, een ver woed vegetariër. Sindsdien meest vader Kovacs met zyn driejarig kind de levensregelen van Bic zerdy volgen. Daarbij kwam nog, dat hij buiten zyn afkeer voor peen en meloen ook nog de hate lijkheden en schimpscheuten van zyn mede-ambtenaren kreeg te slikken. Hij trachtte kort geleden z\jn vrouw over te halen iets voor hem te koken, al was het maar een ei. Hij vroeg gekookt voed sel wat dan ook, als het maar niet rauw was. Het eenige antwoord was, dat professor Biczerdy niet toeliet, dat er iets door warmte bezoe deld werd, alvorens het te eten. Om haar woorden kracht bij te zetten „verkocht zy al haar kookgerei in het huis aan een lorreDjood voor een appel en een ei" getuigde de hongerige echt genoot, Dat echtscheiding hiervan bet gevolg was, ligt voor de hand» Stormschade In Denemarken Het noodweer dat in den nacht van Zondag op Maandag gewoed heeft in Denemarken heeft aan zienlijke materieele schade aan gericht Van alle kanten komen berichten binnen over branden (n boerderijen en woonhuizen en schade aan telefoon en lichtlei- dingen. Alleen reeds in de omgeving van Hjörring werden 10 boerde rijen door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. Er is veel vee omgekomen. Dezer dagen zijn zeven toeristen in het Dachstein ge bergte (Oostalpeo) verdwaald en werden door een hevigen storm overvallen, juist toen zy zich boven op een bergtop bevonden. Het bleek onmogelijk te dalen, zoodat de toeristen gedwongen waren, drie dagen en drie nach ten te midden van den storm op een klein rotsplateau door te brengen. Tot overmaat van ramp werd een hunner krankzinnig en trachtte zijn lotgenooten in den afgrond te werpen. Ten einde raad bonden de overigen hem vast, doch de ongelukkige slaag de erin zich los te wringen, waarna hij zich in den afgrond stortte; daar bleef hy met ver brijzelden schedel liggen. Toen eindelijk reddingscolcn- nes kwamen opdagen, werden deze in haar pogingen tot be vrijding der toeristen door de pas gevallen sneeuw buitenge woon gehinderd. Een der over levende toeristen, die met be hulp van een touw omlaag ge laten zou worden, viel eveneens dood, daar het touw door de scherpe rotspunten doorgesneden werd. De vyt overige bergbeklim mers konden eindelyk in veilig heid worden gebracht. Iemand heeftberekend.dat bet bedrag dat in Amerika door de dames jaarlijks besteed wordt aan lippenstiften, badzouten, poeders, partums en aDdere toiletartikelen, in Hollandscbe guldens op 725 millioen wordt geschat. Een merkwaardig arontnur in de Poolwereld. De correspondent van hef dag blad de Maasbode, die in verband met de spannende gebeurtenissen in het Poolgebied, welke het ge volg waren van de stranding van Nobile's expeditie, naar Spitsber gen was vertrokken, heeft gerui- men tijd niets meer van zich laten hooren. Een radio-bericht Maandag middag om 2 uur aan boord van het ijsschip Hobby via het draad loos station op het Ingöy eiland (ten Noorden van Hammerfest) verzonden, bracht, naar het blad meldde, het volgende nieuws: „Moest gedurende een maand op een onbewoond eiland ver blijven, waar ik door een vergis sing was afgezet. Ik was namelijk ontscheept op 't Hope-eiland (op 25 graden O. L., van Greenwich), in plaats van op 17 graden O. L. de Zuidelijk ste punt van Spitsbergen, van waar ik eer. onderzoekingstocht over geheel Spitsbergen wilde gaan ondernemen. Geen geweer bezittend en slechts vijf K G. proviand bij mij hebbend, leefde ik toch nog van primitieve jacht. Juist was ik op het punt om in eèn eigen gemaakte boot te vertrekken naar het Zuid-Oost- land, toen een visschersboot mij iti het zicht kreeg en mij aan boord nkm. Stellig behoorde dit Robison Crusoe-avontuur tot de vermakt- lijkste, maar tevens ernstigste ervaringen van mijn heele expe ditie naar het hooge Noorden.'* Commentaar Overbodig» Regels voor het verkeer. Haal by het voorbijrijden van een voorrijdende niet te gauw weder naar rechts. l)e nasporingen hervat. Het Noorsch Tel. Bur. meldt uit Stavanger De stoomboot, die door het comité van ontvangst uit de ar beidersorganisaties was gehuurd, vertrok Zondag om de „Krassin" tegemoet te varen en vergezelde den ijsbreker naar de haven sa men met taliooze motorbootjes en zeilschepen. De boot gaf het welkomst-fluitsignaal. Dadelijk na de aankomst van de „Krassin" legden de burge meester en de voorzitter van den gemeenteraad een bezoek aan boord af. De film-operateur Blumenstein, die door een vertegenwoordiger van 't Tel. Bur. werd geïnter viewd zeide, dat hij 400 M. film van de groep Mariano had ge nomen. De film is ter ontwikke ling verzonden. Prof. Samoiiowitsch verklaarde in een interview, dat de Italianen ongetwijfeld alles hebben gedaan, wat in hun macht lag, om hun expeditie te doen slagen en dat het onmogelijk is om hen ervan te beschuldigen zelf de oorzaak van de ramp te zijn geweest De Italianen hebben thans overal op de wereld critiek ontmoet, maar als de expeditie goed was afge- loopen, zouden de Italianen door iedereen zijn toegejuicht. Samoiiowitsch wilde zich niet nader uiilaten over de kwestie van de groep-Malmgren. Het is moeilijk, zeide hij, zich daarover eenige opinie te vormen' Dus, verklaarde hij, kan ik daar niets over zeggen. Wij zullen de nasporingen voortzetten tot eind September of begin October. Wij zullen zoeken tusschen Noord Oost Land (Spitsbergen), Gilles-land enFrans Jozefsland. Tschoeknofski zal her- kenningsvluchten maken. Wij zul len van Noorwegen maar direct naar Noord-Oost Land vertrekken en dan door de Hinlopenstraat gaan. Als de mannen van de „Latham" en het overige gedeelte der be manning van de „Italia" nog in leven zijn, besloot hij, zullen wij hen vinden. Gemeld wordt, dat ook Nobile weer terug wil naar de Noord pool om de achtergeblevenen te zoeken. V* Geboren JAN ADR!4AN, zoon van Zondagmiddag om 2 nar: (Bekerwedstrijd). J. NAEIJE. E NAEIJE—Zegers. Rotterdam, 16 Augustus 1928. Geuzenlaan 3. Advocaat en Procureur. TER NEUZEN, Noordstraat 94. Is iederen Zaterdag te spreken in het hotel M. KOOLE in de Weststraat te AXEL, van 11— 21/i ure. Dr. A. WINTER, te Amersfoort schrijft ons „Op verzoek controleerde en „nam ik eenige proeven met Uwe „Qrabley-Zouten. Eén der proeven „werd door mij genomen met 50 „kippen, terwijl als contröle 50 „precies gelijkwaardige dieren „genomen werden. Leeftijd, af stamming, voeding en huisves ting waren volkomen gelijk". „Bij de Grabley-dieren consta teerde ik een betere productie. „Hoofdzaak echter was, dat deze „dieren aanmerkelijk beter in „conditie bleven, niettegenstaande „hun hoogeren leg. De ruitijd „voltrok zich aanmerkelijk „sneiler". „De tegenwoordige omstandig heden in aanmerking genomen, „acht ik het zeer gewenscht den 5dieren een kleine hoeveelheid „Grabley-zout in het voer te ver strekken. Ook nam ik proeven „met paarden en honden, even- sens tot mijn groote tevreden heid". „Waar de proeven zeer uitge breid genomen zijn, ben ik be- „reid iedereen volledig betreffende „dit mineraalzout in te lichten". Hoogachtend, w. g. A. WINTER, Dierenarts. Amersfoort, 24 April 1928. De bekende Neder- landsche ruiter Lt. C. F. PAHUD DE MONTAGNE schrijft „Ondergeteekendeverklaart.dat „hij in het voorjaar van 1927, „gedurende enkele maanden zijn „paarden heeft bijgevoerd met „Grabley-Zouten. „Ik gaf twee maal daags een „halven eetlepel, hetgeen voor „bloedpaarden de juiste dosis „bleek te zijn. De drie paarden „wonnen in den zomer 28 prijzen, „onder welke 14 eerste op diverse „wedstrijden De dieren zagen er, „niettegenstaande er zeer veel van „gevergd werd, best uit en kwa- „men prachtig in hun zomerhaar." Hoogachtend, w g. C. F. PAHUD DE MONTAGNE. Amersfoort, 9 Maart 1928. Ook te AXEL in 4 weken reeds schitterende resiltaten met Let vooral op den naam Sanapirin daar deze tabletten wettig beschermd lijn tegen namaak en vervalaching. Prij» 25. 40 en 75 ct.

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3