De Vereen. „Jeugdvermaak'' Prachtige kleine Mais. (Cinquantino). Kuikenfokkers. P. SLUIS' Ochtendvoer. Fa D. J. OGGEL Dr. BOM Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. afwezig. Weder voorhanden Fa. O. J. OGGEL. AXEL I - CLINGE I Axel II - F. C. Herleving Het waarborgt U vroegleggende kippen. Zeilboot omgeslagen. Zondagmiddag werd door een Harderwijker visscher gevonden een klein zeilbootje, dat omge slagen was. In het tuig zat ge kneld het lijk van een jongen man. Uit een onderzoek bleek, dat dit lijk was van H. Wayer, bouw kundig teekenaar te Zwolle, die I j.l. Vrijdag in gezelschap van de heeren Hoekstra en Henkema beiden eveneens uit Zwolle een zeiltocht naar,Amsterdam onder nam. Van de beide laatste per sonen is nog geen spoorgevonden. Zaterdag kwam te Eindho ven een motorrijder in aanrijding met een bejaarde ongehuwde juffrouw, die, uit haar woning komende, den weg overstak en blijkbaar den motorrijder te laat zag aankomen. Beide bekwamen» zeer ernstige verwondingen aan het hoofd, 's Avonds is de juf frouw overleden. De toestand van den motorrijder is zeer ernstig. De duo-passagier, die het ongeluk blijkbaar zag aankomen, was van de zitting gesprongen en kwam er met een onbeteekenend wond je af. Dieren en zakkenrollers. Te Amsterdam zijn in hetAm- stelhotel van een Engelsch echt paar, een aantal diamanten en gouden sieraden gestolen, ter- waarde van ongeveer f 30 000. Het is aan de politie gelukt een deel van de sieraden op te spo ren bij een opkooper. De politie zet haar nasporingen ijverig voort- Ook verschillende bezoekers van de Olympische spelen hebben zonder portemonnaie of porte feuille of andere voorwerpen van eenige waarde de thuisreis moeten maken, doordat zakkenrollers er hun slag sloegen. Ook zijn vier Grieken aange houden, verdacht van zakkenrol lerij. Ze waren op het Spui in de tram gestapt, nadat ze eerst eenige trams, die minder vol waren dan deze, hadden laten voorbijgaan. In de Leidschestraat sprongen ze stuk voor stuk van de tram af en daar geschiedde hun aanhoiWing. Verkeerde reismand. Een dame, die Zaterdag te Wychen in den trein was ge stapt, bemerkte by aankomst te Nijmegen, dat haar rieten rei - mand waarin zich effecten en andere papieren ter waarde van bijna 10.000 bevonden, uit de coupé verdwenen was. Een andere reismand was er voor in de plaats gezet. De dame, die bjj deNijmeegsche politie aan gifte van de verdwijning had gedaan, werd gisteren verblijd met de mededealing, dat de reismand met haar waardevol- len inhoud bp de politie was terugbezorgd. Het was een ver gissing geweest. Door een trein van Den Haag naar Leiden is tusschen Den Haag en Voorschoten een man van middelbaren leeftijd overreden. De ongelukkige was op slag dood. De man zat op de rails, toen de trein aankwam. Hoewel de bestuurder van den trein onophoudelijk signalen gaf, bleef de man zitten en ondanks krachtig remmen kon de trein niet tijdig tot stilstand worden gebracht en was het ongeluk niet te voorkomen. *De overredene was de spoor wegarbeider Van Dongen uit Rotterdam. Toen op het buis van den heer V, te Colijnsplaat een lood gieter bezig was op een plat dak, geraakte door het breken van de kraan van het fornuis, waar in da mastiek werd gekookt, de vloeistof in het vuur, waardoor brand onstond. Er stegen zware rookwolken op en daar men, iöede door den stevigen wind, gevaar vreesde voor belendende gebouwen, werd de motorspuit gerequireerd' Deze was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen water te geven, daar men er in geslaagd was met zand en natte balen den brand te blusschen. JP« schade is gering. M, Crt. Zaterdagavond is brand uit gebroken te Amsterdam in de fabriek en opslagplaats van mu ziekrollen van den heer A. A. Jansen. De brand bleek te woeden in een groote partij muziekrollen, die in kartonnen doozen verpakt waren. Het vuur werd met vijf stralen aangetast en na een uur hard werken was men deo brand meester. De brand is vermoe delijk ontstaan aoor het achte loos wegwerpen van een sigaret. De heer Jansen was voor 40.G00 verzekerd. Per kilo of per stuk? Een predikant is by een boer op bezoek. Het is zeer warm en de boer rijdt den predikant op zijn wagen naar huis. Daar aan gekomen, wil hy van geen be taling weten, maar als de pre dikant hem toch wat wil geveu, zegt hy ,ou, ik vervoer iedere I week varkens op myn wagen en krijg dan een kwartje per stuk. Geef u dus ook maar een kwartje. Dat is genoeg." Hij meende het goed, en ken dan ook niet begrypen, waarom de domicé zoo moest lachen, toen hij hem het kwartje ter hand stelde. Een verver8knecbtje zou even in bet Huis van Bewariüg te Maastricht een ruit Inzetten. In cel 13 nam hij de maat, maar I toen hij de ruit in den I winkel zou gaan halen, bleek de celdeur gesloten Roepen, beuken, trappen, 't hielp alle maal niets. By het eten uitdeelen werd hij overgeslagen; cel 13 was immers leeg 1 Eindelijk, I 's middags om 4 uur, hoorde hij I iemand door ae gaDg loopen. Weer zette het knechtje een keel op en ditmaal had bij suc- I ces nadat men in de registers zich had overtuigd dat hij niet tot de logé's behoorde, werd de glazenmaker vrijgelaten. En hij kwam niet meer teiug. Een mes is geen speelgoed. Twee jongens van 16 en 18 jaar waren te Amsterdam vriend schappelijk slaags geraakt. In- pJaats van een boks- of worstel partij, werd in dit geval een tweestrijd op het mes geleverd. De 18-jarige dreef de baldadig heid zóó ver, dat hy op een ge geven oogenblik zijn tegenstan der met zyn zakmes in den at m stak. Er ontstond een hevig bloedende wond, hetgeen er op wees, dat een slagader geraakt kon zyn. Men vreest voor zijn leven. Woestelingen. Te Hoogkarspel kwam een luxe-auto. merk Overland, uit de richting Enkhuizen in woeste vaart aangereden. Omstanders, die het zagen, ijsden ervau. Even later hoorde men een ge weldigen knal. Het bleek, dat de auto een telegraafpaal onder steboven bad gereden. De schok was zoo hevig, dat menschen, die een eind verder woonden, met schrik wakker werden en naar de plaats des onheils vlo gen. De auto lag geheel en al uit elkaarde wielen een eind verder. Van de inzittenden was er een bewusteloos, een had een gat in zijn wang, de derde had zyn schouder gekneusd, terwijl de vierde bleek met den schrik te zijn vrijgekomen. Later is het viertal met een andereD auto naar Hoorn vervoerd. Gemeld wordt, dat mej. van Weel, te 's-Gravenhage overleden, aan het Dorus Rijkersfonds f 100.000 heeft bemaakt. Omtrent een poging, welke zou zyn gedaan om een trein- deraillement te veroorzaken op de spoorlijn AmsterdamUit hoorn verneemt „Het Volk" nog Zaterdagavond omstreeks 10 uur voelde de machinist van den personentrein komende uit de richting Amsterdam naar Uit hoorn, nabij de halte, gelegen tusschen den Legmeerpolder en en Bovenkerk, een schok, stohder dat hy hiervoor een aanleiding kon ontdekken. Het baanvak werd geschouwd tot Bovenkerk, doch er werd niets gevonden. Teruggaande vond iemand van het dienst- do3nd personeel een hard voor werp, dat by onderzoek bleek te zijn een oud ijzeren spijker, voor railsverbindingen. Maandag werd opnieuw ge schouwd. Nir werden op onge- 50 Meter van de plaats, waar de oude spijker was eevonden, bjj een overgangsboog, in een bocht, twee spaospijkers aange troffen. Vermoedelijk zya deze span- spijkers geplaatst tusschen de openingen, welke zicb daar bevinden tusschen de rails Waar dit juist in eeubocht is geschied, kan aacgenomon worden, dat zoo deze spijkers niet tusschen de rails waren uitgesprongen, de lokomoiiet zeker zou zijn ont spoord. De voigwagens, bezet met zeer veel reizigers, zouden op elkaar zijn gedrongen of om geslagen, hetgeen talrijke slacht offers had kunnen kosten. Nabij Sinopoli (Italië) heeft een ontzaglijke brand, het dorp Conturella in asch gelegd, hon derd huizen verwoest en honder den dakloos gemaakt. Tot nog toe valt er slechts een dóode te betreuren, hoewel het aantal door het vuur verwonden groot is. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is docr zelf-ontbranding, tengevolge van de hitte. Bedwelmd. Een loodgieter, die bezig was met het verrichten van werkzaam heden in de kelders van het kasteel „Saintry* te Grez-Doiceau werd door vergiftige gassen be dwelmd en keerde niet meer te rug. E^n student, begaf zich in de kelders met het doel den lood gieter te redder., doch kwam niet weer boven. Een metselaar on derging hetzelfde lot. De jongste onweders Id Centraal Japan hebben verzat- kingen van den grond tenge volge gehad, waardoor verschei dene bruggen zyn verwoest, zoodat het vervoer per spoorweg is gedesorganiseerd. Verscheidene honderden hui zen zyn overstroomd. De tevelöe staande gewassen leden groote schade. De aangerichte ver woestingen worden op verschei dene millioenen yen geschat. Men vreest dat honderden per sonen zijn omgekomen. Eenige dorpen in de omgeving van To kio zijn door de buiten hun oevers getreden rivieren onder water gezet. Slechts de daken zijn boven het woeste water zichtbaar. Woensdag is de uit Bazel komende sneltrein in de nabij heid van CbAlous sur Marne met een militairen trein in botsing gekomen. Een wagon van den militairen trein omspoorde. In den gedeeltelyk verwoesten wa gon werden 20 soldaten gewond, waaronder 2 ernstig. Na twee uur kon het verkeer weer doorgaan. Het onderzoek toonde aan, dat de machinist en de stoker van den sneltrein on veilige signalen voorbijgereden waren. In den nacht van Zondag op Maandag vond in het bureau van den gevangenisdirecteur van Melun (Fr.) een brutale inbraak plaats. Het gelukte 3 inbrekers, die blijkbaar over bovenmen- schelyke kracht beschikten, de ijzeren tralies door te zagen en een brandkast met ruim 100.000 francs in een auto weg te sleepeu. De brandkast werd 7 k M. verder vernield en van zyn in beroofd teruggevonden. Kleine oorzaken Een wesp veroorzaakte een botsing op den weg tusschen Gloucester en Ross, tengevolge waarvan menschen naar het ziekenhuis moesten worden ver roerd. Het dier vloog in het oog van den bestuurder van een auto en maakte hem tijdelijk: blind. Het gevolg was een bot sing met een autobus, die op Weg was van Londen naar Here ford. Beide voertuigen vielen in de slooti Bankloopers beroofd. In een der drukste straten van Winnipeg had een overval door 5 gewapende bandieten plaats op 2 bankloopers. De roovers wisten met bun buit, ongeveer vyf duizend pond sterling, te ontkomen. Duikers brengen een scbat boven water. Uit Lorient wordt door Havas geseind, dai Italiaausche duikers uit het tijdens den grooten oorlog gezonken stoomschip Elizabeth- ville een kist met diamanten en edelgesteenten ter waarde van 50 milüoen francs naar boven hebben gebracht. Uit Wallawalla iD den Staat Washington wordt geseind, dat een groote bosch-en heidebrand bij Eureka 13 boerderijen in de asch heeft gelegd en uitgestrekte tarwevelden vernield. De schade aan de tarwe alleen bedraagt minstens 100.000 dol lar. De brand woedt over een uitgestrektheid van 50 bij 25 kilo meter. Te Nashville (Tenessee) is Vrydagnacht brand uitgebroken in het Centrale Staatshospitaal voor geesteszieken. Twee ver diepingen gingen in vlammen op. VaD de 1277 patiënten ont snapten er circa 300, voorname lijk gevaarlijke misdadigers. Zij verdwenen langs wegen eD spoorlijnen naar het vrije veld, maar werden voor het grootste gedeelte vrij spoedig opgevangen door de politie. Goudsmid De naam van uw verloofde wilt u natuurlijk in den ring gegraveerd hebben Jongmensch Ja, maar e niet te diep. Socialistisch congres. Van 5 11 Augustus a.s. wordt te Brussel het Int. Soc. Congres gehouden. Er wordt gerekend op 150 muziekkorpsen, 10.000 leden der roode garde, 1500 kin deren en 20.000 jongeren. Uit bijna alle Europeesche staten zijn sprekers overgekomen. Voor Hol land zullen het woord voeren de h.h.Albarda, Vliegen, Wibaut en Oudegeest. Nobile thuis. Italië heeft Nobile en de zijnen een enthousiaste ontvangst bereid. Te Bolzano werden de poolvlie- gers door den perfect namens de regeering welkom geheeten en van toen af herhaalden de be groetingen zich aan ieder station. Gewapende macht was nood zakelijk om te voorkomen, dat de trein door het publiek bestormd zou worden. Nobile zelf scheen meermalen aan groote emotie ten prooi. Mussolini was niet in de gelegenheid persoonlijk de Noord poolreizigers welkom te heeten. De „Giorn'ale d'ltalia" schrijft, dat Nobile en de andere overle venden van de Poolreis in het aangezicht slagen gevoeld hebben, die striemender waren dan de ontberingen en ellende, welke zi; in het Noordpoolgebied te lijden hebben gehad. Het moederland, zoo schrijft 't blad verder, heeft den terugkeer van zijn zonen met vreugde begroet, nadat zij achter volgd werden door buitenland- sche vijandigheid, die het gevolg schijnt te zijn van het simpele feit, dat zij Italianen zijn of we zonen van een krachtige natie, die besloten heeft in de wereld de sterke plaats te veroveren, die zij verdient. Van 1—31 Juli 1928. AXEL Huwelijks-aangiften. 26. Willem den Exter, 28 j., jm. en Debota Neeltje Hamelink, 23 jjd. Salomon Jan Jansen, 19 j., jm. en Josina Maria van Tatenhove, 10 j., jd. Alphor bus Jacobus Vettenburg, 24 j., jm. en Emma Germaine Noens, 20 j,, jd. 27. Markus Dieleman, 24 j., jm. en Pieternella Christina Wiemes, 23 j., jd, Huwelijksvoltrekkingen. 8. Willem. Sol, 27 jjm. en Pieternella Janna Zegers, 23 jjd. Frederik van Taten hove, 28 j., jm. en Janna Jacoba Rinn, 24 j., jd. 12. Jacobus Verpoorte, 31 1., jm. eoC9fn?Uavant*tenhove,21 j jd, Geboorten. 6. Abraham, z. van Frederik Dekker en Suzanna van Hoeve. 11. Jacob Anthonij, z. van Marinus Verbrugge en Adriana Johanna Butler. 12. Anna, d. van Levinus Dieleman en Janna Cornelia Brandes. 14. Adriaan Willem, z. van Jacobus van Cadsand en Catharina Koole 13. Klara, d. van Michiel de Visser en Adriana Pieternella Deij. 20. Marcel Henri Marie, z. van Raymondus de Smeten Maria Anna Dierick. Catharina Janna, d. van Abraham de Visser en Maria Adriana Dees. 21. Lodewijk Cornells, z. van Karei Marinus Kaijser en Antje van de Velde. 23. Pieter, z. van Willem Mattheus Dieleman enjacomina Dekker. 27. Ella Maria, d. van René Antonius Cappendijk en Magdalena Catharina Johanna van de Walle. 30. Anna Jacomina, d. van Jaspert Simon Buijze en Martha Dieleman. Overlijden. 4. FranQoise de Schep per, 75 j.. wed,, van Caiolus de Smet. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Burgemeester en Wet- houders van AXEL maken bekend, dat gedurende het verlof van den Gemeente-Ont vanger, verleend van 4 tot en met 29 August"» a. s., de heer M. H. VAN DUYN met de waarneming is belast. Het kantoor wordt op dezelfde dagen en uren gehouden, doch ten gemeentehuize. zal een Ledenvergadering houden op Zaterdag 4 Aug. om 8 30 bij H. DIELEMAN-KOOLE. HET BESTUUR. is tot en met 28 AUGUSTUS Praktijk wordt waargenomen door dr. HüPSCHER. Aanbevelend, Zondagmiddag om 2 uur (Bekerwedstrijd). Om half 5 St. Pauwels (Waes). Verzuimt niet voor uw kuikens direct na de Opfokvoer-periode Ia, Ha en lila de voedering voort te zetten met Bfj uw winkelier en molenaar Verkrijgbaar. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3