fiummi Broekpijpen, finmini Jassen, finmmi Laarzen. bij A. KOLFER. Kuikenfokkers. P. SLUIS' Ochtendvoer. Fa D. J. OGGEL. Een Bakkersleerling. Mr. Brinkt st Is H. H. Landbouwers gebruikte en nieuwe Dekkleeden, voor iaaiaakpottea. J. C. ÏINK, Boekhandel, Axel. vaa üaaïa. Steeds te bekomen: LENG Wenscht U iets Extra koopjes. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Fietstochten PUROL Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Galanterieën, Luxe- en Huis houdelijke Artikelen, Lederwaren, Glas, Porcelein, Aardewerk, Emaille en Geleierd, Garen en Band, enz., enz., TH. BORGHSTIJM-'T GILDE. Ook in leer verkrijgbaar. Sassche Boys - G. 0. C. Blauwe, grijze en bruine jassen. Moleskin of Manchesterbroeken. Overhemden, Sokken, Bretels, Sokhouders, Zelfstrikkers, enz. Let dan op prima kwaliteit aan lagen prijs Het waarborgt U vroegleggende kippen. WIJK- EK SIGOENHANDEl. Van af heden (i9> tot en met 18 Augustus Prima SIGAREN Axelsche Jongens Terstond gevraagd: V O O R R A I) I G in alle maten en niet duur. Predikbeurten te Axel. Zondag 12 Augustus 1928. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag is o.m. veroordeeld P. M. S., 52 jaar, werkman te Terneuzen, gedetineerd, wegens landlooperij te Middelburg op 6, 7 en 8 Juli'28, tot 3 dagen hecht., pl.m. 3 jaar R.W.-inrichting. Noodlanding. Zaterdagnamiddag te 5 uur moest de Fokker F 3 een nood landing maken aan de Valken- veensche kust. De piloot Rut- schau was te Schiphol opgestegen naar Hannover en vervoerde rozen voor een kweekerij te Aalsmeer. Te 5 uur werd de bestuurder door een zware bui overvallen, waardoor bij ge- dwoDgen was laag te vliegen. Plotseling weigerde echter de motor en 50 meter uit de kust kwam het toestel in zee neer. De romp bleef boven water, zoodat de piloot boven op het toestel kon klimmen en eenigen tijd later gered werd. Ontzettende ramp. Een officieel telegram meldt, dat in den nacht van 4 op 5 Aug. de Rokatindaberg op het eiland Paloeweh, ten noorden van Flores, vuur begon te spu wen wat met een uitbarsting ge paard ging. Het gevolg was, dat de zuid-westelijke heltt van Paloe weh met zes dorpen door het vuur vernield werd. Het aantal men8chen dat hierby omgekomen is, wordt op duizend geschat en bet aantal personen, dat door vallende eruptie-steenen gewond werd, globaal op zeshonderd. De aard van de gewonden is echter licht. Waarschynlyk als gevolg van de aardbeving, die met de erup tie gepaard ging, liep het zee water het eiland ongeveer vijf meter op. Het water was warm. Van de menschen, die in zee gevlucht zyn, is een aantal ver dronken. Het deel van de be volking dat nog overblijft, be draagt ongeveer vijf duizend zielen De stemming is kalm. Negan handelsprauwen, die vac Celebes vertrokken waren, moeten vergaan zyd. Eén prauw is gest and. De opvarenden wa ren nog aan booid. Ingezonden Mededeelingen Gevaarlek spel. Het gebeurt maar al te vaak, dat kinderen, wanneer ze ge waarschuwd worden door een wielryder, motorrijder of chauf feur, altijd nog even de straat willen oversteken om voorbij te loopen. Zij wagen bet erop, tot het verkeerd loopt, zooals deze week te Eindhoven gebeurde. Bij bet naderen van een vracht* auto bleven vier spelende kin deren zoo laog mogelijk wach ten, tot ze eensklaps uiteen lie pen en de chauffeur, die uit- week ondanks krachtig remmen niet verhinderen kon, dat een 3- jarig jongetje onder de auto terecht kwam en kort daarna overleed. By het korte, doch hevige onweer, dat Zaterdagavond boven de gemeente Budel woedde, werd de 34-jarige landbouwer H S. door den bliksem getroffen. Hij was op slag dood. Te Zegwaart had on den Middelweg een aanrijding met doodelijken afloop plaats. De 9- jarige Philip B. passeerde met zijn neef en zijn zusje, allen op rijwielen gezeten, in een ge vaarlijke bocht een auto-vracht wagen van de firma B. uit Lei den. De jougen raakte bij het passeeren van den auto het stuur kwijt, reed tegen den auto aan, viel en kwam onder het voertuig terecht. Met den zelfden auto werd hij, zwaar gewoud, naar den dokter ge bracht, die onmiddellijk geeste lijke hulp noodig achtte. In de woning zijner ouders gebracht, is hij daar spoedig overleden. Uit een boom gevallen. Te Eist is Zaterdagmiddag de arbeider W. J. bij het fruitpluk- ken uit een boom gevallen en met zware inwendige kneuzin gen opgenomen. Zondag is het slachtoffer overleden P. K. Kanwbonbons. In aansluiting met de adver- tentiën welke alom bet gebruik van kauwgom populair maken, zal in den loop der volgende week in deze gemeente van huis tot huis een proefje van Wrigley's P. K. kauwgom wor den aangeboden. Deze monsterdisfributie heeft door geheel Nederland plaats, waarvoor in totaal byaa 2 mil- lioen stuks gebruikt worden. In afwijking van vorige jaren heeft de firma ditmaal de kunst aan de reclame dienstbaar gemaakt, door nl. bij elk monster een serie van zes humoristische kaar tjes te voegen, welke zij door de bekende kunstenares Johan na Coster liet ontwerpen. In elite brievenbus zal dus volgende week een enveloppe te vinden zyn met een kaartje, waarop het monster is beves tigd. Deze kaarijes ziju zoo ge maakt, dat zij in drieën ge scheurd kunnen worden, waar door het bovenste deel een plaat je voor de kinderen, het mid delste een portefeuillekalender voor vader en het onderste een boekenlegger voor moeder en groote zus wordt. Het aardigst is natuurlijk de serie plaatjes met versjes vol ledig te hebben, die de kleintje» wel van elkaar leeren, evenals na eenmaal het gebruik van kauwgom men geregeld gebrui ker wordt. De fatale appel. Vingerafdrukken zijn, naar men weet, zeer gevaarlijk voor inbrekerszij helpen het ge recht bij de opsporing van een misdadiger. Te Breslau heeft men nu echter een paar inbre kers opgespoord met behulp van tandafdrukkeD. De boeven hadden te Breslau ingebroken in een huis, waar zy een slaapkamer overhoop haalden. Een van hen vond op de waschtatel een mooien appel. Hij nam hem op en beet er iD, wat hem evenwel slecht smaak te, want de appel was vart zeep. En in zijn woede en teleurstel ling gooide hij het ding weg dat was zijn verderf. Want de politie vond dit prachtige bewijs stuk en wist spoedig te ontdek ken, dat het gebit, dat er in af gedrukt stond, was van den vriend van één der dienstboden uit het huil* Auto-ongelukken. Bij Helsingfors is een auto met acht personen van een brug gestort. Zes inzittenden verdroDkaD. Bij Fidaris in het Zwitserseha kanton Groubuuderland is een auto met 7 ingezetenen bij een bocht van den weg in een ravijn gestort- Er zijn drie dooder, een zwaar en twee lichtgewonden. E°n kind is ongedeerd gebleven. Het ongeval is vermoedelijk om staan doordat de remmen wei gerden. Boot overvaren. De duikboot F 14 is bij aan- valsoefeniugen bij het plotseling boven komen voor den boeg van den torpedobootjager Giu- seppe-Missori geraakt en door dit vaartuig geramd. De duik boot is gezonken op 40 Meter diepte. De bemanning bestaat uit 31 personen, die allen zijn omgekomen. Burgemeester en Wet- houders van AXEL maken bekend, dat gedurende het verlof van den Boekhouder der Gasfabriek, van 12 tot en met 18 Augustus a 8de heer J A. DE 8M1DT met de waarneming is belast. Het kantoor wordt gehouden ten Gem^entchuize van 9-12 en van 1-2 ure. Ondertrouwd J. W. MAZURE J. A. DE JONGE. Knlhorn N. H. Axel 10 Augustus 1928 Hiermede berichten wij het geachte publiek van AXEL de opening van onze Zaak in op aanstaande ZATERDAG 11 AUGUSTUS. Belovende door niterst scherp coneurreerende prijzen en een prompte en nette bediening aller vertrouwen waardig te maken, bevelen wij ons minzaam in ieders gunst aan. Aanbevelend, Koestraat D 73. Aanbevelend, Zondagmiddag om 2 uur (Bekerwedstrijd). in als Alsook: Verzuimt niet voor uw kuikens direct na de Opfokvoer-periode Ia, Ila en Hls de voedering voort te zetten met By nw winkelier en molenaar verkrygbaar. Aanbevelend, Zie Etalage, van af 3 cent per stuk. (klein sigaartje) 21/, cent p. stuk. J C VERLINDE, Noordstr. B 57. Plano's. Nieuwe PlANO's vanaf fl 525, met 10 jaar schriftelijke garantie. Ook op zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. ANTOINE MES. Gortstraat. Middelburg. Advocaat en Procureur. TER NEUZEN, Noordstraat 94. Is iederen Zaterdag te spreken in het hotel M. KOOLE in de Weststraat te AXEL, van 11- 2V, ure. Aanbevelend, A» Voorin. 97a ure Ds. G. P. A.Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 97a ure Ds. J. Danhof van Amsterdam. Nam. 27, Dezelfde. 's Avonds 67, ure. Rede v^or de Ger. Jorg vereen, over „Het Oude Testa ment en de veelwijverij." Voorm. 97, ure l.eeskerk. Nam. 27a Leeskerk. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. Van 1—31 juli 1928. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-vol trekkingen. 18. Anlhonius A Mangnus (van Hontenisse', 38 j., jm. en Elisa beth P. Truijman. 34 j., jd. 31. Florent C. Naessens. 33 j., jm. en Rosalia van Laa-, 35 j., wed. Geboorten. 5. Maria Cornelia, d. van Alphonsus van Vtieberghe en Eli sabeth Vink. 23. Franciscus Floren tine, z. van Leo F. Hermans en Flo- rentina Pieters. Overlijden. 15. Emma Catharina Pieters, 12 j., d. van Anthonius en Seraphina A. Kroes. HOEK. Huwelijks-aangiften. 19. Thomas Vermeulen, 26 j, jm. en Cor nelia Lijs, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12. Jan Pieter Zegers, 34 j., jm. en Elizabeth Pladdet, 30 j., jd. Geboorten. 5 Maria Catharina, d. van Louis Remijnsen en Jacomina de Groote. 7. Willem Jacobus, z. van Jan Verstraten en Neeltje Dieleman. 9. Jan Benjamin, z. van Jan Klaassen en Sara Klaassen. 10. Jan, z. van Jan Johannes van Driel en Maatje Pennr. Overlijden. 9. Jacob Openneer, 71 j echtg. van Adriana van de Vrede. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 11. René Edtnond Wouters, 21 j.,jm. en Margaritha Coieta De Coninck, 20 jjd- 14. Joseph Alouis Drabbel, 21 jm. en Julma Maria Ferket (van Stekene), 20 j.. jd. 21. René Joseph Augustinus de Pau, 27 j., jm. en Ber tha Louise van Rumste, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Thet- phile Joseph Vangoethem (van Stekene), 19 j., jm. en Gabriëlle Marie Urseia van Gremberghe, 17 jjd. Geboorten. 7 Onier Seraphien Marie, z. van Charles Romhaut en Louise De Bruijne. 18. René Maria, z. van Jo seph van Hove en Irma Aerens. 19 René, z. van CamMus De Letter en Huberta Kegels. 26. Rosalia Francisca, d. van Theophilus Vermeire en Josi- phina Verschraegen. 28. Anny Maria Philomena, d. van August Elegeerten Maria Beaurain, Overlijden. 2. Paula Margaretha Gijsel, 14 m., d. van Theodorus en Maria Aerens. Pharaildis Gustaaf de Block, 3 j., z. van Petrus en Josephina Hamerlinck. 5. Maria Petrus De Biuijne, 17 m, z. van Cijriel en Elisabeth Duits. 14. Charles de Block, 84 j., echtg. van Paulina Herwegh. SAS VAN GENT. Huwelijks-aar giften. II. Maurice Poppe, 24 j.. jm. en Julia Josephina Aerssens, 23 j, j;i. 20. Petrus Augustinus Alfons Geerink. 25 j., jm. en Alina Maria van Ham, 20 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Augus tus Joannes Inghels, 25 j. jm. en Jo hanna Delphina Beeldens. 21 j jd. Geboorten. 6. Maurice Frangois, z van Polidor August Genen Hoen Martha Matia De Cok. 10. Annie Johanna Louise, d. van Ludovicus Johannes Vermoet en Eliza Maria De Gesquière. 12. Astrid Elise Augusta, d. van Leon Alphonsius van den Hemel en Brigifa Felicita Johanna Marquinie. 16. Walter, z. van Wietse Veersma en Lena Eli zabeth Hartog. 18. Marcel Esnile, r. van Remi Lodewijk Bral en Maria De Muynck. 24. Herman Petrus, z. van Josephus Baart en Martha Emm t Guinau. Overlijden. 16. Virginie Vereecken, 89 j., wed. van Leopold Fidéle Con stant van de Cotte. 24. Robert Chai- les Marie Oole, 24 i., z. van Willem Jacobus Pieter en Carolina Josepha de Bock. Irma de Clerck, (ovetl te Tt r Neuzen), 40 j., echtg, van Jean Bap* tiste de Betue. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangif ten. 9. Augustinus Leonardus Kool, 25 j., jm. en Rosalia Schuren, 25j.,j.f. 26. Emilius Josephus Picavet, 28 j., jm. en Bertha Coleta Lansue, 28j.,jd. Geboorten. 21. Robert Petrus Marir, z. van Petrus Mattheus Gerulphus de Rijke en Prudence Marie Louise Caster;' miller- Overlijden. 5. Gerardus lvens, 14 d., z- van Petrus en Maria Cornelia Neve, 28. Coleta Maria v. d- Bosch, 14 j., d, van Francies en Maria Louisa van Wolffelaer» EN WcrtpÉra PERKAMENT

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3