Dr. Pan! Grabley's Mineraalzent, Opruiming bfi i. J. BRAKMAN, Alpeene ZaDgvereeniging Grabley Zout P. A. Wondergem. liflatie Sigaren en Sigaretten Specialiteit: Heeren- en Kindercostnme's en Werkmanskleeding. bil A. van den Berge, Julianastraat E114, Axel. .,ORELIO." Leon de Groot A. Th. 't Gilde-Heijnsdijk. Depót der N.V.Touw- en Staaldraad-Fabriek „Heiland" ie lekkerkerk. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentie!). H.H. Konijnenfokkers Bevordert de beender-, spieren en pelsgroei. P. A. WONDE Brood- en Banketbakkerszaak aan spotprijzen, Brood- en Banketbakkerszaak Nieuwe leden N.H. Kippenhouders, treeft uw kippen op de markt ZATERDAG Alles moet weg Groote goede Sigaren van 6 ct. 8-10 ct. SIGAliEN Groote kortingen op alle artikelen. Wij kunnen U dit leveren!!! De droeve lQst. Donderdagavond was een negental jongelui uit Tiel aan het baden tusschen de kribben in de Waal, toen plotselice de 21-jarige zoon der wed v. E. in de diepte verdween. Pogingen tot redden taalden. Te Nieuweroord is de 16- jarige Z K. in „de Krommejak- ker" te water geraakt en ver dronken. Orer de Niagara. De Franache Canadees Jean Lussier uit Springfield (Massa chusetts) is er in geslaagd, den hoefjjaerwaterval van den Nia gara over te komen, door middel van een speciaal geconstrueer- den gummi ballon, waarin h(j zich bad laten opsluiten. Hij vertrok van den Canadee- schen oever om halt vier, Don derdagmiddag en werd 50 min. later aan de andere zijde door een stoutmoedige roeier in een kano gered. Bij het openen van den ballon bleek dat Lussier, door het schokken van den baüou gedu rende den overtocht, een lichte hersenschudding gekregen had, maar voor het overige was hij ongedeerd. Ongeveer 150.000 menschen hebben het schouwspel van beide oevers gadegeslagen. Dit is de derde maal dat de Niagata-wa- terval door een mensch overge stoken is. Te Deutsch-Eylau gingen vjjf personen uit zeilen. In de nabijheid van Scböahot sloeg de boot tengevolge van den plotse ling opstekenden storm om. Drie opvarenden verdronken, terwijl de booteigenaar en een ander opvarende zich konden redden. De lijken der verdronkenen konden nog niet gevonden wor den. Uit Angora wordt geseind, dat de leider van de Sovjet- handelsvertegenwoordiging te Angora, Ibrahimoff, voortvluch tig is na 100.000 Turksche Pon den verduisterd te hebben. Een rare klant. In een der Parysche voor steden komt een jong vrouwtje een slagerswinkel binnentrippe len. Vous désirez, madame Zoudt u voor mij tien pond boeuf willen afwegen Alstublief, mevrouw. De slager beijvert zich, snijdt, snijdt, bakt, weegt en houdt het vrouwtje eindelijk een prachtig stuk vleesch voor. Is het zoo naar uw zin, mevrouw Het vrouwtje knikt. Het pak is zwaar, zegt de slager vriendelijk. Het zal veel te zwaar voor u zijn om mee te nemen, mevrouw Als u mi uw naam en adres wilt opge: ven, zal ik het u dadelijk even laten thuis bezorgen. O, nee, dat is heelemaal niet noodig 1 zegt het vrouwtje haastig. En ik heb al dat vleesch ook niet noodig, wat zou ik er mee moeten beginnen. We zijn maar met z'n tweetjes, m'n man en ik Ik wou alleen maar eens zien, hoe groot een stuk vleesch van tien pond eigenlijk wel is, daar had ik geen idee van. Ik heb namelijk een ver mageringskuur ondergaan, moet u weten, en in twee maanden ben ik tien pond afgevallen Werkelijk een heel brok, dat zie ik nu. Dank u wel En vóór de slager over zijn stomme verwondering heen was was het vrouwtje alweer ver dwenen. Woensdagnacht hebben 5 zware onweders, welke gepaard gingen met hevige regens boven dan Harz gewoed Er woei een hevige storm, die groote schade aangericht heeft. Bij Dreiannen- höhe is een boech letterlijk tegen den groDd gwaaid. De wegen Zijn bedekt met omgevallen hoo rnen. Ook de boomgaarden heb ben veel schade geleden. Van vela huizen werden de daken yehetl pi gedeeltelik afgerukt -- Bij Oxford is een auto tegen een kabel gereden, waarmede een tractor boomstammen zou weg- sleepen. Tengevolge hiervan werden den chauffeur en de twee dames, die in de auto zaten, den hals bijna afgesneden. De onge- ukkigen waren onmiddeliijkdood. ■NMgjj*"- Voor de zeer vele blijken van belangstel ling. tijdens de ziekte en na liet overlijden onzer geliefde Moeder en Grootmoeder, betuigen wij onzen harteiyken dark Namens de Familie, F. G. VAN TATENHOVE. Axel, 13 Juli 1928. G-elDruilit uitmuntend versterkingsmiddel voorden opbouw en ontwikkeling van liet dierlijk lichaam en ter voorkoming van Rachitus (Eng. ziekte), Bloedarmoede enz. Aanbevelend, van restanten jggjlgllgj^ De ondergeteekende A*maakt bij dezen aan het geacht publiek van Axel be kend, dat hij zijn heeft overgedaan aan den heer j. C. VERLINDE, alhier. Dankend voor het genoten ver trouwen beveel ik hem in uwen gunst aan. F. 1. HAARTSEN. Stationstraat. Mij aansluitend aan bovenstaande maak ik aan het geachte publiek van Axel en omstreken bekend, dat ik de van den heer F. I. HAARTSEN heb overgenomen en aanst. Don derdag hoop voort te zetten, mij aanbevelend in dezelfde gunsten, als ik tot heden heb mogen onder vinden. Hoogachtend, J. C. VERLINDE. Axel, 13 Juli 1928. kunnen zich tot I Augustus a s- aanmelden bij den directeur. HET BESTUUR. veel eieren, gezonde kuikens, korte ruit(Jd, sterk weerstands vermogen. Wilt U adressen waar proeven genomen zijn vraagt inlichtingen bij 4 kippen of 25 kuikens ver bruiken voor I cent per dag. groote party voor halve prijs. voor f 3 per IOO voor de halve prijs. AANBEVELEND, BINDERTWINE is voor U een belangrijk artikel GIJ GIJ GIJ kent de storingen in Uw bedrijf, ontstaan door het knappen van den draad; hel invallen der kluwens, enz. wenscht Bindertwine met een groot aantal Meters per kilo. wenscht superieure kwaliteit teven lagen prijs. WIJ fabriceeren Bindertwine: 330 Meters per kilo, op kluwens of kruisspoelen, 6 per pak. ONZE prijzen zijn scherp concurreerend onze kwaliteit superieur, ONZE draad breekt niet afonze kluwens en spoelen passen id de machinesonze kluwens vallen niet in Wij raden U daarom VRAAGT PRIJS EN MONSTER Doorzitten bij Wielrijden, Srrktoopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en geneest men spoedig, door onmid dellijk te behandelen met Doo» 30 Tub< 30 ct.LijApoth.cn Drogisten Van 1-30 Juni 1927. KOEWACHT. Huwelijks -aang. 9 Gijsbertus Gelderland (van Sas van Gent), 22 j jm. en Laura Maria Baert, 21 j-, jd. 23. Theophiel Joseph Van- goethem (van Stekene), 19 j., jm. en Gabrielle Maria Ursela van Grem- berghe, 17 j jd. Huwelijks-voltrekk. 26. Giisbertus Gelderland (van Sas van Gent). 22 j., jm. en Laura Miria Baert, 21 j., jd. Geboorten. 3. Ivonne Marie, d van Bertha Maria Rombout. 6 George Marie, z. van Cijrillus Ludovicus de Dauw en Blondina Maria Vernimmen. 14 Magdalena Maria, d. vanAlphon- sus de Vos en Maria Sophia van der Vloet. 20. Alfons Joseph, z. van Camillis Martens en Romanie Elegeert. Overlijden. 9. Pharildis Camillus Saman, 3 j., z. van Adolf en Martha de Schrijver. 12. René August Mar tens, 8 mnd., z. van Theophilus Jo- sephus en Maria Johanna Ó'jes. 13. Angela Mathilde Roegiest, 4 j., d van Franciscus en Louisa de Dalie. 14. Martha Antoinette Josephina Verschu ren. 2 j., d. van Dominicus Franciscus rn Fredolina Maria Sovoije. 16. Martha Fidelia de Ruiter, 4 mnd d. van Cor nells en Johanna Lisa de Schepper. ST. JANSTEEN Huwelijks-aang. 4. Alfred van Haute, 27 j., jm. en Eulalia Maria Verscheuren, 24 j jd. 21. Petrus Johannes Vonck, 27 j., jm. en Anna Francisca Benedicta Vael,22 jjd. 22. Joseph Prudent de Meij, 27 j, jm. en Josephina Maria Pieters, 30 j., jd- Pieter Verstraeten, 25 j, jm. en Anna Maria Vlassenroot, 25 j.f jd. Alouisius van Bunder, 38 j jm. en Irma Martens, 27 j., jd. Huwelijks-voltrekk. 29. Alfred van Haute, 27 j jm. en Eulalia Maria Ver scheuren, 24 j., jd. Geboorten. 1. Agnes Emma Maria, d. van Albertus Stephanus Lockefeer en Leontine Maria Francisca de Buck. 4. Rosalia Maria, d. van Pieter Fran- cies van Goethem en Eugenie Marie Ringoot. 7. Albertus, z. van Eduard Ferket en Germaine Jacobs. Agnus Mathilda Josepha. d. van Alphonsus Eugenius Weemaes en Maria Louisa Verstraeten. 11. August Maria Cor nells, z. van Eduardus Josephus Stevens en Maria Ludovica Pieters. 16. Jo sephus Adrianus, z. van Eugenius de Witte en Apolonia Verschueren. 20. Edemon, z. van Joannes Albert Thuije en Florentina Mels. Gerda Mathilda Frangoise, d. van Carolus Ludovicus Colman en Maria Christina BuijS. 22, Adeleine Augusta, d. van Louis Jozef Thuij en Germaine Leonie Saman. Anna Maria Louisa, d. van Cornelis Janssens en Pharailda Maria Verstrae ten. 25. Georgius Aloijsius, z. van Emile Johannes Herwegh en Maria Leontina de Smet. Overlijden. 1. Maria Antonia van Goethem, 71 echtg. van Johannes Livinus Wante. 3. Paula Melania Strooband, 7 m., d. van Joseph en Stephania Maria van Bunder. 4. Al- bert Joseph Mindert van der Meulen, 1 j., z. van Mindert en Petronella Theresia Montaan. 5. Paula Maria Janssens, 3 m d. van Edmundus en Irma Maria de Haen. 6. Pieter Jc sephus Piessens, 61 j., echtg. van Ro salia Maria van Remortel. 12. Fran- ciescus van Dorsselaer, 81 j„ wedn. van Rosalia Jacobs. OVERSLAG. Geboorten. 21. Vital Hilair, z. van Henricus Herman en Maria Ph. Dieleman. Overlijden. 13. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Petrus La Heijne en Al bertina Maria van Hove. SAS VAN GENT. Huweltjks-aang. 5. André Johannes Meuleman, 23 j., jm. en Coralie Johanna Vermeulen, 23 j.. jd. 29. Augustus Joannes Inghels, 25 j., jm. en Johanna Delphina Beel- dens, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekk. 23. André Jo hannes Meuleman, 23 j„ jm. en Coralie Johanna Vermeulen, 23 j., jd. Geboorten. 7. Krijn, z. van Pieter Hamelink en Adriana Janna Scheele 10. Edmond Theophile, z. van Louis Victor Buljsse en Valentina Annaart, Overlijden. 14. Camiel SchelfauL 32 j., z. van Johannes Dominicus en Reglna van den Brande. 29. Maria Cornelia Witte, 2 j., d. van Jan en Christina Catharina Stofberg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, 10-7-'28 Mijnheer de Redacteur. Van meening zijnde dat mijn eerste stukje niet kan beschouwd worden te behooren tot de onverkwikkelijke dis cussie waarin wij ons thans bevinden, neem ik de vrijheid U nogmaals een plaatsje 1e vragen voor een weder woord aan „Observaoi". Bij voorbaat breng ik U dank. De manier waarop „Observator", te keer gaat, bevestigd onze meening met iemand te doen te hebben, die be- heerscht wordt door de vraag: hoe houd ik den raadszetel Tot dat doe! heilig! hij alle middelen die hem dien stig lijken. Het is jammer dat hij er anders geen kent dan verdachtmaking en persoonlijken laster! Ware het niet om den lasterlijken inhoud van zijn epistels, wij zouden er geen woord aan verspillen. Wat hij zegt over mijn onkunde, mijn mooie uit Terneuzen geïmpor teerde volzinnen en het intellectueele peil van mij, ia alies zoo doordrenkt van persoonlijken haat jegens mij, dat ik daar liever over heen stap. Alleen zou ik „Observator' willen vragen, of hij er daarom niet van terug heeft met mij in openbare vergadering te debatteeren. Daar heeft men nit - mand om inlichtingen te vragen. Ver der zegt hij, dat wij de ongeorgani seerden (slampampers en klaploopers) naar her Armbestuur wilden verwijzen, maar hij zegt er niet bij, dat dit, nu-t medewerking van dhr. 'r Gilde, be sloten was toe te passen wanneer zou blijken dat de tegen werkloosheid ver zekerden de kas weer leeg zouden vinden als ze uitgetrokken waren. Dat de -woorden „«lampampers en klap- loopers" gebruikt zijn is best mogelijk. Immers de heer 't Gilde is in 't ge bruik daarvan nooit zuinig geweest. Maar die hoort niet meer bij ons, mijnheer „O.", dus daarover treft ons geen verwijt. Prachtig is de manier waarop ge ons op de eene plaats ver wijt de arbeiders naar het Armbestuur te zenden en een paar regels verder omdat wij ze ergens aan het werk zetten. Waarlijk, mijnheer „O.", dat gaat niet zoo Op de ééne plaats beteekent „-oodt" organisatie van de arbeiders mets dan wat geornaniseerde onderkruiperij en vetmestei(j van leiders en op de an dere plaats is volgens hem de organi satie niet groot genoeg. Op de ééne plaats verwijt hij den leiders egoisme en op de andere plaats gunt hij het hun best. Neen mijnheer O-, het psychiaters onderzoek kunt ge sparenWanneer het U niet anders m< gelijk is, uw zetel te redden dan door laster, dan geloo' ik niet, dat ge veel succes gaat oogsten. Hoe komt ge er nu toch bij om de Pauw uit Terneuzen met uw vuiligheid te bezoedelen Die heeft met dit heele debat niets uit te staan. Wan neer ge wilt afgeven op socialisten, die hun principe in het dagelijks leven verloochenen, waarom dan zooveel jaren terug en naar een andere ge meente? Weet ge dan niet dat zoo ongeveer één jaar geleden er in Axel een socialistisch gemeenteraadslid was. welke in den Raad het Gem. best. verweet niet of niet genoeg zegels voor haar personeel te hebben geplakt en dat lid terzelfder lijd iemand reeds maanden in dienst had, waarvoor hij geen enkelen zegel plakte. En toen gevaar voor ontdekking dreigde, weet ge wat dat socialistisch raadslid toen deed? Toen zond hij een verklaring aan den Riad van Arbeid dat de in diensttreding zes maanden later had plaats gehad Ge zegt dat in onze partij het ego isme den boventoon viert en dat daar geen tegenbewijs voor te vinden is Zoo, zoo I Ik ga toch op zoek naar tegenbewijs en zie hier wat ik vind Het socialistisch raadslid dhr. 't Gilde stond in nauwe relaties n^et personen, wier belangen lijnrecht ingingen tegen die der arbeidersklasse, zooals wij die zien. Naar den aard en omvang dier relaties gevraagd, weigerde hij die te openbaren, wat de gedachte aan ego- istische bedoelingen van gen. raadslid bij ons opwekte. In dien tijd verloo chende dit raadslid ook nog een man daat waarvoor hij zelf had gestemd met de kennelijke bedoeling een plaats In de gascommigsie te krijtren. Over een en ander is dhr. 't Gilde stevig aan den tand gevoeld en het gevolg is geweest dat dhr. 't Gilde deswege de partij heeft verlaten, om royement te voorkomen. Wij waren dus van den egoist-politicus van den zooveelsten rang af f Zoo doet men bij ons met persoonlijke egoïsten mijn heer „O.", zoodat dezulken den boven toon niet halen Waar ge mij nog eens een trap meent te moeten geven door te wijzen op het feit dat ik eens uit de partij ging, vraag Ik, waarom ge niet zegt, dat het dhr. 't Gilde, leider dier ver gadering, was, die toestemming gaf mij door de politie den toegang tot de openbare vergadering te ontzrggen, terwijl hij pas een dag te voren onder getuigen had gezegd je komt naar die vergaderingKoole heeft niet het recht van selectie, daar hij de zaal onvoor waardelijk heeft gestaan. Dit weet gij ook mijnheer O. Gij durft U zelf niet ontmaskeren, maar dan zal ik het doen, zie hier: Gij „Observator" en het raadslid dhr. 't Gilde, die zich niet ontziet op een zetel te blijven zitten van een pan ij door hem ais een vuil nishoop aangemerkt, zijn één en de telfóe pei soonPaar ligt uw masker l En aan uwe belofte om zij het gemaskerd ons ain de kaak te blijven stellen, paren wij plechtig de onze. n 1. dat wij U steeds, als nu, voor het publiek zullen ontmaskeren. Aan uwe sommatie met U te debat teeren over de werkloosheid-kwestie, kunnen wij niet voldoen vooraleer gij U een fatsoenlijker manier van (ieba<- ïetren hebt eigen gemaakt. Als eer lijk maar dit is nog ver af te genstander willen wij U, zoo goed als ieder ander, altijd te wooid staan over alle kwesties die binnen onzen werk- krirg liggen. Maar niet aldus I C. HAMELINK. Dat is ook onze meening. Daar om willen we thans dit debat sluiten. Ook dit antwoord is door ons bekort. Red. Bindertwine

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3