Vezel zalf MIJUHARDrS Voor den Schoonmaak Pond's Wegens opheffing der zaal totale uitverkoop Glas- en Aardewerk. Pond's Warenhuis. li Een Hé met Schuurtje, taadbouwmspaa Landbouwgereedschappen: Ms-öl Stalbezems? Het Warenhuis. Zesuwschs Hypotheekbank. Pandbrieven C. B. Antheunis, B BESTIAAL: Kent U Niet? Rechtszaken. Gemengd Nieuws. verstopping Adverhentiën. aan coucurreerende prijzen. M. Schieman-Boeije, Openbare Verkooping. op Donderdag den 15 Maart 1928 Het huis met schuurtje en ert Het huis met tuin Het huisje en erf Het huisje en stal Het huisje 3ok eeniy MEUBILAIR te koop. GEZ. VRIELINK. het winkelhuis met tuin Prima Honing en Fenkel. Openbare Verkooping. Erf en Bouwland Ondervinding leert. op Dinsdag 28 Februari 1928, Ook voor wederverkoopers voordeelig. MIDDELBURG. 01 2 0 ruwe en schrale huid. Door C. J. C., 36 jaar, landbouwer te Overslag, gedeti neerd, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 3 Februari 1.1., waarbij hij terzake van uitlokken van meineed, voor het kantongerecht te Hulst, is veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. Melkcontrolo niet overbodig. Te Middelburg werd voor het Kantongerecht een landbouwer veroordeeld tot f800 boete en drie maanden principale hechte nis, wegens aflevering van vuile en verdunde melk. Niettegen staande er 70 pCt. water aan de melk was toegevoegd, was ze nog niet schoon gewasschen Het was de tweede maal, dat beklaagde voor dit feit terecht stond. Een 40-tal andere koehouders werden eveneens veroordeeld tot geldboeten van f25 tot f150, voor het afleveren van onzinde lijke melk. 42 schepelingen gered. Vrijdagmorgen kon het te IJmuiden uitgevaren Eng. stoom schip „ShoDga", bestemd voor Hamburg, niet tegen den tellen storm optornen. Het werd bui tengaats op een zandbank ge worpen, waar het schip brak. De bemanning had zich naar het voorschip begeven, waarna het achterschip is gezonken, terwyl het voorschip werd voort gedreven. Pogingen om het schip met reddingbooten te be reiken slaagden niet. De storm was te hevig. Door middel van lichtteekens vernam men Vrij dagavond dat ze 't nog konden houden, ofschoon ze zonder voedsel zaten en hoopten op Zaterdagmorgen. Zaterdag zeer vroeg zijn 2 reddingsbooten uitgevaren. Door de woeste zee was het wel niet gemakkelijk de menschen van het wrak aan boord te krijgen doch ten slotte is dit beleidvol werk zonder ongelukken ge schied. De „Dorus Rijkers" had de kapitein en 32 andere sche pelingen aan boord en de red dingsboot van Katwijk aan Zee de overige. Zij werden met ge juich begroet. Te Valkenswaard is Vrijdag aangehouden een bankbediende uit Brugge, die aldaar 100.000 frs had ontvreemd. Het gestolen bedrag is op hem bevonden. Diefstal van i 4000. Te 's-Gravenhage is Vrijdag een belangrijke diefstal gepleegd bij de Gez. H., in een groot bovenhuis op de Heerengracht. Te zes uur begaven de dames zich met eenige familieleden aan tafel, in het op de eerste étage gelegen kabinet. Hel was ongeveer zeven uur, toen een broer van de dames van tafel opstond en naar de op de tweede etage gelegen huiskamer ging. In deze huiskamer staat een antiek cylinder-schrijfbureautje, waarin de dames hun geldkistje plegen te bewaren. De heer D. zette zich in een fauteuil voor deze schrijftafel, die gesloten was, en zag plotse ling, dat het slot uitgebroken was. Onmiddellyk trok by het dek sel open en kwam tot de ont stellende ontdekking, dat het kistje geledigd was. Op het schrijfblad lagen nog wat centen, kwarjes en dubbeltjes, terwy hij op den grond nog een gulden Vond. Hy alarmeerde de huisgenóo* ten, die onmiddellyk allen dienstboden en knecht inc'uis, naar boven stormden. Van deze verwarring moet de dader gebruik gemaakt hebben om weg te komen. De politie, die gealarmeerd werd, was spoedig ter plaatse. Een onderzoek werd ingesteld, terwijl foio's van gevonden vin gerafdrukken genomen werden iet personeel werd verhoord, alles echter zonder resultaat. Naar verzekerd werd, wordt niemand van het talrijke perso neel verdacht, de meeste juf frouwen van het atelier zijn reeds jaren in betrekking. Vliegongeluk. Bij Folkestone zijn twee mili taire vliegmachines met elkaar in botsiLg gekomen. Zij stortten brandend neer. Een der piloten wist zich met zijn parachute te reddende andere werd ver- iletterd, daar zijn parachutegeen gelegenheid had zich te ont plooien. Ernstige brand te Lisse. Vrijdagmiddag ontstond, ver moedelijk door kortsluiting, een felle brand in de gebouwen van den RijksplantenziektekuDdigen dienst te Lisse, tevens Labora torium van de Landbouwhooge- school te Wageningen. Het la boratorium met de daarin aan wezige instrumenten, arctiieven en bescheiden is een prooi der vlammen geworden. Alleen bet administratieve archief, het privé laboratorium van den directeur en diens woning konden bewaard blijven. De brandweer stond machteloos tegenover de vuur zee, mede tengevolge van den tellen wind, die de waterstralen waaiervormig verspreidde, voor zij het vuur bereikten. De schade wordt op I1/» 2 ton- geschat. De directeur, prot. v. Stochte- reD, die zooals hij aan de Maasb. mededeelde, kort na het uitbre ken van den brand te Lisse kwam, was zeer onder den in druk, toen hij zag, dat zijn le venswerk bestaande uit een schat van gegevens en kostbare bescheiden omtrent den aard en het verloop van tal van planten ziekten, een werk waaraan bij ongeveer 10 jaar had ten koste gelegd, was verloren gegaan. tabletten iegen Doos 60ct. Bij Apoth en Drog isten. Buitenland. Vlas f 0,09 k f 0,10. Gebookt Vlas f— ,12af,15 Gezwingeld Vlas f 0,80 èf 1.00. Aardappels f4,75 a f5,Stroo f 16,— a f 18,—. Koolzaad f af .Mosterdzaad f a f—- Boter f 1,70 a f 1,80 Eieren f 6,50, a f 7, HULST, 20 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 10,50 a f13,Rogge f 10,75a f 11,Wintergerstf 10,50 a f 11,Zomergerst f 11a f 11,50. Haver f 10,50 a f 11 Erwten f 23,a f25.—. Paarden- boonen f 12,50 af 13,Duiven- boonen f 13,a f 14,—. Witte boonen f—a fBruine boonen f 22,— a f 25,—. Lijnzaad f 16.a f 19,Aardappels f 0, afO, - Koolzaad fa 1 Boter f2,a f2,per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82 Slachtvee verkocht 0. Varkens 58, ver kocht 42. Aanvoer Eierveiüng V. P. Z. 30000 stuks! f 5,50 per 100 stuks Oorlogstuig. Voor afgevaardigden van het departement van Oorlog en eenige congresleden is een proefvlucht gedaan door het eerste van de 25 bombardementsvliegtuigen van de luchtmacht van het Ameri- kaansche leger. De Pirate is van het nieuwste type op dit gebied en heeft zeer voldaan. Het vliegtuig wordt terecht een vliegend fort genoemdhet kan meer dan 1 ton bommen mee voeren, 67 uur in de lucht blijven en een afstand van 500 mijl dekken Het is een tweedekker met een vleugelwijdte van 67 voet en is voorzien van 2 Liberty- motoren, die een snelheid van 69 mijlen per uur kunnen ont wikkelen. Het vliegtuig is ook voorzien van 5 machinegeweren, waarvan één door den vloer gericht is. Marktberichten, AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 13.Rogge f 10,—af 11.Wintergerst f 11, f 12,—Zomergerst f 11,50 k f 12,50. Haver f 9,— k f 10,- Erwten f 20,— k f 24,—. Paarden- boonen f èfDuiven boonen fll,ci f 12,—Bniine- boonen f20,f 25,Lijn zaadf 17,f 18,—. Blauwmaan- 2aad f30,— k f32,—. Groen \ran heden af hebben ook wij alle soorten Julianastraat. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van de ERVEN HENDR1KKOTVIS,krach teris verleend rechterlijk bevel, in het hotel van "dhr. H. P. Dieleman- Koole te Axel, Markt des namiddags 3 uur verkoopen - KOOP 1. te Axel, Buthdijk, kadaster sectie G no. 2736, groot 1 A. 26 c.A. met Vs gedeelte in een pad al daar, verhuurd aan P. van Ben- degem voor f 1.75 per week. KOOP 2. te Axel, Oude Stad, kadaster sectie G no. 2729, groot 4 A. Dit huis staat leeg het was laatst verhuurd aan Jacob Verhelst voor f 3.per week. KOOP 3. te Axel, Oude Stad, kadaster sectie Q no. 1712, groot 50 c.A. verhuurd aan D. de Kraker voor f 1.per week. KOOP 4. te Axel, Oude Stad, kadaster sectie nos. 677 en 764, samen groot 42 c.A.verhuurd aan H. Kotvis voor f0.95 per week. KOOP 5. te Axel, Oude Stad, kadaster sectie G no. 931, groot 43 c A het levenslang recht van gebruik en bewoning hiervan behoort aan Maria Koekkoek. Betalen: 14 April 1928. van het nog: aanwezige Aan hetzelfde adres to koop. met zuivere Eenig afdoend middel bij Verkoudheid en alle soorten Borstaandoening. Waar niet verkrijgbaar, wende men zich tot het depot van ZEEUWSCH-VLAANDEREN te A. X ES Li bij Tel. 31. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Familie BURM, na verleend Rechterlijk bevel, in het Hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, bij J. J. de Lozanne, op DONDERDAG 8 MAART 1928, des namiddags 21/s uur ver koopen te Axel, nabij de Brug aan de 2e verkorting, kadastraal aldaar bekend in sectie E nos. 188k 189, 190 en 191, samen groot 4 Hectaren of 8 gemet 293 roeden. Te veilen in perceelen. Het huis is verhuurd aan Emiel Buys voor f 10,— per maand en het bouwland van jaar tot jaar aan J F Michif.lsen voor f 300, - per jaar. Betaling koopsommen 7 April aanst. Hoest," Bronchitis, Asthma, Borstkwalen, Ziekten der longen en adem halingsorganen. Spoedige, grondige en ge waarborgde genezing door 't gebruik der Wereldberoemde Balsem- pillen van H. VAN AKEN, Apotheker, Specialist te Sel- zaete, oud-leerling der gast huizen van Gent. Bekroond met het Eere- Diploma in de Wereldten toonstelling van Luik. Prijs per doos 1.gld. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Hoofddepot voor Holland SCHULTE EN TH1EME, Middelburg, Postbus 55. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hon- tenisse, zal ter. verzoeke van den heer C- A. M1CH1ELSEN te Axel, des voormiddags 10 uur, op de door hein nieuw gebouwde Hof stede in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag, in het open baar verkoopen den kapitalen bestaande o.m. uit 10 stuks Paarden ROOZA, oud 17 j., Stamb. A 4099 LET, oud 9 j Stamb. B 6954, beveulendCAROLIEN, oud 8 j., Stamb. B 8574, beveu lend IDA, oud 10 j., Stamb. B 8575, beveulend; BLES, oud 3 j., Veulenb. 42591 BR1NDA, oud 3 j., Veulenb. 42600; BERTHA, oud 2 j., Veulenb. 51171 WIL LEM, oud 4 j., best ruinpaard LIZA, oud 1 j., best merrieveulen LÉON, oud 1 j., hengstveulen.: 15 stuks Hoornvee 1 baatgevende melkkoe, 3 twee en een halfjarige bekalfde Vaar zen, 4 anderhalfjarige gedreven Vaarzen, 1 anderhalfjarigvet Rund, 1 tweejarige vette Stier, 5 Hok- kelingen. Varkens: 2 vette Varkens, 1 Zeugvarken, dik of met Biggen. 3 menwagens zoo goed als nieuw, ijzeren ploegen, eggen, benzinemotor 6 P.K, rechtstroo- dorschmachine, vierwielig kap- machine, cultivator, rolblok,sleep, slede, bietenmolen, enz. enz. Koopen tot en met f 25 contant, het overige op tijd van betaling mits voor onbekende en niet soliede personen borgstelling. Op de hofstede bergplaats voor auto's en fietsen. Muziek of zang wordt niet toe gelaten. onze kwaliteiten in 't Piasava Bassine of Colombo Onze in 'tAfrigue of Colombo I Nu dan: Eens probeeren is dan: Steeds begeeren. KAPITAAL f2 000 000—. RESERVE f353 060.43. De Bank geeft uit I in stukken van f 1000,f 500.en f 100.aflosbaar door uitloting éi pari. De Bank is vanaf 1920 aangesloten bij het toezicht van de Rijkspostspaarbank, De Directie: Mr. A. A. DE VEER. Mr. M. C. V. D. MINNË» MIDDELBURG^ Februari 1928.

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3