Vezel zalf Het Woonhuis yoismoeders. LUX, J. C. VI N K,| Een huis Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Openbare Verkooping. op Dinsdag 8 Mei 1828 met groote Schuur, Varkens hokken, Wagenhuis en Erf Wilt U voor weinig geld uw meubelen nieuw hebben? Gebruikt dan in een halfuur nieuw. P. A. WONDERGEM. in verschillende grootte. Openbare Verkooping. geneest brandwonden Te Dreischor brak braad uit in de woning bewoond door zekeren B. Het huis brandde zoo goed als geheel uit. De politie die de zaak niet vertrouwde, stelde een onderzoek in. De bewoner heeft bekend den brand te hebben gesticht en is ter be schikking van de Justitie gesteld. M.Crt. J.l. Zaterdag werd op de hofstede van den heer Brooy- mans te St. Anualaud een kindje van 20 maanden vermist. Bij het zoeken werd het kindje be wusteloos in een slcot gevonden. De pogingen, aangewend om de levensgeesten op te wekken, mochten niet meer baten. Moord. Maandagnacht is bij een ern stige vecbtparty te Hoogeveen den 17-jarigen J. O. Boertien de halsslagader doorgesneden, waar door bijna oogecblikkelyk de dood intrad. Een aantal personen, die by de vechtpartij waren betrokken, is in voorarrest gesteld. De dader van den moord is de 18-jarige J. H. teZuidwolde. Hij heeft een bekentenis afgelegd. De rechtbank te Rotterdam heeft den 59-jarigen Maassluis- schen koopman, die in den loop van de jaren 1923 tot 1927 als penningmeester van de Vereen. Chr. Herv. Schoolonderwijs ruim 12.000 zou hebben verduisterd, wegens verduistering meermalen gepleegd tot acht maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Een 56-jarige schilder te Zutfen, die bezig was een huis aan het Stationsplein te schilde ren is van de vensterbank der derde verdieping op straat ge vallen. By was op slag dood. Tengevolge van zeer ruime haringvangsten was de aanvoer op den vischafslag te Lemmer zoo groot, dat de haring voor een groot gedeelte onverkoop baar bleek. Sommige visschers hebbeD hun vangsten weer in zee geworpen, anderen zijn er mee de provincie ingegaan om te trachten de haringen aan de burgery te verkoopen. Eenige dagen geleden is, naar eerst thans wordt vernomen, door de waakzaamheid van een seinwacbter op het station Rib- nitz (Mecklenburg) de ontsporing van een D.-trein voorkomen. Onbekende personen hadden ijzeren voorwerpen en groote steeneu op de sporen gelegd, welke nog intyds door den sein- wachter verwyderd konden worden. De procureur-generaal heeft een belooning uitgeloofd voorde aanhouding der daders. Dinsdag heerschte in de badplaats «Lecamp aan het Ka naal groote opwinding, er waren n.l. 3 panters en een luipaard losgebroken. Onmiddellyk werd een jacht georganiseerd, doch voor de dieren kouden worden neergeschoten werd een 13-jarig meisje aangevallen en zwaar gewond. Op den weg naar Wilanow naby Warschau heeft een ern- auto ongeluk plaats gehad. Door dat de chauffeur dronken was, reed een auto van den weg en viel van den dyk. Twee inzit tenden werden onmiddellyk ge dood eenige andere inzittenden kregen ernstige verwondingen. De chauffeur is gearresteerd. Het vroegere kasteel Schaes- berg, gelegen op de grens der gemeente Heerlen, is in den nacht van Zaterdag op Zondag gedeel telijk door brand verwoest. De vleugel is geheel uitgebrand. Het overige deel van het gebouw kon worden behouden. Een groote hoeveelheid veldvruchten werd een prooi der vlammen. Het vee jjton worden gered. Honderd jaar. Onder buitengewone belang stelling herdacht de oudste in gezetene van Leiden, de wed. G. van Leeuwen- Laterveer. Zondag haar honderdjarigen ge boortedag. Door den bril gewond. Te 's-Gravenhage viel de 20-jirige mej J. R., uit Leiden, uit de tram. Zij begat zich naar deu uitgang vóór ue tram stil stond en viel door den schok bij het remmen voorover op straat. Met gebroken neus en ernstige verwondingen in bet aangezicht, doordat de brille- glazen in de oogen waren ge drongen, werd mej. R. in ter behaudeiiog in het ziekenhuis opgenomen. Te Leiden liep de 62-jarige Van R. uit Sassenheim, die voor een winkel had staan kyken, achteruit van het voetpad, zonder er op verdacht te zijn, dat de tram aankwam. De man werd gegrepen en meegesleurd. Toen de tram tot stilstand was gebracht, bleek, dat van het linkerbeen de voet tot boven den enkel was afgereden. In Van Deventer's Glasfa briek te Delft is een 2ö-jarige werkman bij het smeren, door eeu machine gegrepen, rondge- sleurd en door den macbinalen oven, gevuld met gesmolten glas, getrokken. De ongelukkige werd gruwelijk verbrand. Na enkele uren is hij over leden. Zondagavond heeft om streeks half negen op de iyn GoudaDen Haag, een vreeselijk o.igeluk plaats gevonden, waar van een 4-jarig dochtertje van den heer N. Oudshoorn te Gouda, het slachtoffer werd. De heer Oudshoorn reisde met vrouw en kind. Het kind zat op de bank en tuurde Daar buiten. Vermoedelijk heeft het met den voet den veiligheidshefboom van het portier naar omlaag gedrukt. Toen het later voor het deurtje ging staan, viel dit open en het kind naar buiten. Onmiddellijk werd aan de noodrem getrokken en de trein tot stilstand gebracht. Tegelijkertijd passeerde ecbter een trein van deu anderen kant en vermorzelde het kind. De ouders en anderen, die bij het zoeken behulpzaam waren, von den 3ü0 Meter verder het deerlijk verminkte lichaampje van hun eenigst kind. Het hoofd en de armen waren van het lichaam gescheiden. De verslagenheid onder de reizigers was even groot als die der ouders. Door drijfriem gegrepen. Een zesjarig jongetje te Loos duinen, kwam Zondag door on voorzichtigheid in aanraking met een in werking zyuden electro motor. De drijfriem greep den rechterarm van het ventje, dat deerlijk aan dat lichaamsdeel werd gewond. De Eerste Hulpdienst ver voerde den knaap naar het Zie kenhuis, waar de arm werd ge amputeerd. Twee leidekkers, P. P te 's-Gravenhage en P. K. uil Rot terdam, die bezig waren met werkzaamheden zijn Zaterdag middag van het dak gevallen van de R K. kerk aan de Hoef- kade te 's-Gravenhage. Beide werklieden stonden op een laddertje, dat tegen het dak van de kapel was geplaatst. Dit laddertje schijnt te zyn uitge gleden. Beiden zyn overleden. K. was gehuwd en vader van eenige kinderen. In een manufacturenzaak te Utrecht hebben inbrekers toe gang gekregen door inklimming. Een brandkast werd gemak kelijk geopend, daar de sleutel iD de buurt aan een spijker hing, zoodat een buit van 1 1500 ge makkelijk viel te veroveren. Ook in een zaak aan de Oude Gracbt heeft men zyn slag ge slagen en een bedrag van t 1800 uit een kasregister ontvreemd De politie heeft twee kooplie- den en een vrouw gearresteerd. Zware brand Zondagochtend ongeveer acht uur brak brand uit in de boer derij der weduwe De Haan te Waalwijk. De vlammen grepen zeer snel om zich been, doordat het dak met riet gedekt was. zoodat spoedig de geheele boer derij in lichte laaie stond. De naast de boerderij gelegen schuur, welke gevuld was met hooi en veevoeder, vatte vlam. Eveuals de boerderij brandde Ue schuur tot den grond toe at. Intusschen waren de vlammen overgeslagen op de aangrenzende boerderij, bewooüd door de wed. Van Daelen, tevens eigenares. De brandweer kon niet ver hinderen, dat ook deze boerderij, benevens de daarbij behoorende schuur, een prooi der vlammen werd. De daarnaast gelegen boerderij, bewoond door Van der Velden, werd eveneens door het vuur aangetast, doch de brandweer, wist door krachtig ingrijpen deze boerderij te behouden, terwyl omliggende woningen eveneens gespaard blevec. Het vee der boerderijen kon worden gered, docb de inboedels en de voorraden hooi en vee voeder werden vernield. De oorzaak is onbekend ver moed wordt dat een schoorsteen brandje de aanleiding is geweest. Op den onbewaakten over weg in 'c Ven bij Veulo heeft een ernstig ongeval plaats gebad. De boerenknecht Th. L., onge veer 25 jaar oud, reed met een kar in de richting van den Gol- tenweg, toen uit de richting Venlo een trein naderde. Vermoedelijk heeft L. de sig nalen niet gehoord. De wagen werd door den trein gegrepen en over een afstand van 10 M medegesleurd. De boerenknecht was op slag dood. Het paard, dat door de aan rijding van den wagen losraakte, bleef ongedeerd. Treinramp te Par(Js. Bij de Gare du Nord heeft Woensdag een hevige botsiDg plaats gehad tusschen twee trei nen, waarby 15 personen ge dood en 30 gewond werden. De botsing had plaats voor den ingang van de Gare du Nord tusschen een locaaltrein en een sneltrein naar Boulogne. Onder de overblijfselen der ge heel versplinterde wagens weer klonk het gekerm der gekwet sten. Het van alle Parijscbe spoorwegstations gerequireerde personeel verleende in samen werking met een brandweer brigade assistentie bij het bergen der slachtoffers. Een nader bericht meldt, dat de machinist verklaard heeft zich in de seinen vergist te heb ben. Tot nu toe ziju 16 dooden en 19 zwaar gewonden geteld. Omtrent dit vreeselyke spoor wegongeluk, vertelde een oog getuige, die met den Paryscheu trein arriveerde, hel volgende De talrijke Hollanders, die met den sneltrein van 1.35 uur huiswaarts wilden keeren, ver wonderden zich, waarom de trein tien minuten te laat was, doch de beambten wilden geenerlei uitleg geveu. Op het perron heerschte gewone drukte, en niets wees op een bijzondere gebeurtenis. Des te ontzetten- der was daarom het taf reel, dat zich enkele minuteD, nadat de trein het perron verlaten had, aan onze oogen vertoonde. Op het spoor, vlak naast onzen trein, enkele honderden meters buiten den kap, waren twee treinen naar wy later vernamen de sneltrein naar Boulogne eu een boemeltrein uit Creil op el kaar gereden. De schok moet wel zeer hevig geweest zyn, want de twee locomotieven waren ontspoord en vau beide treinen waren verscheidene wa gons totaal versplinterd. Vooral de boemeltrein was éèn groote wrakhoop. Geen ruit was heel en enkele wagons waren als doozen in elkaar geschoven, Tobd wjj er langs reden on geveer 20 minuten na de ramp waren de treinen reeds ge heel ontruimd en werd tusschen de wrakstukken door talrijke brandweerlieden nog gezocht naar gewonden. De ontroering in den trein was groot. De ma- terieele schade moet zeer groot zijn. Met haast werd gewerkt, om de belendende banen vrij te maken. Over de oorzaak van het on geluk was natuurlijk nog weinig bekend, doch volgens enkele Fransche reizigers was het niet twijfelachtig, dat de ramp ge weten moet worden aan het ge brekkige signaalsysteem, dat nog steeds ia Frankrijk bestaat. Als men daarbij bedenkt, welk een groote snelheid de Fransche treinen reeds onmiddellijk buiten de stations ontwikkelen, behoeft het geen verwondering te wek ken, dat de botsing zulke vree- selijke gevolgen gehad heeft, Tusschen de stations Tyr- row en Ludwigsfelde op de spoor lijn naar Trebbin bij Berlijn heeft een krankzinnige die naar een krankzinnigengesticht werd ge bracht den verpleger, die hem vergezelde, uit den trein ge worpen. De verpleger werd zwaar gewond naar Berlijn ver voerd. De krankzinnige was onlaDgs over de Nederlandsche grens gezet en zonder middelen van bestaan. Te Edinburgh is een vrouw toen zij haar klein kind van den grond optilde waar het met de kat had zitten spelen, onverhoeds door het dier aangevallen. De vrouw viel op den grond gillend, en toen de buren toesnelden, vonden zij de vrouw met open gescheurde beenen terneer liggen terwijl de kat haar tanden nog diep in een der kuiten zette. Het beest vluchtte onder een bed, waar een buurman bet dood schoot. Naar Amerika gestart. Uit Dublin wordt geseind, dat de Duitsche vliegers Köhl en Von Hübnefeld gistermorgen te 5,28 uur met de „Bremen" vau Bal- donnel bij Dublin zijn gestart voor hun trans atlantische vlucht. Mede namens weder- zijdsche ouders betui gen ondergeteekenden huri harte- Hjken dank voor de ontvangen bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. J. VAN DE VELDE en Echtgenoote. Axel-Kijkuit, April 1928. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. JAN SCHEELE- BALKENENDE te Axel, in het café van H P. Dieleman—Koolf: te Axel des namiddags 3 uur verkoopen te Axel, Walstraat, kadaster sectie G no 1607, groot 14 A. 50 c.A. Te veilen in 3 perceelen. Aanvaarden: uiterlijk 1 Juli as. Betalenbij de aanvaarding. geen verf, geen vernis, in een half uur droog. 20 verschillende kleuren. Versleten tafels, stoelen, speel goed, kinderwagens, portret- en schilderijlijsten, ledikanten, vloe ren, enz., alles Geen bluf komt het z'en. Verkrijgbaar bij LUX voor het avondeten uw ledikant en slaap er denzelfden nacht in. Hoe meer in gebruik hoe glan- zender het wordt. I f BOEKHANDEL. f De Notaris J. A. üregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven JOZ1NA WOLFERT, krach tens verleend rechterlijk bevel, ten herberge van Mej. Wed. Gilijamse te Axel op VRIJDAG 27 APRIL 1928 namiddags 2 uur verkoopen mot schnertje on erf te Axel, Slijkstraat, kadaster sectiê G deel van no. 1469, groot 93 c.A. Aanvaarding bij de betaling, xijnde 1 niaaad na de toe., ijzing. Van 1 tot 31 Maart 1928. SINTJANSTEEN. Huwe!ijks-aang 22. Dominicus Eüuardus Joannes Mis- seghers, 34 j., jm. en Silphia Maria van de Gooie, 38 j, jd. Josephus Johannes van Waterschoot, 24 j, jm. en Irma Boussen, 27 j., jd. Augustnus Beaurain, 26 j., jm. en Maria Joanna Nachtegael, 23 j, jd. 28. Amedie Eduard Boon, 22 j jm. en Maria Ph - lomena Vlassenrcod, 21 jjd. Petrus de Meester, 39 jwtduwn. en Anna de Rijke, 24 j jd. Gebocrten. 5. Angèle Rozalie, d. van Petrus de Caluwé en Bertha de Defter. 6 Cyrillus Alberius, z. van Honoié Victur Emanuel van Lo rij en Leontine Maria de Backer. 8. Irma Maria, d. van Fredericus de Windt en Maria Louisa Engels. 12. Gerarda Emma Clementine, d. van Bernardus Johannes Hesters en Catharina Math l .a de Cr ck. Joseph Petrus Marie, z. van Gustaat Constantinus de Deckere en Marie Mathilde Vereecken. 15. Pet us Franciscus, z. van Ludovicus van de Poele i n Marie Sabina de Lille. 23. Georg Frans, z. van Florent Nachtegael en Maria Josephina de Smedt. 27. Aiher', e. van Anna Verschalden. Ove.lijden. 7. Johannes Francus de Ceck, 83 j., weduwn. van Clementina Pieters. 25. Philippina Rombaut, 76 jechtgenoote van Fn d rik o'Hooghe. Lucretia van Goethem, 81 j., wed. van Augustinus hens. SAS VAN GENT. Geboorten. 1. Louisa Susanna, d. van Jacobus Cor nells Neissen en Rosalie van de Moortel. Leo Johannes, z. van Johannes Hcr- manus van der Donk en Gerardina Theodora Anna Pols (beiden wonende te HeumenJ. 9. J (hannes, z. van An gelus Hemelsoei en Gozarni Hendrika de Vriend. 15, Raymonda Elisa Flo rentine d. van Hermanus Raymond Vergauwen en Henrietta Maria Ran- schaeft, 24. Julien Eduard Ferdinand, z. van Cyriel Steyaert en Romania Louisa Johanna Bosman. 30. Denise Marie Pauline, d. van Camiilus Oscar Alberias van Peer en Martha Muie Alice Legrain. Overlijden. 2, Letenloos aangege ven kind van Philemond de Caluwé en Seraphina de Beule. 6. Achiel Goet- hals, 3 wz. van René Camiel en Eiisa Maria de Caluwé. 12. Petrus Fran ciscus d'Haene, 48 j., echtg. van Cat harina de Splenter. 30. Stephama Bouchier, 78 j.. wed. van Petrus Jo annes de Ridder. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 29. Robertus Petrus Johannes, z van Edu- ardus jacobus Heijens en Ludovica Maria Wirens. Overlijden. 9. Josephus de Rijk, 89 j., weduwn. a i Paulina Gelee lanU, 11. Johannes Benedictus Kint, 44 j., echtg. van Melania Francisnta Ferket. 18. Prtrus Kool, 75 j„ weduwn. uit het eerste huwelijk van Maria Adolpha Clementina de Poorter, laatst echtg. van Maria van Denderen. GRAAUW. Huwelijl s-aang. 31. Johannes Francies de A'lo< r .van Clingej 28 j., jm. en Elisabeth Margaretha Tielefnan, 21 j jd. Gt b (orten 5 Jacobus Josephus, z. van Karei L. Heije en Emilie Ph. Serie. Overlijden. 20. 'u locus Petms van Gimst, 6 m., z. van Petrus en Mathilde C. Sponselee. t SÈisiita 1 mif-jim

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3