ssï Utotoer-Mjes BRÖEDEIEREN BRÖEDEIEREN te koop Iet Wooohiiis Heeren Landbouwers. MESTSTOFFEN Firma D.J.OGGEL, Axel Heeren- en Joageas-Costuums Wipcord en Gabardine Regenjassen Heeren Mode-Artikelen Ontvangen voor het komend Seizoen EES Dameskousen Modezaak „De Vlijt" - Dames VAN T' HOFF. Persil Aanbesteding. Voor Wijnsn en Top-Bronwater A. Maaïe. Hoeden, Petten, Overhemden, Sokken, Dassen r; 'ongen handen 1 r.7 Rechtszaken. Gemengd Nieuws. rüet< Ingezonden Stukken. ruwe huid schrale lippen- Bekendmakingen. Toelating van kigderen op de openbare school. nieuwe leerlingen Advertentiën. het houwen van een woonhuis aan den Singelweg te Axel, ONTVANGEN: in alle kleuren en maten. iïl. Schieman-Boeije, 2-32 Rhode Islands Reds 2-28 Ancona's, 1-8 Exchequer of Schotsche Leghorns, bij J. A. LYPPENS A. Nevejan en Zoon Fr. Jansen van Rosendaal. J. Dees. Openbare Verkooping. Groote Volks-Reclame. Inlevering der sigarenzakjes 31 MAART a.s. WtT Zwaanca Sigaar Nieuw Zandhlad Sigaartje Voor de levering uwer houdt zich beleefd aanbevolen Prachtsorteering in alle modetinten en kwaliteiten, zooals in zijde (geen kunstzijde) en fildecos. ZIE ETALAGE! ZIE PRIJZEN! Bij heropening werd nog eeni- gen tijd gedebatteerd over de toelatingskwestie, tot besloten werd, om daarover rechtskundig advies te vragen. De heer C. Plasschaert gaf naar aanleiding van de gehouden besprekingen het bestuur in over weging om maar een voorstel tot ontbinding der vereeniging in te dienen, wat werd gesteund door den heer Joh de Feijter. Deze wees erop, dat het doel der V. V. Z. F. in hoofdzaak is het houden van tentoonstellingen ter bevor dering der paardenfokkerij, en het z.i.in dat verband niet wenschelijk is, dat de aandeelen zoo gemak kelijk komen in handen van men- schen, welke daar eigenlijk buiten staan. De voorz. zegde toe, namens het bestuur, om een volgende vergadering een voorstel tot li quidatie in te dienen, waarna hij de vergadering in opgewonden gemoedstemming sloot. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Politierechter te Middelburg. In de zitting van 13 Maart j.l. waren de volgende personen ver oordeeld J. B. de S., 34 j., varensgezel, Terneuzen, wegens landlooperij, tot 3 d. hecht, en 3 jaar R. W. 1. J. Q. B 37 j., zonder beroep te Clinge, wegens vervoer van suiker zonder geleibiljet en wegens weigering van visitatie, tot f 50 of 50 d. hecht. G. B., 66 j., schipper, zonder vaste woonplaats, wegens weige ring van visitatie, tot f 100 of 25 d. hecht. A. L., 21 j., leurder, wonende te St. Nicolaas (B.), wegens ver voer van koekbakkerswerk, zonder paspoort, tot f 25 of 25 d. hecht. F. L., 30 j., zonder beroep, te St. Nicolaas (BI, wegens alsvoren, tot f25 of 25 d. hecht. P. L. V., 25 j., grondwerker, Mechelen (B.), wegens vervoer van sigarettenpapier zonder docu ment, tot f 25 of 25 d. hecht. F. M. V., 22 j., leurster, St. Jansteen, wegens vervoer van suiker zonder geleibiljet, tot 14 dagen gevang, voorw. proeftijd 1 jaar. M. P. D., 18 j„ dienstbod wegens alsvoren te Clinge, tot f 10 of 10 d. hecht. V. S., 21 j., fabriekswerkster, te Clinge (B.) als voren tot f25 of 25 d. hecht. E. S-, zonder beroep, te Clinge (B.) wegens als vorer. tot f 25 of 25 d. hecht. F. B., 20 j., leurder te Clinge (B.), als voren tot 14 dagen gev. voorw. proeftijd 1 jaar. J. G. B., 27 j., zonder beroep, te Clinge, wegens alsvoren, tot 2 m. f25 of 2 m. 25 d. h. E. S., 23 j., zonder beroep, te Clinge (B.), wegens alsvoren, tot f25 of 25 d. h. A. R., 26 j., lompenkoopma'n, te Clinge (B.), wegens vervoer van gedistilleerd zonder gelei biljet, tot f50 of 50 d. h. F. M. V., 21 j., leurster, te St. Jansteen, wegens weigering van visitatie, tot f 100 of 50 d. h. Bij Bleiswijk is het gezin van den arbeider Leenhoudt plotse ling ernstig ongesteld geworden, onder vergiftigingsverschijnselen. De geneesheer achtte onmiddel lijke overbrenging van het ge- heele gezin, bestaande uit man, Vrouw en 3 nog jeugdige kinderen haar het ziekenhuis noodzakelijk, De toestand is zorgelijk. Omtrent de oorzaak is nog Itiets gekend. Zelfwerkend Waschmiddel. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 2 April 1928 op de O L. School kunnen worden toegelaten. In aanmerking komen leerlingen, die op 1 October 1928 den leef tijd van zes jaren zullen hebben bereikt. Aanmelding kan geschieden ter Secretarie op werkdagen van 9 12 uur en van 1—2 nur vóór 28 Maart a.s. f| Op Maandag 19 Maart éj fjjjl a.s. hoopt onze geliefde |j [ij Moeder, Behuwd- en Groot- 1 moeder, Wed. W. M VISSCHER- 1 KEUKELAAR, J haar 70ste geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard f mag blijven, is de wensch van Hare dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 16 Maart 1928. 11-7)7' Namens zijn principaal zal door ondergeteekende worden aan besteed in drie perceelen eerste perceel Metselwerk, tweede perceel Timmer-, ijzer-, lood- en het zinkwerk, derde perceelSchilderwerk, en in Massa. Besteding op 30 Maart a.s om 3 uur in het Café van den heer Ed. van de CASTEEL te Axel. Bestek en teekening (vanaf Maandag) ad fl.— verkrijgbaar Nieuwstraat G 52. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Concurreerend. Julianastraat. a 10 cents van (2de prijs Hulst). te ZUJDDORPE. is het adres SAS VAN GENT. Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voor Wijnen van het gekend Huis DE STAERCKE JOURET, te Gem. Te Axel dagelijks verkrijg baar bij C. N. DIELEMAN, Kerk straat. ANCONA'S (eerste en eere prijswinnaars). Ook WITTE INDISCHE LOOPEENDEN, alles raszuivere dieren. Aan 't zelfde adres ZAND te koop. Zeer voordeelig af te halen. (Vraagt prijs). Kanaaldijk. AXEL. De Notaris J. A. Dregmnns te Axel, zal ten verzoeke van de ERVEN JACS. PLADDET Wzn., krachtens verleend rechterlijk be vel, in het Hoeksch Koffiehuis bij M. Dielf.man te Hoek op Donderdag den 29 Maart 1928 des namiddags 21/, uur ver- koopen met toebehooren te HOEK Dorp, kadaster sectie 1 no. 999, groot 1 A. 42 c A., thans bewoond door Jacs. Plad- det |zn. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen uiterlijk 28 April a.s. SIGARENHANDEL Lees verdere bepalingen in de étalage. van 6 cent nu voor 5 cent per stuk. 25 cent per 10 stnks (20) en alle - Daarom klaagt Gij ook over de Idure wasch en valt het wasschen U j zoo zwaar Neemt Gij behoeft dan de wasch slechts gedurende een kwartier eenmaal te laten koken en.. ze is vrii van vlekken, sneeuwwit en welriekend. I Zeep of zeeppoeder hebt Gij nietr meer noodig. Persil is rijk aan >rima zeep. welke er zoo fijn moge«| ijk in verdeeld is. I Vraagt gratis brochure „De Reiniging I der Wasch" b/d. Etnigt Imp.: E. Oster mann Co. Amsterdam. Fabtikantei Henkei 6. Cie.. A. G., Düsscldorf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Aan de leden van de V. V. Z. F. Dinsdag j.l. 13 Maart had de huis houdelijke vergadering plaats van de V. V. Z. F., waarop dé gewone jaar- lijksche /aken worden behandeld, zoo als rekening, verkiezing enz. Er was in verband met de aftreding van enkele bestuursleden eenige actie gevoerd door enkele leden, om de aftredenden niet meer te verkiezen, en anderen in hun plaats te stemmen de middelen die daarvoor werden gebruikt, waren eer. aanbeveling in de Ter Neuzensche Courant, en enkele volmachten waren daarvoor verzamtld. Voor 't begin van de vergadering werd er gelegenheid gegeven de vol machten in te dienen, en wat gebeurde nu? dit: de meeste volmachten werden niet toegelaten, en de gevolmachtigden werden aangezegd dat die personen die zij vertegenwoordigden geen lid meer waren! Vroeg men waarom, dan zei dhr. Zonnevijlle dat zal 't bestuur straks wel zeggendoch het bestuur heeft daarover geen nadere verklaring gedaan. Bij de opening van de ver gadering is geen nadere verklaring gegevener werd ook niet gezegd hoeveel leden er tegenwoordig waren, en ook niet hoeveel volmachten, ook niet hoeveel afgewezen; een en ander had m.i. dringend noodig geweest, daar verschillende leden obligatiehouders waren geweigerd, die van beg n af obligaties hebben genomen van i 25.— en cie nog bezitten; f25.— hebben bijgestort voor het dekken van tekorten enz altijd hun contributie betaald hebbtn, Gehoudens misschim enkelen het laatste jaar, maar wat toch nog wel had gekund, ook tijdens deze ver gadering; maar neen, de statuten wer den volgens hun opvatting streng toe gepast, en ze werden geweigerd! ge royeerd dus! zonder eenig beroep! Of dat zoo kan en zal doorgaan, zal de tijd leeren ik meen vastdat zal niet gaan want de obligaties zijn de grondslag van de verteiiging, en het sie nrecht is er ten nauwste aan verbonden, ook zijn de obligaties op naam, en niet aan toonder. Die met zijne contributie achterstallig is, be taalt die dadelijk, en wel per aangj- teekende brief aan den Secr e ining- meester dhr. Zonnevijlle, en zijn lid maatschap met al zijne rechten bestaat m.i. rotsvast! Bttaal de contributie ter voorkoming van vtrdere verras singen 1 Heel wat gemakkelijker ging het anderen, er waren op de vergade ring 15 h 20 nieuwe obligatiehouders, die volgens den vi orzitter, allen waren voorzien van obligaties, en die werden zoo maar toegelaten. Direet na de opening maakte ondergeteekende daar aanmerking op, en wel volgens de artt. 6 en 10 der statuten, dat nieuwe leden moeten geballoteerd en toegelaten Woi- den docr de algemeene vergadering, wat de voorzitter niet doen wilde, zij waren al door het bestuur toegelaten, volgens art. 24 der statuten, maar art. 24 staat er nu toch heusch niet in, om de artt. 6 en 10 buiten werking te stellen 1 Lang 'en breed is over dit punt gepraat, en ten laatste gaf de voorzitter toe aan den pertinenten door ondergeteekende gestelden eisch, om de nieuw bijgekomenen te verzoeken dat ze de vergadering zouden verlaten, waaraan die heeren niet voldeden; daarop is de vergadering geschorst, maar de heeren bleven zitten, blijkbaar tot genoegen van den Voorzitter, den Secretaris en enkele andere bestuurs leden I Daarna werd weer de vergadering geopend, het bestuur had wat gevon den. Ze stelden voor: de vergadering zal uitmaken of het bestuur goed had gehandeld met de nieuwe leden toe te laten I Dit was eene verkrachting van art. 6 der statuien, volgens mijne meentng j ondergeteekende heeft hierop uitdrukkelijk gewezen, en gezegd dat die stemming niet kon geacht worden als toelating, en ook dat die toelating moet gebeuren met der aanwezige stemmen. Deze stemming is doorge voerd door het besiuui, oneer protest van vele leden Deze stemming kon geen */a van d- aanwezige stemmen halen, zelfs nog geen meerderheid. Althans naar de secretanszei, wan: een stembureau was niet benoemd, wat ook niet juist was. Teekenend is m.i. dit verschil van opvatting doorsomm g bestuursleden, omtrent het uitzetten van oude leden obligatiehoudeis eenerziju». <-n hit in halen van nieuwe ande zijd'. Heeft ooit de moral t it schipbreuk gdeden, dan is 't wel hierbij 1 Om üe situatie te redden Stelde nu het bestuur voor een rechterlijk advit s in te winr en, want de zaak was hun blijkbaar nu ook niet helder meer 1 Een lid deed het voorstel met het cog op de groote verdeeldheid om de zaak te liquideeren, en wil let be stuur opdragen plarnen daarvoor ie maken, dit werd aanvaard en niemand was daar tegen, op eene desbetreffende vraag van den voorzitter kwam daar niemand tegen op, dat vonden de aanwezigen allen goec 1 Voor die ontbinding en liquidatie zijn noodiga/a der leden aanwezig, en V3 der aanwezige stemmen. Dus als 't zoover koml moeten zoo nu gelijk alle wettige leden obligatiehouders aanwezig zijn, opdat men dan riet met onverrichte zaken naar huis moet gaan, om een volgmJe keer weer terug te moeten komen. Om de zaak eens duidt ijk voor te stellen, en opdat ieder weet hoe de zaak staat, schrijf ik deze regelei^; want ik merkte voor, tijdens, en na de virgadering, dat bijna niemand een reglement en statuten bezit, en het is toch noocig om zuiver over de zaak te kunnen oordeelen, dat ieder lid weet hoe de zaak stsat; en vooral als het op ontbinding aankomt Mijn dank betuig ik bij dezen aan den uitgever van dit blad, voor de plaatsing; met het verzoek om aan ieder der obligatiehouders een exem plaar van zijn blad toe te zender evenwel niet aan de nieuwe candidaten obligatiehouders, want die beschouw ik niet als wettige leden. Uit den aard der zaak heb ik niets tegrn die menschen, heelemaal niet tegen I un persoon, ik hoop dat zij de door mij in di zen gegeven v rzekering zulltn aanvaarden. Deze stiijd is geen persoonlijke strijd, maar een zuiver zakelijke strijd Al'.e persoonlijkheid wijs ik in dezen ten strengste van de hand 1 We wach ten nu de zaak af tot zich weer andere zaken voordoen 1 Hoogachtend, JAN DE PUTTER. Axel-Steenbosch, 15-3-'28. 1— II III II 1 n

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3