Opnieuw ontvangen: Dames- en Kindertasschen, Dames- Heerenportemonnaiesi alles zeer yoordeelige prijzen. N J. E. J. JURRY. P. C. van Delft, Hulst mTg. ticheiM Aan het Bureau alle bladen. vROSSEM' TABAK Wrigley's Verzekering tegen Stormschade J. G VINK. Persil J. BRÜGGEMAN, Coiffeur. Nieuwe Piano's AANBEVELEND. Stukloopenj P U R 0 L onastXi\ PUROL Doe er een pakje bij! Landbouw. Een prachtige sorteering «S Bankiers. DE KOSTER Co. Kassiers. Terneuzen - Middelburg - Vlissingen. Muzieklessen van dit blad worden abonne» menton opgenomen voor IN PATENTVERPAKKING P.K. KAUWGOM "V oor geeft inlichtingen Assuradeur, AXEL, Bets, houd dan toch op met dat wrijven en boenen! Zelfwerkend Waschmiddel. Dure liefde. De Antwerpsche politie heeft een onderzoek ingesteld betref fende een Duitscher, die het ver trouwen van een meisje had weten te verwerven, haar huwelijksbe loften deed en haar ten slotte voor 80 000 fr. effecten wist op te lichten. De Duitscher werd in zijn ver blijf te Borgerhout aangehouden. Hij had naamkaartjes, waarop vermeld stond „Dr. Ing. 1. W. A. von Abel, Freiherr von Falken burg". Op het Duitsche consulaat was het heerschap niet bekend en volgens het onderzoek zou hij reeds gehuwd zijn met een vrouw, die thans in Amerika verblijft. Hij was in Dec. als kolentremmer op een schip naar Antwerpen gekomen. De man knoopte enkele weken geleden betrekkingen aan met de dochter van een winkelierster uit het Stationskwartier. Hij wist zich weldra geheel in te burgeren in dit gezin. Door listen wist hij het vertrouwen van het gezin te winnen en voor een aanzienlijk bedrag aan effecten te bemach tigen, die hij dan verder poogde te gelde te maken. De dochter des huizes werd door den oplichter het hoofd op hol gebracht en huwelijksplannen werden gesmeed. Met grooten luister bood hij het meisje en haar familie een schitterend ver lovingsfeest in een hotel aan. De rekening van dit feest, ongeveer 10.000 fr. beloopende, liét de baron echter onbetaald. Het meisje, dat reeds geruimen tijd kennis had aar. een anderen persoon, had deze betrekkingen afgebroken om zich met den „baron" te verloven. De eerste verloofde van het meisje oordeel de zulks zonderling en kwam spoedig te weten, dat de familie van zijn vroegere beminde en deze zelf er geweldig waren in- geloopen. Een waarschuwing volgde met het bekende succes. Hongersnood. Volgens berichten uit Noord- Oost-Brazilië zijn meer dan hon derd personen van honger om gekomen als gevolg van groote droogte, waardoor ook het vee sterft. In de stad Sao Joas zijn veel menschen bezweken en talrijke personen vluchten uit het gebied van den hongersnood. Bandieten en roovers trachten hun slag te slaan. Dezer dagen was een gezel schap van Makassar op jacht gegaan op wilde karbouwen, in de buurt van Patalassang. Onder hen bevond zich de bekende jager, de heer Herman. Op een zeker oogenblik stond hij in ge zelschap van een Chinees, op een veld, toen er een aange schoten karbouw op hem kwam losstormen. De Chinees wierp zijn jachtgeweer weg en zette het op een loopen. De heer Herman kon niet meer vluchten en liet zijn geweer vallen, en wachtte den karbouw af. Toen het beest hem genaderd was, pakte hij het bij de horens, en hield stand. Hij wist den karbouw met kracht den kop om te draaien, zoodat het dier op de knieën kwam te vallen. Eerst toen kwam hulp opdagen; men vatte den karbouw bij den staart en sneed hem de hielpezen van de achterpooten door, waar na 't dier kon worden afgemaakt. Bij Füssen in de Beiersche Alpen is Donderdag een tragisch motorongeluk gebeurd. Een dame, die op weg was naar een be grafenis, nam het voorstel van een haar bekend motorrijder aan om haar naar het kerkhof te brengen. De dame nam op de duo plaats, dicht bij Füssen reed de motor met zulk een kracht tegen een boom, dat het voorwiel in de schors vast bleef zitten. De bestuurder en de dame waren op slag dood. De Eiffeltoren blflft staan. Geruimen tyd geleden liep het gerucht dat de fundamenten van den Eiffeltoren in dusdanigen verganen staat verkeerden, dat de toren ernstig gevaar liep. Er werd een commissie van onderzoek ingesteld, die thans heeft gerapporteerd, dat de be weringen volkomen onjuist zijn en dat de fundamenten aan alle eischen voldoen. Zoodat niet slechts de bewo ners van het ChamDS de Mars, die vreesden op een goed oogen blik den toren in bun slaan- of woonkamer te zien neerploff-m. zijn gerustgesteld, maar ook de Parijzenaars, die het een onher stelbaar verlies hadden gevon den, als de toren eens voorgoed was komen te valleD. Men onderhoudt zijn tanden door ze aroed te reinigen door ze flink te gebruiken en door alle zieke tanden vroegtij dig te laten herstellen. Gezondheidsraad. Vervaardiging van srikgns. In het Engelsche Lagerhuis zeide de onderminister van bui- tenlandsche zaken Locker Lamp son, in antwoord on een vraag van Sir William Davison, dat de productie van stikgassen voor industrieele doeleinden was toe gestaan, doch in zeer beperkte hoeveelheden Pbosgeengas mocht slechts door drie fabrieken wor den geproduceerd en tot een maximale hoeveelheid van vijt ton per dag. Na verdere vragen en de op merking, dat vijf ton per dag voldoende was om na eenige maanden productie de geheele wereld te vergiftigen, eD nadat commander Oliver aan Locker Lampson had gevraagd, welk verschil er viel vast te stellen tusschen industrieel en militair phosgeengas, antwoordde de mi nister nog, dat by eenige over treding van het Verdrag van Versailles de Volkenbond onmid dellijk zou ingrijpen en eea on derzoek instellen. Met de St. Crt. van 12 Juni zijn verzonden afdrukken van de statuten betreffende het stamboek voor het Zeeuwsch-Belgisch Trek paard (Studbook du cheval de trait Zélandais-Belge), gevestigd te Axel. Maandag is te Sluis de 4e fokpaardendag gehouden, die een schitterend verloop had. Er waren 252 inzendingen. Kampioen-hengst werd Hans van de wed. Cocquit te Sluis, plaatsvervanger Diamant van gebr. Aernoudts. Kampioen-merrie Julia, van Iz. Luteijn, Zuidzande, plaatsvervang ster Clara van E. Modde, Oostburg. Aan den fokdag was ook ver bonden een veetentoonstelling. Er was geen groot bezoek. Zilveren jubileum Te Goes is de algemeene feest- vergadering van de Vereen, van oud-leerlingen der R. L. W. S. gehouden, ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Gevestigd sedert 1830. Intrestverg-oeding- voor Deposito's met drie maanden opzegging 4%, zes 4 twaalf 47,%' Voor grootere bedragen nadere condities. Des Zaterdags van XI tot 2 uur zitdag te Axel bfl de Wad. GILIJAMSK. geeft regelmatig iederen Woensdag en Zaterdag te AXEL en OMSTREKEN, aan b i I 1 ij k tarief. Advocaat en Procureur. TER NEUZEN, Noordstraat 94. Is iederen Zaterdag te spreken in het hotel M. KOOLE in de Weststraat te AXEL, van 11—27, ure. vanaf 485 gulden met vol ledige garantie. Stemmen, repa- reeren, verhuren, Inruilen. VAN DAMME'S Piano en Orgelhandel Walstr. 74, VL1SSINGEN. Behalve verschillende leden der vereeniging waren aanwezig lee raren en concierge der Rijksland- bouwwinterschool, voorzitter en secretaris der Z. L. M., enz. De voorzitter, de heer D. W. Lindenbergh, verwelkomde de aanwezigen met een feestrede, en ging, blijkens het verslag in de Midd. Crt., waaraan dit bericht is ontleend, de ontwikkeling van het'landbouwonderwijs na. De vereeniging heeft steeds propaganda gemaakt voor het landbouwonderwijs in 't algemeen en de school te Goes in 't bij zonder. Er is en blijft een band tusschen de school en de leer lingen en tusschen de leerlingen onderling. Het onderwijs voor den land bouwer dient nog uitgebreid te worden. Spr. noemt tuinbouw, wettenkennis, electriciteit, de zgn. dagen voor plantenteelt, grasland enz. De komende tijd vraagt van den landbouwer veel. Vervolgens gaf de secretaris, de heer C. O. J. Hendrikse, een historisch overzicht der vereen. Na den heer H A. Hanken, voor zitter der commissie van toezicht op de R. L W. S., en den leeraar der R. L. W. S., den heer Mesu, wegens afwezigheid van den directeur feliciteerde dhr. mr. P. Dieleman, voorzitter der Z. L. M., de vereeniging Er is, aldus spr., een nauwe band geweest tusschen de Z. L. M. en het land bouwonderwijs. Gaarne wil zij, dat dit zoo blijft. Cursussen en scholen worden door haar moreel en financieel gesteund. Door goed onderwijs wordt de boerenstand, die toch de edelste eigenschappen van een natie bezit en vertoont, omhoog gebracht. De boeren zijn dikwijls te con servatief. De R. L. W. S. te Goes moest veel drukker bezocht zijn en - worden. Wat betreft de zgn. ontwikke- lingsdagen, ook spr. gevoelt veel daarvoor. Zulk een dag zou b.v. gehouden kunnen worden in den kring der Z. L. Mwaar niet hetzelfde, maar het daarop vol gende jaar de jaarlijksche ten toonstelling zal worden gehouden. In zijn slotwoord zegt spr., dat de intellectueele markt (dokters, advocaten, enz.) overvoerd is. Veel te veel gaan er studeeren. Handenarbeid is maar al te veel in de verachting. Toch moeten theorie en practijk, hersen- en handenarbeid samengaan. Land en tuinbouw bieden, bij nog meerdere intensieve beoefening, aan vele handen werk. Maar dan moet er aangepakt worden en moet er geen wantrouwen tegen de leidende figuren gevonden worden. De voorzitter beantwoordde de verschillende sprekers. Voor de huisvrouw. Dat oude vale karpet kan nog een heel stuk opgefrischt worden, als U het flink schuiert met een sterke oplossing van zout en water. o Als U een gekookten aardappel op Uw banden wrijft, zullen die vlekken van aardappelschillen enz. wel verdwijnen en Uw handen zacht en blank worden. o Nieuwe .theedoeken" of .vaat doeken" drogen veel beter, als U ze een nacht in koud water laat weeken. o Als U kachelglans met azyn nat maakt, in plaats van met water, zal de kachel (of het for nuis) veel mooier glimmen. Zelf nougat maken. Daarvoor neemt men 2 ons suiker en zuinig 2 ons aman delen, benevens een scheutje citroenolie De suiker wordt met de citroeüolie in een ijzeren pan netje gesmolten en licht bruin gebrand. Vervolgens worden de gepelde en gebakte amandelen er door geroerd. Men giet alles uit op een met boter besmeerd bakblik en als het mengsel bard begint te worden, wordt de nou gat in reepjes gesneden. BOBBY Lichte baai 25ct. TA BA n u 20 u ZEEPAARD n 15 5 Buitengewoon handig Er zijn tweeërlei ontevredenen de ontevredene, die werkt en de ontevredene, die zijn handeD wriDgt. De eerste krijgt wat hjj verlangt, de tweede verliest wat hy heeft. Want na het kauwen van WRIGLEY'S smaakt de volgende sigaar tweemaal zoo lekker. Tallocze rookers nemen daarom reeds „een P.K.-tje na elk sigaartje". WRIGLEY'S P.K. Kauwgom verfrischt bovendien den adem, houdt de tanden wit en is goed voor maag en spijsvertering. Ht.r Het vele wrijven van het wasch< goed is niet raadzaam en onverstan» digniets schaadt meer dan die krachtige bewerking met waschbord en boender I Zoowel de meest voor» aanstaande vakgeleerden, als Uw eigen verstand zeggen UDe eisch des tijds is Zonder omslachtigen handarbeid.een» voudig door koken wordt het wasch» goed sneeuwwit, geurig en frisch f Yraagtgratis brochure „De Reiniging der Wasch'' b/d. Eenige Imp.:E. Oster» mann Co. Amsterdam. Fabrikante Henkei Cie., A. G., Düsseldorf. H ■H per ha ff ons

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 6